خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٢

فردا ، چشم همه ی سیاسیون به شورای نگهبان و وزارت کشور است تا بلاخره معلوم بشه کدوم یک از کاندیداهای ریاست جمهوری صلاحیتشون احراز شده. این موضوع اونقدر اهمیت داره که حتی رئیس جمهور محترم سفرش به تایلند رو لغو کرده تا در تهران باشه و در صورت نیاز از کاندید مورد نظرش حمایت کنه.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٢

بنا بود چهارشنبه و پنج شنبه ی هفته گذشته برای شرکت در سمینار آموزشی نظام جامع مالی شهرداریها و سخنرانی در این سمینار به یزد برم اما کارام طوری شد که تصمیم گرفتم بامداد پنجشنبه ، با ماشین شخصی و همراه با همسرم به این سفر برم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٢

جمعه ی گذشته یه گشت بهاره دیگه برگزار کردیم و رفتیم منطقه حاجی آباد در فریدن. هوای دلپذیر، آسمون زیبای آبی رنگ که با ابرهای زیباتر آرایش شده بود ، گلهای رنگارنگ ، پرنده های نغمه خوان ، حرکت در سبزه و گل و برف ، چیدن سبزیهای کوهی و معطر و رگبار پراکنده ی بارون که موقع صرف نهار داشتیم باعث شد که این برنامه هم بحمدالله بیاد موندنی بشه. عکسهایی از این برنامه رو میتونید ببینید :


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩٢

روز گذشته به همراه دوستان و همکارانم عازم منطقه افوس شدیم. در یک برنامه ی نیم روزه ، آفتاب و ابر و بارون و برف رو با هم تجربه کردیم. قبل از رسیدن به افوس مناظر زیبایی از دالانکوه رو شاهد بودم که شکل و شمایلی شبیه به دماوند داره ؛ با همون زیبایی و همون ابهت


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٢

سبزی چیدنهای امسال رو از همون روزهای اول سال آغاز کردیم.

توی باغچه نعنای بومی اصفهان داریم که بسیار خوش عطر است و طعمش عالیه. هر از گاهی اونها رو میچینیم و خشک میکنیم. یکی دو ساله که دیگه نعنا برای خشک کردن نمیخریم و همین چند بوته ای که توی باغچه داریم ، نیاز ما رو برآورده میکنه.

در سفر یک روزه ای که 12 فروردین به استان چهار محال و بختیاری داشتیم ، مقدار ی پونه کوهی جمع کردم. پنج شنبه ی گذشته از کوه صفه ، عطر چای آوردم. وقتی این گیاه ریز برگ و خوش عطر رو بصورت تازه و یا خشک کرده توی چای بریزیم ، چند برگ کوچکش میتونه یه قوری چای رو از حالت معمولی تبدیل به چای عطری کنه ؛ اون هم با اسانس 100% طبیعی ، خوش بو و ملایم

روز جمعه ی گذشته هم سفری چند ساعته به همراه همسرم به فریدن داشتیم. بچه ها بخاطر درس و امتحان خونه موندند و برای اولین بار پس از حدود 18 سال ، فرزندانمون در یه سفر تفریحی و گردشی همراهمون نبودند. ساعت 14:30 از خونه راه افتادیم و ساعت 22 هم برگشتیم. کل اقامتمون در فریدن کمتر از 4 ساعت بود اما در همین زمان گشتی در تپه های زیبای این منطقه داشتیم و مقدار زیادی آویشن چیدیم. آویشن فریدن دارای برگهای نوک تیزی است ( آویشن شیرازی برگهای تقریبا" گرد داره ). در لهجه ی محلی به این گیاه اووشون میگن. خودشون معمولا" خشک کرده ی آویشن رو بصورت پودر درمیارن و در ماست و غذا استفاده میکنند اما ما فقط اون رو خشک میکنیم تا برای دم کردن و تهیه نوشیدنی مطبوع آویشن ( که خواص درمانی و آرامبخشی زیادی داره ) ازش استفاده کنیم.

آسمون روز جمعه بسیار زیبا بود. دوربین عکاسی همراهم نبود اما با دوربین گوشی موبایل جدیدم چند عکس گرفتم.
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ