خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٦ مهر ۱۳٩٢

فکر میکنم بعد از سفر عمره به مکه و مدینه ، این بار دوم بود که من و همسرم بدون فرزندانمون به سفر رفتیم. بامداد چهارشنبه 24 مهر 1392 به اتفاق ایشون و 8 نفر از همکاران برای صعود به قله توچال عازم تهران شدیم.


ادامه مطلب ...نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳٩٢

فردا میرم تهران تا برای اولین بار به قله توچال صعود کنم. موقعی که تهران زندگی میکردم دو بار و هر بار تا آبشار دوقلو رفته بودم. یه بار هم در دوران نامزدی با تله کابین تا ایستگاه 5 رفتم. فکر میکنم منظره ی تهران و همینطور قله ی همیشه سرفراز دماوند از فراز توچال باید خیلی دیدنی باشه.

در خبرهای امروز خونم که یه اعدامی مواد مخدر بعد از 12 دقیقه موندن روی دار و تایید مرگ و موندن 24 ساعته در سردخونه ، مجددا" زنده شده و الان در بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان حالش رو به بهبودی است. جالبه که این فرد به محض اینکه کاملا" بهبودی خودش رو بدست بیاره ، مجددا" اعدام خواهد شد. یه وکیل گفته : شرط اجرای حکم اینه که فرد کاملا" هوشیار باشه. بنابراین الان دارن ازش مراقبت پزشکی میکنند تا خوب بشه و بتونند اعدامش کنند. والله چی بگم ؛ این حقوق قضایی هم ظرافتهای خاصی داره که بعضی وقتا موضوعات پیچیده ای رو ایجاد میکنه.

امروز روز عرفه است. شناخت و معرفت ، زیر بنای اساسی دین اسلام است و پایه ی اصلی تمامی اصول و مبانی دیگر این دین جهان شمول. با اینکه شناخت و معرفت جزو ضروریات دین ما است اما متاسفانه خیلی محجور و ناشناخته موندند. بهانه هایی همچون عرفه ، میتونه ما رو دوباره متوجه این ضرورت کنه و این رو ، به برکت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام داریم. امیدوارم توفیق درک این روز نصیب همه ی ما بشه. از محضر تمامی دوستان گرامی التماس دعای فراوان دارم.

پیشاپیش عید قربان ، عید بندگی و عید پاک کردن هر زنگار و غباری از دل و دیده بر تمامی ایمان آورندگان درگاه الهی تبریک و تهنیت عرض میکنم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢

دیروز صبح رفته بودم آزمایش خون. قبل از اینکه نوبتم بشه توی این فکر بودم که چون با کت و شلوار اومدم و باید برای خون گیری کتم رو دربیارم ، وقتی خونم رو گرفتند و باید با دستم محل نمونه گیری رو فشار بدم تا خونش بند بیاد ، کتم رو چه جوری حمل کنم و با خودم برگردونم؟ ( وای چه سوال طولانی اوه )

وقتی متصدی آزمایش کارش رو انجام داد و از دست راستم خون گرفت ، با انگشت دست چپ محل خونگیری رو محکم فشار دادم و در همون حال از ایشون خواشتم که دفترچه بیمه و برگه ی آزمایش رو بذاره لای انگشتان دست چپم. تازه به این فکر میکردم که خوب ، حالا اگر این دفترچه رو تونستم نگه دارم ، کتم رو چیکار کنم؟

متصدی آزمایشگاه هم با لبخند گفت : خواهش میکنم.... و دفترچه رو گذاشت کف دست راستم که همینطور خالی و بیکار نگهش داشته بودم!!!!!! ابلهخنده

بعضی وقتا جواب و راه حل یه مساله اونقدر ساده و در دسترس است که به چشم نمیاد!!! نمیدونم چرا بعضی وقتا خیلی خوشمون میاد که موضوعات ساده رو به روشهای پیچیده حل کنیم!!

چند روز قبل در کمیسیون مناقصه ، یه پیمانکار که تمام مدارک رو به درستی ارائه کرده بود ، در برگه اعلام قیمت عدد 5.400.000.000 ریال رو وقتی خواسته بود حروفی هم بنویسه اشتباها نوشته بود : پنج میلیون و چهارصد میلیون ریال. یعنی بر اثر یه اشتباه لپی و ساده ، بجای میلیارد نوشته بود میلیون. همکاران پرسیدند این پیمانکار رو از رقابت حذف کنیم؟ گفتم نه. با خودکارم یه نقطه گذاشتم زیر " م " میلیون اولی تا بشه بیلیون. گفتم حالا درست شد!!! این پیمانکار در اون رقابت برنده نشد اما یه نقطه ی ساده ( که البته فقط برای جبران یه خطای بسیار ناچیز بود والا هرگز به نفع هیچکسی حاضر به هیچ اقدامی خلاف قانونی نیستم ) باعث شد تا برای حفظ منافع شهر و شهرداری ، امکان رقابت رو برای تعداد بیشتری از پیمانکاران فراهم کنیم.

دیروز در کوهنوردی یه برنامه ی خوب رو در عبور از شکاف کسری انجام دادیم. آخرای برنامه به تاریکی خورد ولی خوب ، با داشتن هدلایت مشکلی نداشتیم. در غار ماسه ای استراحت کردیم و برگشتیم پایین. همون ابتدای مسیر در کنار چشمه خاجیک ، دو دختر جوان  رو دیدم که با دو آقا پسر لای درختا نشسته بودند ؛ البته نه روی زمین ، بلکه روی پا و توی بغل دوستاشون ( شرمنده که بد مینویسم اما عین واقعیت است ). وقتی من رو که سرقدم بودم دیدند ، سریع از جاشون بلند شدند. بی تفاوت نسبت به اونها و بدون اینکه نگاهشون کنم از کنارشون گذشتم. دوست نداشتم چهره ی اونها رو ببینم و این چهره ها در ذهنم باقی بمونه. ممکنه یه بار دیگه در کوه یا جای دیگه با اونها روبرو بشم. نمیخوام هیچ ذهنیت منفی از اون پسرها و یا دخترها برام بمونه تا با دیدن مجدد اونها با خودم بگم که این همونیه که اون روز....

اینها جوان هستند و شاید برخی از این رفتارهای غیر عرفی به همین جوانی برگرده. با خودم میگفتم اگر این چند نفر اهل نصیحت شنیدن بودند بهشون میگفتم که : اگر کاری که دارین انجام میدن درسته ، پس لازم نیست و نباید با اومدن کسی اون رو قطع کنید. اگر هم اینکار درست نیست و با دیدن کسی ، به هر دلیلی ( خجالت ، ترس ، احترام یا هر چیز دیگه ) اون رو قطع میکنید ، پس به این فکر کنید که چرا باید کاری رو انجام بدین که خوشتون نمیاد دیگران شما رو در اون وضعیت ببینند؟

بخاطر IQ پایینی که صبح در آزمایش خون از خودم بروز دادم ، دیشب وقتی برگشتم خونه ، دو تست مختلف IQ رو جواب دادم تا ببینم درجه ی هوشمندیم چقدر شده ( و یا درجه ی خنگولیت!! ابله). جالب بود که در هر دو تست جواب تقریبا" یکسانی گرفتم ( اولی 122 و دومی 124 ). خوب ؛ خیالم راحت شد!! مژهعینکتشویقهورااز خود راضی 

فعلا" ملالی نیست جز دوری شما

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢

اوایل هفته همسرم میخواست دندون بکشه. با من تماس گرفت و گفت نگرانه و هراس داره. خواست براش دعا کنم. همون موقع برای سلامتیش سوره ی حمد رو قرائت کردم و صدقه کنار گذاشتم. وقتی برگشتم خونه ، دندونش رو کشیده بود و خیلی راضی بود که اینکار بسیار راحت براش انجام شده.

چند روز قبل خبر قبولی فرزندم در پزشکی دانشگاه آزاد کیش رو دریافت کرده بودیم. تمایلی برای ادامه تحصیل در اونجا نداشت. دیشب خبر قبولیش در رشته پزشکی دانشگاه بین الملل علوم پزشکی گرگان رو دریافت کردیم که خوب ، جا داره در موردش بررسی کنیم و شاید بتونیم بفرستیمش اونجا.

امروز صبح فرزندم رو برای امتحان گواهینامه رانندگی رسوندم. چهار هفته ی پیاپی رد شده بود. وقتی پیاده شد و رفت ، برای موفقیتش سوره ی حمد رو خوندم و دعا کردم. راستش در چهار هفته ی گذشته ، دعای خاصی براش نداشتم. حدود ساعت 9 تماس گرفت که قبول شده و داره مدارکش رو تکمیل میکنه.

خدا رو صد هزار مرتبه شکر بخاطر همه ی نعمتهایی که به من و خانواده ام داده ، صد هزار مرتبه شکر برای دعاهایی که مستجاب کرده و آرزوهایی که برآورده شده ، و صدها هزار مرتبه شکر بخاطر آرزوهایی که اجابتشون به مصلحت ما نبوده و رنگ واقعیت بخودش نگرفته.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٢

از در درآمدی و من از خود به درشدم

گفتی کز این جهان ، به جهان دگر شدم

گوشم به راه تا که خبر می‌دهد ز دوست

صاحب خبر بیامد و من بی‌خبر شدم

چون شبنم اوفتاده بدم پیش آفتاب

مهرم به جان رسید و به عیوق برشدم

گفتم ببینمش ، مگرم درد اشتیاق

ساکن شود ، بدیدم و مشتاقتر شدم

دستم نداد قوت رفتن به پیش یار

چندی به پای رفتم و چندی به سر شدم

تا رفتنش ببینم و گفتنش بشنوم

از پای تا به سر همه سمع و بصر شدم

من چشم از او چگونه توانم نگاه داشت

کاول نظر به دیدن او دیده ور شدم

بیزارم از وفای تو یک روز و یک زمان

مجموع اگر نشستم و خرسند اگر شدم

او را خود التفات نبودش به صید من

من خویشتن اسیر کمند نظر شدم

گویند روی سرخ تو سعدی چه زرد کرد

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢

بعد از مدتها فرصتی دست داد تا به همراه دوستان کوهنورد و اعضای گروه کوهنوردی شهرداری دور هم باشیم و به رصد هلال بپردازیم. برای رسیدن بموقع به رصدگاه به اتفاق همسرم با تله کابین به رصدگاه رفتیم. سایر دوستان هم بتدریج به ما ملحق شدند. آقا مجتبی زحمت تهیه چای آتیشی رو کشید که در خنکای هوای پاییزی ، لطف خاص خودش رو داشت. بحمدالله همه چیز عالی و خوب بود. جای دوستانی رو که نبودند خیلی خالی کردیم.

 خیلی وقت بود که اینطور دور هم جمع نشده بودیم

 

و اما گزارش

 

گزارش رویت هلال ذیحجه 1434

 

اطلاعات کلی رصد ، رصدگاه و راصد

تاریخ رصد : یکشنبه 14 مهر 1392 ، 30 ذیقعده 1434 ، 6 اکتبر 2013

رصدگاه : ارتفاع مشرف به ایستگاه دوم تله کابین صفه صفهان ( عرض 32:35:26.78 شمالی و طول 51:38:14.36 شرقی با 2080 متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد )

رصدگر و گزارشگر: علیرضا بوژمهرانی عضو گروه غیر حرفه ای رویت هلال ایران به اتفاق دوستان کوهنورد خانمها و آقایان حبیبی ، نصر ، جزائری ، صفدری ، مهرورزی ، امانی ، قاسم زاده ، عباسی ، ونهری ، پشتوار ، عامل ، کاظمی ، دره گزنی ، استکی و شاکریان

ابزار رصد: دوربین دوچشمی 7 در 50 قطب نما دار ، دوربین عکاسی ، سه پایه دوربین عکاسی

اختلاف زمان رسمی ایران با زمان بین المللی: 03:30+

 

وضعیت جوی

درجه حرارت : 28 درجه سلسیوس ( این درجه حرارت توسط هواشناسی و احتمالا" برای داخل شهر اعلام شده است. در بالای کوه هوا خیلی خنکتر بود و اندکی به سرما میزد )

رطوبت: 11%

فشار: 842 میلی بار فشار جیوه

سرعت وزش باد: 18 کیلومتر در ساعت

عمق دید افقی: 10 کیلومتر

میزان پوشش ابر: بدون ابر

وضعیت افق شرقی: غبار رقیق تا ارتفاع 4 درجه

 

اطلاعات رویت هلال (مختصات مکان مرکزی بدون در نظر گرفتن اثر شکست نور در جو)

 

زمان غروب محاسباتی خورشید در رصدگاه: در ساعت 17:42 به وقت رسمی ایران

زمان غروب خورشید رصد شده : در ساعت 17:40

 

اولین رویت هلال با دوربین دوچشمی7 در 50 : در ساعت 17:40 به وقت رسمی ایران

رصدگر : علیرضا بوژمهرانی

ارتفاع خورشید : 0 درجه و 27 دقیقه و 0 ثانیه قوسی زیر افق

ارتفاع ماه: 9 درجه و 15 دقیقه و 46 ثانیه قوسی

جدائی زاویه ای ماه و خورشید: 19 درجه  14 دقیقه و 02 ثانیه قوسی

اختلاف سمت ماه و خورشید: منفی 16 درجه و 40 دقیقه و 17 ثانیه قوسی

ضخامت بخش میانی هلال : 0.89 دقیقه قوسی

فاز ماه : 2.95% نسبت به قرص کامل ماه

فاصله زمین تا ماه : 375949.41 کیلومتر

سن هلال : 37 ساعت و 36 دقیقه بعد از مقارنه

 

اولین رویت هلال با چشم غیر مسلح : در ساعت 17:50 به وقت رسمی ایران

رصدگر : سرکار خانم حبیبی

ارتفاع خورشید : 2 درجه و 37 دقیقه و 57 ثانیه قوسی زیر افق

ارتفاع ماه: 7 درجه و 21 دقیقه و 34 ثانیه قوسی

جدائی زاویه ای ماه و خورشید: 19 درجه  28 دقیقه و 39 ثانیه قوسی

اختلاف سمت ماه و خورشید: منفی 16 درجه و 36 دقیقه و 27 ثانیه قوسی

ضخامت بخش میانی هلال : 0.90 دقیقه قوسی

فاز ماه : 2.97% نسبت به قرص کامل ماه

سن هلال : 37 ساعت و 46 دقیقه بعد از مقارنه

 

رصد تا زمان پنهان شدن هلال در پشت کوههای افق ادامه یافت.

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢

روزنامه ی کیهان خودش رو آزاد مطلق مطلق مطلق میبینه و میدونه.

نمیدونم این روزنامه این قدرت و اختیار رو از کجا بدست آورده که نه تنها به هر مخالف نظرات خودش تندترین و بی ادبانه ترین حملات رو میکنه ، بلکه به راحتی آب خوردن کلام مقام رهبری رو دستکاری کرده و با گزینش کردن فقط یک جمله از دهها جمله ای که معظم له دیروز فرمودند ، در صدد القای نظرات افراطی خودش به کل جامعه است. بخشی از بیانات مقام رهبری ( به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له ) بدین قرار بوده است :

ما از تحرک دیپلماسی دولت از جمله سفر نیویورک حمایت می کنیم زیرا به دولت خدمتگزار اعتماد داریم و به آن خوشبین هستیم اما برخی از آنچه که در سفر نیویورک پیش آمد بجا نبود ، چون ما دولت امریکا را غیرقابل اعتماد، خودبرتربین، غیرمنطقی و عهد شکن می دانیم. ما به مسئولین خودمان اعتماد داریم و از آنها می خواهیم با دقت و با ملاحظه همه جوانب، گام ها را محکم بردارند و منافع ملی را به فراموشی نسپارند.

اما روزنامه ی کیهان و بخصوص شخص آقای شریعتمداری که این فرمایشات گویا برای ایشون سنگین و غیر قابل پذیرش بوده اولا" تیتر اصلی صفحه ی اول روزنامه ی یکشنبه 14 مهر 1392 رو بگونه ای انتخاب کرده که اینطور استنباط بشه مقام رهبری از عملکرد سیاسی دولت در نیویورک ناراضی هستند و ثانیا" با دستکاری و تحریف یک کلمه ، بار منفی اون رو بیشتر کرده است!!!!!! مقام رهبری از کلمه ی " بجا نبود " استفاده کردند اما روزنامه ی کیهان که ادعای ولایتمداری و دینداریش گوش فلک رو کر کرده ، این کلمه رو به " نابجا بود " تغییر میده تا همونطور که عرض شد بار منفی اون رو بیشتر کنه.

 http://www.kayhan.ir/920714/image.jpg

در روایات هست که وقتی فقر از دری وارد بشه ایمان از در دیگه بیرون میره. ظاهرا" سیاست بازی هم همین خاصیت رو داره ؛ عزیز دل برادر.....
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٢ مهر ۱۳٩٢

گزارش رویت هلال صبحگاهی ذیقعده 1434

 

اطلاعات کلی رصد ، رصدگاه و راصد

تاریخ رصد : جمعه 12 مهر 1392 ، 28 ذیقعده 1434 ، 4 اکتبر 2013

رصدگاه : ایستگاه امداد و نجات کوه صفه اصفهان ( عرض 32:35:28.72 شمالی و طول 51:38:51.02 شرقی با 1928 متر ارتفاع از سطح دریاهای آزاد )

رصدگر و گزارشگر: علیرضا بوژمهرانی عضو گروه غیر حرفه ای رویت هلال ایران

ابزار رصد: دوربین دوچشمی 7 در 35 ، دوربین عکاسی ، سه پایه دوربین عکاسی

اختلاف زمان رسمی ایران با زمان بین المللی: 03:30+

 

وضعیت جوی

درجه حرارت : 16.8 درجه سلسیوس

رطوبت: 31%

فشار: 847 میلی بار فشار جیوه

سرعت وزش باد: Calm

عمق دید افقی: 10 کیلومتر

میزان پوشش ابر: بدون ابر

وضعیت افق شرقی: غبار بسیار غلیظ تا ارتفاع 2 درجه و بالای آن غبار رقیقتر تا ارتفاع 6 درجه

 

اطلاعات رویت هلال (مختصات مکان مرکزی بدون در نظر گرفتن اثر شکست نور در جو)

 

زمان طلوع محاسباتی ماه در رصدگاه: در ساعت 05:11 به وقت رسمی ایران

 

اولین رویت هلال با دوربین دوچشمی: در ساعت 05:25 به وقت رسمی ایران

ارتفاع ماه: 1 درجه و 55 دقیقه و 12 ثانیه قوسی

ارتفاع خورشید: 8 درجه و 4 دقیقه و 24 ثانیه قوسی زیر افق

جدائی زاویه ای ماه و خورشید: 11 درجه  12 دقیقه و 08 ثانیه قوسی

 

آخرین رویت هلال با دوربین دوچشمی: در ساعت 05:50 به وقت رسمی ایران

ارتفاع ماه: 6 درجه و 56 دقیقه و 50 ثانیه قوسی

ارتفاع خورشید: 2 درجه و 48 دقیقه و 45 ثانیه قوسی زیر افق

جدائی زاویه ای ماه و خورشید: 11 درجه و 0 دقیقه و 24 ثانیه قوسی

اختلاف سمت ماه و خورشید: 5 درجه و 5 دقیقه و 51 ثانیه قوسی

ضخامت بخش میانی هلال: 0.29 دقیقه قوسی

فاز ماه: 1.07 درصد نسبت به قرص کامل ماه

فاصله ی زمین تا ماه: 385227.87 کیلومتر

سن هلال: 22 ساعت و 14 دقیقه مانده به مقارنه

 

رویت هلال با چشم غیر مسلح: بدلیل وجود غبار ، میسر نشد.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ۱٢ مهر ۱۳٩٢

سحرگاه امروز برای رویت هلال صبحگاهی ذیقعده رفتم به کوه صفه. موقع اذان صبح در کنار مزار شهدای گمنام بودم و نماز رو در کنار این آشنایان همیشگی تاریخ ایران زمین خوندم. بعد از نماز تا ایستگاه امداد آتش نشانی ادامه ی مسیر دادم و روی پشت بام این ایستگاه ( که جای بسیار مناسبی برای رویت هلالهای صبحگاهی است ) مستقر شدم. دوربین عکاسی رو روی سه پایه نصب کردم. افق شرقی مثل همیشه غبار آلود بود و با گذشت زمان ارتفاع غبار هم افزایش پیدا میکرد. خدا رو شکر کردم که یه دوربین دوچشمی کوچک 7 در 35 به همرا داشتم والا پیدا کردن هلال سخت میشد.

زمان محاسباتی طلوع هلال در ساعت 05:11 صبح بود اما تا ساعت 05:25 طول کشید تا هلال از غبار غلیظی که روی افق بود بالاتر بیاد و با دوربین هویدا بشه. تلاش کردم در همون دقایق اولیه هلال رو با چشم ببینم اما وجود غبار مانع از اینکار شد. ضمن گوش فرا دادن به نوای گرم استاد یگانه ی موسیقی ایران ، محمدرضا شجریان ، رویت هلال رو ادامه دادم تا در نهایت برای آخرین بار در ساعت 05:50 هلال رو با دوربین دیدم. عدم استقرار دوربین روی سه پایه و کم توان بودن اون ، باعث شد تا نتونم بیشتر از این رصد رو ادامه بدم.

کلاه کوهنوردی همراه داشتم. ابتدا قصدی برای کوهنوردی نداشتم اما با تمام شدن کار رصد ، هوس کردم مثل روزها و ماههای اولیه ی آغاز کوهنوردی ، به تنهایی بزنم به کوه. اینبار اما هیچ تدارکاتی توی کوله ام وجود نداشت ؛ نه آب و نه تغذیه. برای همین حرکتم رو آروم و با آرامش آغاز کردم و ادامه دادم. در کنار آبشار مصنوعی ، لباس اضافه رو درآوردم تا راحتتر حرکت کنم. کلاه ایمنی رو گذاشتم ، بسم الله گفتم و دست بسنگ شدم.

از آبشار و مسیر ذوالفقار 1 رفتم تا زیر مسیر یاعلی. ادامه ی مسیر من رو به ابتدای مسیر شیر رسوند و از اونجا راه کج کردم تا با سنگنوردی سبک ، به تخت سیاوش رسیدم. به موازات مسیر مرعشی و با روش پا گستری به بالای مسیر مرعشی رسیدم و از ماری 2 رفتم تا قله. اندکی استراحت و تعویض لباس و برگشت از مسیر تنوره خاکی و تخت سیاوش به آبشار. بحمدالله همه ی مسیر رو بخوبی طی کردم و بطرف ورودی صفه حرکت کردم. وقتی از تخت سیاوش در حال فرود بودم ، آقایی از من اسمم رو پرسید. معرفی کردم. گفتند از خوانندگان وبلاگ بنده هستند و از تشابه چهره ام با عکسی که در وبلاگ دارم من رو شناختند ( از همین جا به ایشون که اسمشون جناب معماریان بود سلام عرض میکنم ). این موضوع برام جالب بود.

در کنار مزار شهدای گمنام مراسم دعای عهد در حال برگزاری بود. صدای گرم مداح در فضا پخش شده بود. همونطور که در حال حرکت بودم به این نوا گوش میدادم. با شنیدن یه جمله ی کوتاه ، دلم لرزید ..... قتل عطشانا به کربلا...... 

توی خونه داشتم روزنامه های پنج شنبه رو مرور میکردم. معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان ( همون دانشگاه رئیس جمهور سابق ) نامه ای برای رئیس جمهور فعلی نوشتند و ضمن درخواست حمایت از این دانشگاه ، از رئیس جمهور خواستند دستور بدهند 500 میلیارد ریال کمک ، 200 هکتار زمین در مناطق مناسب اطراف تهران ، چند ساختمان دولتی و هر کمک دیگری که خودشون صلاح میدونند در اختیار این دانشگاه قرار داده بشه!!!! ابلهسبز والله ما شنیده بودیم یکی رو توی ده راه نمیدادند سراغ خونه ی کدخدا رو میگرفت اما تا بحال ندیده بودیم اینجور مصرانه دنبال کدخدا باشند!!!! تنها ابهام این خبر اینه که معلوم نکردند آیا در پایان این فهرست ، نوشابه هم سفارش داده اند یا نه؟؟!! نیشخندچشمک

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٩ مهر ۱۳٩٢

عصبانیت بی سابقه ی مقامات رژیم صهیونستی از عملکرد دیپلماتیک هیات ایرانی در سازمان ملل متحد و توهین هایی که نتانیاهو در سخنرانی خودش در مجمع عمومی نسبت به جناب دکتر روحانی روا داشت دقیقا" نشون میده که عملکرد دکتر روحانی و سیاستی که اتخاذ کرده اند تا چه اندازه موثر بوده است. خدا رو صد هزار مرتبه شکر. از کلام مرحوم شهید بهشتی استفاده میکنم و اینبار به مقامات فلسطین اشغالی میگوییم : از ما عصبانی باشید و از این عصبانیت بمیرید

اما در مورد چرخش ظاهری در سخنان آقای اوباما هم باید گفت که این مواضع غیره منتظره نبود. یادمون باشه که لابیهای صهیونستی در امریکا از قدرت بسیار بالایی برخوردارند. همونطور که با لحن ملایم و لبخند آقای اوباما خیلی دلخوش نشدیم ، از این تغییر لحن هم خیلی ناراحت نیستیم. باید صبر کرد و رفتارها رو دید و نه گفتارها رو.

مشابه همین تغییر رویکرد رو سالها پیش در خصوص دولت سوریه دیدیم. در اون زمان هر سال مقدار زیادی نقت رایگان به سوریه میدادیم ( در کنار سایر کمکهای مختلف و انبوه ). اما در همون زمان رژیم بشار اسد در اتحادیه ی عرب در مورد قطعنامه ی مورد تقاضای امارات متحده عربی در خصوص جزایر سه گانه ایرانی خلیج فارس ، به نفع امارات رای مثبت داد. مقامات ایران اون موقع گفتند باید سوریه رو درک کنیم!!

اون زمان سوریه یه اقدام عملی انجام داد اما فعلا" اوباما تغییر لحن داده. باید منتظر موند و تحولات آتی رو رصد کرد. آقای ظریف وزیر امورخارجه امروز گفتند که ما یه دوستی صمیمانه با امریکا نداریم بلکه یه مواجهه فنی دیپلماتیک در پیش رو داریم. امیدوارم دولتمردان در عرصه سیاست خارجی باز هم بتونند ابتکار عمل رو در اختیار داشته باشند.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ۸ مهر ۱۳٩٢

شنبه آخر شب با هواپیما عازم تهران شدم. توی این پرواز کلی آدم سرشناس حضور داشت ؛ بازیکن مطرح فوقبال لیگ برتر ، رئیس سابق شورای شهر تهران ، مجری مسلط برنامه ی تلویزیونی مشاعره و ..... البته ما هم بودیم آ !!! عینکخنده

وقتی روی صندلی خودم و کنار پنجره نشستم دیدم ظاهرا" مهموندار محترم هر چی روزنامه ی اضافه داشته انداخته روی صندلی ما!! سه مدل روزنامه بود و از یکی از اونها چهار سری!!! خانم محترمی هم در همین ردیف اومد بشینه. وقتی روزنامه ها رو دید به من گفت : شما این همه روزنامه رو میخونید؟ گفتم اینها روزنامه ی پرواز است و ظاهرا" زیاد آوردند ، از هر روزنامه سه تا گذاشتند. گفتند : من فکر کردم شما خودتون اینها رو خریدین! گفتم این همه؟ با خنده گفتند : آخه شما چهره تون به سیاستمدارا میخوره!!!!!!! اوهمتفکر با خنده گفتم : جدی میگین؟! لازم شد برم تغییر چهره بدم!!! چشمکمژه

هواپیمایی که ما رو به تهران می آورد ، پرواز خارجی کویت – اصفهان رو انجام داده بود و خلبانش خیلی باحال بود. چند مانور جوون دار که در اصفهان و تهران ( موقع صعود و فرود ) انجام داد من رو یاد پرواز بیاد موندنی ابوظبی به دوبی ( در سال 1378 ) انداخت که با جمشید ارشدی بودیم. در اون پرواز هم که از امان  ( پایتخت اردن ) برمیگشتیم ، خلبان با پیاده کردن بخشی از مسافران و بار هواپیما در ابوظبی ، فاصله ی کوتاه این شهر تا دوبی رو بگونه ای با مانورهای زیبا طی کرد که احساس میکردم کلا" خلبان و هواپیما دارن با حالت رقص پرواز میکنند!!! بغلهورا

حدود ساعت 2 بامداد در دفترمون بودم. تا اومدم بخوابم ساعت 3 شد. ساعت 8 صبح عازم ستاد استهلال شدم. دو جلسه ی خیلی خوب رو پشت سر هم برگزار کردیم. همفکریها و مشورتهای قبلی ، در پیشبرد سریع جلسه و دستیابی به راهکارها و چارچوبهای اصلی و مهم ، تاثیر زیادی داشت. انشاءالله در آینده ای نه چندان دور و با تصویب جزئیات دیگری از این راهکارها ، اطلاع رسانی لازم از طریق مسئولین ذیربط انجام خواهد شد.

کمی قبل از خاتمه ی جلسه ، از اون خارج شدم تا به پرواز برگشت برسم. با رسیدن به اصفهان ، آماده ی رفتن به کوه شدم. بعد از یک ماه ، اولین تمرین سنگین و استقامتی کوهپیمایی رو میخواستم انجام بدم تا وضعیتم رو محک بزنم. تعداد افراد گروه کم بود و سرعت حرکت زیاد. از مسیر گنگ آباد کوه رو دور زدیم و بعد از 7 دقیقه استراحت راه غار کفتار رو در پیش گرفتیم. بعد از استراحت ، حالت سرگیجه داشتم اما اعتنایی نکردم. 40-30 متر مونده به غار ، دیگه عضلات پام توان ادامه راه نداشت و سرگیجه ام شدیدتر شد. گروه رو فرستادم و خودم یکی دو دقیقه استراحت کردم و دوباره به راه افتادم. با رسیدن به غار و قدری دراز کشیدن ، حالم بهتر شد و برگشتیم پایین. در برنامه ی دیروز 2 ساعت حرکت تند و صعود داشتیم ، 20 دقیقه استراحت و 40 دقیقه هم صرف برگشت به پایین شد. با اینکه اثرات دارو هنوز بطور کامل از بدنم خارج نشده و بعد از یک ماه ورزش سبک ، بیکباره داشتم به بدنم فشار وارد میکردم اما در مجموع از عملکردم راضی بودم. امیدوارم با استمرار تمرینات و تغذیه ی مناسبتر ، بتونم شرایط بهتری پیدا کنم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٦ مهر ۱۳٩٢

مجموع گفتگوی روسای جمهور ایران و امریکا حدود 15 تا 20 دقیقه بوده. نصف این زمان صرف ترجمه شده و باقیمونده اش تقسیم بر 2 ، تقریبا" سهم حرف زدن هر نفر رو تشکیل داده ( یعنی هر نفر بین 3.5 تا 5 دقیقه ). بخشی از وقت اختصاصی هر رئیس جمهور صرف سلام و علیک و تعارفات و خداحافظی شده. پس نتیجه میگیریم در مدت باقیمونده ، چیزی خاصی نمیتونسته بین دو نفر مطرح شده باشه ، الا اینکه تابوی گفتگوی مقامات عالی رتبه دو کشور بعد از 35 سال شکسته شد.

هر چند این گفتگو بسیار کوتاه  بوده اما در داخل کشور واکنشهای بسیار متفاوتی در موردش مشاهده میشه. بعضیها خیلی زود شیفته شدند و فکر کردند تمام مشکلات کشور با این دیدار حل شده و دنیا گلستان میشه و فردا همه برای تعطیلات آخر هفته تشریف میبرند لوس آنجلس یا واشنگتن دی سی و از پس فردا هم بازار ایران بجای کالاهای چینی مملو از کالاهای امریکایی میشه. در نقطه ی مقابل ، گروهی فکر میکنند انقلاب به آخر رسید و دستمون در دست جنایتکار بزرگ تاریخ قرار گرفت و راه امام فراموش شد و خون شهیدان خدای ناکرده نادیده انگاشته شده.

به نظر بنده هنوز برای قضاوت کردن خیلی زود است. نه میشه به این قبیل گفتگوها دلخوش بود و نه درسته که اونقدر منفی فکر کنیم که بیایم فرودگاه و متاسفانه بطرف عالی ترین مقام اجرائی کشور لنگه کفش پرت کنیم. باید منتظر موند و دید سیر تحولات به چه سمت و سویی پیش میره. ما تا جایی که دولت محترم تدبیر و امید در راستای منافع ملی پیش بره با تمام قوا از دولت حمایت میکنیم. مضافا" اینکه ، رهنمودهای مقام معظم رهبری تعیین کننده ی سیاستهای کلان و راهبردی کشور است و همه ( دولت و مردم ) از این سیاستها نیز حمایت همه جانبه خواهند کرد. در آخرین سخنرانی معظم له در خصوص گفتگو با کشورهای غربی ، فرمودند که هر چند به این مذاکرات خوشبین نیستند اما مانعی برای اینکار نمیبینند ( نقل به مضمون ).

اینکه گروهی اندک ، که بیش از همه داعیه ی دفاع از انقلاب و ولایت دارند و مدتی ( حدود 8 سال ) خبری ازشون نبود دوباره دست بکار بشن و رفتاریی بکنند که دور از شأن پیروان ولایت است به هیچ عنوان قابل دفاع نیست. این افراد آیا نمیبینند که علاوه بر اونها ، مسئولان رژیم صهیونستی اسرائیل و لابی صهیونیستها در امریکا و گروههای جنگ طلب امریکایی هم با عملکرد آقای دکتر روحانی در این سفر بشدت مخالفت میکنند و از عملکرد ایشون بسیار ناراحتند؟ آیا فکر نمیکنید وقتی عملکرد شما که دل در گرو امام و رهبر و انقلاب دارید با عملکرد دشمنان امام و رهبری و انقلاب یکی شده باید نگران باشید و در رفتار خودتون بازنگری کنید؟

اکثر کسانی که حوادث اول انقلاب را دیده اند دل خوشی از امریکا ندارند. ما هم از همین جمله هستیم. اما مگر مولای متقیان بارها و بارها با معاویه از در گفتگو و مذاکره وارد نشد؟ مگر در زمان حاضر ما با عراقیهایی که صدها هزار نفر از بهترین جوانان ما رو به شهادت رسوندند و خرابی گسترده ای به کشور ما تحمیل کردند دوست و برادر نشدیم؟ مگر از تجدید روابط با عربستان سعودی که صدها زائر بیگناه ما رو در حرم امن الهی به خاک و خون کشیدند ( و امام راحل فرمودند اگر از گناه صدام بگذریم از گناه آل سعود نمیتوانیم بگذریم ) خرسند نشدیم؟ مگر مسئولین عالی رتبه کشور تخریب سفارت انگلستان که خباتت و خباثتش در مورد ایران از هر کشور دیگری ( حتی اسرائیل ) بیشتر و قدیمیتر بوده و هست رو تقبیح نکردند؟ مگر انقلاب ما با شعار نه شرقی و نه غربی آغاز نشده بود اما بتدریج بدلایل مختلف بخش نه شرقی اون رو فراموش کردیم که هیچ ، کلی روابط اقتصادی و نظامی با بلوک شرق برقرار نکردیم؟

تاثیر دادن زمان و مکان در تحولات ، همون چیزیه که بعضی از ما ممکنه بهش اعتقادی نداشته باشیم اما مسئولین عالی رتبه نظام و کشور به این مهم توجه دارند و ضمن رعایت اصول و مبانی اولیه ی انقلاب ، در هر زمانی متناسب با اون عصر و دوره ، برای حفظ منافع ملی ، سیاستگذاری و چاره اندیشی میکنند. اعتماد ما به مسئولین عالی رتبه نظام و کشور که برخواسته از اعتقادات مذهبی و نیز تمکین از قوانین جاری کشور است ، ما رو بر اون میداره که دولتمردان کشور رو برای حفظ منافع ملی مورد حمایت قرار بدیم. البته ، هر زمانی کسی از خط منافع ملی خارج بشه و نتونه عزت و سرافرازی مردم ایران رو حفظ کنه ، پشتیبانی و حمایت مردم و رهبری نظام رو خیلی سریع از دست خواهد داد.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٦ مهر ۱۳٩٢

صبا اگر گذری افتدت به کشور دوست

بیار نفخه ای ز گیسوی معنبر دوست

به جان او که به شکرانه جان برافشانم

اگر به سوی من آری پیامی از بر دوست

وگر چنانکه به آن حضرتت نباشد بار

برای دیده بیاور غباری از بر دوست

من گدا و تمنای وصل او هیهات

بخواب مگر ببینم جمال و منظر دوست

دل صنوبریم همچو بید لرزان است

ز حسرت قد و بالای چون صنوبر دوست

اگر چه دوست به کاهی نمیخرد ما را

به عالمی نفروشیم مویی از سر دوست

چه باشد ار شود از بند غم دلش آزاد

چو هست حافظ مسکین غلام و چاکر دوست

 راستش این روزها ، مصداق کامل عاشقی که برای رسیدن به معشوق به هر در و دیواری میزنه کسی نیست جز پرزیدنت اوباما که برای دیداری ولو کوتاه با دکتر حسن روحانی اونقدر پیغام و پسغام فرستاد تا بلاخره در آخرین دقایق باقیمونده از سفر جناب رئیس جمهور به نیویورک ، گفتگوی تلفنی بین دو رئیس جمهور برقرار شد. روز قبل هم وزیر خارجه ایران با وزاری خارجه 1+5 مذاکره کرد و در خلال این مذاکرات ، گفتگوی کوتاه و خصوصی با جان کری وزیر امورخارجه امریکا داشت.

عکس رسمی منتشر شده توسط کاخ سفید با عنوان لحظه ی تاریخی گفتگوی تلفنی رئیس جمهوری امریکا با رئیس جمهوری اسلامی ایران

هم ما میدونیم و هم امریکائیها که چنین گفتگوهای کوتاهی که بعد از 35 سال داره بین ما اتفاق می افته نمیتونه حل کننده ی همه ی مشکلات فیمابین باشه. اما به نظر بنده نفس اینکار خیلی مثبت و سازنده بوده و تداوم اون میتونه هر دو کشور رو قدم به قدم در جاده ی تفاهم ، احترام متقابل و همکاری دو دولت پیش ببره. چیزی که در سفر آقای رئیس جمهور به امریکا بسیار نمایان و بارز بود اینه که در عین گسترده شدن دامنه ی ارتباط و گفتگو با کشورهای مختلف جهان ( بخصوص امریکا و اروپا ) هیچ کلام و یا جمله ای که نشان از عقب نشینی از حقوق مسلم ملت و کشور ما باشه از هیچیک از سیاستمداران ما شنیده نشد.

در 8 سال گذشته ، بعضی سخنرانیهای بیهوده ی دولتمردان ما در سازمان ملل ( که بعضا" برای صندلیهای خالی صورت میگرفت ) فرصتهای مهمی رو ازمون گرفت و ما رو در مسیری انداخت که بی جهت برای خودمون هزینه تراشی کردیم. در اینکه برای حفظ عزت و شرف ملی اگر لازم باشه باید جان هم بدیم تردیدی نیست اما خیلی وقتا با اندکی ( بخدا فقط اندکی ) تدبیر و کار بلدی میشه گره های بسیار محکم رو باز کرد تا نیازی نباشه که ما به دیگران توپ و تشر کنیم و اونها هم چنگ و دندون به ما نشون بدند.

به نظر میرسه تا الان ، نتیجه و دستاورد اولین سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک ( اون هم فقط 54 روز بعد از آغاز بکار دولت تدبیر و امید ) بسیار فراتر از حد انتظار بوده است. به یکایک اعضای هیات ایران بویژه جناب دکتر روحانی و آقای ظریف بخاطر این موفقیت تبریک میگم و بعنوان یک شهروند جمهوری اسلامی ایران ازشون تشکر میکنم که هم بر حقوق ملت ایران پافشاری کردند و هم چهره ی واقعی مردم ما رو که مردمی صلح طلب ، خوش بیان ، با منطق و استدلال قوی و اهل دوستی و همکاری هستند به مردم و سیاستمداران دنیا نشون دادند. دست مریزاد جناب دکتر روحانی

کار مقامات امریکایی هم در خور تقدیر است که اینبار با نگاهی مثبت و با احترامی بسیار ویژه با رئیس جمهور ما رفتار کردند. رئیس جمهور ما ، نماینده ی ملت ما است و احترام به ایشون ، احترام گذاردن به ملت ایران. در این رابطه باید تشکر ویژه ای از پرزیدنت اوباما داشته باشیم. امیدوارم این روند در گفتگوها و ملاقاتهای بعدی هم استمرار داشته باشه. یادمون باشه که در عرصه ی بین المللی ، هر کشوری دنبال منافع ملی خودش میگرده. در مورد ایران و امریکا و رابطه ی این دو هم همین اصل برقراره. اما به قول دکتر روحانی ، دو کشور میتونند به رابطه ی برد – برد فکر کنند ؛ هر چند که بلاخره یه جاهایی منافع دو کشور در تعارض با هم قرار میگیره که البته این هم طبیعیه ( مثل تناقض منافع امریکا و اروپا در مسائل اقتصادی ). برای اینها هم باید با گفتگو و مذاکره راه حل پیدا کرد.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٥ مهر ۱۳٩٢

در بیست و دومین سالروز ازدواج بنده و همسرم ، این سالروز دوباره به روز پنج شنبه افتاد. 22 سال پیش در روز پنج شنبه 4 مهر 1370 مراسم ازدواج ما برگزار شده بود.

تا پیش از ظهر کادوهای مورد نظرم رو تهیه کردم و اومدم خونه . بعد از تاخیر یک هفته ای که در برنامه کوهنوردی در منطقه افوس پیش اومد ، دیروز آماده ی این سفر شده بودیم و تصمیم داشتیم جشن کوچک سالگرد ازدواجمون رو در کنار دوستان همنورد برگزار کنیم. اما بروز یه مشکل که فکر نمیکردیم پیش بیاد تمام این برنامه ریزی رو بهم زد. از این بابت شدیدا" ناراحت بودیم اما خوب ؛ کاریش نمیشد کرد. هوا تازه تاریک شده بود که خودم رو در نجف آباد به اتوبوس دوستان همنورد رسوندم و براشون توضیح دادم چی شده.

پاسداشت آغاز زندگی مشترکمون رو امسال به گونه ای متفاوت برگزار کردیم ؛ هر چند بیشتر تمایل داشتیم طبق همون برنامه ریزی قبلی انجام میشد. الخیر فی ما وقع

یکی از دوستانم امروز برام پیامکی فرستاده به مناسبت دفاع مقدس که میگه : ازدواج تنها عاملی است که میتونه باعث بشه با دشمنت در یک سنگر زندگی کنی!!

اما برای من ، ازدواج باعث شد بهترین ، مهربانترین و با وفاترین دوست زندگیم رو پیدا کنم. همیشه از این بابت خدا رو شکر کردم. تا بحال به لطف خدا و با کمک هم تونستیم شیرینی زندگی مشترک رو از همون روز اول آشنایی تا به امروز حفظ کنیم و امیدوارم از این پس هم همینطور باشه ؛ انشاءالله
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۳ مهر ۱۳٩٢

بلاخره تمام شد.

مصرف 120 کپسول قوی در طول 20 روز بدنم رو حسابی ضعیف کرده بصورتی که توانی برای کارهای سنگین ندارم. آخرین کپسولها رو صبح امروز خوردم. امیدوارم اثرات جانبی این دارو به مرور از بدنم خارج بشه و بتونم به فعالیتهای عادی ورزشیم بپردازم.
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ