خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢

سومین مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری که با موضوع سیاست داخلی و خارجی برگزار شد باعث گردید در رویکردم نسبت به انتخابات دچار تردید شوم.

کماکان معتقدم نامزد اصلح و منحصر بفرد این دوره آیت الله هاشمی بوده و هستند که متاسفانه اجازه ندادند ملت ما از ظرفیتهای بزرگ عقلانیت ، درایت و سیاست این مرد بزرگ در این برهه حساس استفاده کند. اما شنیدن سیاستهای مورد نظر برخی کاندیداها باعث شد به این موضوع فکر کنم که آیا باید بجای نامزد اصلح ، سراغ نامزد صالح رفت؟

8 کاندید موجود به دو گروه قابل تقسیم هستند. گروه اول شامل آقایان روحانی ، جلیلی ، حداد عادل و قالیباف بوده و گروه دوم شامل آقایان عارف ، ولایتی ، رضایی و غرضی.

به نظر بنده هیچیک از نامزدهای گروه اول برای پست ریاست جمهوری مناسب نیستند. آقایان روحانی و قالیباف اصلا" مناسب این سمت مهم نیستند و تعجب میکنم چگونه صلاحیت آنان احراز شده است. آقایان حداد عادل و جلیلی از نظر شخصی و شخصیتی بسیار موجه ، متین و قابل احترام هستند. زندگی و منش این دو همان است که در مستندهای تبلیغاتی آنان مشاهده شد. اما به نظر بنده در صورت انتخاب این دو نفر ، وضع مملکت همان چیزی خواهد بود که الان هست. مگر در وجود رئیس جمهور کنونی چه دیده شده که مجددا" در پی احمدی نژادی دیگر هستند؟

آقای احمدی نژاد به عنوان یک فرد ، یک ایرانی و رئیس جمهور کشور برایم محترم است و قصد جسارت به او را ندارم اما کسی که در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری در سال 84 بخاطر سخنرانیش ، احسنت مقام معظم رهبری را میشنود ، کسی که مهر تایید نزدیک بودن نظراتش به نظرات مقام رهبری در کارنامه اش وجود دارد ، الان میگویند همنشین جریان انحرافی است. کسی که با بیان نطقهای آتشین بر علیه اسرائیل هزینه های سنگین سیاسی بر کشور ما و فلسطینیان تحمیل کرد امرزو همنشین یار غاری است که سخن از دوستی بین مردم ایران با مردم اسرائیل به میان می آورد. کسی که در تمام سخنرانیهایش در باب حق مسلم هسته ای داد سخن میراند و بنا به اطلاعاتی که در مناظره درز کرد مانع توافق اولیه برای حل این چالش شده است ، دو روز پیش اعلام میکند که از او در مورد مسائل هسته ای نپرسند چرا که مسئولیتی در این زمینه نداشته و فرد دیگری تصمیم گیر این مساله است. آیا با همه ی اینها ، باز هم باید به دنبال تجربه احمدی نژاد دیگری باشیم؟ به همین دلیل است که به نظر بنده حضور آقایان حداد عادل و جلیلی ( بخصوص آقای جلیلی ) در پست ریاست جمهوری نه تنها مشکلی از کشور حل نخواهد کرد بلکه میتواند باعث بدتر شدن شرایط کنونی شود.

اما در گروه دوم نامزدها. هر چهار نامزد این گروه میتوانند برای احراز پست ریاست جمهوری صالح باشند اما اگر بخواهیم یکی از آنان را انتخاب کنیم باید قدری به تحلیل آنان بپردازیم. آقای رضایی درد دل مردم رو در زمینه مشکلات اقتصادی شفاف و روشن و بی پرده به نمایش گذارد. کاری ارزنده ای کرد اما به نظرم ایشان متوجه نیست که دادن این همه وعده به مردم از یک طرف و تعدد مراکز تصمیم گیری در ارکان کشور از سوی دیگر باعث خواهد شد که ایشان بطور قطع و یقین نتواند به این وعده ها عمل کند. بروز چنین اتفاقی باعث یاس و سرخوردگی عمومی خواهد شد.

آقای عارف مرد محترم و قابل اعتمادی است. او اصلاح طلبی معتدل است و برای همین هنوز هم با حکم مقام رهبری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. اما به نظرم میرسد ورود دوباره اصلاح طلبان به قدرت ، آن هم در شرایطی که جناح رقیب کمافی السابق تمایلی برای موفقیت اصلاح طلبان ندارد ، باعث بروز تنشهای سیاسی متعدد در کشور میشود که به صلاح کشور نیست و مردم هم از این منازعات خسته شده اند.

صداقت گفتار آقای غرضی ستودنی است. افکار اجرائی او بسیار شبیه و نزدیک به افکار آقای هاشمی است. باید هم اینطور باشد چرا که غرضی 8 سال در دولت سازندگی وزیر بوده است. اما نگرانم که دوری 16 ساله آقای غرضی از امور اجرایی و تنها بودن او باعث شود نتواند آنچنان که باید و شاید به اجرای برنامه های سنگین پیش رو بپردازد.

آقای ولایتی سیاستمداری کارکشته است که هم با نشستن بر کرسی مشاوره مقام رهبری ، اعتماد معظم له را به همراه دارد و هم با گروهها و جریانهای متعدد سیاسی کشور در ارتباط است. او کماکان از نزدیک در جریان تمامی رویدادها و سیاستهای نظام قرار دارد.

به نظر بنده اگر بخواهم یک نفر صالح را از این جمع 8 نفره انتخاب کنم ، انتخابم جناب آقای دکتر ولایتی خواهد بود.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٢

هلال شعبان 1434 جزو هلالهایی با مکث نسبتا" کم است. برای رصد چنین هلالهایی ، باید استراتژی رصد رو بگونه ای تنظیم کرد تا در کوتاهترین زمان بشه بهترین نتیجه رو از رصد بدست آورد. بنده در چنین رصدهایی از موقعیت غروب خورشید بر روی افق برای نشانه گیری دقیق دوربینها بر روی هلال استفاده میکنم. این روش رو قبلا" توضیح دادم اما یه بار دیگه هم عرض میکنم تا دوستان رصدگر در صورت تمایل از اون استفاده کنند.

به جدول زیر دقت فرمایید :

Time

Sun Alt

Sun Azi

Moon Azi

Rel Azi

Moon Alt

20:00

1.4

296.8

288.3

-8.5

7.6

20:05

0.6

297.5

288.9

-8.6

6.6

20:10

0.0

298.2

289.5

-8.0

5.7

20:15

-1.0

 

290.1

-7.4

4.8

20:20

-2.0

 

290.7

-6.8

3.8

20:25

-3.3

 

291.4

-6.1

2.9

20:30

-4.4

 

292.0

-5.5

2.0

20:35

-5.4

 

292.6

-4.9

1.2

20:40

-6.3

 

293.3

-4.2

0.3

غروب خورشید یکشنبه 19 خرداد 1392 مصادف با 29 رجب المرجب 1434 در افقی که بنده در اون رصد خواهم کرد در ساعت 20:10 ( به وقت رسمی ایران ) روی خواهد داد اما بنده مختصات رو از 10 دقیقه قبل از غروب خورشید در جدول درج کردم. اینکار به این دلیل است که ممکنه بخاطر غبار غلیظ  ابر و یا موانع ، غروب ظاهری خورشید چند دقیقه زودتر از غروب واقعی اتفاق بیفته.

این جدول در بازه های زمانی 5 دقیقه ای تنظیم شده و از چپ به راست شامل زمان ، ارتفاع خورشید از افق ، زاویه سمت جغرافیایی خورشید ، زاویه سمت جغرافیایی ماه ، اختلاف سمت ماه و خورشید ، و ارتفاع ماه از افق است. در جدول فوق ، سه زمان کلیدی و طلایی رو مشخص کردم که به ترتیب 20:05 ، 20:10 و 20:25 هستند. ساعت 20:10 زمان غروب واقعی خورشید است. ساعت 20:25 زمانی است که تلاش برای رویت هلال رو آغاز میکنم زیرا در این زمان ،‌ هم خورشید به اندازه ی کافی در افق پایین رفته و هم هلال ماه به اندازه لازم از افق ارتفاع داره.

در دو ردیف اول جدول فوق اختلاف سمت ماه و خورشید حاصل تفاضل زوایای سمت جغرافیایی ماه و خورشید است اما در مورد ردیفهای بعدی موضوع فرق میکنه و کلیدی بودن ساعت 20:05 در همین رابطه است. پیش بینی اولیه بنده اینه که عوامل محیطی و جوی باعث خواهد شد که غروب ظاهری خورشید در حوالی ساعت 20:05 در منطقه ای که مستقر میشم روی بده. بنابراین زاویه ی سمت جغرافیایی خورشید در ساعت 20:05 در ردیفهای سوم به بعد مبنای محاسبه اختلاف سمت بین زاویه سمت جغرافیایی ماه ( در بازه های زمانی 5 دقیقه ای ) با زاویه سمت جغرافیایی خورشید در ساعت 20:05 است. همین نحوه محاسبه باعث شده که در ستون اختلاف سمت ، از ردیف دوم به بعد مقدار این اختلاف به مرور کم بشه.

خوب ؛ اگر شرایط بخوبی پیش بره ، در ساعت 20:25 هلال ماه در موقعیتی قرار میگیره که نزدیک به 6 درجه با محل غروب خورشید اختلاف سمت داره و نیز کمی بیش از 3 درجه بالای افق است. اندازه گیری اون 6 درجه رو میشه با ابزار و وسایل مختلف انجام داد. بنده از یه دوربین دوچشمی که دارای قطب نمای مدرج است استفاده میکنم. وقتی خورشید در حال غروب است با این دوربین مخصوص محل غروب رو میبینم و سپس دوربین رو 6 درجه بسمت چپ حرکت میدم ( قطب نمای مدرج به من کمک میکنه که اینکار با دقت بالایی انجام بشه ). سپس یه شاخص رو در این محل تعیین میکنم و دوربین اصلی رو روی این شاخص نشانه میرم. حدود 20 دقیقه بعد ( در ساعت 20:25 ) کافی است سر دوربین رو کمی بالا بیارم. اگر شرایط جوی مناسب باشه ، هلال باید در مرکز میدان دیدم باشه.

همیشه باید برای موضوعات پیش بینی نشده آماده بود. شاید شرایط بگونه ای پیش بره که تلاش برای رویت هلال رو کمی زودتر از جدول زمانبندی فوق آغاز کنم. به هر صورت امیدوارم نتیجه ی این برنامه ، رویت شدن هلال باشه ، انشا’الله
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٢

مثل سال قبل ، امسال هم برای بزرگداشت یاد و خاطره امام راحل صعود به یه قله رو در دستور کار گروهمون قرار دادیم و در قالب یک تیم 28 نفره ( + آقایان دادخواه و سلطانی از مسئولین هیات کوهنوردی شهرستان تیران و کرون ) عازم قله 3636 متری دالانکوه شدیم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳٩٢

14 خرداد فرا رسید و وداع تلخ و جانسوزی که با پیر فرزانه ی خود داشتیم رو یه بار دیگه در ذهنها تداعی کرد. هنوز هم با یادآوری اون روز و اون لحظات دردناک و اندوه بار ، اشک به چشمم میاد...... امام امت با استقبال بی نظیر مردمی پس از سالها دوری از وطن به ایران بازگشت و در 14 خرداد 1368 با بدرقه ای عظیم و مردمی به دیار باقی شتافت تا میهمان شهیدان گلگون کفن ایران عزیز باشه...... هنوز هم عشق و ارادت ما به خمینی ، مثل روز اول باقی است و تلاش میکنیم از میراث امام و راه و روش اون بزرگوار حفاظت و حراست کنیم.

در آستانه ی 14 خرداد ، شهر اصفهان در اندوه درگذشت یکی از شاگردان و رهروان راستین امام راحل است. حضرت آیت الله طاهری پس از یک بیماری طولانی دعوت حق رو لبیک گفت و چهره در نقاب خاک کشید.

این دو عکس مربوط به سال 1375 و بازدید آیت الله طاهری از نمایشگاه نجوم و اخترشناسی اصفهان است. بارها ایشون از برنامه های مرکز بازدید داشتند و جوانان مرکز رو مورد تفقد و لطف قرار میدادند. گردش روزگار و بروز برخی اختلاف نظرهای سیاسی ، باعث خانه نشینی آیت الله طاهری در سالهای آخر عمر شد. نیازی نیست به دلایل وقوع چنین رویدادی بپردازیم. همین اندازه میشود گفت که علیرغم این رویداد ، ایشون مورد احترام مقام معظم رهبری بودند و این احترام رو میشه از نامه ای که در همون سالها مقام رهبری برای آیت الله طاهری فرستادند متوجه شد.

امروز در پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، پیام تسلیت معظم له با این مضمون منتشر شده است :

بسم الله الرحمن الرحیم

در گذشت عالم مجاهد مرحوم مغفور آیةالله آقای حاج سیدجلال‌الدین طاهری اصفهانی را به همه‌ی علاقمندان بویژه خاندان محترم ایشان تسلیت میگویم. ایشان پس از انقلاب نخستین امام جمعه‌ی اصفهان بودند که سالها در این مسند ادای وظیفه نمودند و یکی از فرزندان ایشان به شرف شهادت نائل آمدند. از خداوند متعال مغفرت و رحمت واسعه و علو مقام برای آن مرحوم و فرزند شهیدش مسألت مینمایم.

سید علی خامنه‌ای

13 خرداد 1392

روحش شاد ، رحمت و مغفرت و رضوان الهی در انتظارش باد
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢

اولین مناظره 8 کاندید ریاست جمهوری نه در شأن کاندیداها بود و نه در خور شعور والای مردم ایران. این برنامه اصولا" مناظره نبود چون هر یک از کاندیداها مواضع و برنامه های خودش رو در مورد یک پرسش بیان میکرد و عملا" نقدی بر برنامه های هم نداشتند. بخش دوم و سوم مناظره هم در عین ناباوری به یک طنز بیشتر شبیه بود!!! پرسشهای تستی و بیان نظرات کاندیداها با دیدن یک عکس ، باعث خنده و انبساط خاطر از یک سو و ناراحتی از اینکه صدا و سیما شأن و منزلت کاندیداها رو تا این اندازه پایین میاره از سوی دیگه شد.

از 8 کاندید باقی مونده ، 1 نفر از اصلاح طلبان ، 1 نفر از کارگزاران ، 2 نفر مستقل و 4 نفر از اصولگرایان هستند. نکته ی در خور تعمق برنامه ی به اصطلاح مناظره دیروز این بود که هر 8 نفر سیاستهای اقتصادی دولت های نهم و دهم و شیوه مدیریت اقتصادی این دولتها رو در معرض تندباد انتقادهای سنگین قرار دادند و بارها تاکید کردند نه تنها روشهای غلط بوده بلکه اصولا" اقتصاد ایران در این سالها بی صاحب شده است و به تعبیری هر کسی هر کاری خواسته انجام داده که نتیجه اش فقر بیشتر فقرا و غنای بیشتر اغنیا شده است ( نقل به مضمون ).

تکلیف نامزد اصلاح طلبان و کارگزاران و 2 نامزد مستقل مشخص است. آنان در این 8 سال تاثیری بر برنامه ها و روشهای دولت نداشته اند.  اما باید از 4 نامزد اصولگرا پرسید نقش جناح شما که بمدت 8 سال در تمام ارکان قوای مقننه و مجریه مسلط بودین در پدید اومدن این شرایط اقتصادی چی بوده؟ آدم خیلی باید ساده و زود باور باشه که فکر کنه فقط و فقط دولت و دولتیها در این بین مقصر هستند.

شما یادتون رفته در مجلس و دیگر ارکان تصمیم گیری و نظارتی در مقابل تخلفات متعدد دولت از قانون در این چند ساله سکوت کردین؟ یادتون رفته وقتی رئیس دولت داشت سازمان برنامه و بودجه به عنوان مغز تفکر برنامه کشور رو منحل میکرد سکوت کردین؟ یادتون رفته وقتی استقلال بانک مرکزی بیشتر از گذشته از بین رفت ، وقتی شورای پول و اعتبار ، به ابزار ی در دست رئیس دولت تبدیل شد سکوت کردین؟ ( اگه نگیم حمایت کردین! ). یادتون رفته وقتی در انتخابات 88 یکی از کاندیداها اعلام میکرد که آمار ارائه شده توسط رئیس دولت غلط و دروغ است ، ایشون رو هو کردین و گفتین وابسته به استکبار است اما دیروز خودتون آمارهایی رو ارائه کردین که نشون میداد دولت در این سالها به مردم دروغ گفته و آمار اشتباه داده؟ یادتون رفته وقتی همون کاندیدا اعلام کرد این رئیس دولت اعتقادی به قانون نداره ، مسخره اش کردین اما دیروز مرتب از عدم التزام دولت به قانون و اجرای بد قانون حرف زدین؟ یادتون رفته وقتی به روش توزیع یارانه ها انتقاد میکردند میگفتید مخالفان این طرح با عدالت اجتماعی مخالفند اما دیروز گفتین اجرای این طرح با این روش باعث فقر بیشتر فقرا شده؟ یادتون رفته از بگم بگم سال 88  رئیس دولت چقدر کیف میکردین و هورا میکشیدین ولی امروز که این بگم بگم رو برای خودتون علم کرده میگین باید بساط بگم بگم برچیده بشه؟ یادتون رفته وقتی رئیس دولت جمع کثیری از مردم کشور رو خس و خاشاک خطاب کرد براش دست زدین؟ نه بزرگواران ؛ اگه شما یادتون رفته ، ما هنوز یادمون هست. شمایی که امروز بخاطر جمع کردن رأی مردم ، همه جور انتقادی رو به دولت روا میدونید ، خودتون هم در بوجود اومدن این مشکلات سهیم هستین. من موافق این دولت نبوده و نیستم اما این رو هم از جوانمردی به دور میدونم که در بازار سیاست اینقدر راحت و با فراغ بال پشت کسی رو خالی میکنید که تا دیروز همه جوره حمایتش میکردین و اسمش رو گذاشته بودین معجزه هزاره سوم ولی امروز دارین تمام تقصیرها رو میدازین گردن همین معجزه.

مناظره ی دیروز هر چند شکل مناظره نداشت اما یه نکته ی مثبت توش دیده میشد و اون اینکه هر 8 نامزد در کمال ادب و احترام کار رو به آخر رسوندند و حتی در مواردی که نقدهایی رو به هم میگفتند ، اینکار رو با احترام و بدور از تنش انجام دادند. هههههههههههیییییییییی دوباره یاد مناظره ی تلخ سال 88 افتادم که به تعبیری شمشیر به دست زنگی مست افتاده بود و کسی هم اعتراضی نکرد که هیچ , خیلیها براش دست هم زدند و تشویقش کردند...... چه فرصتها که از دست دادیم....

اما یه موضوع مهم دیگه. الان هر 8 کاندیدا دارن برنامه های خودشون رو اعلام میکنند و معتقدند با اجرای این برنامه ها وضع کشور بهبود پیدا میکنه. شاید اینطور باشه اما باید از این 8 نفر پرسید از کجا مطمئن هستین که نمایندگان مجلس برنامه های شما رو تصویب میکنند؟ اگه مجلس اراده ای برای اینکار نداشته باشه ، تلاش و برنامه دولت بی فایده خواهد بود. به این دو ضلع ، سایر اضلاع موجود در تصمیم گیریهای کلان کشور رو هم اضافه کنید تا متوجه پیچیدگی کار بشین. به نظر من با شرایط فعلی ، هیچ تضمینی برای موفقیت هیچ دولتی نیست. شاید ایجاد نظام اجرائی پارلمانی ( که مقام معظم رهبری در سفر به کرمانشاه مطرح فرمودند ) بتونه تا حدی این مشکل رو حل کنه که البته اینکار نیازمند بررسی دقیق و همه جانبه و تغییر قانون اساسی است.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢

امسال تقربا" هیچ فرصت تعطیلی رو برای گشت و گذار در طبیعت از دست ندادم. جمعه هفته گذشته هم به همراه همسر و سه نفر از بستگانم به منطقه فریدن رفتیم و در کوه گشتی 5 ساعته ، مقدار زیادی چوئیک ( یه سبزی کوهی بسیار معطر و مناسب برای ماست و دوغ ) جمع کردیم. همه ساله برای جمع آوری این سبزی به این منطقه میایم. همیشه برای چیدن چوئیک باید به بالای ارتفاعات میرفتیم اما امسال به برکت بارشهای خوب زمستانه و بهاره ، حتی دامنه های کوه هم پر از این سبزی بود. من و همسرم به اتفاق حدود 11 کیلوگرم چوئیک و 1 کیلوگرم تره کوهی جمع کردیم. جمع کردن این مقدار سبزی از فضایی بسیار محدود نشون از سرسبزی بسیار زیاد طبیعت داشت.

هر چقدر جمع آوری این سیزی کار ساده ای بود ، تمیز و خشک کردنش دردسرهای خاص خودش رو داشت. اگه این سبزی بصورت تازه و در محیط دربسته نگهداری بشه در عرض چند ساعت رنگش از سبزی به سیاهی تغییر پیدا میکنه و کیفیتش رو تا حد زیادی از دست میده بنابراین ، با اینکه خسته به خونه برگشتیم اما از ساعت 20:30 تا نزدیک ساعت 1 بامداد!!!! دو نفری این همه سبزی رو پاک کردیم و شستیم. موقع پاک کردن یاد این ضرب المثل افتادم که جیک جیک مستونت بود ، فکر زمستونت نبود؟!!

خشک کردن سبزی هم قلق های خاص خودش رو داره. مثل اینکه چیکار کنیم تا سبزی بعد از خشک شدن ، رنگ سبز اولیه خودش رو تا حد زیادی حفظ کنه و خوش رنگ باشه؟ خوب ؛ البته آدم نمیتونه تمام رمز و رموز کارش رو توی وبلاگ بنویسه!!

خشک کردن چوئیک مراحل متعددی داره و کار ساده ای نیست. دیشب بلاخره اینکار تا 95% به اتمام رسید و دو سه روز دیگه اون 5% باقیمونده هم تموم میشه و میشه چوئیک خشک شده رو بسته بندی کرد. اگه بسته بندی مناسب باشه (که اینکار هم رمز و رموزی داره!!) میشه حتی تا 3-2 سال هم اون رو نگه داشت و عطر و بوی اون رو حفظ کرد.

یکی از دوستان گرامیم طی روزهای آینده عازم سفر حج خواهند شد. حرفاش رو که بشنوی ، نمیدونی که برای خودش داره میره حج یا برای دیگران. خاصیت این سفر همینه. هر کی بشنوه داری میری ، با یه دنیا آرزو از آدم میخواد که کجا و کجا یادش کنی و براش دعا بخونی. این سلسله ی دلها و این کاروان آرزوهای پاک همراه و همسفر هر کسی است که به چنین سفرهایی میره. اینها خودش یه نیروی ویژه و یه حال خیلی خیلی خاص برامون بوجود میاره. اثر این نیتها و این آرزوهای خالصانه بی تردید بر خود ما هم اثر میذاره. اگه ما خار هم باشیم ، در همنشینی گل ، حداقل حداقل بوی عطر گل رو استشمام خواهیم کرد ؛ اگر نگیم بهره هایی به مراتب بیشتر نصیبمون میشه. این دلهای عاشق و اون آرزوهای پاک و خالصانه ، گلهایی هستند در کنار خار وجودی ما ( البته این جمله رو در وصف خودم گفتم والا اون دوست گرامی خودشون گل هستند و معطر به عطر خوش بوی صداقت ، پاکی و معرفت )
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢

بسم الله الرحمن الرحیم

فعسی ان تکرهوا شیئاً و یجعل الله فیه خیراً کثیرا (سوره نساء، آیه 19)

ملت شریف، فهیم و متدین ایران اسلامی

از سال 1337 که عملاً وارد مبارزه علیه استبداد و استعمار شدم و اوج آن وقتی بود که امام (ر) رسما" نورافکن مبارزه را بدست گرفتند  تا امروز، همواره  آنچه در توان جسمی و فکری خود داشتم، در جهت ایجاد عدل و اعتدال و اعتلای ملی، نشر معارف اسلام به ویژه مکتب اهل بیت(ع) و خدمت برای تأمین رفاه و آرامش مردم در نظام اسلامی، بکار گرفتم و تاکنون در این راه، ناملایمات و تیرهای زهرآگینی را به جان خریده و خواهم خرید و همیشه دعا و لطف خداوند و حمایت مردم به من روحیه ‌داده و خواهد داد.

از حدود یک سال پیش که زمزمه انتخابات ریاست جمهوری شروع شد، هر وقت فرصت دیدار با اقشار و صنوف مختلف مردمی، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران 8 سال دفاع مقدس، شخصیت‌ها، بزرگان دینی و دانشگاهی، فرهنگی، سیاسی، قضایی، هنرمندان، کارگران ، صنعتگران، کشاورزان، ورزشکاران، زنان، جوانان و حقوقدانان برایم فراهم می‌شد، تأکید می‌کردند: در این مرحله که کشور دچار مشکلات و معضلات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و مهمتر از آن، تهدید و تحریم خارجی و تفرقه سیاسی شده، انتظار دارند برای پاسداری از خون شهدا و رنج جانبازان و آزادگان و خانواده‌های ایثارگران و اعتلای کشور و رفاه فرزندان این مرزبوم  وارد میدان شوم.

با توجه به آشنایی کاملی که با موانع حضور و مشکلات پیش رو داشتم و علی‌رغم میل خود و بستگان، برای کمک به خلق حماسه سیاسی، که آنرا پیش شرط رسیدن به حماسه اقتصادی مورد تاکید رهبری می دانم در آخرین لحظات فرصت قانونی، ثبت‌نام کردم.

اینک خاضعانه از تمامی  شما مردم عزیز ایران اسلامی و همه شخصیت‌ها و بزرگان دینی و علمی و دوستانی که چه قبل از ثبت‌نام و چه در مدت کوتاه پس از آن، اینجانب را مورد لطف و محبت صمیمانه خود قرار دادند، به‌ویژه کسانی که در سراسر کشور با برپایی ستادهای خودجوش مردمی، زحماتی را متحمل و متقبل شده‌اند، تشکر و قدردانی می‌کنم و توصیه می‌نمایم که فرصت تقویت وحدت و همدلی را که در ستادها، میان نیروهای معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا ایجاد شد، به عنوان حُسن آغازی برای تداوم این حرکت حفظ کنند.

اگر اعتلای کشور و عزت و رفاه ملت در سایه نظام اسلامی، هدف اعلا و آرزوی همه ماست، رواست در این راه مشکلات و تلخی‌ها،  ما را از ادامه این راه مقدس باز ندارد.  زیرا برای حفظ نظام مقدسمان و ملت و کشورمان تحمل سختی‌ها و بی‌حرمتی‌ها شیرین است.

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم          سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان غم مخور

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢

یه بار دیگه روز پدر فرا رسید و جای خالی شما رو بیش از پیش حس میکنم. هر از گاهی خاطراتت رو مرور میکنم ، عکسات رو میبینم ، فیلمهایی که ازت دارم رو تماشا میکنم و به یادبودهایی که از شما دریافت کردیم نگاه میکنم..... جات همیشه خالیه....... امشب شب جمعه است و برای شادی روح بزرگ شما فاتحه ای خوندم...... دلتنگم ؛ اساسی....
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم


نادِ عَلیاً مَظهَرَالعَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَعَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَرَمَیتَ مُنقَضی فی ظِلّ اللهِ وَیُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَغَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یامُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ یاعَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ اَنامِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَدی وَعَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إَِیاکَ نَستَعینُ یااَبالغَیثِ اَغِثنی یااَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یاسَیفَ اللهِ اَدرِکنی یابابَ اللهِ اَدرِکنی یاحُجهَّ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیِّ یا قَهّارُتَقَهَّرتَ بِالقَهرِ وَالقَهر ُ فی قَهرِ قَهرِکَ یاقَهارُ یا قاهِرَ العَدُوِّ یا واِلیَ الوَلِیِّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یامُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مَن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ و َسَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهَ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَاِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ لااِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یاغیاثَ المُستَغیثیَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یااَمانَ الخائِفینَ یامُعینَ المُتَوَکِّلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمینَ بِرَحمَتِکَ وَصَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَالِهِ اَجمَعینَ وَالحَمدُ للهِ رَبِّ العالَمینَ

سالروز میلاد یگانه مولود کعبه حضرت اسدالله الغالب و یدالله الاعظم امام علی ابن ابیطالب علیه السلام بر تمامی شیعیان و محبین حضرتش خجسته و گرامی باد.

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢ خرداد ۱۳٩٢

ماه خرداد دیروز از راه رسید و دوباره یادآور روزهای بزرگ و خاطره انگیز ملت ایران شد. روزهای دوم و سوم خرداد ، سالروز دو حماسه آفرینی بزرگ در دو عرصه مختلف است ؛ یکی عرصه ی سیاسی و دیگری عرصه نظامی

دوم خرداد متعلق به حزب و گروه و دسته ی سیاسی خاصی نیست. پس از مدتها که رسانه های وابسته چنین تبلیغ میکردند که مردم ایران از نظام اسلامی خسته شده اند و دیگر حاضر به شرکت در انتخابات نیستند ، با فراهم آمدن فضای گرم انتخاباتی ، ملت و مردم ایران زمین یکپارچه به صحنه آمدند و با برپایی انتخاباتی بی نظیر و کم سابقه ، علاوه بر اعلام نظر و رأی خود ، نشان دادند که کماکان معتقدند تغییرات را در چارچوب نظام میخواهند و نه در خارج از آن. حماسه ی دوم خرداد 1376 از این منظر جاودانه است. متاسفانه در سالهای بعد از این رویداد ، دو گروه سیاسی مانع از این شدند که دستاوردهای دوم خرداد به تمام و کمال جلوه کنه ؛ یکی گروهی که رأی مردم را برنمی تافتند و برای آن ارزشی قائل نبودند و دیگری گروهی که رأی مردم را مخالفت با نظام تلقی کردند و با تمسک به دوم خرداد ، پایه های نظام را سست کرده و در پی براندازی بودند. متاسفانه گروه دوم بیشترین ضربه را به آرمانهای دوم خرداد زد و باعث شد در انتخابات بعدی ( سال 84 و 88 ) موضوعاتی بروز کند که جای ذکر و پرداختن به آن نیست.

اگر برخی معتقد باشند که دوم خرداد متعلق به بخشی از جریانهای درون نظام است ، باید اذعان کرد که سوم خرداد و حماسه آزاد سازی خرمشهر متعلق به یکایک ایرانیان آزاده ای است که بر اساس عشق به میهن عزیزمان و نیز اعتقاد راسخ به مبانی دینی و مذهبی ، حماسه ی باشکوهی خلق کردند که دشمنان را مات و مبهوت کرد و باعث شده خرمشهر ، این پاره تن ایران زمین به دامن سرزمین مادری بازگشته و از لوث وجود دشمن پاک گردد. یاد و خاطره ی تمامی شهیدان والا مقام دوران دفاع مقدس را گرامی میداریم و به روح پاک و آزاده ی آنان درود میفرستیم که هر آنچه امروز از عزت و اعتبار و آبرو و آزادگی داریم مرهون عزت و اعتبار و آبرو و آزادگی و جان فشانی آن لاله های ایران زمین است.

با اینکه در تقویم ، دوم خرداد مقدم بر سوم خرداد است اما بنده خودم رو وامدار سوم خرداد میدونم و به تعبیری ، سوم خردادی هستم.
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ