خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٩

یکی از گزارشهای رصد هلال شوال امسال ، گزارش جناب آقای مهندس رستمی ( عضو ستاد استهلال و هیات علمی دانشگاه آزاد تفت ) بود. ایشان به همراه گروهی از رصدگران هلال موفق شده بودند در شامگاه 29 رمضان 1431 و از فراز قله شیرکوه یزد ، هلال شوال را ابتدا با تلسکوپ 10 اینچی ، سپس با منظریاب 50*9 و مقارن غروب خورشید با چشم غیر مسلح رویت نمایند. این رصد یکی از مهمترین رصدهای سالهای اخیر با چشم غیر مسلح بود و که جدای از ارزشی که در تعیین عید فطر داشت ، از نظر نجومی نیز باید به آن توجه ویژه میشد.

 

استاد گرانقدر و دوست گرامی جناب آقای مهندس میر سعید ( عضو ستاد استهلال و رکوردار جهانی رویت هلال ماه ) اخیرا" مطالبی در این زمینه بیان فرموده اند که در سایت گروه غیر حرفه ای رویت هلال منتشر شده است. علاقمندان به رویت هلال را به خواندن این مطالب ( لینک زیر ) دعوت میکنم.

 

http://www.ugcs.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=177&Itemid=1

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٩

دیشب قبل از رفتن به تمرین بولدرینگ خواستم سری به فروشگاه لوازم آکواریم بزنم تا یه فرچه ی مخصوص تمیز کردن شیشه بخرم. وقتی اونجا رسیدم دیدم بار جدید ریف وارد کرده و در حال چیدن اونها است.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٩

این روزها دو سریال بسیار پر کشش با حال و هوای تاریخی در حال پخش است ؛ یکی در رسانه ی ملی و دیگری در سوپرمارکتها ؛ مختار نامه و قهوه تلخ......


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٩

بخاطر سطح کیفی بسیار پایین اکثر فیلمهای سینمایی که در ایران ساخته میشه معمولا" علاقه ای برای رفتن به سینما ندارم اما صبح امروز بخاطر اصرار بچه ها برای دیدن فیلم ملک سلیمان و بلیط رایگانی که برای دیدن این فیلم گرفته بودم!! صبح زود رفتیم سینما!!! ( ما اصلا" سینما نمیریم اما اگر مفت باشه ، کله ی سحر هم باشه خواهیم رفت!!)


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩

امروز سالروز تولد یکی از پیشخدمتهای اداره ی ما بود.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٩

وقتی هلال ذیحجه دیده میشه ، دلها به سمت کعبه ی الهی گرایش پیدا میکنه و همه دوست دارن اونجا باشن و طواف و سعی و عرفات و مشعر و منا و قربانی و .....

اما حاجی بزرگ الهی ، در غروب روز عرفه و بعد از راز و نیازی عاشقانه با معبود ( که به نام دعای عرفه مشهور شده ) حج رو ناتمام رها میکنه تا ضمن حفظ حرمت حریم امن الهی ، قربانی خودش رو نه در صحرای منا بلکه در کربلا به محضر دوست تقدیم کنه. امروز ، روز عرفه است و عطرحسینی در فضا پیچیده.

فایل پی دی اف دعای عرفه رو میتونیداز اینجا دانلود کنید. ملتمس دعای خیر شما هستم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٩

با اینکه از اواسط پاییز عبور کردیم اما آب و هوای خشکی بر کشور حاکم شده. مدتها است بارون نباریده و طبق پیش بینی کارشناسان ، امسال پاییزی خشک و زمستانی سرد در پیش خواهیم داشت. عکسهای زیر وضعیت پوشش ابر رو در خاورمیانه و اروپا برای روز 24 آبان سالهای 86 ، 87 ، 88 و 89 نشون میده


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٩

بر روی سنگهای زنده آکواریم آب شور خونه ما اونقدر جانداران گوناگون زندگی میکنند که نمیشه همه ی اونها رو معرفی کرد و نشون داد اما محض نمونه این عکسها رو گرفتم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٩
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٩

دیروز دوستان و همکاران گرامیم بصورت حضوری ، تلفنی ، ایمیل و پیامک ، به این بنده ی کمترین محبت کردند و جملات سرشار از مهر و دوستی رو گفتند و نوشتند.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩

امروز برگ دیگری از دفتر زندگیم ورق خورد. به دیوان لسان الغیب نظر انداختم ...

 

صلاح از ما چه می‌جویی که مستان را صلا گفتیم

به دور نرگس مستت سلامت را دعا گفتیم

 

در میخانه‌ام بگشا که هیچ از خانقه نگشود

گرت باور بود ور نه سخن این بود و ما گفتیم

 

من از چشم تو ای ساقی خراب افتاده‌ام لیکن

بلایی کز حبیب آید هزارش مرحبا گفتیم

 

اگر بر من نبخشایی پشیمانی خوری آخر

به خاطر دار این معنی که در خدمت کجا گفتیم

 

قدت گفتم که شمشاد است بس خجلت به بار آورد

که این نسبت چرا کردیم و این بهتان چرا گفتیم

 

جگر چون نافه‌ام خون گشت کم زینم نمی‌باید

جزای آن که با زلفت سخن از چین خطا گفتیم

 

تو آتش گشتی ای حافظ ولی با یار درنگرفت

ز بدعهدی گل گویی حکایت با صبا گفتیم

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٢٢ آبان ۱۳۸٩

دیروز بنا بود باغچه های خونه رو برای گلکاری پاییزی بیل بزنم اما یه اتفاق ساده باعث شد که بجای باغچه ، ناچار بشم آکواریم رو شخم بزنم و زیر و رو کنم!!!


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩

خداوند متعال مرا لایق آن ندید که از نعمت داشتن فرزند دختر بهره مند سازد ( هر چند که به خاطر داشتن دو پسر خوب و فهمیده همیشه شکرگزار بوده و هستم ). اما اگر دختر داشتم.....


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٩

اگه وقت آزاد خیلی خیلی محدودی دارین ، اگه جیبتون خیلی خالیه ، اگه یکی از اعضای خونواده وسواس داره و با دیدن یه ذره ی غبار و یا یه قطره ی آب ، کل ساختمون رو از پشت بوم تا زیر زمین آب میکشه ، اگه حوصله تون کمه ، اگه ، اگه ، اگه و هزار اگه ی دیگه ، بهتره هرگز به سراغ آکواریم آب شور نرین و به همون ماهی قرمزهایی که در ایام نوروز سر سفره میچینید بسنده کنید!! منتهی اگه با مسائلی که گفتم مشکل ندارین ، در راه اندازی این مدل آکواریم شک نکنید. این وسیله ی سرگرم کننده ، خونه های کوچیک امروزی رو عین اقیانوس عمق میده و زیبا میکنه. عظمت خلقت رو میتونید در همین فضای کوچیک ببینید با طبیعت و جانوران انس بگیرید.....


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩

بعضی وقتها مشکلات و مصائبی برامون پیش میاد که خیر و برکت زندگی ما ، در بروز این حوادث نهفته شده. بعضی حوادث ، بلاهای بزرگتری رو از سر ما رفع میکنه.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٩

در عرض چند ساعت گذشته ، وبلاگم بیش از 360 بازدید داشته و مرتب هم در حال افزایش است!! نمیدونم چه خبر شده. خدا به خیر بگذرونه. برای دوستانی که پیگیر جزئیات رصد آخرین هلال صبحگاهی ذیقعده و هلال ذیحجه 1431هستند ، جزئیات گزارش رصد اینجانب تقدیم میشه. توضیح اینکه عکسهای این دو هلال انشاءالله از طریق سایت " ماه نو " منتشر خواهد شد.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩

برنامه ی کوهنوردی امروز رو همراه با کوله ای سنگین تر که حاوی وسایل رصد هلال بود انجام دادم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٩
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٩

مقارنه ماه و خورشید برای هلال ذیحجه 1431 در ساعت 04:52 بامداد روز شنبه 6 نوامبر 2010 به وقت بین المللی ( ساعت 08:22 روز شنبه 15 آبان 1389 مصادف با 29 ذیقعده 1431 به روقت رسمی ایران ) روی داده است.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٩

قدیما اولین موضوع انشاء بعد از بازگشایی مدارس این بود که " تابستون رو چه جوری گذروندید؟". نمیدونم الان هم اینطوری هست یا نه. موضوع دوم هم همیشه این بوده که " علم بهتره یا ثروت " و صد البته این موضوعی بوده که هنوز کسی پی به جواب قطعی اش نبرده! باید عنوان مطلب شنبه رو اینجوری انتخاب کنم که " پنج شنبه و جمعه رو چه جوری گذروندم " و بعدش هم باید ببینم که توی هفته ی جاری علم بدست میارم یا ثروت یا هر دو و یا هیچکدوم ؟....


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٩

بامداد جمعه 14 آبان 89 مصادف با 28 ذیقعده 1431 زمان رویت آخرین هلال صبحگاهی ذیقعده است.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩

تا عصر دیروز دستگاههای نصب شده در آکواریم خونه ی ما مثل بعضی سانتریفیوژها ، خالی خالی کار میکردند!! فقط آب بود و قدری ژله برای تولید باکتری. دیروز چند قطعه از وسایل دیگه و سه قطعه سنگ زنده خریدم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٩

گردش روزگار بعضی وقتها اونقدر سریع میشه که باور نمیکنیم خیلی زود به سالگردها رسیدیم. بله ؛ یکسال گذشت.....


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩

خاطره ای زیبا از آخرین روز سفر مقام معظم رهبری به شهر قم :

 

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=10506

 

همه ی ما ، روزی باید پاسخگوی خون شهیدان و خانواده های آنان باشیم..... خدا عاقبتمون رو ختم بخیر کنه با این بار سنگینی که بلاخره ازش حساب کشی خواهد شد
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩

یه نفر مورد عمل جراحی قرار میگیره. بعد از عمل میارنش توی بخش. به هوش که میاد ، هم اطاقیها ازش میپرسند مشکلت چی بوده و دکترت کی؟


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۸ آبان ۱۳۸٩

پنج شنبه و جمعه ی بسیار پرکاری رو سپری کردم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ٥ آبان ۱۳۸٩

گروه 17 نفره کوهنوردی ما ، روز سه شنبه از مسیر کابل به سمت آبشار صفه حرکت کرد و در اونجا به سه گروه تقسیم شدیم . یک گروه به سمت مسیر آموزش رفت ، گروهی از مسیر مرعشی صعود کردند و بقیه همه در قالب یک گروه 8 نفره عازم مسیرهای ذوالفقار 3 ، تنوره خاکی ، ماری 1 و یا عباس ( آخرین قسمت مسیر ماری 5 ) شدیم. گزارش مستند این صعود با 22 عکس تقدیم میشه.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸٩

کوهنوردی دیروز ما مثل خیلی از رویدادهای جاری کشور همراه با حاشیه هایی بود.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢ آبان ۱۳۸٩

کلا" صدا و سیمای ما یه مشکل داشت که اون هم با تلاش بی وقفه ی مسئولین و دست اندرکاران طی یک هفته ی گذشته حل شد ؛ الحمدلله


ادامه مطلب ...آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ