خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۸

آسمان اصفهان ، غروب شنبه 30 خرداد 88

 

 

 

بعد از یک ماه بحث و گفتگو در مورد انتخابات ، روح و جسمم خسته شده. تلاش میکنم این فضا و روحیه رو عوض کنم. فردا صبح میخوام طلوع خورشید رو در کنار زاینده رود خشک شده ببینم. نگاه به خورشید در حال طلوع ، احساس امید رو در آدم تقویت میکنه.

یه توضیح : امروز ناچار به حذف چند پیام بازدید کنندگان از این کلبه ی درویشی شدم. از نویسندگان این یادداشتها پوزش میخواهم اما به نظرم استفاده از بیانات تند در مورد مقامات عالی رتبه نظام کاری صحیحی نیست. اجازه بدین بحث انتخابات در این وبلاگ خاتمه یابد. با تشکر
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۳٠ خرداد ۱۳۸۸

در سال 1383 با تصویب قانون برگزاری مناقصات و طبق ماده ٣ آن قانون ، حد نصاب معاملات دولتی برای معاملات جزئی 20 میلیون ریال تعیین و تغییرات بعدی آن با توجه به شاخصهای اقتصادی به دولت واگذار شد. افزایش سال به سال این حد نصاب عبارت است از :

 

در سال 84 با تصویبنامه مورخ 29/3/84 هیات وزیران ( دولت آقای خاتمی ) حد نصابهای قبلی ثابت ماند و افزایش نیافت.

 

در سال 85 با تصویبنامه مورخ 17/8/85 هیات وزیران ، از 20 میلیون ریال به 25.83 میلیون ریال ( 29.15% رشد )

 

در سال 86 با تصویبنامه مورخ 3/4/86 هیات وزیران ( کمتر از 8 ماه ) ، از 25.83 میلیون ریال به 29.34 میلیون ریال ( 13.6% رشد )

 

در سال 87 با تصویبنامه مورخ 14/7/87 هیات وزیران ، از 29.34 میلیون ریال به 35 میلیون ریال ( 19.3 رشد )

 

در سال 88 با تصویبنامه مورخ 9/3/88 هیات وزیران ( کمتر از 8 ماه ) ، از 35 میلیون ریال به 44 میلیون ریال ( 25.7% رشد )

 

آخرین مصوبه هیات وزیران مربوط به خرداد ماه امسال است. ( تمام مصوبات فوق در روزنامه رسمی کشور که مرجع چاپ و نشر قوانین مصوب مجلس و مصوبات هیات وزیران بوده و توسط وزارت دادگستری به چاپ می رسد منتشر شده است )

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٩ خرداد ۱۳۸۸

با بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه ی تهران فکر میکنم پرونده ی انتخابات 22 خرداد را دیگر باید بسته شده بدانیم. من تبریکم را به آقای احمدی نژاد همان روز 23 خرداد گفتم چون اطمینان داشتم چیزی تغییر نخواهد کرد.

 

آقای دکتر رضایی در صحبتهای دیشب خود گفتند در بیان نظرات ( حتی در حضور مقام رهبری ) باید خیلی شفاف و روشن نقطه نظراتمان را بیان کنیم اما بعد از جمع بندی که توسط ایشان انجام میشود همه تابع نظر رهبری باشیم.

 

همانگونه که گفتم ، برای من دیگر این پرونده بسته شد. این انتخابات یک تاثیر لحظه ای برای امروز دارد و یک تاثیر نهفته که اثرش در سال 1390 و 1392 آشکار خواهد شد. در تاثیر امروزی و تا چند روز دیگر ، دولت میتواند بگوید از مشارکت 85 درصدی مردم ، حمایت 65% رای دهندگان را نسبت به برنامه های خود بدست آورده است. اما در سالهای 1390 ( انتخابات مجلس ) و 1392 ( انتخابات ریاست جمهوری ) معلوم خواهد شد که آیا روند حاکم در قبل و بعد این انتخابات ( که در مواردی مورد ایراد مقام رهبری نیز قرار گرفت ) آیا اجازه میدهد که بار دیگر 85% مردم به پای صندوقهای رای بیایند؟ اگر امروز موضوع انتخابات ، انتخاب یک نفر برای صندلی ریاست جمهوری است ، دعواها ، اختلاف نظرها ، رویه ها و فضا سازیهای قبل و بعد از انتخابات ، همه و همه باعث خواهد شد که در انتخاباتهای آتی ، موضوع اصلی ، چیز دیگری شود ؛ همانکه امروز مقام معظم رهبری از آن بعنوان بحران مشروعیت یاد کردند و فرمودند دشمنان نظام این موضوع را در دستور کار خود دارند.

 

انتخابات دهم تمام شد اما جا دارد هر کدام از جناحهای موجود در نظام به بررسی این نکته بپردازد که سهم آنان در بروز مشکلات متعدد در این روند انتخابات دهم ( قبل و بعد از انتخابات ) چه بوده است؟ و اگر بدلیل رویدادهایی که در این انتخابات اتفاق افتاد ، در سالهای بعد شاهد ریزش چشمگیر مشارکت کنندگان در انتخابات و ایجاد بحران مشروعیت نظام باشیم ، آنان چه پاسخی برای علاقمندان و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی ایران دارند؟

 

نمیخواهم بدبین باشم و قضاوت عجولانه انجام دهم اما هنوز هم ابرهای تیره را در آسمان سیاست میبینم.....
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

بلاخره امشب یکی دو اقدام مثبت رو شاهد بودیم.

 

دفتر آقای احمدی نژاد از قول رئیس جمهور اعلام کرد منظور ایشان از " خس و خاشاک " فقط آشوبگران بوده است ولی عده ای میخواهند تعمدا" اینگونه وانمود کنند که رئیس جمهور به عموم مردم توهین کرده است.

والله ما که خودمون حرفهای رئیس جمهور رو شنیدیم باورمون اینه که رئیس جمهور فرقی بین آشوبگران و مردمی که نسبت به روند انتخابات اعتراض دارند قائل نشدند و همه رو " خس و خاشاک " معرفی کردند. اما خوب ؛ بیانیه ی بالا رو میشه یه جورایی عذرخواهی هم تلقی کرد. هر چند که رویه آقای احمی نژاد در این چهار سال نشون داده که رئیس جمهور بسختی از کسی عذرخواهی میکنه.

 

صدا و سیما در اقدام تحسین برانگیز ( اما خیلی دیر ) با دعوت از دکتر محسن رضایی به برنامه ی گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 با ایشون در مورد رویدادهای بعد از انتخابات صحبت کردند. صادقانه بگم که از صحبتهای آقای رضایی بسیار لذت بردم. ایشون هم دغدغه مردم در مورد نتایج انتخابات رو مطرح کرد و هم لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی ملی ( چیزی که متاسفانه بعضی از افراد وابسته به دولت در مستی ناشی از نتایج تایید نشده ی انتخابات کاملا" در جهت عکس اون رفتار میکنند ).

همونطور که در یادداشت قبلی گفتم ، اگر مشابه این برنامه ، در همون روزهای بعد از انتخابات پخش میشد ، خون 8 نفر بی گناه ( بسیجی شهید و اون 7 نفر شهروند عزیز تهرانی ) بر زمین ریخته نمیشد. اطلاع رسانی صحیح ، به موقع و دقیق صدا و سیما ( البته با رعایت مصالح ملی ) میتونست عین آب روی آتش ، هیجانها رو کاهش و مردم رو به سمت پیگیری قانونی خواسته هاشون سوق بده.

متاسفانه صدا و سیما دیر بفکر اینکار افتاد ( شاید هم بفکر بوده ولی بعضیها نمیخواستند به این موضوع تن بدهند ) . بقول دکتر رضایی اختلاف موجود در کشور در حال تبدیل شدن به یک بحران ملی است. حیف که ما وقتی بفکر میافتیم که داخل بحران شدیم. اما به هر صورت و با اینکه دیر شده ، ولی باز هم از مسئولین محترم صدا و سیما بخاطر این اقدام ارزنده تشکر میکنم و امیدوارم همونطور که آقای رضایی گفتند این فرصت به سایر کاندیداها هم داده بشه تا ذهنیت منفی در خصوص این رویکرد مثبت بوجود نیاد.

 

یه خواهش از دوستان تهرانی : فردا حتما" در نماز جمعه تهران شرکت کنید. اختلاف نظرها و راسخ بودن در پیگیری قانونی حق مردم سرجای خود ، اما حفظ وحدت جامعه هم چیزیه که نباید از اون غافل بشیم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸

شیوه ی اطلاع رسانی یکسویه صدا و سیما از جمله مسائلی است که نقش بسیار مهمی در گرایش روزافزون مردم به رسانه های بیگانه دارد. مثلا" در اخبار ساعت 14 امروز رادیو به موضوع اخبار منتشره در برخی از سایتها مبنی بر کشته شدن 5 نفر در حادثه ی کوی دانشگاه اشاره کرده و به تحلیل این خبر پرداخته شد و مصاحبه ای هم با رئیس دانشگاه تهران انجام دادند که ایشان هم گفتند از طریق قانونی با افرادی که دروغ پراکنی میکنند برخورد خواهند کرد. اما نه صدا و سیما و نه رئیس دانشگاه نمی گویند که اصولا" چرا عده ای به کوی دانشگاه حمله کرده اند که امروز باید شاهد دروغ پردازی در مورد این حادثه باشیم؟

 

خبرنگاران صدا و سیما در همین بخش خبری ، با مردمی مصاحبه کردند که همگی از راهپیمائیهای روزهای اخیر تهران ناراضی بودند و میگفتند کار و کاسبی آنان لطمه دیده است. و باز عجیب است که خبرنگاران حتی با یک نفر از موافقان راهپیمائیها صحبت نمیکنند و یا از کسبه نمیپرسند آیا وقتی که با برخی مصوبات دولت ، کار و کاسبی شما به هم ریخت ( مانند اجرای شتابزده ی قانون مالیات بر ارزش افزوده ) به اندازه ی امروز ناراضی بودید یا نه؟ و یا اینکه کار و کاسبی شما فقط با تجمع مخالفان دولت کساد میشود و یا با تجمعات موافقان دولت هم چنین وضعیتی دارید؟

 

در اخبار ساعت 21 سیما هم با نشان دادن حضور نمایندگان کاندیداها در چند صندوق ( 4 یا 5 صندوق ) و مصاحبه با آنان ، این حس را ایجاد میکردند که در تمام بیش از 45000 صندوق اخذ رای وضع به همین صورت بوده است در حالی که سخنگوی محترم شورای نگهبان یکی از شکایتهای مشترک هر سه کاندیدا را عدم همکاری با نمایندگان آنان در صندوقهای اخذ رای اعلام کرده است.

 

در همین بخش خبری تشیع پیکر بسیجی شهید که در حوادث اخیر بشهادت رسیده است به نمایش گذاشته شد اما در باره 7 نفری که در روز دوشنبه کشته شده اند سکوت خبری برقرار است. آنگونه که قبلا" در بخشهای خبری گفته شده بود این 7 نفر از شهروندان بوده اند و نه آشوبگرانی که قصد حمله به پایگاه بسیج را داشته اند. برای همه ی ما مردم دارای یک ارزش هستند و آسیب دیدن جسمی ، مادی و معنوی هر یک از آنان باعث ناراحتی و تاثر خاطر عمیق ما میشود اما نمیدانم چرا برای صدا و سیما ، خون مردم با هم فرق دارد؟

 

کسی در باره ی اینکه شبکه های بی بی سی ، صدای امریکا و سایر کشورهای غربی و شرقی دیگر، دلشان به حال ملت ما نسوخته است شکی ندارد ، اما این شبکه ها برای ظاهر سازی هم که شده ، نظرات طرفداران هر دو طرفه مناقشه ی اخیر را منعکس می کنند. آیا در صدا و سیمای کشور ما چنین ظرفیتی وجود ندارد؟ نمیدانم چرا کسی نمیخواهد باور کند که ادامه ی این روش اطلاع رسانی ، هر روز تعداد بیشتری را به سمت رادیوها و تلویزیونهای بیگانه سوق میدهد.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸

 

 

در پاسخ به دوستی که در مورد یادداشت " لزوم حفظ آرامش " پیام خصوصی فرستاده بودند باید عرض کنم من متوجه احساس شما هستم و در واقع احساس مشترکی با شما دارم. اما باید به این نکته هم توجه کرد که با مخلوط شدن اعتراض مردمی به روند برگزاری انتخابات ، با اغتشاشات غیر قابل دفاع گروهی از مغرضین ، عده ای بهانه پیدا میکنند که با هر دو طیف ، به یک نوع برخورد کنند و هم به مردم و هم به اغتشاشگران لقب اوباش بدهند. همانگونه که امشب از قول مقام معظم رهبری نقل شد این جدا کردن حساب مردم از اغتشاشگران باید انجام بشود و البته از طرف دیگر ، این تفکیک مانع ادامه ی پیگیری مطالبات مردم نخواهد بود. پیگیری مطالبات در آرامش ( آن هم با این خیل جمعیت معترضین ) قطعا" موثرتر و مفیدتر از وضعیت کنونی است.

شرط این موضوع ، همراهی بیشتر مسئولین محترم وزارت کشور است. مقام معظم رهبری امشب فرمودند که هواداران هر دو گروه از کاندیداها ، از مردم هستند. طبق قانون اساسی ، مردم حق دارند به اظهار نظر مسالمت آمیز بپردازند. امیدوارم وزارت محترم کشور با صدور مجوز برای اجتماعات مسالمت آمیز ، راه را بر فتنه جویان سد کند.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸

مقام معظم رهبری مد ظله العالی در دیدار با مسئولین ستادهای تبلیغاتی چهار کاندید انتخابات اخیر فرمایشات مهمی بیان فرمودند که به محض دریافت متن بیانات معظم له ، در اختیار قرار میگیرد.

 

متن اطلاعیه حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=52098
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸۸

اتفاقاتی که این روزها در سطح کشور روی میدهد قطعا" به صلاح کشور و جامعه نیست. متاسفانه عده ای در این گیر و دار ، بجای حفظ آرامش ، بر طبل درگیری میکوبند.

 

گروهی ( که هیچ وجه اشتراک و تناسبی با اصلاح طلبان و عدالتخواهان واقعی ندارند و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از جنس دیگری هستند )‌ با آسیب رساندن به اموال عمومی و خصوصی فضای اغتشاش را بوجود می آورند و در مقابل ، گروهی دیگر یا با بیان سخنان تحریک آمیز ، خواسته یا ناخواسته موج ناآرامی و التهاب را در کشور بسط میدهند و یا اینکه بدون تفکیک مردم عادی ( که فقط به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارند ) از آشوبگران ، همه را با یک چوب میرانند.

 

آقای احمدی نژاد در سخنرانی بعد از انتخابات و در حالیکه تا زمان سخنرانی ایشان دو نفر از کاندیداها ( آقایان موسوی و رضایی ) در مورد روند برگزاری انتخابات و شمارش آرا به شورای نگهبان شکایت کرده بودند اعلام می کند که تاکنون هیچکس شکایتی مطرح نکرده است و در ادامه ، برخی معترضین و مخالفین را به " خس و خاشاک " تشبیه میکنند. وزیر دادگستری ( که عضو شورای نگهبان قانون اساسی هم هستند ) و همسر ایشان هم با سخنان و مطالب بسیار تند ( تشبیه انتخابات اخیر به انتفاضه ، تاکید به بازداشت آقایان خاتمی و موسوی و .... )‌ باعث برافروختن خشم افرادی میشوند که به هر دلیل در مورد این انتخابات اعتراضاتی دارند. از سوی دیگر وزات کشور که برای گردهمائی یکشنبه 24 خرداد در میدان ولی عصر تهران نه مجوز صادر کرد و نه پیگیر این شد که چرا افراد بدون مجوز این برنامه را انجام داده اند ، مرتب اعلام میکند که تجمع معترضین به انتخابات بدلیل عدم دریافت مجوز غیر قانونی است. جمعیت انبوه و میلیونی که در روز دوشنبه در تهران راهپیمایی کردند نشان دادند که قصدی برای آشوب و خشونت ندارند. آنان فقط معترضند و خواسته های خود را با آرامش بیان کردند ؛ کاری که اگر وزارت کشور هم با آنان در دادن مجوز همراه میشد ، فضای پر تنش کنونی را به سمت آرامش هر چه بیشتر هدایت میکرد. اطلاع رسانی یکسویه و ناقص رسانه های داخلی هم مزید بر علت شده تا رسانه های بیگانه ، میدان گردان اطلاع رسانی برخی رویدادهای اخیر باشند.

 

من دیروز شاهد برخی از این ناآرامیها بودم. واقعا" رنج آور است که آن خیابانهای پر شور و نشاط هفته ی قبل ، امروز محل درگیری و نزاعی شده است که نمونه ی آن را ، جوانانی که بعد از انقلاب بدنیا آمده اند تاکنون ندیده اند.

 

متاسفانه آنچه که شاهد آن هستیم ، عدم درایت برخی متولیان امر ، غلبه ی هیجان بر عقلانیت و نیز عدم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آرام نگاه داشتن فضای سیاسی و اجتماعی کشور در این روزهای خطیر است.

 

امیدوارم همه چیز ختم به خیر شود
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸

برای پیگیری نتایج انتخابات ، دیشب و امروز استراحت کوتاهی داشتم. از منابع خبری مختلف ، نتیجه شمارش آراء رو دریافت میکردم. در این مورد باید بگم که :

 

-         سرعت شمارش آراء در این دوره بی نظیر بود. در دوره ی قبل ، از پایان رای گیری تا ساعت 7 صبح روز بعد فقط 12 میلیون رای شمارش شده بود اما در این دوره در عرض 2 ساعت بیش از 10 میلیون رای شمارش شد.

-         ستاد انتخابات تقریبا" با شمارش هر 5 میلیون رای ، نتایج رو اعلام میکرد. در همون 5 میلیون اول اعلام شد که نسبت آرای آقای احمدی نژاد و آقای موسوی ، 67% به 29% است. جالبه که در تمام اعلامهای بعدی این نسبت با تغییرات بسیار جزئی ثابت مونده. برای اولین باره که نمودار درصد آرای کاندیداها ، پس از اولین اعلام ، بصورت خطی کاملا" افقی دراومده.

-         سوال جدی که ذهن رای دهندگان به آقای موسوی رو بخودش مشغول کرده اینه که تا کجا میزان رای ملت است؟ مشاهدات عینی رویدادهایی که در شهرهای مختلف در جریان بود با نتایج اعلام شده ی انتخابات هیچ همخوانی نداره.

-         نتایجی که از طرف ستاد انتخابات اعلام میشه برای همه عجیبه. من بشخصه در انتخابات دور نهم ریاست جمهوری خیلی سرخورده شدم. در اون انتخابات و در هر دو مرحله به آقای هاشمی رای دادم ولی وقتی نتایج اعلام شد دیدیم بنا به دلایل مختلف مردم از آقای هاشمی روی برگردوندند. اون انتخابات اولین انتخابات ریاست جمهوری برای من بود که کسی رو که بهش رای داده بودم انتخاب نشد. اما انتخابات دهم خیلی فرق میکنه. اینجا دیگه سرخورده نیستم. فرق بسیاری هست بین حالتی که ببینی با فضا سازی صورت گرفته فکر ، نظر و رای آدم در اقلیت قرار گرفته ، با حالتی که ببینی در اکثریت هستی اما بعدا" بهت بگن رفتی توی گروه اقلیت.

-         احتمالا" رکورد درصد مشارکت ملی در انتخابات ریاست جمهوری کماکان برای دوم خرداد 76 باقی می مونه

 

با اینکه شمارش آراء تموم نشده اما بعید به نظر میرسه چیزی تغییر کنه ( چه در شمارش آراء ، چه در اعلام نظر شورای نگهبان و چه در اعتراض کاندیداها به......). باید پذیرفت که سکان اداره ی کشور یه بار دیگه به آقای احمدی نژاد داده شده. من به سهم خودم از انتخابم پشیمون نیستم. امیدوارم شرایط کشور در 4 سال آینده بگونه ای باشه که کسانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند هم از کارشون پشیمون نشوند.

 

انتخابات در حال تموم شدنه. حالا ما موندیم و کلی کار که باید برای ایران انجام بدیم. بانک جهانی پیش بینی کرده که رکود اقتصادی حاکم بر دنیا در سال آینده ی میلادی تشدید میشه. یه عزم جدی برای همکاری ملی لازم داریم تا بتونیم بر مشکلاتی که احتمالا" اقتصاد ما رو بزودی در بر میگیره فائق بشیم. وقت نزاع و رقابت تموم شد ؛ زمان کار و رفاقت فرا رسیده.

 

برای آقای احمدی نژاد آرزوی توفیق میکنم و امیدوارم بعنوان عالی ترین مقام اجرائی کشور ضمن عمل به وعده هایی که دادند ، در اعتلای همه جانبه ی ایران عزیز کوشا و موفق باشند ، انشاءالله
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٢ خرداد ۱۳۸۸

شاگرد مکتب امام خمینی ( ره ) ، سردار بزرگ سازندگی ، یاور مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) و حامی رشید حقوق ملت ایران رای خود را به صندوق انداخت

 

 

 

 

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٢ خرداد ۱۳۸۸

 

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٢ خرداد ۱۳۸۸

برای رای دادن سعی کردم تا در اولین ساعات به شعبه اخذ رای مراجعه کنیم اما باز هم 50 دقیقه توی صف ایستادیم تا نوبتمون بشه. وقتی از شعبه خارج شدیم صف رای دهندگان بیش از 2 برابر اون چیزی بود که در بدو ورود با اون مواجه شدیم. تمام اعضای خانواده با هم رفتیم و آرای خودمون رو به فرزندامون دادیم تا در صندوق بندازند.

 

وقتی در حال عزیمت به شعبه ی اخذ رای بودیم با کمال تعجب دیدم بر روی دیواره های یکی از مهمترین میدانها شهر اصفهان ( دروازه شیراز ) این شعار زشت و اهانت آمیز نوشته شده است :

 

 

 

 

 

همینه دیگه ؛ نویسندگان این شعارها از همقطاران همون کسانی هستند که در مناظره های تلویزیونی ادب و اخلاق رو زیر پا گذاشتند. اینها همونهایی هستند که مردم رو به دو گروه خودی و غیر خودی تقسیم کردند. اگر نظرات سیاسی مردم با اونها یکی باشه ، مردم براشون خودی ، انقلابی ، سلحشور  متدین و .... حساب میشن اما اگر همین مردم با نظر سیاسی اونها مخالفت کنند ، اونموقع مردم در نظر این افراد میشن وابسته ، بی دین ، دشمن و ......

 

بهترین پاسخ به این افراد حضور سبز در انتخابات و رای دادن به اخلاق و ادب و متانت است.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸۸

این روزها ، حامیان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ، حملات گسترده و همه جانبه ای را بر علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام میدهند. اینکه دلیل واقعی انتشار این نامه ی بصورت سرگشاده چه بوده است ، نکته ای است که فقط خود جناب آقای هاشمی از آن خبر دارند و دیگران تنها میتوانند تحلیلهای شخصی و یا بررسی نتایج حاصل از علنی شدن این نامه را ارائه نمایند. من هم در این رابطه تحلیلی دارم که انشاءالله پس از پایان انتخابات آن را خواهم نوشت.

 

الان فقط تا این اندازه میتوانم بگویم که هاشمی رفسنجانی در طول عمر سیاسی خود بارها و بارها با گرو گذاشتن آبروی خود ، از دستاوردهای انقلاب محافظت کرده است. تاریخ و آیندگان گواه این مطلب خواهند بود.

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸۸

زمان قانونی تبلیغات انتخاباتی بسر آمده اما اخبار مرتبط با انتخابات را پایانی نیست :

 

واکنش شدیداللحن علمای اعلام به هجمه به هاشمی رفسنجانی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8832

 

دروغ‌:این بار خانه شخصی موسوی!

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8836

 

دادستان:رانت ضرغامی به احمدی‏نژادغیرقانونی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8831

 

پاسخ بازرسی کل کشور به تهمت به رهنورد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8797

 

ضرغامی، عامل انتشار نامه هاشمی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8787

 

دیوان محاسبات بار دیگر سخنان احمدی نژاد را تکذیب کرد ( این هم مثل ادعای همیشگی ایشونه که میگه پرونده ی هسته ای از نظر ما بسته شده است اما هنوز که هنوزه بر علیه ما دارن قطعنامه صادر میکنند )

 

http://kalemeh.ir/vdch.inwt23n-wftd2.html

 

" کردان" احمدی نژاد را اصلح اعلام کرد ( یه ضرب المثلی در این مورد هست اما چون مضمونش ، توهین تلقی میشه از ذکرش خودداری میکنم )

 

http://kalemeh.ir/vdcj.yehfuqemtsfzu.html

 

برادرحسین،اشرافیت یعنی160میلیارد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8829

 

دفترآیت الله بهجت:شایعات کذب است

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8834

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸۸

این ماجرای دادن وقت اضافه ی غیر قانونی به آقای احمدی نژاد ( دادستان کل کشور گفتند که غیر قانونی است ) هم از آن لطیفه های خنده دار زمانه است. بهانه چیست؟ میگویند طبق قانون در صورتی که هر یک از نامزدها در مورد عملکرد نامزد غایب حرف بزند به همان اندازه که او حرف زده ، باید به نامزد غایب فرصت پاسخگویی داده شود. یه لطیفه ی با مزه هست که شنیدنش خالی از لطف نیست :

 

میگن یه منبری رفت بالای منبر. از او خواسته بودند در مورد حادثه ی عاشورا برای مردم حرف بزنه. منبری در بخش از صحبتهایش گفت این یزید لعین.... افرادی از پای منبر به او گفتند حاج آقا از بستگان یزید توی مجلس هستند لطفا" در مورد یزید حرف نزنید ؛ گفت باشه. دوباره شروع به صحبت کرد و گفت این عمر ابن سعد ..... دوباره پا منبریها گفتند حاج آقا لطفا" از ابن سعد هم حرف نزنید فامیلاشون اینجا هستن و بهشون برمیخوره ؛ گفت باشه.  این شمر خبیث..... حاج آقا از شمر هم حرف نزنید. وقتی کار به اینجا رسید حاج آقا عصبانی شد و گفت اگه این حرفها رو نگم ، پس بگم امام حسین بخاطر برق گرفتگی در کربلا بشهادت رسید؟!!!!

 

حکایت حامیان دولت نهم هم همینطوره . میگن حرف بزنید اما از ما هیچی نگین!!! از بهار بگین ، از طراوت گلها ، از صدای چک چک بارون.....

به عکسهای موج سبز اصفهان و تهران هم نگاهی بندازین و لذت ببرین

 

http://www.ghalamnews.ir/news-20578.aspx

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51498

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51497

 

13 توصیه ی انتخاباتی به هواداران مهندس موسوی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-20523.aspx

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢۱ خرداد ۱۳۸۸

باز این چه شورش است که در خلق عالم است

 

در آخرین شب تبلیغات انتخابات ، برای مشاهده ی رفتارهای مردم ، به خیابان های اصلی شهر آمدیم. غوغایی از جمعیت بود. دهها هزار نفر از طرفداران مهندس موسوی در حالیکه سر و روی خود را با پارچه های سبز پوشانده بودند در خیابانها حاضر بودند. اینان فقط جوانان پرشور نبودند ، بلکه در اکثر خودروهایی که مزین به تصویر مهندس موسوی بود ، خانواده ها بصورت گروهی برای حمایت از نامزد مورد علاقه خود حضور داشتند. بچه های کوچک که شالهای سبز را به پیشانی و دستان خود بسته بودند با تمام انرژی فریاد میزند موسوی موسوی.....

 

چنین صحنه هایی را در طول عمرم به ندرت مشاهده کرده ام. نمونه ای از آن در دوم خرداد 76 روی داده بود اما عظمت حضور مردم در این شبها ، میرود تا گوی سبقت را از دوم خرداد هم برباید. براستی چه چیزی باعث این حضور ناگهانی و حماسی شده است؟

 

چندی قبل دوستی از من پرسید چه کسی در این انتخابات پیروز میشود؟ به او گفتم هر یک از چهار کاندیدای حاضر در انتخابات آرای سنتی و خاص خود را دارد اما این رای دهندگان برنده ی این انتخابات را مشخص نمیکنند بلکه جمعیت خاموشی که به دلایل مختلف بطور معمول در انتخاباتهای قبلی حضور نداشته اند ، چنانچه به صحنه بیایند ، پیروز انتخابات را تعیین خواهند کرد. پس هر یک از کاندیداها که بتواند این جمعیت را برای حضور در انتخابات تحریک کند ، پیروز میدان شمارش آراء است.

 

در روزهای آغازین تبلیغات انتخاباتی بسیاری از هواداران مهندس موسوی ، تنها امید داشتند که انتخابات دو مرحله ای شود. نتایج نظر سنجیها نشان میداد که تا حدودی آرای آقای احمدی نژاد بر آراء آقای موسوی برتری دارد. با شروع تبلیغات تلویزیونی و شنیده شدن حرفها موسوی ، آرام آرام روند رو به رشد اقبال عمومی موسوی آغاز شد اما این رشد با شیبی ملایم حرکت میکرد. اما یک رویداد غیر قابل پیش بینی ، باعث تحریک همان جامعه ی خاموش شد . آتش فشانی شروع به فوران کرد که در عرض چند روز موجب ریزش گسترده ی آرای آقای احمدی نژاد و رشد بسیار چشمگیر آرای موسوی گردید. اما چرا این دریای خاموش به ناگهان اینچنین خروشان شد؟ چه عاملی باعث تحریک این آتش فشان شد؟ فقط یک نفر و فقط یک عامل ؛ محمود احمدی نژاد....

 

در شب مناظره ی آقای موسوی و احمدی نژاد ، بیش از 50 میلیون نفر بیننده ی داخلی و 150 میلیون نفر بیننده ی خارجی ، حیرت زده شنونده ی حرفهای بسیار تند احمدی نژاد در حمله به آقایان موسوی ، هاشمی و خاتمی بودند. وی همچنین هر سه نامزد حاضر در انتخابات را عوامل آقای هاشمی خواند. در ادامه صحبت ، آقای احمدی نژاد با بی احترامی هر چه تماتر با رقیب انتخاباتی خود گفتگو کرد و این همه ، در مقابل چشمان متعجب میلیونها ایرانی اتفاق افتاد. در 10 دقیقه ی پایانی آن مناظره ، آقای موسوی که در طول مناظره سعی کرده بود خونسرد باشد ، رئیس جمهور را مورد حمله ی شدید قرار داد و گفت رفتار امشب شما در این مناظره ، همان دلیل و احساس خطری است که مرا به صحنه ی انتخابات آورده است....

 

نمیدانم ؛ شاید آقای احمدی نژاد قصد داشته است با این تهاجم غیر قابل تصور ، آن جمعیت خاموش را به نفع خود به حرکت درآورد اما بدلیل روش اشتباهی که در برخورد با شخصیت فرهیخته ای همچون موسوی در پیش گرفته بود باعث شد نتواند به هدف خود برسد. همین رویداد در شب مناظره با آقای کروبی ادامه یافت و البته در این مناظره آقای احمدی نژاد آمارهای مختلفی را بیان کرد که باور آن برای اکثر مردم ممکن نبود. در شب مناظره ی موسوی و کروبی ، آقای موسوی از فرصت استفاده کرد و به نقد عملکرد دولت و روش برخورد آقای احمدی نژاد پرداخت و باز ، در اینجا هم داغترین بخش کار ، همان بخش آخر بود....

 

از این شب به بعد بود که آتش فشان ، فوران خود را آغاز کرد. حضور میلیونی موج سبز در راهپیمایی امروز تهران ، حضور بسیار گسترده و بی سابقه ی مردم اصفهان ، حضور میلیونها نفر از حامیان آقای موسوی در آخرین شب تبلیغات در خیابانهای شهرهای کشور ، همه و همه نشان میدهد که سیل عظیمی به راه افتاده است و قدرت این سیل آنقدر زیاد است که دیگر کسی حاضر نیست به حرفهای آقای احمدی نژاد در 20 دقیقه وقت طلائی که بر خلاف قانون به ایشان داده شد گوش کند ( دادستان کل کشور غیر قانونی بودن این اقدام را اعلام کرده است ). این خیل جمعیت همان آتش فشانی است که آیت الله هاشمی رفسنجانی در نامه ی اخیر خود بدان اشاره کردند. اگر اتفاق ناگوار و اشتباهی روی دهد ، این جمعیت قابل کنترل نیست و معلوم نخواهد بود جهت حرکت این سیل عظیم به چه سمتی باشد.

 

امشب از طریق رادیو بخشی از حرفهای رئیس جمهور را گوش کردم. او گفت آنقدر به من تهمت درغگویی زده اند که اگر بگویم ماست سفید است میگویند نه سیاه است. بله آقای رئیس جمهور ؛ برداشت شما درست است. دیگر کمتر کسی است که حرفهای شما را باور کند. اما مقصر این موضوع خود شما هستید. اگر برای اثبات خود ، دیگران را نفی نمیکردید ، اگر صادقانه به وجود مشکلات اعتراف میکردید و راهکارهای پیشنهادی خود را برای برون رفت از این مشکلات با مردم در میان میگذاشتید ، اگر برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات بی جهت اطلاعات و آمار را هدفمندانه تغییر نمیدادید و یا از آمار بصورت صحیح و اصولی استفاده میکردید ، اگر بعنوان بالاترین مقام اجرایی کشور و بعنوان یک مسلمان با رقیب خود همانند یک دشمن برخورد نمیکردید ، اگر ...اگر... اگر و باز هم اگر.... اگر همه ی اینها را رعایت میکردید ، مردم با شما چنین برخوردی نمیکردند و اینگونه از شما روی برنمیگرداندند.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸۸

درود بر مردم عدالت خواه و حق طلب اصفهان. درود بر راد مردان و شیر زنانی که برای حمایت از ندای مظلومیت میر حسین موسوی آنچنان حضوری را رقم زدند که میدان بزرگ امام اصفهان را یارای پذیرش این خیل عظیم نبود.

 

امروز نه تنها میدان امام بلکه تمامی خیابانهای متصل به این میدان لبریز از جمعیت بود. زن و مرد ، پیر و جوان و کودک ، معلولین و جانبازان ، آمده بودند تا فریاد اعتراض خود را نسبت به دولتی که برای باقی ماندن در صندلی قدرت ، اخلاق را زیر پا گذاشته است ، بگوش دولتمردان برسانند. آمده بودند تا به ادب رای دهند ، به صداقت رای دهند ، به آینده ی روشن رای دهند ، به پاک کننده ی مرزهای خودی و غیر خودی رای دهند. اصفهان امروز رای خود را اعلام کرد.

 

امروز نه اتوبوس دولیت وجود داشت که مردم را از شهرها و استانهای همجوار به اصفها بیاورد ، نه بخشنامه ای برای حضور الزامی برای کسی صادر شده بود ، نه پول شام و نهاری به کسی داده بودند ، نه ...... امروز ، خود مردم میداندار این حضور بی نظیر بودند. روز دوم خرداد سال جاری ، مردم اصفهان از میر سحین موسوی در مسجد سید استقبال کردند. هر چند در آن روز هم مسجد سید پر شد و جمعیت کثیری هم در بیرون مسجد جمع شده بودند ، اما جمعیت امروز به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوم خرداد نبود.

 

جمعیت امروز را فقط میتوان با سفر مقام معظم رهبری به اصفهان مقایسه کرد. این نشان میدهد که دود مناظره های پخش شده از تلویزیون به چشم آن کسانی رفت که با زیر پا گذاشتن اخلاق ، برای رقبای حاضر و برخی غایبین در مناظرات پرونده سازی کرده و با ارائه ی آمارهای دروغین سعی در فریب افکار عمومی جامعه داشتند. خود کرده را تدبیر نیست. وقتی دولتمردان با مردم خود صادق نباشند ، نتیجه ای جز این هم در انتظارشان نخواهد بود.

 

http://www.ghalamnews.ir/news-20469.aspx
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸۸

استقبال از سید محمد خاتمی ، حمایت از میر حسین موسوی

 

ساعت 17 چهارشنبه 20 خرداد 1388 ، اصفهان – میدان امام

 

میر حسین ، مانند رقیب دولتی خود نه قطار دارد و نه اتوبوس که بخواهد مردم را از اقصی نقاط استان و کشور به اصفهان بیاورد. آنانکه امروز در میدان امام اصفهان جمع خواهند شد به اراده و میل خود پا در صحنه میگذارند تا مخالفتشان را با دروغ ، بد اخلاقی ، قانون گریزی ، بی تدبیری در سیاست داخلی و خارجی ، اهانت به مردم ( بخصوص مستضعفان ) و بی توجهی به وضعیت اقتصادی کشور اعلام کنند. آنان می آیند تا فردای ایران را بدست خود رقم بزنند........

 

میر حسین عزیز ؛ ای فرزند فاطمه ی مرضیه سلام الله علیه ؛ ای یار امام امت و ای محبوب امت امام ؛ ما می آییم. همه می آییم. می آییم تا عمق علاقه ی خود به اسلام و ایران را نشان دهیم. اجداد آریایی ما قرنها پیش از ظهور اسلام هم یکتاپرست ، موحد و مهربان بودند. ما می آییم تا نشان دهیم از نسل همان آریائیان مهربانی هستیم که امروز با نور معرفت اسلامی ، پیوندی محکمتر با اخلاق و مهرورزی واقعی داریم. می آییم تا با برافراشتن بیرق سبز اهل بیت عصمت و طهارت علیهما سلام ، به تو ، به صداقت تو ، به دلسوزی تو و به احساس مسئولیتی که بر شانه هایت سنگینی میکند ، آری بگوییم.

 

می آییم تا با دلهای پاک و سفید ، امواج سبز را در سرتاسر شهر شهیدان به حرکت درآوریم و از آمیختن این دو با خون سرخ آریایی ، پرچم سه رنگ ایران عزیز را هویدا سازیم. می آییم تا به همه ثابت کنیم با پایان انتخابات 22 خرداد و باز شدن صندوقهای آرای ملت ، آنچه که از صندوقها بیرون خواهد آمد ، سبزی ، نشاط و امید خواهد بود.

 

آری ؛ ما می آییم و به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور حداکثری و به فریاد حق طلبانه ی تو و سید محمد خاتمی لبیک می گوییم.....

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸۸

استقبال بی نظیر مردم مشهد مقدس از سید محمد خاتمی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-20207.aspx

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8758

 

جریان خطرناک انتقام گرفتن از انقلاب ( که البته باید به آن امام راحل و مردم را نیز افزود )

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51352

 

مرگ بر بهشتی ( به بهانه ی نامه ی تاریخی آیت الله هاشمی رفسنجانی )

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8753

 

تایید آیت الله یزدی بر بخشی از نامه ی آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8766

 

مخابرات هم ادعای احمدی‏نژاد را تکذیب کرد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8707

 

سند: نامه شهید بهشتی، حضرت آیت الله خامنه ای وآیت الله هاشمی به امام راحل رحمة الله علیه

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8760

 

ببخشید! شما با حضرت علی علیه السلام فرق دارید

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8752

 

شاه هم ‌جرأت این‌حمله به‌روحانیت را نداشت

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8741

 

آیت الله هادوی:علما رفتار عوامانه راتایید نکنند

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8756

 

بسیج کامل امکانات بیت المال برای احمدی نژاد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8737

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

نامه سرگشاده آیت الله هاشمی رفسنجانی به محضر مقام معظم رهبری

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51314

 

التزام آقای احمدی‌نژاد به قانون اساسی!

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51317

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

مناظره 13 خرداد، محاکمه نظام بود‏

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8688

 

انتقاد تند مهمترین حامی احمدی نژاد از وی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8702

 

رضایت رهبر انقلاب از شیوه مناظره محسن رضایی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8691

 

اوج‌گیری گرایش شخصیت‌ها و بدنه اصول‌گرایان از احمدی‌نژاد به رضایی

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51240

 

یادداشت شخصی: من دوست دارم اگر انشاءالله آقای مهندس موسوی رئیس جمهور شدند ، از دکتر رضایی بعنوان معاون اول رئیس جمهور استفاده کنند. این دو نفر علیرغم برخی تفاوتها ، نقاط مشترک زیادی دارند و حمایت بخش وسیعی از اصلاح طلبان و اصول گرایان در پشت سر این دو هست. به امید آن روز....
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

کتاب برنامه های جناب آقای مهندس میر حسین موسوی

 

دانلود
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

آقای احمدی نژاد به موضوع استفاده ی گسترده از نخبگان و شایسته سالاری بارها و بارها اشاره کردند . گفتند که در دولت نهم این موضوع در سرلوحه برنامه های دولت قرار داره. با این مقدمه فایل پیوست رو با عنوان " همه ی فامیلهای دولت یا دولت فامیلی " دانلود کنید و ببینید جناب احمدی نژاد چقدر به این شعار وفادار بودند

 

دانلود
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

آقای احمدی نژاد با زیرکی و تیزهوشی خاص خود ( که در جهت صحیح از آن بهره نمیگیرند ) سخنان خود را خیلی کوتاه و بریده بیان کرد و طرح پرسشهای مکرر و تکراری ( که با لحن و تن صدای یژه ای بیان میشد ) آقای رضایی را به پاسخ گفتنهای مکرر و طولانی وادار کرد. این سیاست مناظره ای از طرف احمدی نژاد باعث شد ، وقت طلائی 12 دقیقه ای رضایی برای اتمام مناظره و جمع بندی ، به 4 دقیقه کاهش یابد.

 

از آنجا که گروهی از اخراجیهای دولت نهم در ستاد آقای رضایی حضور دارند ، آقای احمدی نژاد سعی داشت طوری حرف بزند که هم از رضایی انتقاد کرده باشد و هم او را به واکنش تند وادار نکند.

 

علیرغم مجادله ی فنی دو طرف مناظره در مسائل اقتصادی ، آقای رضایی با تاکید به عدد سازی در آمارها و نیز با نمایش آماری که نام آن را " آمار فلاکت " نامید ، معادله ی قدرت در این مناظره ی فنی را به سود خود تغییر داد.

 

آقای احمدی نژاد سعی کرد با ارائه ی عدد و رقمهایی که شفاها" بیان میکرد (  و دیگر نمودارهای رنگی که رضایی از آن به عنوان کشیدن مار یاد کرد ، نشان نداد ) بگوید که اقتصاد کشور هیچ مشکلی ندارد اما آقای رضایی ( با خنده و با یادآوری این نکته که بدلیل ارتباط قوی که با بدنه ی مدیریت کشور دارد کاملا" از اوضاع اقتصادی آگاه است ) بیان داشت که شما با پاک کردن صورت مساله نمیتوانید به حل آن بپردازید.

 

آقای رضایی به تغییر شاخص بیکاری در دولت نهم اشاره کرد. تا قبل از دولت نهم ، شاغل به کسی گفته میشد که در هفته حداقل 2 روز کار کند اما در دولت نهم شاغل به کسی گفته میشود که در هفته حداقل 2 ساعت کار کند. رضایی با بیان این نکته ، کاهش نرخ بیکاری را صوری اعلام کرد و وقتی با پاسخ منفی احمدی نژاد روبرو شد رو به دوربین کرد و گفت ای مردم ؛ شما خودتان قضاوت کنید. در هر خانواده ی شما چند بیکار وجود دار؟

 

دو توپوق آقای احمدی نژاد ، خیلی جالب بود. در یک مورد ایشان گفت " تسهیلات بانکی مثل رگ در خون است ". این فقط یک اشتباه لپی بود اما توپوق قبلی ، فقط یک اشتباه نبود و پیامهای زیادی دارد. احمدی نژاد در بخشی از مناظره ، آقای رضایی را با عنوان " آقای موسوی " خطاب کرد! گویا نام و حرف آقای موسوی در این روزها آنقدر ذهن رئیس جمهور را بخود مشغول کرده که همه را موسوی میبینند! البته احمدی نژاد سعی کرد با گفتن این نکته که " محسن رضایی رو اگه سریع بگیم شبیه موسوی میشه !!" و " بلاخره آقای رضایی یه نسبتی با سیادت دارند ( مادر آقای رضایی سید هستند )!!"  سعی کرد یه جوری این موضوع را جمع کند ، که البته خرابتر شد.

 

آقای احمدی نژاد که برای دو کاندید قبلی پرونده هایی رو آماده کرده بود ، در مناظره با رضایی ، در آخر مناظره و پس از اینکه وقت طلایی رضایی رو به 4 دقیقه کاهش داد ، به سخنرانی رضایی در مورد حمله امریکا به ایران اشاره در این مورد سوال کرد. رضایی باید در این 4 دقیقه هم پاسخ میداد و هم جمع بندی کلی رو مطرح میکرد. آقای رضایی هم با تیز هوشی در دو سه کلمه گفت مشکل بزرگ احمدی نژاد اینه که خودش رو در تمام زمینه ها صاحب نظر میدونه و اگر ایشون بخواد دوباره رئیس جمهور بشه باید یه تجدید نظر جدی در مورد رفتار و اعمالش داشته باشه. این حرف ، کلیدی ترین حمله ی رضایی به نوع رفتار احمدی نژاد در این مناظره ها بود.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٩ خرداد ۱۳۸۸

پاسخ دوم مرکز تحقیقات استراتژیک به احمدی‌نژاد

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51216

 

دعاگو، خواستار محاکمه پیشتاز عرصه هتاکی

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51215

 

موسوی: دولت باید در خدمت مستضعفان باشد

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51201

 

ادعای 20 میلیارد تومان هزینه برای پیام کوتاه، حقیقت یا تخیل؟

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51193

 

نامه ی سرگشاده ی دکتر علی مطهری ( نماینده اصولگرای تهران در مجلس و فرزند شهید مطهری ) به رئیس جمهور

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8661

 

صداوسیما تسلیم بی عدالتی شد: احمدی نژاد پیش پورحسین ماند!!

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8671

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸

بیانیه فرزندان شهدای ارتش، سپاه و دولت در حمایت از میرحسین موسوی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19711.aspx

 

فراخوان ده‌ها هزار نیروی نظامی با لباس شخصی در مصلی تهران؟

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51121
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸

"بسمه تعالی"
مشارکت در فعالیت‌ها و رقابت‌های انتخاباتی امری است خجسته و کارساز، و تمرینی است به سوی مردم‌سالاری که این روزها ایرانیان به شیوه‌هایی خلاق و خودجوش بدان تمایل و اشتیاق یافته‌اند.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸

الله اکبر

 

حامیان میرحسین موسوی سه شنبه و چهارشنبه با غریو "الله اکبر" در ساعت 9 شب همبستگی خود را برای یک خواست سبز اعلام خواهند کرد.
به گزارش قلم ، حامیان میرحسین موسوی برای اعلام همبستگی و قاطعیت خود بر خواسته‌اشان، ساعت 9 شب سه‌شنبه و چهارشنبه در هر جایی که هستند، بانگ سبز "الله اکبر" را سر خواهند.
حامیان موسوی در تصمیمی اعلام کرده‌اند که روز چهارشنبه را برای تحقق خواسته‌اشان روزه خواهند گرفت و دست نیاز به سوی حق تعالی دراز خواهند کرد.

 

آخرین اخبار انتخاباتی

 

تنش در صداوسیما پس از مناظره دیشب میرحسین

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51082

 

9سال زندان برای پالیزدار،اعلام بعداز انتخابات!

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51085

 

دست به دست بیت المال دهیم تا احمدی نژاد رئیس جمهور شود!

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51087

 

آمادگی ستادهای رضایی، کروبی و موسوی برای اعلام دارایی

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=51080

 

مصلی: برنامه موسوی لغو، برنامه احمدی‏نژاد برقرار

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8626

 

چگونه احمدی نژاد رابطه ایران و عربستان را خراب کرد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8623

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸

مناظره ی دیشب بین اقایان موسوی و کروبی ، براستی مناظره نبود ؛ اما چرا ؟

 

با کمال تعجب و تاسف شاهد آن هستیم که رئیس جمهور به اصطلاح متدین کشور به راحتی آب خوردن و در پیروی از آموزه های هیتلر ( آنگونه که خود آقای رئیس جمهور در گفتگوی ویژه خبری بیان کرد ) انواع و اقسام دروغهای ریز و درشت را با شهامت تمام! و جلوی چشم دهها میلیون بیننده ی هوشیار ایرانی بر زبان جاری میکند و نگران هیچ چیز هم نیست.

 

آقای احمدی نژاد به کروبی میگوید عکس همسر مرا در روزنامه ات چاپ کردی اما دیشب معلوم شد که احمدی نژاد دروغ گفته و روزنامه ی اعتماد این کار را کرده و نه روزنامه ی اعتماد ملی که متعلق به کروبی است!

 

آقای احمدی نژاد آمارهای رنگارنگ را در دفاع از عملکرد اقتصادی دولتش بیان میکند اما آقای موسوی به استناد گزارشهای اقتصادی بانک مرکزی همین دولت نهم ( که در سایت بانک مرکزی هم موجود است ) نشان میدهد که رئیس جمهور چطور با شعور مردم ایران بازی کرده و به آنان دروغ میگوید.

 

آقای احمدی نژاد میگوید اطرافیانش از هر گونه عیب اقتصادی مبرا هستند اما این سوال آقای موسوی بی پاسخ مانده است که در نتیجه ی تغییر چند باره ی تعرفه وارادات موبایل ، شکر و خودرو چه کسانی منفعت بردند؟ چه کسانی با علم به اینکه این تغییرات در راه است انبوهی از کالاهای ذکر شده را با قیمت پایین به کشور وارد کردند و سپس با تغییر دوباره ی تعرفه آن را به قیمتهای بسیار بالاتر فروختند و یک شبه بر ثروتهای افسانه ای خود افزودند؟

 

آقای احمدی نژاد به کروبی میگوید در بنیاد شهید زندان درست کرده ای اما معلوم میشود برای حفظ حقوق فرزندان و همسران شهداء شعبه ای قضایی در طبقه 11 بنیاد ایجاد شده بود و ....

 

آقای احمدی نژاد پرونده ی شهرام جزایری را طرح میکند اما با سانسور نام بقیه ی افرادی که از شهرام جزایری پول گرفته اند ( که هم اینک در صف حامیان آقای رئیس جمهور قرار دارند ) انگشت اتهام را فقط بسمت کروبی نشانه میرود و این در حالی است که قوه قضائیه برای این پرونده حکم صادر کرده و هیچ اتهامی را متوجه آقای کروبی نکرده است.

 

آقای احمدی اینگونه وانمود میکند که در زمان جنگ سرمایه گذاریهای اساسی در کشور در حد صفر بوده اما مشخص میشود که علیرغم هزینه های سرسام آور اداره ی جنگ و علیرغم درآمدهای بسیار پایین نفتی ، دولت برای بیش از 300 طرح زیر بنایی ( مانند فولاد مبارکه ) به هر وسیله ای شده منابع مالی اختصاص داده و آن را به اتمام رسانده است

 

دروغهای آقای احمدی نژاد آنقدر زیاد بوده و هست که اگر صد مناظره ی دیگر مثل مناظره ی آقای موسوی و کروبی صرف ارائه ی دلایل دروغگویی دولت شود ، باز هم وقت کم می آید

 

تهمتهایی که آقای احمدی نژاد در این شبها به برخی از افراد برجسته نظام میزند اولین بار توسط فردی بنام پالیزدار مطرح شد. آقای احمدی نژاد همان حرفها را دارد مطرح میکند ؛ اما با یک تفاوت اساسی. رئیس جمهور حق طلب ! و شجاع! ایران که بقول خودش در راه عدالت طلبی سینه ی خود را آماج همه ی حملات کرده است ، از فهرست باصطلاح مفسدینی که پالیزدار ردیف کرده بود ، چند نام را مطرح و چند نام مهم دیگر را حذف کرد. حق هم با آقای رئیس جمهور است. چه دلیلی دارد که ایشان نام افرادی را که برای این انتخابات با صدور اطلاعیه از او حمایت کرده اند بعنوان مفسد اقتصادی ببرد؟؟؟؟؟

 

آقای احمدی نژاد ؛ اگر حرفهای پالیزدار غلط و دروغ بوده چرا همان حرفها را شما هم میزنید و اگر راست و درست بوده چرا گلچین میکنی برادر؟؟!!!

شما با این کار خود به آن مردم مستضعف و محرومی که به هر دلیل شما را انتخاب آرمانی خود تصور میکنند خیانت کرده اید. شجاعت شما در بیان مطالب فقط دامان مخالفین سیاسی شما را گرفته اما مهرورزی شما نصیب دوستانتان شده که دست بر قضا همان پالیزدار مشهور ، فهرستی از آنان را بعنوان مفسدین بزرگ اقتصادی ردیف کرده است. شما در فیلم انتخاباتی جدیدتان علفهای هرز باغچه را میکنید و میگویید برخی از این علفهای هرز خود را به شکل سبزیهای اصلی در می آورند ولی باید آنها را کند. عجیب است که چشمان تیز بین شما این علفهای هرز را فقط در صف مخالفین سیاسی شما جستجو و رصد میکند. آیا به اطراف خود توجه میکنید؟ نه ؛ مصلحت ایجاب نمیکند که اینجا هم شجاعت بخرج دهید. شما خار را در دست دیگران میبینید اما تیری که در چشم دارید را نمی بینید.

 

بیچاره مردمی که دل به شما بسته اند. بیچاره مردمی که شما را نماد حق طلبی و عدالت خواهی تصور کرده اند. مظلوم مردمی که حق خود را بصورت صدقه در شب انتخابات از شما دریافت میکنند. مظلوم مردمی که در روستاها و مناطق مستضعف نشین امیدشان را به ساده زیست بودن شما بسته اند و میگوییند او درک میکند که ما چه میکشیم اما نمیدانند اطرافیان شما کسانی هستند که فقط در مدت 10 سال صدها میلیاد تومان ثروت بدست آورده اند و امروز همنشین جناب شما هستند.

 

آقای رئیس جمهور ؛ شما در مناظره با آقای کروبی از ایشان پرسیدید منزل شما در اول انقلاب کجا بوده و الان کجا هست؟ هر چند این موضوع ارتباطی به شما نداشته اما عزیز عدالت خواه ، آیا از وزیر کشورت هم همین سوال را پرسیدی که چگونه در یک دوره ی کوتاه ( که بخشی از آن را در معیت حضرتعالی بوده )‌ صاحب این ثروت افسانه ای شده است ؟ آیا از معاون اجرائیت هم پرسیدی؟ آیا از معاون ورزشیت هم پرسیدی؟ رئیس جمهور عزیز من ؛ آیا مرگ خوب است اما برای همسایه؟

 

آقای موسوی در صحبتهای دیشب خود به این اشاره کرد که چرا قراردادهای نفتی  در وزارت کشور منعقد میشود؟ آقای کروبی به پرونده جنابعالی و آقای محصولی ( وزیر کشور دولت نهم ) در باره ی نفت اردبیل در قوه قضائیه اشاره میکند؟ آیا شما صلاح نمیدانید در مورد مافیای نفتی ، کنکاش مختصری هم در همان نزدیکیها بکنید؟

 

سخن بسیار است و درد دل سنگین. دوست داشتم اگر احیانا" احمدی نژاد در انتخابات پیروز نشد ، بازنده ی اخلاق نباشد ، بازنده ی فساد اطرافیانش نباشد. دوست داشتم نام احمدی نژاد بعنوان مرد شجاع و عدالتخواهی که تنها عیب و گناهش نداشتن راهکار مناسب برای اداره ی کشور بود در تاریخ ایران جاودانه بماند. دوست داشتم چهره ی این مرد برایم مظهر ساده زیست بودن باقی بماند و هیچ انگ دیگری بر آن نچسبد. آری ؛ من همه ی این آرزوها را داشتم. برداشتها و تفکرات سیاسی من با آقای احمدی نژاد همخوان نبود اما او را دوست داشتم.

 

اما صد حیف ؛ بازیهای سیاست ، آن چهره ی دوست داشتنی را چه تغییرها که نداده است..... افسوس
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

همسر سردار شهید مهدی باکری ( فرمانده شهید لشکر عاشورا)

 

http://www.yaarinews.ir/default.aspx/n/2023

 

همسر سردار شهید همت ( فرمانده شهید لشگر 27 حضرت رسول (ص) )

 

http://www.president10.ir/default.aspx?cmd=news&NID=1361

 

فرزند سردار شهید زین الدین ( فرمانده شهید لشگر علی ابن ابی طالب (ع))

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19402.aspx

 

همسر شهید رجایی

 

http://www.majles8.blogsky.com/1388/02/07/post-1440/

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

ماجرای 300 میلیارد تومان شهرداری تهران

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8566

 

در حالیکه آقای احمدی نژاد افزایش افسار گسیخته ی نرخ زمین و مسکن در سالهای 86 و 87 را بدلیل اقدام مافیای اقتصادی بر علیه دولت نهم عنوان کرد ، کارشناسان اقتصادی افزایش 2.5 برابری نقدینگی در طول سالهای 1385 تا 1387 را که توسط دولت نهم انجام شده و سرازیر شدن این حجم عظیم پول به بازار مسکن را علت بروز تورم 25% کنونی و رشد سرسام آور قیمت زمین و مسکن اعلام کردند. جزئیات بیشتر این خبر در صفحه اول روزنامه همشهری مورخ 17 خرداد 88 به چاپ رسیده است.

 

به راستی باید به هوش و ذکاوت بسیار بالای آقای احمدی نژاد آفرین گفت. ایشان در مناظره با آقای موسوی میدانست که در عدد و رقم نمیتواند حریف موسوی شود بنابراین جهت مناظره را به افشاگریهای مبهم و کلی اختصاص داد اما در مناظره با آقای کروبی ، چون میدانست آقای کروبی صریح الهجه و رک است ، به ارائه ی عدد و رقم ( از نوع دستکاری شده ی آن ) پرداخت که در تخصص آقای کروبی نبود. آقای احمدی نژاد با این روش ، تاثیر مورد نظرش را بر ذهن مخاطبینی که دارای بینش سیاسی چندانی نیستند و خبری هم از جایی ندارند گذاشته است. البته باید یادمان باشد که ایشان با افشاگریهای آنچنانی خود، جمع کثیری از ضد انقلابیون را نیز از حامیان خود کرده اند.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

پیمان نامه فرهنگ و هنر میر حسین موسوی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19292.aspx

 

راهبردهای نظام اداری و مدیریتی دولت مهندس موسوی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19248.aspx

 

دانلود کاتالوگ الکترونیکی مهندس میر حسین موسوی

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

تصاویر حضور مهندس موسوی در جمع مردم کرج

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50937

 

مردان ادب و برنامه

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50938

 

عکسهای طنز سایت تابناک

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50875

 

بیانه دفتر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8537

 

واکنش هواداران رئیس جمهور به سخنان حضرت آیت الله جوادی آملی

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8480

 

تصویر سند عزت ملی در سیاست خارجی !

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8486

 

اصولگرایان قم : آبروی نظام در گرو چند رای

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8538

 

طنز : نامه ی تشکر بنی صدر به آقای ضرغامی ( توضیح اینکه برای تفنن فقط خود نامه را بخوانید. تیتر خبرهای پایان صفحه زیبنده نیست ؛ حتی بعنوان طنز)

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8529

 

در مناظره با کروبی ، آقای احمدی ن‍ژاد منکر ادعای هاله ی نور شد

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8505

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٧ خرداد ۱۳۸۸

آقای احمدی نژاد ، گفتگوی ویژه خبری ، ساعت 23 ، 15 خرداد 88 : تورم الان 15.6% است که برخی مغرضانه آن را 25% اعلام میکنند

آقای احمدی نژاد  مناظره با کروبی ، ساعت 23 ، 16 خرداد 88 : تورم الان زیر 15% است

نتیجه اینکه ؛ نرخ تورم کشور در عرض 24 ساعت ، بیش از 0.6% کاهش یافت

 

آقای احمدی نژاد  مناظره با کروبی ، ساعت 23 ، 16 خرداد 88 : کاهش تورم در ایران در حالی روی میدهد که در اروپا و امریکا تورم رو به افزایش است.

لطفا" این معما را حل کنید که وقتی بدلیل رکود اقتصادی در غرب ، قیمت همه چیز کاهش یافته ( خودرو تا نزدیک 50% و املاک مشتری برای خرید ندارد) چگونه نرخ تورم اضافه میشود؟؟؟؟؟!!!!!!

 

آقای احمدی نژاد در حالی عنوان میکند که رئیس جمهور باید خودش کارشناس ارشد باشد که خود جناب ایشان که دارای مدرک دکتری هستند ، میانگین سالانه ی نرخ تورم ( 25.6%) رو با تفاوت نرخ تورم فروردین 88 نسبت به فروردین 87 (15.6%) مقایسه کرده و میگوید تورم کاهش یافته است!!!!!!!!!!!

 

آقای احمدی نژاد که میگوید رئیس جمهور اگر کارشناس ارشد نباشد ، نمیتواند در تصمیمات کارشناسی ، بین نظرات کارشناسان مختلف تصمیم گیری کند ، تخصص اصلیشان ترافیک است اما احتمالا" در تمام زمینه های کارشناسی ( سیاست ، فرهنگ ، ورزش ، نفت ، کشاورزی ، شهرسازی ، پزشکی ، هسته ای ، روابط بین الملل ، اقتصاد ، بانکداری ، صنایع ، عمران ، راه و ترابری ، ارتباطات و ...........) صاحب نظر هستند!!

 

آقای احمدی نژاد در حالی در مورد پرونده ی شهرام جزایری اصرار میکرد که خودش نسبت به پرونده 300 میلیارد تومان شهرداری تهران ( که موضوعش سال 85 و 86 در روزنامه ها مطرح شد ولی نمایندگان همسو با آقای احمدی نژاد در مجلس اجازه ی تحقیق و تفحص در مورد آن را ندادند) و پرونده ی اردبیل هیچ پاسخی نداد.

 

پرونده سازی های آقای احمدی نژاد بر علیه کاندیداها ( مانند منزل آقای کروبی ) و شخصیتهای نظام ، نشان دهنده اوج نگرانی ایشان از جهت گیری آرای انتخابات است. جالب است که آقای احمدی نژاد در مورد این پرونده ها خود را در جایگاه دادستان ، قاضی و هیات منصفه قرار میدهد.

 

آقای احمدی نژاد در حالی به چاپ عکس همسرش در روزنامه اعتماد ملی اعتراض داشت که خودش عکس همسر آقای موسوی را به ززنده ترین شکل ممکن به 50 میلیون بیننده ی ایرانی و 150 میلیون بیننده ی خارج از ایران نشان داد.

 

آقای احمدی نژاد در حالی به قطع سخنانش توسط کروبی اعتراض داشت که خودش همین کار را با آقای موسوی کرد.

 

موضوع کمک 700 میلیون دلاری آقای احمدی نژاد به یک دولت خارجی که با مخالفت مقام رهبری مواجه شده است با توجه به جابجایی دو رئیس کل بانک مرکزی در دولت نهم قابل توجه است

 

در مورد سیاست خارجی ، آقای کروبی با ذکر صحبتهای رئیس سابق موساد ، به کمک شایانی که مواضع و سخنرانیهای آتشین آقای احمدی نژاد به مظلوم نمایی اسرائیل کرده است ، اشاره کرد.

 

آقای احمدی نژاد ، تغییر موضع امریکا در قبال ایران را ناشی از سیاست خارجی دولت نهم خواند در حالیکه این تغییر رویه ، مربوط به تفاوت دیدگاههای آقای اوباما و بوش است و ربطی به دولت نهم ندارد.

 

کنایه ی طنز آلود آقای کروبی ( که گفت ننه جوون من هم میفهمید که بدلیل گرانی ، نرخ تورم بالاست ) پاسخی ساده و گویا به آمارهای دستکاری شده و غلطی است که اینروزها دولت نهم مرتب از آن سخن میگوید.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸

دسته گل جناب رئیس جمهور" VOA:سخنان احمدی ن‍ژاد واقعیتی عریان بود"

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50897

 

سرمقاله تند جمهوری درباره مناظره احمدی‏نژاد

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50859

 

نامه میرحسین موسوی به مقام معظم رهبری

 

http://kalemeh.ir/vdcb.ab9urhbafiupr.html

 

حجت الاسلام ناطق نوری : احمدی‌نژاد سوگند ریاست‌جمهوری را نقض کرد

 

http://kalemeh.ir/vdca.enok49nye5k14.html

 

سخنگوی حزب اعتماد ملی : احمدی‌نژاد شهامت تکرار مسائل مناظره قبل را ندارد

 

http://kalemeh.ir/vdcc.0qoa2bq00la82.html

 

دیوان محاسبات : موضوع یک میلیارد دلار مفقودی حل نشده است

 

http://kalemeh.ir/vdci.5a3ct1a5ubc2t.html

 

دسته گل دیگر رئیس جمهور  الوطن تحلیل کرد: احمدی‌نژاد به امام خمینی حمله کرد نه به موسوی!

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19254.aspx

 

دادستان کل کشور : طرح نام افراد قبل از مراحل قانونی جرم است

 

http://kalemeh.ir/vdca.ynok49nyu5k14.html

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸

تابستان سال 1367 بود که ایران با پذیرش قطعنامه 598 شورای امنیت سازمان ملل ، آمادگی خود را برای خاتمه ی جنگ با عراق و آغاز مذاکرات اعلام کرد. در غروب روزی که خبر پذیرش قطعنامه از رادیو پخش شد ، من و دیگر دوستان بسیجی ام بشدت نارحت و عصبانی بودیم. نمیدانستیم چه شده است. چهره ی دوستان شهیدم جلوی چشمانم بود. وقتی با یکی از دوستان صمیمیم ( سلمان ) در کوچه ها قدم میزدیم تا بلکه قدری آرام شویم ، یکی از جوانان محل که ما را میشناخت با متلک به ما گقت : صلح تحمیلی بر شما مبارک باد. با شنیدن این حرف ،  سلمان به گریه افتاد. ما میدانستیم که راهبرد امام راحل " جنگ جنگ تا رفع فتنه " بود. در آن زمان تقریبا" اکثر قریب به اتفاق بسیجیان ، تنها یک نفر را مسئول توقف جنگ میدانستند ؛ فرمانده ی جنگ " آیت الله هاشمی رفسنجانی "

 

شدت ناراحتی ما آنقدر زیاد بود که با هم عهد کرده بودیم اگر واقعا" او مقصر این رویداد باشد ، حتی اگر به قیمت جانمان هم تمام شود به او حمله کنیم. شبانگاه ، نامه ی معروف امام راحل از رادیو و تلویزیون پخش شد. نامه ای که امام به نوشیدن جام زهر اشاره کرده بودند :

 

" قبول این مسئله برای من، از زهر کشنده ‏تر است؛ ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او، این جرعه را نوشیدم. در شرایط کنونی، آن چه موجب این امر شد، تکلیف الهی‏ام بود. شما می‏دانید که من با شما پیمان بسته بودم که تا آخرین قطره خون و آخرین نفس بجنگم؛ اما تصمیم امروز، فقط برای تشخیص مصلحت بود و تنها به امید رحمت و رضای او، از هر آن چه گفتم، گذشته و اگر آبرویی داشتم، با خدا معامله کرده‏ام "

 

این نامه در آن زمان ما را متقاعد کرد که این تصمیمی خودسرانه از طرف آقای هاشمی نبوده است و مصلحت نظام باعث اتخاد این سیاست شده است اما ذهنیت منفی نسبت به آقای هاشمی کماکان در ما باقی ماند.

 

در کمتر از 1 سال ، محل کارم عوض شد. قبل از این جابجایی ، امام به جوار رحمت حق شتافتند و من شاهد دو کار بزرگ از آقای هاشمی بودم ؛ نقش تعیین کننده ی او در انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای بعنوان رهبر انقلاب و نیز اعلام آمادگی هاشمی برای انتخابات ریاست جمهوری ( بازسازی کشور پس از ویرانیهای ناشی از جنگ ). با تغییر فضای کاریم ، دسترسیم به اخبار و اطلاعات گوناگون بیشتر شد و در آن زمان بودم که متوجه شدم تصمیم سران کشور و امام راحل در پذیرش قطعنامه و پایان جنگ چقدر هوشمندانه و بموقع بوده است.

 

آنان که امروز در کار اداره کشور بدون جنگ و آباد ایران مانده اند ، با پیش کشیدن شعار " ما میتوانیم " ، پرونده ی اتمام جنگ را دوباره باز کرده اند و سران آن موقع کشور ( بجز مقام معظم رهبری ) را خطاب مبکنند که این شما بودید که گفتید ما نمی توانیم و بدین وسیله جام زهر را به امام نوشاندید! اما واقعیت چیز دیگری است. نگاه به تاریخ جنگ ایران و عراق نشان میدهد که پیروزیهای بزرگ ایران ( آزادسازی بخشهای اشغال شده و یا ورود به خاک عراق ) تنها تا سال 1364 ادامه داشت و از آن سال به بعد ، جنگ بشدت فرسایشی شد. در این نبرد فرسایشی که فقط وارد کردن تلفات انسانی و تخریب تاسیسات زیربنایی دو کشور را هدف گرفته بود ، ایران تک و تنها بود اما تمام کشورهای منطقه ، امریکا ، اروپا و شوروی با عراق همراه بودند. عراق هیچ نگرانی از بابت منابع مالی و نظامی نداشت. کشورهای عربی تامین کننده مالی و کشورهای غرب و شرق تامین کننده ی ادوات نظامی عراق بودند. در یک سال آخر جنگ شرایط آنقدر برای ما سخت شد که عراق دوباره وارد خاک ما شد و همانند روزهای آغازین جنگ بخشهایی از کشور را اشغال کرد. در همین زمان نیروهای امریکایی با حضور در خلیج فارس ، حمله به اسکله های نفتی ایران و سرنگون کردن هواپیمای مسافری ایرباس نشان دادند که در صورت ادامه ی جنگ ، آنان نیز وارد معرکه ی جنگ شده و مستقیما" با ایران درگیر خواهند شد. جنگ مشهور به نفتکشها هم ( حمله به نفتکشها در خلیج فارس ) از سوی ایران از یک طرف و عراق و متحدانش از طرف دیگر باعث شده بود که صادرات نفت ایران هم به پایین ترین حد ممکن برسد.

 

واقعیت این است که ما اگر هم میخواستیم ، دیگر نمیتوانستیم فعل و انفعال خاصی که منجر به تعیین تکلیف جنگ شود ، انجام دهیم. ما میتوانسیتم جنگ را ادامه دهیم و به همه نشان دهیم که روی اصول خود ایستاده ایم اما این رویکرد به قیمت از دست رفتن همه چیز  ( نیروی انسانی  منابع اقتصادی و حتی اشغال ایران توسط بیگانگان ) قابل اجرا بود. در آن مقطع حساس ، مسئولین بلند پایه ی کشور ( امام راحل ، مقام رهبری ، آیت الله هاشمی ، نخست وزیر و فرماندهان نظامی ) با دقت نظر ، تلخی پذیرش قطعنامه را بجان خریدند و به جنگ پایان دادند. خوشبختانه لطف خداوند متعال هم شامل حال ایران شد و در سالهای بعد حوادثی در منطقه روی داد که همه ی آن چیزی را که در زمان جنگ بدنبالش بودیم ، در زمان صلح بدست آوردیم. صدام حسین با خواری و خفت به زباله دان تاریخ انداخته شد ، نفوذ ایران در عراق با بالاترین حد ممکن رسید ، با درگیر شدن کشورهای منطقه در دو جنگ ، ایران فرصت بازسازی تاسیسات زیربنایی را پیدا کرد و آرام آرام تبدیل به مهمترین قدرت منطقه ای در عرصه های مختلف اقتصادی – علمی – فرهنگی – نظامی و سیاسی شد.

 

باعث تاسف است که امروز افرادی برای جمع آوری رای ، بی پروا چشم بر تمام این دستاوردها بسته اند و اثبات خود را فقط از طریق نفی تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی دنبال میکنند. آیت الله هاشمی فرد معصومی نیست. او هم قطعا" خطا و اشتباهاتی داشته است اما بدون اغراق میتوان گفت که آقای هاشمی یکی از بزرگترین و ماندگارترین چهره های تاریخ ایران است. و باز باید با تاسف بگویم که ما ارزش چهره ها و نخبه های خود را تنها زمانی درک میکنیم که آنها را از دست داده ایم....

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به نشانی زیر مراجعه کنید :

 

http://www.hawzah.net/hawzah/Magazines/MagArt.aspx?id=44095

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸

سیاست خارجی ایران در دولت نهم و در دولت مهندس موسوی

 

http://www.ghalamnews.ir/news-19055.aspx

 

احمدی‌نژاد یکی از اعضای حلقه مدیریتی هاشمی بوده است

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8500

 

احمدی ن‍ژاد دیروز ، احمدی نژاد امروز

 

http://kalemeh.ir/vdcf.ydciw6decgiaw.html

 

انتقال 90 میلیارد دلار از حساب دولت احمدی‌نژاد به حساب دولت موسوی!

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8479

 

تحریف نامه انگلیس برای اثبات ادعای احمدی‌نژاد

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50770

 

انگلیس: بلر از ایران عذرخواهی نکرده بود

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50677

 

به فکر جایگاه رهبری بعد از انتخابات هم باشید

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50683
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸۸

امشب ، خسته از شنیدن و گفتن حرفهای سیاسی مربوط به انتخابات . نه میتوانی نشنوی ، نه میتوانی نگویی ، نه میتوانی بی تفاوت باشی .....

 

امشب ، خسته ی خسته ، نگاهی به آسمان کردم.....

 

الهه ی زیبای من ، خودنمایی میکرد.....

 

مرا به آرامش دعوت کرد و یادآور شد که دهها هزار سال است در شبهای تار آدمیان ، مونس دل خستگان بوده .....

 

 

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳۸۸

فکر میکردم پس از سخنان روز گذشته ی مقام رهبری ، لحن کلام آقای احمدی نژاد تغییر کند اما حتی نصایح و اوامر مقام معظم رهبری هم در ایشان تاثیر ندارد. ایشان در مقدمه ی 35 دقیقه ای خود در گفتگوی ویژه ی خبری باز هم به متهم کردن دیگران ( البته اینبار بدون بردن اسم ولی کاملا" مشخص ) و مظلومیت خود پرداخت. او بار دیگر با مطرح کردن حرفهای کلی ، سعی در جمع آوری آرای طبقه متوسط و متوسط به پایین جامعه کرد. مثلا" آقای احمدی نژاد گفت : فردی گفته است ما نیازی به آراء مردم گدا گشنه نداریم. ایشان توضیح نمیدهد این حرف کیست و یا کجا مطرح شده است؟

 

یا اینکه با تغییر و جعل کلام مشهور کرباسچی گفت : فردی که مسئول تهران بوده گفته است که مردمی که نمیتوانند در تهران خرج خود را تامین کنند باید از بین بروند!!!! در حالیکه کلام کرباسچی این بود که : با توجه به قطع کمکهای دولتی به شهرداری تهران ، کسانی که میخواهند در تهران زندگی کنند باید هزینه های نگهداری این شهر را تامین کنند.

 

آقای احمدی نژاد سپس با ارائه ی آمارهای کذب و عجیب و غریب سعی کرد اینگونه وانمود کند که همه چیز در ایران و در طی 4 سال گذشته شکوفا شده است. او در این راه ، حتی آمار رسمی بانک مرکزی ایران را که نرخ تورم را 25 درصد اعلام کرده به عدد 15.5 تغییر داد!!! همچنین مرکز مطالعات مجلس شورای اسلامی در آمار رسمی خود بهترین وضعیت کاهش شکاف طبقاتی ، نرخ رشد ، نرخ بیکاری و نرخ تورم را تماما" مربوط به دوره ی نخست وزیری آقای میر حسین موسوی اعلام کرده است اما امشب آقای احمدی نژاد تمام این آمار را به نفع خود تغییر داد!!!

 

ایشان همچنین با بیان اینکه در سالهای 60 تا 64 ( جالبه که دیگه دست از سر 24 سال برداشتند و فقط چسبیدن به دوره آقای موسوی!!) فقط 14% درآمد کشور خرج جنگ میشد این ذهنیت را بوجود آوردند که خوب بقیه درآمدها چه شده است؟ این حرف را برای اولین بار آقای صفار هرندی ( وزیر ارشاد دولت نهم ) مطرح کرد البته آقای صفار هرندی دنبال بیش از 500 میلیارد دلار میگشتند ولی آقای احمدی نژاد 330 میلیارد دلار تخفیف دادند و دنبال 180 میلیارد دلار میگردند!!

 

اما مهمترین بخش حرفهای آقای احمدی نژاد در مورد برداشت از حساب ذخیره ارزی بود. ایشان به مجوزی اشاره کردند که برای دراختیار گذاشتن بخشی از موجودی این حساب بصورت قرض به وزارت نفت برای اجرای پروژه های نفت و گاز ( بدلیل تحریم خارجی ) از مقام معظم رهبری گرفته اند. این حرف را بگذارید کنار اعتراض نمایندگان مجلس که میگویند محل تامین اعتبارات مصوبات استانی آقای احمدی نژاد معلوم نیست و گویا وزارت نفت از محلی نامعلوم ، بخش مهمی از این هزینه ها را تامین میکند ( اینکار به معنای دور زدن بودجه سالانه و مجلس است ). همه چیز روشن است یا نیاز به توضیح داره؟!
 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳۸۸
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳۸۸

جامعه هنوز در التهاب مناظره ی آقایان موسوی و احمدی نژاد است ؛ بازی بسیار خطرناکی که آقای احمدی نژاد در پیش گرفت. به راستی علت ورود به این بازی حساس چه بود؟ یکی از معاونین رئیس جمهور به فشار مردمی برای افشای نام مفسدان اقتصادی اشاره میکند اما بنا به دلایلی اعتقاد دارم حقیقت چیز دیگری است

 

آقای احمدی نژاد به درستی دریافته بود که رقیب اصلی او در این انتخابات ، آقای موسوی است . نتایج نظر سنجیها نشان میداد که اقبال عمومی آقای موسوی روزبروز در حال زیاد شدن است. تنور انتخاباتی که طرفداران رئیس جمهور برای خود روشن کرده بودند حالا به اندازه ای داغ شده بود که سوختن نان ، قطعی بود. اما متاسفانه ( متاسفانه از منظر اطرافیان رئیس جمهور ) در کارنامه ی آقای موسوی چیز دندان گیری برای افشاگری وجود نداشت هیچ ؛ حمایتهای مکرر امام راحل از ایشان و حضور 20 ساه ی ایشان در مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم مقام معظم رهبری از یک سو و حمایت جریان اصیل اصلاح طلبی ( که خود حمایت میلیونی مردم ایران را دارد ) از سوی دیگر باعث شد که آقای احمدی نژاد عرصه ی رقابت را تنگ و فشرده ببیند.

 

در چنین زمانی و برای برون رفت از این وضعیت لازم بود که به جامعه شوک وارد شود. این آخرین تیر ترکش آقای احمدی نژاد بود که مستقیما" افکار عمومی جامعه را هدف گرفت. از چند روز قبل از مناظره ، پلاکاردهایی توسط ستادهای خود جوش!! آقای احمدی نژاد در اصفهان نصب شد که از مردم دعوت میکرد در شامگاه 13 خرداد مناظره را ببینند و قضاوت کنند. ( واقعا" آدم می ماند که این ستادهای خودجوش مردمی از کجا میدانستند در این مناظره بنا است چه اتفاقی بیفتد؟ ). جالب است این دعوت ، فقط برای مناظره ی 13 خرداد بود و در اصفهان دعوتی برای سایر برنامه های تلویزیونی آقای احمدی نژاد ( بخصوص دو مناظره ی دیگر ایشان ) نشده بود.

 

من چند روز قبل از رویدادها به یکی از دوستانم گفته بودم که مطمئن هستم آقای احمدی نژاد در این مناظره ، بیش از آنکه با آقای موسوی بحث کند ، به آقایان هاشمی و خاتمی حمله خواهد کرد. زیرا این مدل حرف زدن ، طرفداران خاص خودش را دارد و آقای احمدی نژاد میتواند از این طریق بخشی از آبا رفته را بجوی برگرداند.

 

در شب مناظره اما آقای احمدی نژاد پا را از این فراتر گذاشت. او در مورد آقای خاتمی پرونده ای نداشت و فقط تدابیر سیاسی خاتمی را مورد حمله قرار داد اما در عوض ، بجز آقای هاشمی و فرزندانش ، پای آقای ناطق نوری ، آقای صفائی فراهانی و همسر آقای کرباسچی را هم بوسط کشید. هر چند صفائی فراهانی و همسر آقای کرباسچی در این دادگاه بدون قاضی مورد حمله ی آقای احمدی نژاد قرار گرفته و توان دفاع از خود را نداشتند ( اینکار برای هر شهروند ایرانی که روی دهد تفاوتی نمیکند و ناپسند است ) اما حساسیت موضوع در مورد آقایان هاشمی و ناطق نوری بسیار بیشتر است.

 

آقای هاشمی با حکم مقام رهبری رئیس ممع تشخیص مصلحت نظام و با رای نمایندگان مجلس خبرگان ، رئیس این مجلس است. آقای ناطق نوری هم با حکم مقام رهبری ، علاوه بر عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام ، رئیس بازرسی بیت رهبری نیز است. منش والای مقام رهبری یگونه ای است که ایشان حتی از مخالفین خود هم برای اداره ی بهینه ی کشور استفاده میکنند که بعنوان نمونه میتوان به حکم عضویت آقای عبدالله نوری در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و این در حالی بود که آقای نوری ، اعتقادی به ولایت مطلقه فقه نداشتند.

 

بازی خطرناک آقای احمدی نژاد از اینجا شروع میشود که عضویت در یک مجمع مشورتی ، با اداره ی یک نهاد حساس حکومتی زمین تا آسمان فرق دارد. وقتی آقای احمدی نژاد ، هاشمی و ناطق نوری را متهم به فساد اقتصادی میکند ، خواسته یا ناخواسته این پرسش را در جامعه بوجود می آورد که ارتباط مقام رهبری با این مفسدین اقتصادی چیست و چرا آنان علیرغم فسادی که برایشان عنوان شده است هنوز در مناصب حساس مشغول بکار هستند؟

 

متاسفانه آقای احمدی نژاد که طرفدارانش او را یاور مقام رهبری عنوان میکنند ، در این مناظره ، برای جمع آوری رای بیشتر ، حرفهایی زد که تاون آن را کل نظام و در راس آن مقام معظم رهبری باید بدهند. آیا این معنی یاوری رهبری است؟ آیا این بود پاسخ تمامی محبتها و عنایاتی که حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در طول این 4 سال از شما کردند؟

 

جای تاسف بسیار است که گروهی برای ماندن در قدرت و جمع کردن چند رای بیشتر ، اینچنین از کیسه ی نظام و رهبری نظام خرج میکنند.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٥ خرداد ۱۳۸۸

مناظره آقایان موسوی و رضایی خط بطلانی بود بر اظهارات آقای احمدی نژاد که موسوی را نماینده ی هاشمی در این انتخابات نامید.

 

آقای موسوی در بین ساستهای کلی نظام ، اعلام کرد که با رویه ی فعلی مورد عمل مجمع تشخیص مصلحت نظام موافق نیست. به عقیده ی او ، سیاستهای کلی باید مختصر ، جامع و کلان باشد و پرداخت به جزئیات ، وظیفه ی مجمع نیست و مجلس و دولت باید در این زمینه اقدام نمایند. روش کنونی ، نوعی دولت در دولت را تداعی میکند بخصوص زمانی که بدانیم برخی از اعضای محترم مجمع در نظر دارند نظارت بر اجرای سیاستهای کلی نظام را هم به شرح وظایف مجمع بیفزایند. آقایان آیت الله هاشمی رفسنجانی و دکتر رضایی مدافع این روش کار در مجمع هستند و البته دلایلی نیز برای اینکار دارند. اما افرادی مانند مهندس موسوی و دکتر احمدی نژاد موافق این رویه نیستند.

 

در مورد سیاستهای اجرائی اصل 44 قانون اساسی نیز همین رویکرد وجود دارد. آقای موسوی عقیده دارد که شرح و بسط مفصلی که در مجمع تشخیص مصلح نظام در مورد اجرای این اصل داده شده است اولا" از حدود قانون اساسی خارج شده است و ثانیا" پیاده کردن ساز و کار اجرای این سیاستها را دچار چالش کرده و دولت را با مشکل مواجه نموده است. ایشان اعتقاد دارد که باید نهادی زیر نظر دولت و با اختیار تام و در زمانی تعیین شده به این مهم بپردازد. این نظریه ی آقای موسوی دقیقا" همان نظرات آقای دکتر احمدی نژاد است.

 

حال باید از جناب آقای احمدی نژاد پرسید چطور آقای موسوی نماینده ی آِت الله هاشمی است اما در اینگونه نظریه های کلان ، همسو و همفکر نظرات شما است ؟ آقای موسوی سیاستهای اجرائی دولت نهم را مورد نقد قرار داده است و این نقد ، به معنای نمایندگی از آیت الله هاشمی نیست.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱٤ خرداد ۱۳۸۸

سخنان مهم مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در مرقد امام راحل ، فصل الخطاب همه ی مردم ایران است. مضمون برخی از فرازهای فرمایشات ایشان عبارت است از :

-         شرکت در انتخابات عقلا" و شرعا" بر تمام ایرانیان واجب است.

-         مهم حضور حداکثری و مشارکت گسترده ی مردم در انتخابات است.

-         عزت ملی باید در تمام عرصه ها تفسیر شده و برای حفظ آن تلاش کرد.

-         در طول دوران 30 ساله ی انقلاب احاد ملت و مسئولین در راه نورانی امام و عزت ملی حرکت کرده اند. این حرکت در دوران مختلف فراز و نشیب و افت و خیز داشته اما هرگز متوقف نشده است.

-         انتخاب حق ملت است و حتی رهبری نیز زمینه ی این انتخاب دخالت نمیکند و نمیگوید به چه کسی رای بدهید و یا به چه کسی رای ندهید.

-         طرفداران کاندیداها در طرفداری خود آزادند اما نباید با طرفداران دیگر کاندیداها وارد مجادله ، درگیری و نزاع شوند.

-         خود کاندیداها هم باید در گفتار خود مراقب باشند که مباد از طرق غیر درست و بعضا" غیر شرعی سعی در اثبات خود کنند.

-         رهبری هم در این انتخابات یک رای دارد و آن را از دیگران مخفی می نماید.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱٤ خرداد ۱۳۸۸

در مورد رفتار و گفتار آقای احمدی نژاد در مناظره ی با آقای موسوی چه میشود گفت ؟

 

شاید مناسبترین پاسخ " تیشه به ریشه " باشد.

 

در شب مناظره ی آقایان رضایی و کروبی ، مجری برنامه از دو طرف خواست انتقاد از کسانی را که در جلسه حضور ندارند مطرح نکنند ( مقصود دولت نهم و شخص آقای احمدی نژاد بود ). اما امشب آقای احمدی نژاد در رفتاری غیر اصولی و از سر عجز ، بجای نقد برنامه های آقای موسوی ، در جلوی دید دهها میلیون نفر از ایرانیان ، یک طرفه به قاضی رفت و هجو نامه ای بر علیه برخی افراد برجسته ی این نظام قرائت کرد. ایشان با بی ادبی و کنایه به آقای موسوی میگوید پرونده یک خانم اینجا است و بعد پرونده خانم دکتر زهرا رهنورد ( همسر آقای موسوی ) را جلوی او میگیرد.

 

تا امروز اعتقاد داشتم آقای احمدی نژاد فرد متدین و سالمی است که تنها نقطه ضعفش نداشتن تدبیر صحیح برای اداره ی کشور است اما با دیدن رفتار امشب ایشان ، باید عقیده ام را اصلاح کنم چون هیچ فرد متدین و سالمی برای پیروزی در انتخابات اینگونه که ایشان عمل کرد ، عمل نمیکند. فرض کنیم تمام حرفها و تهمتهای ایشان به آقایان خاتمی ، هاشمی ، ناطق نوری ، صفائی فراهانی و خانواده های ایشان صحیح باشد. در کدام محکمه این افراد محاکمه و محکوم شده اند که امشب آقای رئیس جمهور از آنان در حضور ملت اسم میبرد؟ کدام اختیار قانونی چنین اجازه ای را به رئیس جمهور میدهد؟ مگر قوه ی قضائیه دو روز پیش اعلام نکرد که اعلام اسامی مفسدین اقتصادی فقط پس از اثبات مجرمیت و صرفا" از طریق این قوه انجام میشود؟ مگر مقام معظم رهبری مد ظله العالی در تیر ماه سال 84 و پس از انتخاب آقای احمدی نژاد ، اعلام نفرمودند که تبلیغات منفی که بر علیه برخی افراد و بخصوص آقای هاشمی در صورتی که نخواسته بوده انجام فعل حرام و در صورت عدمی بودن قابل تعقیب قضایی است؟

 

در شب سالگرد رحلت امام راحل آقای احمدی نژاد تیشه به ریشه ی نظام زد. اتهام هایش چه درست باشد و چه غلط ، آنکه در این بین بیشترین ضرر متوجه او شد، نظام جمهوری اسلامی است. خواندن نظرات افراد مختلف که در سایتهای خبرگزاریهای غربی منتشر شده و سیل آسا ادامه دارد ، دلیل این مدعا است.

 

با اینکه مناظره ی امشب برنده ای بنام موسوی داشت ، اما از نظر روحی پریشانم..... هنوز باورم نمیشود که چگونه عالیترین مقام اجرایی کشور میتواند اینگونه چشم ببندد و حرف بزند؟
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۸

خرداد 1368 - تهران

 

 

 

صبحها وقتی از خواب بیدار میشدم سراغ رادیو میرفتم و تا زمان راهی شدن به محل کار به آن گوش میکردم. آن روز صبح در تمام کانالها فقط قرآن پخش میشد. از چند روز قبل خبر شدت گرفتن بیماری امام به اطلاع مردم رسیده بود. دلم لرزید. به محل کارم در پادگان ولی عصر (عج) رفتم. رادیو هنوز قرآن پخش میکند.... حادثه ای بزرگ در راه بود......

 

ساعت 8 یا 9 صبح گوینده ی رادیو خبر ارتحال حضرت امام را خواند. تمام پادگان گریان. هر کداممان سر بر درختی یا دیواری .....

 

به مصلی تهران رفتم. پیکر امام برای آخرین وداع با مردم..... جمعیت غوغا میکرد. همه نالان ، همه سیاه پوش.....

 

شب به مصلی رفتم. در غربت خاکهای مصلی ، شمعی روشن کردیم. نور شمعهای فراوان در جای جای مصلی ، امواج نیاز و تمنا به امام بود برای ماندن.....

 

مرحوم آیت الله گلپایگانی بر پیکر امام نماز میخوانند. در تمام مدت نماز فقط دل زدیم و گریه کردیم..... سیل جمعیت 10 میلیون نفری ، بدرقه ی تاریخی امامشان را آغاز کردند ، همانگونه که در 12 بهمن 57 به استقبالش آمدند.....

 

عازم بهشت زهرا میشوم اما تراکم جمعیت آنقدر است که برای کنترل آن به مردم میگویند خاکسپاری امام به فردا موکول شده است. در منزل و با چشمانی که خون میگرید ، آخرین بار پیکر امام را می بینم....

 

همان شب با دوستانمان به بهشت زهرا می رویم. بر روی مزار امام یک کانتینر قرار داده اند. اگر این نبود ، عاشقان روح الله برای دوباره دیدنش ، خاک را میشکافتند. آسمان هم در این عزا غرید و بارانی بارید. جمعی از جانبازان هم آمده بودند. تا به نزدیک مزار رسیدند ، از فرط اندوه همگی غش کردند......

 

داغ امام هنوز هم برای عاشقان آن بزرگوار تازه است ؛ هنوز هم در غم فقدانش اشکباریم.....

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۸

روزنامه ی دولتی ایران در صفحه 16 مورخ 11 خرداد شعری را به چاپ رسانده با این مضمون :

 

سیدی تنها به رنگ سبز نیست

هیچ دانی مادر سادات کیست؟

طالب سبزم ، نه آن سبز ریا

سبز هم بازیچه شد ، مهدی بیا

 

ظریفی هم به این شعر پاسخ داده است که :

 

مادر سادات زهراست ای بخیل

تشنگیّ قدرت است این قال و قیل

مهدی زهرا پناه میر ماست

رنگ سبزش ، مرهمی بر دردهاست

 

رواج پیامک های تبلیغاتی در این دوره بسیار بیشتر از دوره های قبل است. پیامک جای ویژه ای در فرهنگ عامیانه ی ما پیدا کرده است و طرفداران کاندیداهای ریاست جمهور هم به این فرهنگ جدید ، توجه ویژه ای کرده اند. نمونه ای از پیامکهای حامیان مهندس موسوی  :

 

مرا شمسی شبیه مولوی بود

دلارایی که آرایش قوی بود

یکی پرسید شمست کیست گفتم

همانا میرحسین موسوی بود

 

هموطن برخیز و عزم کار کن

دوم خرداد را تکرار کن

سیدی دیگر به میدان آمده

موسم تغییر ایران آمده

موسوی از ماست همراهش شویم

 

ما به آن سید و این میر ارادت داریم

ما به لبخند گل سرخ شباهت داریم

رای هر پیر و جوان موسوی است

ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

 

گفت: بر گردن خود داری دین

 تا به یک رای، تو کاری بکنی در این بین…

گفتمش: می دانم…سبز می اندیشم…

رای من: میرحسین

 

صد شکر به بزم مهر، “میر” آمده است

امروز به همراهی “پیر” آمده است

برخیز به یاری اش شتابیم که باز

در معرکه، یک شیر دلیر آمده است

 

تقویم چه بیقرار است امسال

یک معجزه ای در انتظار است امسال

از یمن حضور سبز سید بی شک

خرداد سر آغاز بهار است امسال

 

و برخی پیامک های حامیان دکتر احمدی نژاد :

 

این کلبه، سرای عدل و داد است بیا

اینجا سخن از «وان یکاد» است بیا

در محفل ما حرف چپ و راست مزن

این خانه ی احمدی نژاد است بیا

 

ما پیرو مکتب رسول اللهیم

در راه و منش پیرو روح اللهیم

با رای به احمدی نژاد مظلوم

ما حامی کاندیدای حزب اللهیم

 

اخلاق خوش محمدی داری تو

احسان و صفای سرمدی داری تو

نامت همه جا سرامد اهل ولا

زیرا که نژاد احمدی داری تو

 

رزمنده و در صف جهادیم هنوز

نابودگر ظلم و فسادیم هنوز

سوگند به روح قدسی روح خدا

ما یاور احمدی نژادیم هنوز

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۸

ریاست محترم جمهور در جمع مردم پاکدشت اشاره ای گذرا به یکی از مفاسد اقتصادی کرده و بیان داشتند که کسانی که منافعشان در این زمینه به خطر افتاده است امروز دولت را متهم به فقدان برنامه ی اقتصادی میکنند. پاسخ آقای نعمت زاده را در این باره بخوانید :

 

http://www.ghalamnews.ir/news-18077.aspx

 

با کمال تاسف باید اذعان کرد که بخش بزرگی از جامعه ما ، از خودشان تفکر و بینش ندارند و همیشه تابع جریانات هستند. مقام معظم رهبری در بیاناتی که چند سال پیش در ارتباط با علل بروز حادثه ی عاشورا بیان فرمودند ، جامعه را به دو گروه عوام و خواص تقسیم نمودند (‌نقل به مضمون). خواص ، افراد صاحب فکر و اندیشه اند و عوام ، افرادی که دنباله رو دیگران هستند. آفت بزرگ امروز ایران این است که تعداد عوام سیاسی در جامعه ی ما زیاد است. عوام سیاسی به معنای آدمهای فقیر و بدبخت و بیچاره نیست. خیلی از آنها ممکن است زندگی مرفه و جایگاه اجتماعی بسیار مناسبی هم داشته باشند ، اما در بینش سیاسی عوام باشند.

 

نکته ی در خور توجه این است که دکتر احمدی نژاد در طول این 4 سال ، اینگونه مطالب ناقص و مبهم را همیشه در اجتماعات عمومی مردم مطرح کرده اند. شاید برخی تصور کنند که این در نتیجه ی ارتباط نزدیک رئیس محترم جمهور با مردم است و او با مردم راحتتر صحبت میکند اما روی دیگر این سکه آن است که آقای رئیس جمهور این مطالب را بصورت ناقص و مبهم در اجتماعاتی مطرح میکند که اکثر آنها عوام سیاسی هستند ( هر چند که اگر جزو عوام سیاسی هم نباشند اطلاعات ارائه شده توسط آقای احمدی نژاد آنقدر مبهم و گنگ است که حتی خواص سیاسی هم نمیتوانند از آن به تحلیل درستی دست یابند ) و با اینکار ایشان بر موجی مردمی سوار میشوند که میتواند بنیان کن باشد اما این موج نمیداند به واقع چرا بوجود آمده است؟

 

دیشب اولین مناظره کاندیداها بین آقایان کروبی و رضایی برگزار شد. از آنجا که هر دو نفر نقد کننده ی دولت نهم هستند ، مناظره ی آنان چنگی به دل نمیزد. باید دید که آیا برنامه ی امشب که مناظره بین آقایان موسوی و احمدی نژاد است میتواند به یک مناظره ی جدی بدل شود؟ حامیان آقای احمدی نژاد از روزها قبل با نصب بنرهای فراوان در اصفهان مردم را به دیدن این مناظره دعوت کرده اند. امیدوارم حرفهای امشب آقای رئیس جمهور مثل سخنرانی ایشان در پاکدشت نباشد....

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸۸

فیلم انتخاباتی جناب آقای کروبی دیشب پخش شد. به واقع فیلم عجیبی بود ؛ زیرا :

-         در این فیلم بیش از آنکه آقای کروبی به چشم بیاید ، اطرافیان سیاسی او خودنمایی میکردند.

-         اطرافیان آقای کروبی بدون اسم آوردن از دولت نهم و شخص رئیس جمهور ، به تندی از او انتقاد کردند ( مثل موضوع فقیر کردن مردم ، ماجراجویی در سیاست خارجی ، هاله ی نور و .... )

-         وعده ی پرداختهای نقدی آنچنانی در این فیلم به مردم داده شد ( در قالب سهام نفت و تامین اجتماعی و شهریه دانش آموزان و دانشگاهیان و .... )

-         گریه ی آقای کرباسچی با آن چهره ی خواب آلود هیچ تناسبی نداشت و به نظر خیلی مصنوعی می آمد

-         آقای کرباسچی عزت مردم را به سیر بودن شکم آنان ارتباط داد ( به نظر بنده اقتصاد نقش تعیین کننده ای در زندگی خانواده ها دارد اما همه ی عزت ما از اقتصاد نیست )

-         سوال از آقای کروبی که آیا حاضرید برای حفظ منافع و عزت مردم جام زهر بنوشید جالب بود. کرباسچی پرسید آیا شما حاضرید جام زهر بنوشید یا اینکه برای پافشاری بر نظر خودتان از کیسه ی مردم خرج میکنید؟ ( یا به تعبیری این جام زهر را به مردم می نوشانید )

 

گفتگوی ویژه خبری هم به به طرح دیدگاههای آقای دکتر رضایی اختصاص داشت. در مجموع نظرات آقای رضایی جالب بود و به برخی مشکلات کنونی کشور و راهکارهای ایشان برای خروج از این مشکلات اشاره شد. اما به نظرم میاد که :

-         حضور طولانی مدت جناب آقای رضایی در واحدهای نظامی ، در روحیه ی مدیریتی ایشون تاثیر زیادی گذاشته. ایشون مشکلات رو بخوبی شناسایی کردند اما با روش دستوری نمیشه با این مشکلات ( که بعضا" بسیار ریشه ای هم هستند ) مواجه شد.

-         آقای رضایی آرمان شهر زیبایی رو به تصویر میکشند ؛ یک مدینه ی فاضله ی به تمام معنا. اما رسیدن به این دروازه های این مدینه ی فاضله هم ، در طول چهار سال ، بسیار بعید به نظر میرسه

 

چند خبر جالب انتخاباتی رو هم اینجاها میتونید بخونید :

 

انتظارات 80 استاد اقتصاد از رئیس جمهور آینده

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50232

 

واکنشها به اظهارات دکتر احمدی نژاد

 

http://www.ghalamnews.ir/news-17729.aspx

 

پاسخ مهندس بیژن نامدار زنگنه ( وزیر سابق نفت ) به اظهارات دکتر احمدی نژاد

 

http://kalemeh.ir/vdcj.8ehfuqe8isfzu.html

 

دو سایت مختلف گزارش تصویری حضور مهندس موسوی در اسلامشهر را منعکس کرده اند. تفاوت نوع اطلاع رسانی این سایتها در این است که یکی از آنها حضور جمعیت فراوان را نشان میدهد و دیگری جمعیت بسیار کم ( که یا مربوط به قبل از برگزاری مراسم است و یا بعد از آن ). این هم از شیطنتهای دنیای اطلاع رسانی است.

 

http://kalemeh.ir/vgld.50n2yt0f9hf62yyal..html

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50320

 

امشب مهندس میر حسین موسوی در شبکه 4 به سوالات کارشناسان پاسخ خواهند داد. این برنامه از ساعت 18:30 تا 19:30 پخش میشه. اولین مناظره ی کاندیداهای انتخاباتی هم بین آقایان کروبی و رضایی از شبکه سه پخش خواهد شد. داغترین مناظره ها ، اونهایی است که آقای دکتر احمدی نژاد در اونها حضور دارند بخصوص مناظره ی آقایان موسوی و احمدی نژاد.

 

این تنور انتخابات اونقدر داغ شده که دیگه داریم میسوزیم...

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸

انتظارات 80 استاد اقتصاد از رئیس جمهور آینده

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50232

 

با اینکه به نظر بنده ، طرفداری احزاب ، گروهها ، دسته جات سیاسی و اشخاص از هر یک از کاندیداهای محترم به خودی خود ارزش تلقی نمیشه اما شاید این یکی در نوع خودش جالب باشه : شورای اصولگرایان حامی مهندس میر حسین موسوی. این موضوع دوباره نشون میده که نگرانی از آینده ی ایران ، فقط منحصر به یه طرز فکر خاص و یا یک گروه ویژه سیاسی نیست.

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8210
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸

و باز هم جعل و دروغ توسط صدا و سیما در حمایت از آقای احمدی نژاد

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50215

 

علت این رویکرد غیر اخلاقی این است که بدلیل سخنان تند و بعضا" توهین آمیز برخی اطرافیان رئیس جمهور نسبت به مراجع عظام تقلید ، ارتباط بین آقای دکتر احمدی نژاد با مراجع عظام به پایین ترین سطح خود در طی سالهای گذشته رسیده است بطوریکه در یک مورد ، تنها با درخواست و پادرمیانی آیت االه هاشمی رفسنجانی ، این مراجع حاضر به پذرش درخواست ملاقات آقای احمدی نژاد شدند.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸

دکتر احمدی نژاد در آخرین مصحبه تلویزیونی خود به زیر سوال بردن دولتهای 24 سال گذشته ی قبل از دولت نهم ( سال 1360 تا 1384 ) تهدید به افشای برخی پرونده های فساد کردند :

 

http://www.ghalamnews.ir/news-17506.aspx

 

از این دوران 24 ساله ، 8 سال آن در زمان حیات حضرت امام رضوان الله تعالی علیه بوده که حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی در آن دوران رییس جمهور بوده اند. از سال 1368 تا 1376 آیت الله هاشمی رفسنجانی دولت پس از جنگ را تحویل گرفته و به سازندگی کشور ویران شده از جنگ پرداختند. در پایان همین دوره است که مقام معظم رهبری فرمودند هیچکس برای من هاشمی نمیشود. از سال 1376 تا 1384 هم دولت اصلاحات دکتر خاتمی در راس امور اجرایی بود که در دو دوره حمایت بیش از 42 میلیون نفر از رای دهندگان ایرانی را بدست آورد.

 

اینکه چطور یک نفر میتواند اینگونه بی پروا به تمام دستاوردهای 24 سال سخت و بحرانی تاریخ کشور بتازد جای تعجب و شگفت زدگی فراوان دارد. آقای رئیس جمهور در تمامی این مصاحبه های اخیر بجای پرداختن به مشکلاتی که در اثر ساسیتهای اجرایی غلط دولت نهم در کشور بوجود آمده است هنوز که هنوز است به روال چهار سال قبل تهدید به افشاگری میکند اما هنوز که هنوز است خبری از مافیای نفت ( که ایشان وعده ی افشای آن را به مردم داده بودند ) نیست البته بسیاری از مسئولین ( حتی وزاری دولت نهم ) اصولا" وجود چنین مافیایی را منکر شدند. مافیای شکر و مافیای زمین هم از دیگر مواردی بودند که دکتر احمدی نژاد مطرح کرد اما هیچگاه نامی از کسی برده نشد.

 

به نظر میرسد دیگر دوران اینگونه رفتارها تبلیغاتی به سر آمده باشد. بر فرض مثال حتی اگر صحبتهای آقای رئیس جمهور صحیح هم باشد ، ما به عنوان شهروندان عادی ایران ، از آقای رئیس جمهور تقاضا داریم در مورد عملکرد خودش و مشکلاتی که امروز کشور با آن مواجه است ( و نه 24 سال گذشته ) توضیح دهند و برنامه های فردای ایران را بگویند نه خاطرات غرض آلود 24 سال گذشته.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸

اگر چه رودخانه ی زیبای زاینده رود خشک شده است ، اما شهر اصفهان در انبوه پلاکاردها و بنرهای تبلیغاتی دکتر احمدی نژاد ( که اعلام کرده اند از خودشان هیچ ستادی ندارند ) در حال غرق شدن است. بر خلاف دستورالعمل جدید وزارت کشور که نصب پلاکارد و بنر در غیر از محل ستاد کاندیداها را ممنوع کرده است ، در گوشه گوشه ی شهر و به عناوین مختلف ، این تابلوهای بزرگ که بر روی داربست نصب شده اند خودنمایی میکند. تعجبی هم ندارد ؛ دولتی که قوانین مصوب مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام را به راحتی آب خوردن زیر پا میگذارد و خودش در جایگاه شورای نگهبان ، به تفسیر قانون اساسی میپردازد ، برای دستورالعملهای یکی از وزارتخانه هایش تره هم خورد نخواهد کرد.

جالبترین بنر تبلیغاتی حامیان رئیس جمهور ، دعوت مردم به مشاهده ی مناظره ایشان با مهندس موسی در شامگاه چهارشنبه 13 خرداد ماه بود. روی این بنر نوشته شده است " ببینید و قضاوت کنید ". با توجه به اینکه در این چهار سال ، صدا و سیما رسانه ی خصوصی دولت نهم شده است تنها خدا میداند که حامیان افراطی رئیس دولت نهم چه خوابی برای این مناظره ها دیده اند که از امروز همه را به دیدن آن دعوت میکنند؟! اما این نیز مشکلی نیست. کسی که در باتلاق گیر کرده باشد ، بیش از دیگران دست و پا میزند.

 

دیشب فیلم انتخاباتی دکتر محسن رضایی را دیدم. شاید بتوان به ایشان لقب تنهاترین سردار داد. در این فیلم که بیشتر به زندگی و مبارزات سیاسی دکتر رضایی پرداخته بود یک واقعیت تلخ و دردناک مطرح شد ؛ همانکه چند روز قبل در فیلم آقای موسوی هم بدان پرداخته شد. با اتمام جنگ ، فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی هم به پایان رسید و ارزشها رنگ عوض کردند. چیزهایی که در زمان جنگ ضد ارزش بودند ، تبدیل به ارزش شدند و بالعکس...... ایکاش شرایط بگونه ای میشد که دکتر رضایی در صحنه ی اجرایی کشور بیشتر فعالیت میکردند ( با توصیفی که ایشان در فیلم گفتند به نظر می آید دیگرانی بوده اند که نمی خواستند این اتفاق بیافتد ).

 

جعل و دروغ و تحریف و شکستن حرمتهای اخلاقی کمافی السابق توسط حامیان دولت نهم رواج دارد. خواندن سر مقاله ی روزنامه ی جمهوری اسلامی که در همین ارتباط است خالی از لطف نیست.

 

http://www.ghalamnews.ir/news-17553.aspx

 

امان از این قدرت که وقتی دل آدم رو به حال بیاره ، چه بازیها که از خودش در نمیاره. فرقی هم نمیکنه در چه جناحی باشی. حتی اگر به ظاهر در جمع متدین نماها هم باشی ، قدرت قلقلکت میده و میگه " تو که من رو برای خودت نمیخوای ؛ برا اجرای عدالت میخوای . پس تا آخرین نفس به مبارزه ادامه بده ".

این مبارزه تا آخرین نفس هم از اون حرفهای جالبه. میدونید معنیش چیه؟ معنیش اینه که اگه مردم به ما رای دادند که چه بهتر. اما اگه رای ندادند ، بخاطر احساس تکلیف شرعی که داریم ، تا آخرین نفس اونچنان برخوردی با دولت منتخب مردم بکنیم که همه از اینکه ما انتخاب نشدیم پشیمون بشند.

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸۸

پاسخ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به غم انگیزترین خاطره ی دکتر احمدی نژاد

 

http://www.ghalamnews.ir/news-17341.aspx
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸۸

بیانیه مرکز تحقیقات استراتژیک در مورد سیاستهای هسته ای کشور

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=50088

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸۸

جمعه شب بدلیل اینکه در بخش اورژانس بیمارستان خانواده زیر سرم بودم قادر به تماشای فیلم مستند تبلیغاتی دکتر احمدی نژاد نشدم ، اما دیشب فیلم مهندس میر حسین موسوی را دیدم.

 

همانند اولین مصاحبه تبلیغاتی ایشان که از تلویزیون پخش شد ، آنچه که در این مستند موج میزد سادگی ، صمیمیت ، دوری از هنرپیشگی ، سخن گفتن با زبان عامیانه ی مردم ، نقد مودبانه و در عین حال جدی دولت و تاکید بر خط نورانی اهل بیت علیهما سلام و شهدا و امام شهیدان بود. شاید تنها بتوان این فیلم را با مستند تبلیغاتی حجت الاسلام سید محمد خاتمی در سال 76 مقایسه کرد.

 

میر حسین موسوی در ابتدا به سیادت خود اشاره کرد ؛ موضوعی که متاسفانه توسط یکی از مداحان مشهور تهران ( که بخاطر شأن مداحی اهل بیت هم که شده نباید وامدار هیچ گروه و حزبی باشد و مانند بزرگان دینی به خصوصیات بپردازد و نه مصادیق اما هم اکنون او و تعدادی از اطرافیانش جزو یاران غار دولت نهم شده اند و در حمایت از محبوب سیاسی خود از هیچ کاری ، حتی مایه گذاشتن از روضه ی اهل بیت علیهما سلام فروگذار نمیکنند و به هر دروغ و نیرنگی متوسل میشوند ) آن را مورد تردید قرار داده بود.

 

میر حسین آنگاه خاطرات اول انقلاب را مرور کرد. علاقه اش به امام امت رضوان الله تعالی علیه ستودنی بود ؛ و باز با همان زبان عامیانه و صمیمی در این باره حرف زد. نصیحت پدربزرگش به پدرش را یادآور شد که وقتی روی اسب هستی مردم را بصورت دیگری میبینی ، از اسب پایین بیا و به مردم نگاه کن. و چه خوب این نصیحت را با قرار گرفتن بر روی اسب قدرت تلفیق کرد.

 

فیلم سفرهای انتخاباتیش پخش شد. درد و دلهای بی روتوش مردم با او. اینها درد و دلهایی است که امکانی برای پخش در رسانه ی ملی ما نداشته است چرا که در غوغای عدالت محوری دولت نهم ، جایی برای هیچ حرف مخالفی نیست.

 

موسوی به رنگ و پرچم سبز هم اشاره کرد ؛ و چه اشاره ی بجا و زیبایی. او گفت که این پرچم نشانه ی اهل بیت عصمت و طهارت است و استفاده از آن مسئولیت ما را سنگین میکند که باید همان راه اهل بیت علیهما سلام را برویم و همان عدالتی را اجراء کنیم که مد نظر آنان بوده است ( و عجیب است که در غوغاسالاری طرفداران افراطی دولت مهرورز نهم ، حتی با انتخاب این رنگ هم برخورد می شود. اما مهم نیست ؛ بگذار هر چه میخواهند بگویند. بقول مهندس موسوی ما ریشه در این خاک داریم که علوی و ایرانی است )

 

در مورد پیامهای خصوصی یه دوست گرامی هم باید عرض کنم : همانطور که شما گفتید به نظر میرسه رقابت اصلی بین آقایان مهندس موسوی و دکتر احمد نژاد باشه. ممکنه بعضی ها فکر کنند آقای مهندس موسوی در حال تخریب دولت نهم است اما با ذکر مثالی پاسخ میدم که اینطور نیست.

وقتی شما دستتان را برای مدتی در آب خیلی سرد و یا آب داغ قرار دهید و بعد همان دست را در آب ولرم بگذارید چه حسی به شما دست می دهد؟ اگر دستتان در آب سرد بوده باشد ، آب ولرم را داغتر از آنچه که هست حس میکنید و اگر در آب داغ بوده باشد ، آب ولرم را خنکتر از حد واقعی آن.

در این سالها آنقدر در صدا و سیما در تعریف و تمجید از دولت مهرورز و عدالتخواه نهم حرف زده شده که حال اگر کسی فقط بخش کوچکی از حقایق موجود در جامعه را بیان کند ، ممکن است آن را تخریب تفسیر کنند. این تخریب نیست ، این بیان همان حقایقی است که اجازه ندادند گوش ما به شنیدن آن عادت کند. تا بحال در دولت نهم هر گونه مشکلی را هم که بوجودش اذعان کرده اند یا آن را به اجانب نسبت داده اند و یا به مافیا. فقط و فقط در یک مورد ( رشد افسار گسیخته ی نقدینگی ) آقای رئیس جمهور اشتباه بانکهای دولتی را پذرفتند اما بلافاصله گفتند آنها با نیت خیر اینکار را کرده اند!!

 

من نمیخواهم بگویم مهندس موسوی دارای عصمت است و چنین و چنان میکند اما به شخصه اعتقاد دارم چنانچه دولت کنونی بخواهد با همین رویکردی که تاکنون داشته است چهار سال دیگر نیز زمام اجرایی کشور را در دست داشته باشد ، ما شاهد پست رفت ایران در تمام عرصه های داخلی و خارجی خواهیم بود و آنچه که عادلانه بین مردم توزیع خواهد شد ، فقط فقر است. به نظر بنده راه برون رفت از این مشکل یا تغییر رویه ی دولت است ( که بسیار بعید می نماید ) و یا تغییر دولت. شما اگر به حرفها و برنامه های دو کاندید محترم دیگر هم توجه کنید در می یابید که آنان نیز با اینکه دارای خط فکرهای سیاسی متفاوتی هستند اما بشدت از ادامه رویه ی دولت کنونی نگرانند و آن را آفتی برای کشور میدانند.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٩ خرداد ۱۳۸۸

مستند انتخاباتی مهندس میر حسین موسوی امشب از شبکه اول سیما و از ساعت 21:45 لغایت 22:15 پخش خواهد شد.

 

حضرات مراجع تقلید آیات عظام مکارم شیرازی ، نوری همدانی ، صافی گلپایگانی ، سبحانی و جوادی آملی با انتشار اطلاعیه های جداگانه اعلام فرمودند در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از نامزد خاصی حمایت نمیکنند.

 

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: گشت ارشاد مصوبه دولت آقای خاتمی است.

شاید این صحبت درست باشد ، اما منظور دولت هشتم از ارشاد کجا و منظور دولت نهم کجا؟! تفاوت از زمین تا آسمان است.

 

چندی قبل در تهران ، یک شعار انتخاباتی توجه مرا بخود جلب کرد : اگر اکثریت مردم در انتخابات حضور نداشته باشند ، منتخبین اقلیت جامعه ، سکان امور اجرایی را در دست خواهند گرفت.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٩ خرداد ۱۳۸۸

در خرداد ماه سال قبل ، یک مشکل اساسی در تنفسم پدید اومد که تا چند هفته برنامه های عادی زندگیم رو تحت تاثیر قرار داد. امسال هم در خرداد ماه ، با یه مشکل دیگه روبرو شدم!

 

روزها میگذرند حادثه ها می آیند

انتظار فرج از نیمه ی خرداد کشم

 

دیروز بعد از ظهر وقتی پای کامپیوتر بودم به یکباره دیدم همه چی داره دور سرم میچرخه. در طی یه مسیر سه چهار متری ، چند بار نزدیک بود بخورم زمین. دراز کشیدم اما دیدم سقف خونه هم در حال چرخشه. بعد از دو ساعت استراحت ، حالم کمی بهتر شد اما هنوز هم آثار عدم تعادل و سرگیجه رو داشتم. شب ، خودم به بیمارستان رفتم. چند آمپول و یه سرم بهم زدند و گفتند باید امشب رو در بیمارستان باشی. آزمایشات اولیه ای رو هم انجام دادند تا مطمئن بشوند در حال سکته ی قلبی نیستم. بحمدالله در زمینه ی قلب مشکلی نداشتم.

 

از سال 1365 تابحال ، خوشبختانه در بیمارستان بستری نبودم. دلم نمیخواست این رکورد شکسته بشه! برای همین رضایت دادم و اومدم خونه. از امروز صبح هم با مراجعه به متخصصین مغز و اعصاب پیگیر شدم که ببینم چه مشکلی پیش اومده. ظاهرا" یه چند وقتی باید دنبال این موضوع باشم. سلامتی نعمت بسیار بزرگیه. از محضر دوستان طلب دعای خیر برای همه ی بیماران دارم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٩ خرداد ۱۳۸۸

ضمن تشکر از آقا رضا عزیز ، تصاویر مربوط به استقبال آقای ژاک شیراک رئیس جمهور وقت فرانسه در پایین پله های !!! کاخ الیزه جهت آرامش خاطر جناب رئیس جمهور تقدیم میگردد.

 

http://media.farsnews.com/Media/8401/ImageReports/8401170190/1_8401170190_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8401/ImageReports/8401170190/7_8401170190_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8401/ImageReports/8401170190/8_8401170190_L600.jpg

 

راستی دروغ چه مجازاتی داره؟ کیلویی حساب میکنند یا کلمه ای؟
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٧ خرداد ۱۳۸۸

آقای احمدی نژاد در مصاحبه رادیویی خود اعلام داشتند : روزی که رئیس‌جمهور سابق کشور با آن وضعیت به فرانسه رفت یکی از غم‌انگیزترین روزهای زندگی‌ام بود؛ چرا که شیراک بالای پله‌ها ایستاده بود و رئیس‌جمهور ایران پله‌های متعدد را پشت‌سر گذاشت تا به او برسد.

 

طبع لطیف جناب رئیس جمهور و حس میهن دوستی ایشان واقعا" انسان را شگفت زده میکند اما به نظر شما اگر آقای احمدی نژاد رئیس جمهور نبود و میدید که رئیس جمهور کشورش :

-         در کنفرانس دوحه به عنوان میهمان زیر پرچم خلیج ع رب ی مینشید ؛ آن هم کنفرانسی که در بیانیه پایانیش ، از ایران خواسته میشود جزایر اشغال شده ی امارات !!! را پس دهد

-         در دانشگاه کلمبیا برای سخنرانی حاضر میشود و مورد آماج اهانتهایی قرار میگیرد که هیچ بهره ای برای ایران ندارد

-         در کنفرانس ژنو شرکت میکند و در حین سخنرانیش ، قطاری از معترضین به او به راه می افتد ( و بر حسب تصادف هیچ کشوری بجز ایران در سطح رئیس جمهور در کنفرانس حاضر نبود )

-         برای شرکت در یک کنفرانس به ایتالیا سفر میکند اما کمتر مقامی حاضر به گفتگو با وی میشود

-         هفته ای یه بار با رئیس جمهور یه کشور امریکای لاتین ملاقات میکنه اما درست پیش از آخرین ملاقات بهش میگن اگه میخوای بیایی اینجا ، نباید در مورد .......و ........ چیزی بگی. و برای همین برنامه ی سفر منتفی میشه و تازه میفهمه که در عالم سیاست خارجی ، هر کی به فکر منافع خودشه ؛ بجز ما

 

و یا اینکه :

 

-         هموطنانی که به کشورهای خارج سفر میکنند بدلیل سیاست خارجی تهاجمی دولت نهم مورد بی احترامیهای مکرر قرار میگیرند.

-         روز بروز از تعداد کشورهایی که ایرانیان را بدون ویزا پذیرش میکنند کاسته میشود.

 

چه حسی در قلب ایشون بوجود می اومد؟

 

در طول این مدت چهار سال ، کدوم ارتباط بین المللی سازنده ای رو برای کشورمون ایجاد کردیم؟ کدوم مسئول و مقام بلند پایه ی ایران به اندازه ی آقای خاتمی مورد احترام مقامات بلند پایه ی کشورهای دیگه ( بخصوص کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا ) بوده؟

 

الان دیگه آقای خاتمی کاندید نیستند اما هنوز نمیخواهند دست از سر این سید بزرگوار بردارند. تازه داریم متوجه یافته های دقیق و ظریف آقای خاتمی میشیم که وقتی میگفت اگر من دوباره بیام در صحنه ی انتخابات ، اینها هزینه ی زیادی به مردم تحمیل میکنند ، بنده ی خدا امروز رو میدید.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳۸۸

 

 

چون شفق از چشمه ی چشم سحر خون میچکد

جای اشک از ساغر چشم پدر خون میچکد

گر نمی گویی به من احوال مادر را ، مگو

لااقل برگو چرا از میخ در خون میچکد.....

 

منی که محور هستی ، خدا به دستم داد

می طور ، ز پیمانه ی الستم داد

علی بت شکن منم ، که بعد آن همه فتح

بیک شکستن پهلو ، فلک شکستم داد......

 

من علیم که خدا قبله نما ساخت مرا

جز خدا و نبی و فاطمه نشناخت مرا

من که یکباره در از قلعه ی خیبر کندم

داغ زهرا بخدا از نفس انداخت مرا....

 

( دوبیتی ها از : مرحوم حسن فرحبخش نیشابوری متخلص به ژولیده)

 

فرا رسیدن سالروز شهادت جانگذار حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیه بر محبین خاندان عصمت و طهارت تسلیت باد

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳۸۸

 

 

تلسکوپ فضایی هابل دوباره تعمیر شد تا بتواند تا سال 2014 میلادی که جانشینش به فضا پرتاب میشود به کار خود ادامه دهد. با نگاه تیز بین هابل ، دید ما به کیهان عمیق و عمیق تر شده است. برای دریافت یافته های این معجزه ی بشری به سایت زیر مراجعه نمایید :

 

http://www.nasa.gov/mission_pages/hubble/main/index.html

 
 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٦ خرداد ۱۳۸۸

سیره ی امام راحل ( رضوان الله تعالی علیه ) و مقام معظم رهبری (‌مد ظله العالی ) در انتخابات ، بیان خصوصیات مورد انتظار منتخبان بوده است و این بزرگان ، تعیین مصداق را بر عهده ی مردم گذاشتند. از بزرگان دینی کشور ، جز این هم توقع نمی رود. هر چند که علاقمندان به این بزرگان ، تمامی فرمایشات آنان را نصب العین قرار داده و به آن عمل خواهند کرد ،  اما احترامی که بزرگان دینی برای مردم قائل بوده و هستند باعث شده که معمولا" به نصیحت و اندرز اکتفا کنند و بجز در موارد بسیار استثنائی ، از بیان مصادیق خودداری فرموده اند.

 

با این توضیح ،‌ خبر زیر قابل توجه است :

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=7734

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٥ خرداد ۱۳۸۸

دانشگاه صنعتی شریف ، همیشه بعنوان مرکز پرورش استعدادهای ناب و درخشان علمی کشور مطرح بوده است. تعدادی از اساتید این داشنگاه اخیرا" بیانه ای صادر کرده اند که خواندنی و قابل توجه است. حرف این افراد را نمی توان عوامانه ، بدون پشتوانه ی علمی و فریب انتخاباتی نامید.

 

http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=49456
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٤ خرداد ۱۳۸۸

خوب ؛ اولین سخنرانی تبلیغاتی رئیس جمهور محترم از تلویزیون پخش شد. نکات قابل توجه در مورد این سخنرانی عبارت است از :

-         برای اولین بار دکتر احمدی نژاد در سخنرانی خود حتی یک کلمه هم در مورد فلسطین ، لبنان ، عرق ، افغانستان ، اسرائیل و هولوکاست سخنی بمیان نیاورد و در عوض دهها و صدها بار از کلمات " ملت ایران " استفاده کردند.

-         ایشان بر خلاف تمامی سخنرانیهایی که در طول این چهار سال ایراد کردند حتی یکبار هم به " دولت نهم " اشاره نکردند و بگونه ای حرف زدند که گویا چیزی بنام کابینه و دولت وجود ندارد و تمام کارها را ( چه خوب و چه بد ) ملت ایران بوده که در حق خود انجام داده است.

-         در ابتدای سخنرانی به مدیریت حضرت امام عصر (عج) در تمام امور دنیا و کشور اشاره کردند و این نکته ای است که مراجع و علمای بزرگ بارها با طرح آن مخالفت کردند زیرا ممکن است مشکلاتی که توسط رفتارهای نسنجیده و غیر کارشناسی گروهی از افراد روی داده است العیاذ بالله به حساب مدیریت حضرت صاحب ( عج ) گذاشته شود.

-         در نقد شرایط ایران در 4 سال گذشته ، جناب رئیس جمهور به فاصله گرفتن مسئولین از مردم اشاره کردند. این موضوع در مورد برخی مسئولین یک واقعیت است اما اتفاقا" افراد مورد نظر آقای احمدی نژاد ( که اشارات غیر مستقیمی نیز به آنان داشتند ) کسانی بودند که در دو دوره انتخابات هفتم و هشتم ریاست جمهوری ، بیش از 42 میلیون رای همین ملت ایران را بدست آوردند. با این حساب باید از جناب رئیس جمهور پرسید که منظور شما کدام ملت ایران است؟

-         دکتر احمدی نژاد در ادامه ، تمام دستاوردهای صنعتی را که در طول این 4 سال به بهره برداری رسیده اند را یکجا به نام نتیجه کار ملت ایران ( منظور دولت نهم است ) فهرست کردند. از تولید فولاد و سیمان و آلومینیوم و پتروشیمی و ..... گرفته تا .....

-         جناب رئیس جمهور گفتند که ملت ایران در آنچنان نقطه ی اوجی قرار دارد که دیگر وقت آن رسیده به برنامه های بزرگتر بپردازد. ایشان در سالهای اخیر هم فرموده بودند که باید هر چه سریعتر کشور را به نقطه ی اوج برسانیم تا بتوانیم به ایفای نقش خود در اصلاح جهان بپردازیم.

-         دکتر احمدی نژاد به دستاوردهای هسته ای هم اشاره کردند. بدون شک رشد علمی دانشمندان ایرانی در این زمینه حیرت انگیز و غرور آفرین است. اما از این غرور علمی که بگذریم باید از ایشان پرسید که وقتی شما قرارداد سعدآباد را با عزت ایران سازگار نمیدانید ، آیا این را با عزت ملت ایران سازگار میدانید که علیرغم درگیری که دولت نهم بر سر مساله ی هسته ای با دنیا بوجود آورد و علیرغم هزینه های سنگین سیاسی و اقتصادی که در این راستا بر ما تحمیل شد ، در طول این 4 سال مکرر در مکرر بازی روسیه را خوردیم و هنوز هم خبری از راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر نشده است؟ آیا بازی خوردن از روسیه به اندازه ی قرارداد سعد آباد ننگین نیست؟

 

با اینکه صحبتهای رئیس جمهور محترم در تضادی غیر قابل انکار با حرفها و درددلهای روزمره جمع زیادی از مردم کوچه و بازار که در زیر بار فشار اقتصادی ، تورم و بیکاری کمر خم کرده اند دارد ، اما باید اذعان کرد که هنوز برای قضاوت زود است. شاید مناظره های دو به دو کاندیداهای محترم ، بهترین سنگ محک برای این باشد که بفهمیم کدامیک از این 4 نفر صدق کلام بیشتری دارند و در پی عوام فریبی و جمع آوری آراء نیست.

 

باید صبر کرد و دید و شنید.

 

فرزند کوچکم دارد برای امتحان فردا آماده میشود. احکام مربوط به غسل مستحبی روز جمعه را باید حفظ کند. جالب است...... مگه نه؟
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸

امروز با دوستی گفتگو میکردم و بعد از این گفتگو ، تفعلی به دیوان حضرت حافظ زدم :

 

بغیر از آن که بشد دین و دانش از دستم

بیا بگو که ز عشقت چه طرف بربستم؟

 

اگر چه خرمن عمرم غم تو داد به باد

به خاک پای عزیزت ، که عهد نشکستم

 

چو ذره  ، گر چه حقیرم ، ببین به دولت عشق

که در هوای رخت چون به مهر پیوستم

 

بیار باده که عمری ست تا من از سر امن

به کنج عافیت از بهر عیش ننشستم

 

اگر ز مردم هوشیاری ای نصیحت گوی

سخن به خاک میفکن ، چرا که من مستم

 

چگونه سر ز خجالت برآورم بر دوست

که خدمتی بسزا ، بر نیامد از دستم

 

بسوخت حافظ و آن یار دلنواز نگفت

که مرهمی بفرستم ، چو خاطرش خستم
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸

دیروز در اجتماع بزرگ مسجد سید اصفهان شرکت کردم. برای اولین بار بود که در یه گردهمایی انتخاباتی حضور داشتم. حتی در دو دوره انتخابات دولتهای هفتم و هشتم چنین علاقه ای نداشتم اما اینبار میخواستم مواضع آقای مهندس میر حسین موسوی و همینطور جو حاکم بر اینگونه گردهمایی ها رو از نزدیک بشنوم و ببینم. جمعیت بسیار زیادی اومده بود که بخوبی میشد دید که اکثر اونها جوانان و دانشجویان بودند. مهندس موسوی در سخنرانی خود نقدهای جدی و بسیار اساسی به عملکرد دولت مطرح کرد که در عین حال که نقد بود ، برنامه ی کاری دولت آقای موسوی رو هم تبیین میکرد.

 

دیشب هم سخنرانی تبلیغاتی آقای دکتر رضایی رو با دقت دیدم و شنیدم. متن سخنرانیهای حجت الاسلام کروبی رو هم قبلا" دیده بودم. با اینکه این سه کاندیدا ، از سه جناح مختلف و با سه رویکرد متفاوت هستند اما یک نکته ی مشترک در حرفهاشون وجود داره و اون " انتقاد از شیوه ی مدیریت اجرایی کشور و نگرانی از تداوم این شیوه " است. خیلی از حرفهایی که این سه کاندیدا میزنند ، فقط یه حرف سیاسی و مربوط به دوره ی انتخابات نیست. اینها حرفهای روزمره ی مردم است که تاکنون فرصتی برای طرح شدن پیدا نکرده بودند.

 

نگرانی در مورد غفلت دولت از سرمایه گذاریهای اساسی اقتصادی ، منحل کردن شوراهای تخصصی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، بیکاری ، تورم و گرانی ، ورود بی رویه ی انواع و اقسام محصولات مصرفی خارجی و نابودی تولید ملی ، اتخاذ شیوه ی تهاجمی کم بازده در سیاست خارجی ، ایجاد تنش در روابط منطقه ای همزمان با گسترش بدون توجیه روابط فرا منطقه ای با کشورهای ضعیف ، امنیتی کردن مقوله فرهنگ ، خالی کردن خزانه دولت با پرداختهای متعدد جاری و ...... بخشی از انتقاداتی است که این روزها از زبان کاندیداها و مردم شنیده میشه.

 

در چنین حالتی ، باید صحبتهای جناب آقای دکتر احمدی نژاد شنیدنی باشه تا ببینیم چه پاسخی برای این انتقادات دارند. در انتخابات سال 1384 ، آقای احمدی نژاد با املایی نانوشته و با نقد دولتهای سازندگی و اصلاحات و در نبود حریف همآوردی همچون دکتر سید محمد خاتمی توانست به دور دوم انتخابات راه پیدا کنه و در اون دوره هم بخاطر حجم وسیع تبلیغات منفی بر علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی از یک طرف و دفاع بسیار بد طرفداران آقای هاشمی از ایشون ، از سوی دیگه ، رای موافق مردم رو بخودشون جلب کنند و رئیس دولت نهم بشوند. اما الان شرایط فرق داره.

 

الان رئیس جمهور محترم کارنامه ای 4 ساله رو در دست دارند که باید در مورد اون به مردم توضیح بدهند. هر چند که در این سالها دولت نهم ، بیش از اونکه از عملکرد خودش بگه ، به دولتهای قبلی حمله کرده ، دستاوردهای دولتهای قبلی رو منکر شده و تمام کارهای انجام شده رو حاصل فعالیت دولت نهم معرفی کرده ، اما امیدواریم برای یک بار هم که شده ، پاسخگویی مناسبی رو از دولت شاهد باشیم. پاسخگویی صحیح و قانع کننده ، تضمین کننده ی جلب مجدد آرای مردم به دولت کنونی خواهد بود و هر گونه فرافکنی ( اون هم با حضور شخصیتی همچون مهندس موسوی در عرصه ی انتخابات ) باعث میشه که جناب آقای احمدی نژاد ، اولین رئیس جمهوری بشه که پس از پایان دوره ی اول مسئولیتش ، نتونسته حمایت دوباره ی مردم رو از آن خودش بکنه.

 

با ید صبر کرد و بدون هرگونه غرض ورزی و پیش داوری ، به حرفها گوش کرد و این حرفها رو با عملکردها مقایسه کرد.

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱ خرداد ۱۳۸۸

پیروزی قاطع تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در رقابت برگشت جام حذفی در مقابل تیم راه آهن تهران ( با نتیجه ی 5 بر 1 ) نه تنها باعث قهرمانی این تیم قدرتمند اصفهانی شد ، بلکه باعث گردید دیگر تیم اصفهان ( سپاهان ) که در رقابتهای لیگ برتر به رتبه چهارم رسیده بود هم سهمیه ی آسیایی بگیره. اصفهان امروز با یه تیر دو نشون زد.

تیم ذوب آهن به راستی قدرتمندترین تیم فوتبال باشگاههای ایران در فصل جاری بود. در رقابتهای لیگ فقط 18 دقیقه کم آورد و با امتیازی برابر با استقلال به نایب قهرمانی رسید و در رقابت جام حذفی هم مقتدرانه قهرمان شد. به بازیکنان ، مسئولین و سرمربی بومی این تیم صمیمانه تبریک میگم.

 

یه برداشت سیاسی هم میشه از نتیجه جام حذفی کرد نیشخند. از بین تیمهای سرخ پوش پرسپولیس و فولاد خوزستان ، زردپوش سپاهان و راه آهن و آبی پوش استقلال و صبا باطری ، این سبزپوشان ذوب آهن بودند که قهرمان شدند و زرد پوشان سپاهانی رو هم به جام باشگاههای آسیا بردند. معنا و مفهموم این رنگها در انتخابات این میشه که مهندس میر حسین موسوی ( سبز ) در انتخابات ریاست جمهوری دهم پیروز میشه و حجت الاسلام کروبی ( زرد ) رو هم به دور دوم میبره  چشمکخوشمزهخنده ( جدی نگیرین. محض شوخی بود )

 

امروز پس از حدود 18 سال زندگی مشترک برای من و پس از 14 سال از تولد فرزندانمان ، برای اولین بار همسرم در کنار من و بچه ها نبود. ایشون به همراه تعدادی از هم دوره ای ها و دوستانشون به اردوی یک روزه گلابگیری کاشان رفته اند. تا بحال هیچ مسافرتی رو بدون ما نرفته بودند. بچه ها هم به این موضوع عادت ندارند. با اینکه بخاطر امتحانات آخر سال بچه ها ، امروز وقتمون کاملا" پر بود و سرگرم بودیم اما جای خالی ایشون در جای جای خونه و در همه ی لحظات حس میشد و فضا رو برامون دلتنگ کرده بود. چشم انتظاری در بچه ها لحظه به لحظه داره بیشتر میشه.

بعضی وقتها آدمها به در کنار هم بودن اونقدر عادت میکنند و این موضوع براشون عادی میشه که ارزش واقعی همدیگه رو از یاد میبرند. کمی دوری ( البته فقط کمی ) میتونه به ما یادآور خیلی چیزها باشه
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱ خرداد ۱۳۸۸

در آخرین روز اردیبهشت ماه به همراه اعضای خانواده و سه نفر از دوستان ادیب به کوه صفه رفتیم. در این کوهپیمایی بیشتر میخواستیم به قسمتهای سرسبز و ساکت و آرام پشت کوه صفه بریم. بنا به قراری هم که با دوستان ادیب گذاشته بودیم ، هندوانه ای هم آماده کرده بودیم .

 

 

 

 

 

رفت و برگشت ما اینبار خیلی طولانی شد و نزدیک به چهار ساعت طول کشید. گلهای زیبا و رنگارنگ تمام منطقه رو پر کرده بود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بفرمایید هندونه.....

 
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ