خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٩ آذر ۱۳۸٤

پاییز با تمام شکوهش به پایان رسیده و ننه سرما چند روزیه که به کشور ما اسباب کشی کرده. اخبار هواشناسی حکایت از اون داره از همون روز اول زمستون ، برف و بارون در بیشتر نقاط کشورمون خواهد بارید. خدا رو شکر...... تاخیر در بارندگیهای امسال ، دیگه داشت نگران کننده میشد.

 

چند هفته ای میشه که حسابی سرم شلوغ شده. چندین کار مهم رو دارم همراه با هم انجام میدم. کارهایی در زمینه مدیریت مالی ، برنامه ریزی و بودجه ، سیستمهای مکانیزه و یه طرح جدید حسابداری که برای اولین بار در سطح شهرداریهای کلان شهرهای ایران انجام خواهد شد. بدون اغراق باید بگم تیم ما ( گروه همکارانی که بیش از 14 ساله در مدیریت امورمالی شهرداری اصفهان با هم کار میکنیم ) در طی سالهای گذشته همیشه ابداع و آغاز کننده کارهای جدید و پر بازده در سطح شهرداریهای کشور بوده است. توانائی فنی و اجرائی این تیم در کنار حمایتی که از طرف مسئولین شهرداری اصفهان از این تیم میشه باعث شده که برنامه ها و طرحهای خودمون رو یکی بعد از دیگری پیاده کنیم. ما برنامه های خودمون رو از سال 71 آغاز کردیم و همچنان هم ادامه میدیم. در سال 75 کارشناسان سازمان بازرسی کل کشور پس از بازدیدی که از کارهای ما داشتند در گزارشی اعلام کردند این برنامه ها باعث " بهبود روشها ، صرفه جوئی در هزینه ها و تسریع در پاسخگویی به شهروندان " شده است. این نیم خط گزارش سازمان بازرسی ، همیشه باعث افتخار و مباهات تیم ما بوده و هست. امروز نسبت به سال 75  در وضعیت بسیار بهتری قرار داریم و اگر عمری باقی باشه ظرف یکی دو سال آینده و با اتمام چند پروژه مربوط به سیستمهای مکانیزه شهرداری ، تحول مهمی رو در شهرداری اصفهان شاهد خواهیم بود. انشاءالله

 

در کنار همه ی این کارها ، بخشی از وقتم رو مثل همیشه به تحلیل و بررسی شرایط رویت پذیری هلال اختصاص میدم. هر روز شوق و ذوقم در مورد این کار بیشتر از گذشته میشه. حس میکنم تازه دارم از مرحله رصدگری صرف ،  به عرصه ی تحلیل وارد میشم. تا پایان امسال رصد سه هلال مهم رو در برنامم دارم. یه برنامه مفصل هم برای سال آینده ترتیب دادم. برنامه ی اصلی من در این رابطه ، بدست آوردن یک معیار برای بررسی رویت پذیری هلال ماه است. البته قصدی برای انتشار و اعلام این معیار ندارم و فقط میخوام برای رصدهای خودم از اون استفاده کنم و یا اگر در جایی اظهار نظری در مورد رویت هلال میکنم ، به استناد مطالعات و تحلیلهای خودم باشه ( هر چند که به واقع مسئولیت اینکار خیلی سنگینه ). شاید بتونم ظرف 2 تا 3 سال آینده این هدف و برنامه رو به یه جای قابل قبولی برای خودم برسونم.

 

من همیشه دوست دارم وقتی میخوام هدفی رو در کار و یا زندگیم تعیین کنم ، ایده ال نگر باشم. دوست دارم فکر کنم که قادر به انجام هر کاری هستم و هیچ چیزی نمیتونه مانع از اجرای برنامه هام باشه. با این نگرش هدفم رو انتخاب میکنم. اما بلافاصله پس از تعیین اون هدف ، خواب و خیال رو کنار میذارم و واقعگرا میشم. میشینم خوب فکر میکنم که چه موانعی برای رسیدن به اون هدف ایده الم وجود داره و برای غلبه بر مشکلات چه کاری باید انجام بدم. بعدش هم که دیگه آستین بالا میزنم و وارد گود میشم.

این روش تعیین اهداف بلند مدت باعث شده که در کارهام دچار روزمره گی نشم و پرداختن به مسائل کوچک باعث نشه که به قله های رفیع فکر نکنم....... خودمونیم ها ؛ ما هم بد منبر نمیریم!!

 

عکس زیر رو در زمستون سال گذشته گرفتم. امسال هم منتظر یه برف و یخ حسابی هستم که به بهونه ی اون ، بزنم به دل طبیعت و خستگی این زندگی شهری رو از تنم خارج کنم.

 

 
 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۳ آذر ۱۳۸٤

از پاييز تعابير و برداشتهاي مختلفي ميشه ، بعضيها اون رو خزان طبيعت و فصل برگ ريزان ميدونند ( كه البته همينطور هم هست ) و در مقام مقايسه ميگن ، آدما هم بعد از طي كردن بهار زندگي و باروري تابستانه ي حيات ، در پاييز عمرشون بايد بفهمند كه وقت زيادي براي موندن ندارند...... اين يه برداشته كه درست هم هست اما من تمايل ندارم از پاييز اينجوري برداشت كنم.

در پاييز يه تغيير عجيب و در خور توجه در طبيعت روي ميده ، برگهاي درختان كه ما فكر ميكرديم فقط وقتي كه سبز هستند ، زيبايي دارند ، در فصل پاييز از حالت يكنواختي درميان و با نمايش رنگهاي داغ و گوناگون ، به ناگهان تصويري باورنكردني از طبيعت رو نشون ميدن كه به واقع قابل مقايسه با بهاره........

من دوست دارم از پاييز اينجوري برداشت كنم كه در هر زمان از عمر ( چه بهار جواني ، چه تابستان ميانسالي و چه خزان پيري ) آدما اين قابليت رو دارن كه صحنه هاي دلفريبي از انسانيت و خرد رو از خودشون بروز بدند و دنيا رو با نمايشي از عمق زيبائي وجود انساني به حيرت فرو ببرند......

 
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ