خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - چهارشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

 

 

 
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٤

صبح یکشنبه 27 اردیبهشت ماه برای رویت هلال صبحگاهی رجب عازم کوه صفه شدم اما بجز همراه داشتن یه دوربین دوچشمی و دونستن زمان طلوع ماه ، هیچ آمادگی دیگه­ای برای اینکار نداشتم چون فکر میکردم کار ساده­ای در پیش دارم. اما تقدیر بگونه­ای دیگه رقم خورد و بخاطر غبار و اینکه نمیدونستم هلال از کجا طلوع میکنه!! موفق به رویت هلال نشدم. این هلال خودش رو به بنده نشون نداد تا یادم باشه:

بی پیر مرو تو در خرابات

هر چند سکندر زمانی

 

یه موقعیت عالی و طلایی برامون در اداره فراهم شده تا برخی از تغییرات پایه­ای رو که در نظر داریم در ساختار مالی شهرداری بوجود بیاریم ، آغاز کنیم. سالها بود منتظر چنین لحظه­ و زمانی بودم. در اصول مدیریت ، خیلی اهمیت داره که وقتی بخوای کاری رو انجام بدی و فکری رو اجراء کنی ، بتونی دیگران رو با خودت همراه کنی. اگر این همراهی و همدلی بوجود نیاد ، ریسک کارها بالا میره و احتمال اینکه نتونی کار رو اونچنان که باید شاید و با زمان و هزینه بهینه به سرانجام برسونی ، خیلی خیلی زیاد میشه. زمان زیادی رو صرف ایجاد این همراهی کردم و انتظارم قدری طولانی شد اما خوشحالم که بلاخره از این صبر و انتظار و فعالیت نتیجه گرفتم؛ خدا رو شکر

این تغییر و تحولاتی که در پیش داریم ممکنه در ظاهر کارهای ساده­ای به نظر برسه ، اما نتایج مهم و بزرگی رو به دنبال خواهد داشت که انشاءالله در آینده در این رابطه بیشتر خواهم گفت.

غروب امروز از سالن سنگنوردی هیات کوهنوردی استان واقع در خیابان محمد طاهر بازدید و دقایقی رو با سنگنوردان سپری کردم. از این بازدید و حضور خیلی راضی هستم. تصورم اینه که هر جایی بتونیم از ظرفیتهای موجود در بخش خصوصی برای پیشبرد اهدافمون استفاده کنیم ، برد کردیم. صد البته در این رابطه باید منافع بخش خصوصی رو هم مد نظر داشته باشیم و با برقراری یه رابطه­ی برد-برد ، کار رو به پیش ببریم. این هم خیلی منطقی و طبیعیه که انتظار داشته باشیم در چنین رویکردی ، همه چی شفاف ، گویا و قانونی پیش بره. به هر حال رویکرد حضور بخش خصوصی در فعالیتهای مرتبط با هیات رو با جدیت پیگیری و حمایت خواهیم کرد.

گلهای کاکتوس خونه ، دارن یکی یکی به گل میشینند و انصافا" هم گلهای بسیار زیبایی دارند

فتبارک الله احسن الخالقین

انشاءالله غروب فردا برای رویت هلال شعبان­المعظم در رصدگاه همیشگی کوه صفه حاضر خواهم بود و اقدام میکنم. جدول مختصات این هلال بشرح زیر است:

Time

Sun Alt

Sun Azi

Moon Azi

Rel Azi

Moon Alt

19:55

 

293.9

282.0

-11.9

14.3

19:57

 

 

282.2

-11.7

13.9

20:00

 

 

282.6

-11.3

13.4

20:05

 

 

283.2

-10.7

12.4

20:10

 

 

283.8

-10.1

11.4

20:15

-4.0

 

284.4

-9.5

10.4

20:20

-5.1

 

285.0

-8.9

9.4

20:25

 

 

285.6

-8.3

8.5

20:30

 

 

286.2

-7.7

7.5

20:35

 

 

286.8

-7.1

6.5

20:40

 

 

287.4

-6.5

5.6

20:45

 

 

288.1

-5.8

4.6

این هلال رو به راحتی میشه دید البته به شرطی که شرایط جو (غبار و ابر) مانعی بوجود نیاره. شعبان ، ماه منتسب به رسول­الله صل الله علیه و آله و سلم است. انشاءالله که بتونیم از برکات این ماه شریف بهره­مند شویم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٤

بیشتر وقت امروز رو در گلخونه سپری کردم. تعداد زیادی از نشاء گلهای همیشه بهار ، گازانیا ، آهار ، اشرفی و آفتابگردان تزئینی رو که هشتم فروردین ماه بذرشون رو کاشته بودم ، امروز از سینی کاشت بذر به گلدون منتقل کردم. آروم آروم داره فضای حیاط و گلخونه پر میشه و این موضوع شاید ناچارم کنه که بیشتر برم سراغ گلها و گیاهان دائمی تا گل فصل. ولی خوب ، نگهداری گلدون و گل فصل مزایای زیادی داره از جمله اینکه میشه با مصرف آب کمتر ، گلهای رنگارنگ زیادتری رو نگهداری و پرورش داد.

 

امسال کاشت و پرورش گل Calandrinia Grandifloraرو با موفقیت کامل انجام دادم و این گلها بحمدالله روز به روز داره وضعیت بهتری پیدا میکنند. وضعیت بوته و شکل این گل بصورتیه که اگه متراکم و در فضای زیاد کاشته بشه ، جلوه­ی خیلی بهتری پیدا میکنه. الان توی حیاط حدود 15-10 کوزه از این گل رو کنار هم چیدم. گلها روی ساقه های بلندی ظاهر میشه که از بوته بالا میاد و برگهای بزرگ و تقریبا" ضخیم (کمی گوشتی) در پایین بوته هستند. وقتی گلدونها کنار هم و بصورت مربعی قرار بگیره ، این برگها و ساقه­ها توی هم میرن و تراکم گلها هم بیشتر میشه و منظره­ای بسیار زیبا پدید میاد.

 

کار تعیین ارکان هیات کوهنوردی استان داره به سرانجام خودش نزدیک میشه و انشاءالله در هفته آتی اسامی این همنوردان رو اعلام میکنم. یکی دو کارگروه دیگه به جمع کارگروههای فعلی اضافه میشه و احتمالا" همین تعداد کارگروه رو هم حذف خواهم کرد.

 

بحث و گفتگو در مورد رویدادهای دیروز فوتبالی داره دامنه­دار میشه. ظاهرا" دیروز در دقایقی پایانی بازی تراکتور و نفت ، شایعه­ای در بین تماشاچیان حاضر در ورزشگاه یادگار امام تبریز و بازیکنان منتشر میشه دال بر اینکه بازی سپاهان و سایپا مساوی شده. این موضوع باعث میشه که بازیکنان تراکتور سازی که در تساوی بازی اصفهان ، با مساوی میتونستند قهرمان لیگ بشن در دقایق پایانی ، بازی رو اداره کنند و حمله­ی دیگری به دروازه حریف نداشته باشند. دیروز وقتی بازی تراکتور و نفت رو میدیدم با تعجب مشاهده کردم با زدن سوت پایان بازی ، بازیکنان تراکتور و طرفداران این تیم سر از پا نمیشناختند و شادی میکردند. با خودم فکر میکردم مگه از دست دادن قهرمانی و بسنده کردن به نایب قهرمانی این همه شادی داره؟ اما حالا متوجه میشم موضوع چی بوده. واقعا" تلخ و تاسف باره که اون شادی به یکباره جای خودش رو به اندوه و ناراحتی داده. میتونم درک کنم مردم و بازیکنان در تبریز چه حس و حالی داشته و دارند. تراکتور سازی جزو بهترین تیمهای لیگ امسال بود و به حق ، شایسته قهرمانی. این موضوع قدرت بی اندازه­ی شایعه رو نشون میده که میتونه بسیار مخرب باشه.

 

بامداد فردا (یکشنبه 27 اردیبهشت مصادف با 28 رجب) زمان رویت آخرین هلال صبحگاهی ماه رجب 1436 و وداع با هلالهای این ماه شریف است. انشاءالله غروب سه­شنبه نیز در رصدگاه همیشگی به استقبال هلال ماه شعبان خواهیم رفت.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٤

امروز برای گشت بهاره به سرداب فریدون شهر رفتیم اما بارش شدید بارون باعث شد که نتونیم هیچ کاری انجام بدیم و از همون راهی که رفتیم ، برگشتیم. نوع خاک این منطقه بگونه­ای است که با آب بارون تشکیل یه گل بسیار چسبناک میده که وقتی در اون قدم بذاری ، 6-5 کیلو گل به هر کفش میچسبه و خلاصه هم حرکت سخت میشه و هم کلی کثیف کاری درست میکنه. البته شرایط آب و هوایی فوق­العاده بود و دیدن مکرر کمان کامل رنگین کمان ، حال و هوای بسیار ویژه­ای ایجاد کرده بود.

غروب امروز یکی از تاریخی­ترین ، عجیب­ترین و جذاب­ترین بازیهای لیگ برتر فوتبال ایران انجام شد ؛ دو بازی مهم در تبریز و اصفهان که نتایجش بارها  صدر جدول رو تغییر داد.

در تبریز تیم پرطرفدار و محبوب تراکتورسازی میزبان نفت تهران بود و در اصفهان  تیم سپاهان در مقابل سایپا قرار گرفته بود. تا قبل از این دو بازی ، تراکتور سازی ، نفت تهران و سپاهان در رده­های اول تا سوم جدول لیگ قرار داشتند. بازیها بطور همزمان آغاز شد. گل اول توسط تیم نفت تهران به تراکتورسازی زده شد و جدول اینگونه شد: نفت ، تراکتور ، سپاهان

دقایقی بعد سپاهان به سایپا گل زد و جدول دوباره تغییر کرد : نفت ، سپاهان ، تراکتور

گل مساوی تراکتور باز جدول رو تغییر داد: سپاهان ، تراکتور ، نفت

اما گلهای بعدی تراکتور ورق رو به نفع این تیم برگردوند : تراکتور ، سپاهان ، نفت

وقتی تراکتور با نتیجه 3 بر 1 از نفت پیش افتاد یه پیامک برای یکی از دوستان و همکاران تبریزی آماده کرده بودم تا پیشاپیش قهرمانی تراکتور رو به ایشون و هموطنان آذری زبان تبریک بگم ، که داور بازی تبریز با دادن کارت قرمز به آندرانیک تیموریان (بازیکن تراکتور) این تیم رو 10 نفره کرد. پیامک رو نفرستادم چون ممکن بود شرایط عوض بشه.

در ادامه تیم نفت دو گل پی در پی به تراکتور زد و بازی رو مساوی کرد و جدول رو به نفع سپاهان تغییر داد: سپاهان ، تراکتور ، نفت

تلاش این دو تیم دیگه نتیجه­ای در بر نداشت تا با زدن سوت پایان بازی در تبریز ، جشن قهرمانی در اصفهان برگزار بشه. با اینکه طرفدار تیم سپاهان هستم اما نباید از کار ارزشمند تیم تراکتورسازی هم گذشت. شاید اگه این تیم در این بازی آخر 10 نفره نمیشد ، جام  قهرمانی در تبریز باقی می­موند اما همین رویدادهای غیر قابل پیش­بینی باعث شده که فوتبال ورزش اول دنیا باشه. البته باید یادمون باشه که شش برد پیاپی سپاهان در شش هفته­ی پایانی لیگ هم ، زمینه­ساز این قهرمانی شد.

پنجمین قهرمانی تیم فولاد مبارکه سپاهان رو به تمام همشهریان گرامی و هواداران این تیم تبریک میگم. هدایت متفکرانه و دقیق مسئولین تیم سپاهان باعث شده که بحمدالله تیم سپاهان در تمامی ادوار لیگ برتر در زمره مدعیان صدر نشین باشه. امیدوارم در پرتو رشد باشگاهها ، تیم ملی ما هم بتونه حضور مناسبتری در مسابقات بین­المللی داشته باشه.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٤

امشب توفیق داشتم تا با یکی از پیشکسوتان کوهنوردی ایران ملاقات و گفتگو داشته باشم. ساعتی رو در منزل جناب استاد احمد معرفت بودم و شنونده­ی خاطرات و تجربیات ایشون.

 

 

دیوارهای اطاق اختصاصی ایشون پر بود که تابلوها و یادبودها و عکسها و مدالها که نشون از تلاش بی وقفه ایشون در عرصه کوهنوردی و غارنوردی داشت. در این گفتگوی صمیمانه ، گریزی هم به امروز کوهنوردی استان زدم و مشورتهایی داشتیم که مفید و راهگشا بود.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ٢٤ اردیبهشت ۱۳٩٤

مینا بهاری ، اسم گل جدیدیه که چند کوزه­اش رو خریدم و توی حیاط قرار دادم. قد و قواره­ی کوچیکی داره اما تنوع رنگ و شکل گلش مناسبه. احتمالا" تا اواسط تابستون گل خواهد داد.

 

 

 

 

اما همه­ی گلهای زیبا ، مناسب و خوب نیستند. مثلا" این گل:

 

 

این گل ظاهر خوبی داره و خوش رنگه. اندازه­ هر گل حدود 1 سانتی متر میشه. اما این یه علف هرز است. به ظاهر قشنگ گلش نگاه نکنید. خیل زود تکثیر میشه و باغچه یا گلدون رو پر میکنه و به راحتی هم نمیشه از شرّش خلاص شد. حتما باید تمام ریشه­هاش از خاک بیرون بیاد و اگه حتی قسمت کوچکی از این ریشه­ها باقی بمونه ، دوباره روز از نو و روزی از نو.

 

اما در نقطه­ی مقابل ، برخی گیاهان هستند که ممکنه ظاهری زمخت داشته باشند (مثل خانواده کاکتوسها). اما بعضی از همین گیاهان زخمت و بعضا" بی قواره و بی احساس ، گلهایی دارند که حتی تصورش هم برامون سخته که چه جوری این گیاه پر خار و بی رنگ و رو ، میتونه چنین شاهکاری رو از خودش نشون بده!!! مثل این گل که به تازگی در یکی از گلدونهای کاکتوسی که داریم ، با این رنگ قرمز فوق­العاده ، داره خودنمایی میکنه

 

 

زیباست ؛ نه؟

 

راستی ، تا یادم نرفته بگم که این عکسها رو همسرم گرفتند.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٤

سالهاست دارم در این کلبه­ی درویشی مطلب و یادداشت و خاطره مینویسم. از همون آغاز عهدی با خودم داشتم و اون اینکه صادقانه بنویسم و رو راستی پیشه کنم. توی محیط اداری و زندگیم هم همین خصوصیت رو سعی کردم پی بگیرم. سعی کردم که سیاستهای گفتاری و رفتاری رو برای بهتر حرف زدن و بهتر عمل کردن یاد بگیرم اما هرگز نخواستم و نمیخوام که در این راه ، صداقت رو فدا کنم. امروز هم میخوام صادقانه بنویسم و البته بی تعارف.

 

زمانی که تصمیم گرفتم وارد عرصه انتخابات هیات کوهنوردی بشم ، میدونستم که گمنام­ترین فرد در بین کاندیداهای محترم هستم. میدونستم که بسیاری از کوهنوردان با من ، نظراتم ، روش مدیریتی­ام و تجربه­ای که دارم آشنا نیستند. میدونستم که تعلقات گروهی و تخصصی و جناحی میتونه خیلی راحت بر برنامه و فکر و طرح غلبه کنه. همه­ی اینها رو میدونستم اما به دلایلی (که قبلا" در موردش گفتم) تصمیم گرفتم وارد این عرصه بشم.

 

روزهای اول پس از ثبت نام ، هیچ خبری نبود و کسی هم سراغم نمیومد تا بهش بگم کی هستم و چه هدف و برنامه­ای برای کوهنوردی دارم. اگه خبرهای بعضی از سایتهای اون زمان رو (که هنوز هم در دسترس است) ببینید ، متوجه این گمنامی میشین. تلاشی نمیکردم تا خودم رو مطرح کنم. صبر کردم و فقط خبرها و نظراتی که بعضا" در موردم مطرح میشد رو میخوندم. بعضی وقتا تعجب میکردم که چگونه کسانی که هیچ شناختی از من نداشتند (و حتی با قطعیت نمیدونستند که من کی هستم ) زبان به انتقاد از بنده گشودند که چرا وارد عرصه انتخابات شدم. خوندم و سکوت کردم.

 

آروم آروم شرایط تغییر کرد و با کنار رفتن چند نام مطرح از لیست کاندیداها ، افراد و گروههای مختلف و متعددی تمایل پیدا کردند تا با بنده و نظراتم آشنا بشن. صحبتها و جلسات متعددی با این افراد و گروهها داشتم و براشون بطور کامل مواضع و دیدگاهام رو بیان کردم و گفتم اگر انتخاب بشم چگونه امور هیات رو به پیش خواهم برد.

 

از صحبتهای افرادی که به دیدنم می­اومدند خیلی خوب و راحت میتونستم بفهمم که دنبال چی هستند. بعضیها واقعا" صادقانه و از روی دلسوزی و به قصد برطرف کردن مشکلات ، نقد میکردند و راهکارهایی پیشنهاد میدادند. اما بودند افرادی که نقدشون توأم با برخی غرض ورزیها و خواسته­های شخصی بود.

 

در یکی دو مورد از این جلسات ، احساس کردم که فرد و یا افرادی که طرف صحبتم هستند ، دارن حمایت از بنده رو مشروط به اجابت برخی خواسته­ها میکنند. با اینکه معمولا" افرادی که دنبال رأی جمع کردن هستند تلاش میکنند دل دیگران رو بدست بیارند اما همون اصل صداقت باعث شد تا بگونه­ای متفاوت عمل کنم.

 

خیلی صریح و شفاف و بدون تعارف بهشون گفتم که اگه حضرت امام علی ابن ابیطالب علیه­السلام بعد از کشته شدن عمر ابن خطاب ، شروط شورای تعیین خلیفه (عمل بر اساس سنت پیامبر اکرم و طریقه ی شیخین) رو میپذیرفتند، لازم نبود که دوباره خانه­نشین باشند و خلافت به دیگران برسه ، اما حضرت قبول نکردند و فرمودند بر مبنای سنت پیامبر و اجتهاد خودشون عمل خواهند کرد. بنده هم در تبعیت از این روش به اون فرد و افراد گفتم که به استفاده از خرد جمعی و مشارکت دادن تمام اهل فن در تصمیم گیریها پایبندم اما قول و تعهد و چک سفید امضایی به هیچ کسی نمیدم و در اتخاذ تصمیمات نهایی به چیزی جز مصلحت کوهنوردی استان توجه نمیکنم. تاکید کردم که اگر کسی باشه که به حتی به خود بنده اعتقادی نداشته باشه اما حضورش برای کوهنوردی استان مفید باشه ، قطعا" از وجودش در اداره امور هیات استفاده خواهم کرد. گفتم که برام تفاوتی نداره که کی با کی دوسته و یا دشمن کیه. مهم اینه که چه کسانی برای کوهنوردی استان مفید هستند. همه ی اینها رو خیلی صریح گفتم.

 

زمانی به بنده پیشنهاد شد تا برای جلب نظر برخی افراد و ارگانها ملاقاتهایی رو با اونها داشته باشم و برم دیدنشون ، اما قبول نکردم و گفتم هر کی میخواد بنده رو بشناسه بیاد دفترم تا صمیمانه بشینم و براش حرف بزنم. نمیخواستم وامدار کسی یا جایی باشم و این وامدار بودن ، خدای ناکرده استقلال نظر و رأی­ام رو خدشه دار کنه.

 

در روز رأی گیری این دیدگاه و سیاست رو در بند 10 سرفصل برنامه های کاریم اینگونه به مجمع ارائه دادم که :

 

اهتمام و عزم راسخ در انتخاب همکاران عضو هیات کوهنوردی بر اساس شایستگیهای فردی و فنی

 

امروز که زمان تعیین این همکاران فرا رسیده بر همین عهد و میثاق باقی هستم. هیچکس نمیتونه ادعا کنه نیازی به مشورت و مشاوره نداره. شاید حجم مشورتهایی که از فردای انتخابات تا الان داشتم در تاریخ هیات کم نظیر باشه. اینکار رو با علاقه دارم ادامه میدم و با دقت به نظرات تمامی کسانی که حرفی برای گفتن دارند و دلشون میخواد این رشته در استان پر فروغ­تر از گذشته بشه گوش میدم و تبادل نظر میکنم تا انشاءالله بتونیم بهترین انتخابها رو داشته باشیم. بحمدالله ظرفیت کافی برای حضور تعداد زیادی از افراد خبره و صاحب نظر و نیروی اجرایی در قالب هیأت رئیسه و کارگروههای متعدد وجود داره و اینگونه نیست که کار محدود به چند نفر خاص بشه. اما لازمه که تاکید کنم تمامی انتخابها ، صرفا" و صرفا" بر مبنای مصالح کوهنوردی استان انجام خواهد شد ولاغیر. در این راه به هیچ توصیه و سفارش غیر منطقی و غیر موجه توجهی نکردم و نخواهم کرد.

 

البته این رو هم میدونم و قبول دارم که فقط املاء نانوشته بی غلط است. از تمامی دوستانی که دل در گرو کوهنوردی استان دارند درخواست میکنم که وقتی کارمون رو آغاز کردیم ، عملکرد هیات جدید رو مورد نقد صادقانه و سازنده قرار بدهند. ممکنه ظرایفی از کار رو نبینیم و یا به برخی جزئیات بی توجهی کنیم. این نقد سازنده و دوستانه میتونه کمک کنه تا با کمک هم امور رو خیلی خوب به پیش ببریم ؛ انشاءالله
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ٢٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

در هیات کوهنوردی رسیدم به مقطع مهمی که باید چند تصمیم کلیدی بگیرم. انتخاب مسئولین کارگروهها رو آغاز کردم و زمان اون رسیده تا مسئولین کارگروههای کوهنوردی ، صعودهای ورزشی و هیمالیانوردی رو تعیین کنم (البته تعیین لزوما" به معنای تغییر نیست). به دوستان و همنوردانم گفتم که هر کارگروه متشکل از جمعی از نخبگان اون رشته خواهد بود. درسته که مسئولیت اداره­ی هر کارگروه در نهایت باید به یک نفر سپرده بشه اما همونطور که از اسم این واحدها معلومه ، اینجا کارگروه است و باید در اون کار گروهی انجام بشه. بنابراین تلاش میکنم صاحب نظران و اهل فن رو در این سه کارگروه مهم گرد هم بیارم.

دیروز ، یه روز استثنائی در کوه صفه بود. در هوای ابری حرکتمون رو آغاز کردیم اما خیلی زود وزش شدید باد و رگبار بارون رو شاهد بودیم و دقایقی بعد دوباره آفتاب و هوای گرم. شاید اون باد و بارون باعث شد که در وسط کار ، بدنم دچار افت ناگهانی بشه و سرگیجه بیاد سراغم. اما خوشبختانه همه چیز خیلی زود به حال عادی برگشت و تونستم کارم رو به اتمام برسونم. یکی از گیاهان کوهی خاص این زمان رو دیروز جمع کردیم (از بردن اسمش معذورم چرا که ممکنه نسلش منقرض بشه!). مقدار برداشتمون خیلی خیلی کم بود (در مقایسه با مقدار و پراکندگی این گیاه). به دوستان همراهم سفارش کردم که خیلی احتیاط کنند تا بدنه­ی این گیاه آسیب نبینه تا دوام و حیات اون تضمین بشه. خوشبختانه به لطف بارندگیهای اخیر ، این گیاه رشد بسیار خوب و مناسبی داشته و داره به گل میشینه و انشاءالله بذرافشانی مناسب و خوبی هم خواهد داشت.

دیروز خبردار شدیم فرزند جناب آقای نداف بیمار شدند. از این بابت متاسف شدیم. انشاءالله هر چه زودتر بهبودی حاصل بشه و دوباره شاهد شیرین زبونیهای این کوچولوی نازنین باشیم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱٧ اردیبهشت ۱۳٩٤

بعد از چند روز پیگیری و برنامه­ریزی ، جلسه­ی تکریم و معارفه هیات کوهنوردی استان با حضور جمعی از پیشکسوتان ، مربیان ، مسئولین هیات­های شهرستان­ها ، سرپرستان گروه­های کوهنوردی استان ، قهرمانان و ورزشکاران در سالن همایش­های سازمان قطار شهری اصفهان برگزار شد.

بحمدالله همه چیز به خوبی پیش رفت. تصمیم گرفته بودم شکل برگزاری این جلسه رو نسبت به جلسه­های مشابه تغییر بدم و برای همین فرصتی رو در اختیار تعدادی از دست اندر کاران کوهنوردی و صعودهای ورزشی قرار دادیم تا نظرات خودشون رو در مورد امروز و فردای کوهنوردی استان بیان کنند. محدودیت خاصی برای صحبت­ها وجود نداشت و فقط یک روز قبل ، از سخنرانان خواهش کرده بودم مطالبی رو بیان کنند تا در برنامه­ریزی­های آتی بکارمون بیاد و کمک کنه تا بهتر از قبل حرکت کنیم.

همه­ی سخنرانان این مهم رو رعایت و مطالب بسیار ارزشمندی رو بیان کردند که در خور چنین جلسه­ای بود. یادداشت­های کاملی از این سخنان برداشتم تا بعدا" بیشتر روی اونها کار کنم.

در برنامه دیروز علاوه بر بنده ، چهار نفر از رؤسای سابق هیات کوهنوردی استان حضور داشتند و از یکایک این بزرگواران با اهدء هدیه تقدیر کردم و سپس عکسی به یادگار با هم گرفتیم. فکر میکنم چنین عکسی در هیات تا بحال گرفته نشده باشه. با اینکار میخواستم به همه بگم که رمز موفقیت آتی ما  ، بودن در کنار هم است.

در انتهای جلسه نظرات و برنامه های خودم رو به جمع حاضر ارائه کردم تا بیش از پیش با دیدگاهی که دارم آشنا بشن. همچنین تقدیری هم از یکی از بزرگان و پیشکسوتان کوهنوردی استان جناب استاد معرفت بعمل آوردم. در کل از این جلسه راضی بودم.

بلافاصله پس از پایان جلسه­ی دیشب ، از همکارانم در هیات خواستم تا صورت جلسه تحویل و تحول هیات رو آماده کنند. هچنین پیش از ظهر امروز اولین احکام مسئولیت کارگروه­های هیات استان رو صادر کردم که شامل موارد زیر بود:

انتصاب جناب آقای مهندس علی نداف پور در سمت مسئول کارگروه روابط عمومی و امور بین­الملل

انتصاب جناب آقای سید رضا حسینی در سمت مسئول کارگروه آموزش

ابقاء جناب آقای محمد منصوری در سمت مسئول کارگروه غارنوردی و غارشناسی

طی هفته­ی آینده تعداد دیگری از احکام مسئولیت هیات استان صادر خواهد شد تا انشاءالله بزودی با تکمیل کادر هیات ، کارمون رو بصورت جدی آغاز کنیم.

 

عکسها (از خبرگزاری ایمنا)

 

سالن برگزاری جلسه

 

رؤسای سابق و فعلی هیات کوهنوردی استان. اسامی به ترتیب زمانی مسئولیت : جناب روان به (نفر دوم از راست) ، جناب مکاری (نفر دوم از چپ) ، جناب حجاریان (نفر اول از راست) ، جناب غلافگر (نفر وسط) و بنده (تنها فرد باقیمونده در عکس!)

 

تقدیر از استاد معرفت

 

ارائه­ی نظرات و برنامه­ها به حضار

 

بلاخره یه عکس مناسب از خودم دیدم!
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱٥ اردیبهشت ۱۳٩٤

تعیین اولویت در رسیدگی به برنامه­های کار و زندگی اهمیت خیلی زیادی داره و اگه این دسته­بندی نباشه ، نمیتونیم مطمئن باشیم که نیرو و انرژی که داریم صرف میکنیم ، در دراز مدت ما رو به نتیجه­ی مطلوب خواهد رسوند یا نه؟

رسیدگی به اولویت­های بالاتر ، به معنای چشم­پوشی بر اولویت­های پایین­تر نیست. به اونها هم باید توجه داشت اما این نکته خیلی بدیهی است که توان و نیروی هر یک از ما و یا حتی هر جمعی ، محدود است. اینکه این توان و نیروی چگونه و به چه میزان برای حل مشکلات متعدد و رسیدگی به فعالیت­های مختلف تقسیم بشه ، تعیین میکنه که چه کاری رو چگونه و کی باید انجام بدیم.

دیروز با دوستانی صحبت میکردم و براشون مثالی زدم که اگه با بیماری مواجه بشیم که قلبش مشکل داره و ممکنه از کار بیفته و در عین حال دستش هم شکسته و زخمی هم روی صورتش افتاده ، و وقت و امکانات ما هم محدود باشه ، به کدومیک از این سه مشکل باید رسیدگی کنیم؟

در چنین مثالی درسته که زخم روی صورت خیلی نمایان (و به اصطلاح تابلو) است و میتونه چهره­ی بیمار رو کریه به نظر برسونه ، اما تا زمانی که قلب بیمار مشکل داره و بخاطر ایست قلبی ممکنه طرف بمیره ، با اینکه قلب در معرض دید نیست اما منطق و عقل حکم میکنه که اول نیرو و وقت و امکانات خودمون رو صرف حل مشکل قلبی بکنیم. وقتی این مشکل حل شد ، باید به شکستگی دست رسیدگی بشه (حتی اگه آستین پیرهن مانع از این بشه که شکستگی در معرض دید قرار بگیره) چرا که قطع اعصاب و رگها میتونه عواقب بعدی زیادی برای بیمار به همراه داشته باشه. وقتی از این دو فارغ شدیم ، زمان رسیدگی به زخم صورت فرا میرسه.

شاید کسی بگه ، اشکالی داره وقتی داری قلب بیمار رو مداوا میکنی ، یه تمیزکاری هم روی صورت انجام بدی؟ پاسخ اینه که نه ؛ اشکالی نداره. شاید بشه اینکار رو انجام داد. اما بنده به شخصه معتقدم صورت زیبای یه مرده ، به درد نمیخوره و اگه بیمارمون بخاطر مشکل قلبی از دنیا بره باید اون صورت زیبا رو هم به خاک سپرد ، اما صورت زخمی و خون­آلود یه آدم زنده و سالم رو میشه مداوا کرد و این مداوا به خاطر زنده بودن اون فرد ، در جای خودش ارزشمند و منطقی است.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩٤

جمعه­ی گذشته به همراه همسرم و جمعی از دوستان سفری کوتاه به منطقه­ی فریدن داشتیم. هدف گشت و گذاری بود و چیدن آویشن فریدن که از نظر عطر و طعم برتری خاصی نسبت به آویشن شیرازی داره. عکسهایی از این برنامه رو در روزهای آتی در این کلبه درویشی قرار میدم.

رایزنی و گفتگوهام با دست اندرکاران و پیشکسوتان کوهنوردی استان کماکان ادامه داره. امروز و فردا بنا است با تعدادی از پیشکسوتان و منتقدان و دست اندرکاران فعلی دیدار داشته باشم. افراد دیگری رو هم طی این هفته و هفته آینده ملاقات میکنم و انشاءالله حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه ، ترکیب نهایی هیات استان مشخص میشه.

چهارشنبه این هفته ، جلسه تودیع و معارفه خواهیم داشت. دوباره باید تاکید کنم که نیاز مبرم امروز ما ، همدلی و همزبانی است (همون شعار سال که توسط مقام معظم رهبری مد ظله العالی عنوان شده است). متاسفانه هنوز هم برخی افراد معدود تندروی میکنند. تصور و اصرار بنده بر اینه که در یه محیط آروم و بدور از تندروی ، بهتر میشه سره رو از ناسره تشخیص داد و نتایج عملکردها سنجیده و میزان صحت رفتارها و تصمیمات رو تعیین کرد. جلسه­ی چهارشنبه ، جلسه وحدت و همدلی کوهنوردی استان است و میزبان این جلسه هم بنده هستم. امیدوارم تمامی مدعوین محترم این جلسه ، با حضور خردمندانه ، متین و صبورانه­ی خودشون این فرصت رو ایجاد کنند تا با کمک هم ، قطار کوهنوردی استان رو در مسیری صحیح و با شتاب زیاد به حرکت دربیاریم ؛ انشاءالله
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - شنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳٩٤
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - پنجشنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳٩٤

بعد از ظهر دیروز و قبل از اینکه برای تمرین بولدرینگ و صعود و فرود با ابزار به ایستگاه 12 آتش­نشانی برم ، جلسه­ای با هیات رئیسه و مسئولین کارگروه­های هیات کوهنوردی استان داشتم تا آشنایی بیشتری با همکارانم پیدا کنم و در عین حال ببینم نوع نگاه این بزرگواران و روش برنامه­ریزی اونها در حیطه­ی مسئولیتشون چه جوریه. با یه جلسه­ی 2 ساعته نمیشه به یه جمع­بندی و قضاوت رسید اما دیروز خیلی برام روشن و ملموس بود که در چه زمینه­هایی هیات خیلی خوب و با برنامه کار کرده و در چه مواردی ضعف داریم و باید تغییراتی بعضا" بنیادین انجام بدیم. این جلسات و رایزنی­ها کماکان ادامه داره و بزودی با مسئولین هیات­های شهرستان­ها و همینطور سرپرستان گروه­های فعال و ثبت شده دیدار و گفتگو خواهم داشت. نتیجه­ی اولیه­ی این گفتگوها ترکیب نهایی کادر هیات استان رو مشخص خواهد کرد. بزرگوارانی به ترکیب کنونی اضافه خواهند شد ، برخی در مسئولیت کنونی ابقاء میشن و ممکنه جابجائی­هایی هم لازم باشه. وقتی ترکیب کادر اجرایی هیات نهایی شد ، تعیین اهداف بلند مدت چهارساله و برنامه­ریزی برای یک سال آینده رو آغاز خواهیم کرد.

 دو روز دیگه سالروز میلاد حضرت مولی الموحدین اسدالله الغالب امام علی ابن ابیطالب علیه­السلام است که همینجوری و بصورت غیر رسمی (بدون درج در تقویم) به نام روز پدر نامیده میشه. این هم قسمت ما پدرها است که در تقویم روز زن ، روز دختران و روز جوان داشته باشیم اما متولیان یادشون رفته که پدر هم یکی از عناصر خانواده است. بگذریم.... در مورد پدر زیاد گفته شده اما اینبار میخوام یه جور دیگه بگم. بعضی وقتا به عنوان یه مرد و یه پدر به خانمها و مادرها حسودیم میشه ؛ اساسی.....

حسودیم میشه که اونها خیلی راحت و ساده میتونند عواطف و احساساتشون رو بروز بدند اما ما مردها و پدرها در حالی که در دلمون کلی احساس و عشق و محبت به خانواده و فرزندانمون داریم ، یا بلد نیستیم و یا ابهت ذاتی مردانه و پدرانه بهمون اجازه نمیده این احساسات رو نمایان کنیم و برا همین ممکنه بهمون بگن بی عاطفه....

حسودیم میشه که اونها خیلی راحت میتونند گریه کنند و اشک بریزند و خالی بشن اما ما مردا و پدرا ناخودآگاه تودار هستیم و بغضمون رو فرو میدیم و اگه اشکی هم داریم اون رو در خلوت جاری میکنیم تا مبادا اعضای خانواده و فرزندانمون با دیدن اشک ما ، حس کنند که ستون خانواده دچار تزلزل شده و داره شکسته میشه....

حسودیم میشه که فرزندان از مادران توقعی جز مهر و محبت ندارند اما در مقابل ما مردا و پدرا خودمون رو در معرض کلی انتظارهای جورواجور میبینیم که باید برآورده کنیم. شاید خیلی از مواقع حتی فرزندان یا اعضای خانواده انتظاراتشون رو به زبان نیارند اما باز هم ما مردا و پدرا خودمون رو همیشه و همیشه مسئول میدونیم که باید بهترین­ها رو برای عزیزانمون فراهم کنیم ؛ حتی اگه در راه تهیه و فراهم کردن این بهترین­ها ، کمر خودمون خم بشه....

آره...... این حسودیها هست. اما در مقابل ، وقتی که نتیجه­ی کار و تلاشمون باعث نشوندن یه لبخند ساده روی لبان همسر و فرزندانمون میشه ، این حسادت­ها جای خودش رو به آرامشی درونی و رضایت خاطری بی نظیر میده که قابل توصیف نیست.

با اینکه مرسوم شده که دیگران این روز رو به ما تبریک بگن ، اما میخوام پیش دستی کنم و در اینجا از همسر و فرزندانم تشکر و قدردانی کنم که همیشه بگونه­ای با من رفتار کردند که خوشحال بودم که یه همسر و یه پدر هستم.

بخش زیادی از رضایت خاطر و آرامش درونی رو (که سالهاست از اون بهره میبرم ) مدیون این عزیزان هستم. براشون آرزوی سلامتی و بهروزی و موفقیت دارم. هیچ چیزی برای ما مردا و پدرا مهمتر و ارزشمندتر از این نیست که موجبات آسایش همسرمون رو فراهم کنیم و رشد و تعالی فرزندانمون رو ببینیم.....

با اینکه قریب 20 ساله که خودم پدر شدم ، اما جای خالی پدرم همیشه ناراحتم کرده و روزی نیست که به یاد اون بزرگوار نباشم. روحش شاد.... امیدوارم ازم راضی باشه. الان خیلی خوب میتونم بفهمم که چه فداکاری­های بزرگی برای ما کرده بود. خودش شکست تا ما راست قامت بمونیم....

از من به شما نصیحت ؛ قدر پدرتون رو بدونید و مقامش رو بزرگ نگهدارید و حرمتش رو حفظ کنید. وقتی پدر نباشه ، اگه کوه هم باشید ، خواهید شکست....
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - دوشنبه ٧ اردیبهشت ۱۳٩٤

با جابجایی گل Calandrinia Grandiflora از سایه­انداز داخل گلخونه به حیاط (جایی که آفتاب متوسطی بهش میتابه) این گیاه رشد خیلی خوبی پیدا کرده و گلهای زیباش به تعداد نسبتا" زیاد دارن خودنمایی میکنند.

انشاءالله اگه شرایط به همین خوبی پیش بره و مشکلی بوجود نیاد ، امسال بذرگیری خوبی خواهم داشت و کشت مجدد این بذرها رو یک ماه زودتر از سال قبل (اواخر امرداد ماه) انجام میدم تا در فروردین ماه سال آینده دوباره شاهد گل­افشانی زیباش باشیم..

سال گذشته وقتی گلخونه رو مرتب میکردم ، چندین کوزه کوچیک گل بابونه رو (که حدود 12 سالی میشه دارم اون رو تکثیر میکنم) به یه گلدون بزرگ پلاستیکی منتقل کردم. نتیجه­ای که از اینکار گرفتم فوق­العاده شده:

یه گلدون با صدها گل زیبا و خیلی خیلی با دوام

 

گل رز که دیگه گفتن نداره. چند بوته از این گل رو داریم که ماشاءالله گلهایی به اندازه یه پیش دستی برامون به ارمغان میاره و زینت دهنده­ی باغچه کوچیک و نقلی حیاطمون میشه. برای استفاده از مواهبی اینچنینی ، لازم نیست حتما" باغی داشته باشیم یا حیاط بزرگی. خیلی وقتا ، خیلیها آرامشی رو از یه بوته گل و یا یه گلدون کوچیک بدست میارن که دیگران حتی تصورش رو هم نمیتونند بکنند. این نگاه و احساس ما است که به ما آرامش میده و نه مادیات ما.....

شنبه­ای که گذشت به همراه همسرم و چند نفر از همکاران و دوستان ، مسیر دره بارون رو در صفه طی کردیم. مدت زیادی از آخرین باری که از این مسیر عبور کردم میگذره. این مسیر رو خیلی دوست دارم. تنوع حرکتی در این مسیر بسیار مناسبه و البته ، بخاطر ویژگی خاص کوه صفه (فرسودگی زیاد و احتمال فراوان کنده شدن سنگها) تمرکز و تسلط در حرکت در تمام مسیرها (از جمله این مسیر که شیب نسبتا" تند و پرتگاه­های عمیقی داره) الزامی است. این همیشه سرلوحه­ی کارم بوده که ضمن حفظ سلامتی ، از حضور و حرکت در کوه و طبیعت بهره­مند بشیم و لذت ببریم.

پیش از ظهر یکشنبه 6 اردیبهشت حکم مسئولیتم توسط ریاست محترم فدراسیون امضاء و ابلاغ شد تا رسما" کارم رو در هیات کوهنوردی استان اصفهان آغاز کنم. اولین برنامه­ای که تصمیم گرفتم انجام بدم برگزاری یک جلسه تودیع و معارفه در یکی از روزهای آخر هفته آینده است. بنا دارم تا تمامی بزرگانی که طی دوران مختلف ریاست هیات کونوردی استان رو بر عهده داشتند و هر یک سهمی در رسیدن کوهنوردی استان به جایگاه کنونی داشته­اند رو برای حضور در این جلسه دعوت کنم. دیگر مدعوین این جلسه عبارت خواهند بود از:

تعدادی از مسئولین و متولیان محترم امر ورزش استان

پیشکسوتان ارجمند کوهنوردی و سنگنوردی

اعضای محترم کنونی هیات رئیسه هیات کوهنوردی استان

مسئولین محترم کارگروه­های هیات استان

مسئولین محترم هیات شهرستان­ها

مربیان محترم

سرپرستان گروه­های کوهنوردی سطح استان به همراه یک نفر از ورزشکاران برجسته­ی هر گروه

قهرمانان کوهنوردی ، سنگنوردی ، غارنوردی و سایر رشته­های مرتبط در سطح استان

نیاز امروز جامعه کوهنوردی استان ، همدلی و حمایت است. همه­ی ما باید پشتیبان هم باشیم و با حمایت از همدیگه ، حرکت در مسیر دشوار و پیچیده­ای که در پیش رومون است رو آسون کنیم. بی تردید پشتیبانی و حمایت به معنای چشم بستن بر کمبودها ، اشتباهات و خطاها نیست اما به نظر بنده ، اگه فضای همدلی و حمایت و پشتیبانی وجود داشته باشه میتونیم با دیدی بازتر و بدون پیش داوری و یا خدای نکرده غرض­ورزیهای شخصی ، عملکردها رو مورد ارزیابی قرار بدیم و راهکاری برای حل مشکلات و خطاها بیابیم تا از تکرار احتمالی اونها در آینده جلوگیری بشه.

در جلسه هفته­ی آینده از زحمات و خدمات تمامی رؤسای سابق هیات کوهنوردی استان بویژه جناب دکتر غلافگر تجلیل خواهیم کرد. ما در این جلسه نشون خواهیم داد که اگر احیانا" نقدی به عملکردی وجود داره در عین حال حرمت بزرگان رو حفظ می­کنیم و قدردان زحمات و خدمات دست اندرکاران و متولیان امر کوهنوردی استان هستیم

عیب می جمله بگفتی ، هنرش نیز بگوی

این جلسه همچنین فرصتی خواهد بود تا بنده بصورت چهره به چهره با دست اندرکاران کوهنوردی استان آشنایی بیشتری پیدا کنم و نیز عرایضم رو در خصوص برنامه­هایی که در مجمع عمومی هیات استان ارائه دادم ، به سمع و نظر همنوردان گرامیم برسونم. بنده به استفاده از خرد جمعی و مشارکت دادن تمامی کوهنوردان در برنامه­ریزی ، تبیین فرآیندها و سازماندهی فعالیتهای هیات اعتقاد کامل و راسخ دارم و انشاءالله تا زمانی که عمری برام باشه و در این سمت بمونم ، همین روش و روحیه رو حفظ خواهم کرد.

مقدمات برگزاری این جلسه در حال فراهم شدنه و انشاءالله بزودی دعوت­نامه­ها رو ارسال میکنیم.
نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - جمعه ٤ اردیبهشت ۱۳٩٤

روز گذشته مجمع عمومی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان با حضور کلیه اعضاء از جمله ریاست محترم فدراسیون و مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان و نماینده وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. از جمع 6 کاندید سمت ریاست هیات ، بک نفر با عدم حضور در مجمع انصراف داد و 5 نفر باقی موندیم. جوی دوستانه و مطلوب در بین کاندیداها وجود داشت که البته همون چیزی است که از کوهنوردان انتظار میره. کاندیداها برنامه­ها و نظرات خودشون رو بیان کردند و حدود ساعت 12:20 رأی گیری آغاز شد. 12 نفر از 17 عضو محترم مجمع به بنده و برنامه­هایی که ارائه کردم رأی دادند و اداره­ی امور هیات رو برای یک دوره­ی چهار ساله به عهده­ام گذاشتند.

 

خوب میدونم که کار سخت و دشواری پیش رو دارم. توکل میکنم به خداوند متعال و از ائمه معصومین سلام­الله علیهم اجمعین مدد میطلبم و دست کمک و یاری به طرف تمامی فعالان ورزش کوهنوردی و شاخه های مرتبط با اون در استان دراز میکنم و امیدوارم با کمک و همیاری همدیگه و با پشتیبانی مسئولین محترم استان ، راهی رو بریم که افتخار آفرینی برای جامعه کوهنوردی استان و ترویج ورزش کوهنوردی در بین آحاد جامعه رو در پی داشته باشه ؛ انشاءالله

 

حرفهای زیادی برای گفتن دارم و حرفهای خیلی زیادتری هم هست که باید بشنوم. اونی که الان و بصورت مختصر باید بگم اینه که انشاءالله از تمام ظرفیت نیروی انسانی فهیم ، با تجربه ، فنی ، همقدم ، پر تلاش و پر توان کوهنوردی استان ، برای اداره­ی امور هیات استفاده میکنم و سعی میکنم با کمک دوستان ، دوستی و اتحاد رو به این جمع دوست داشتنی برگردونم.

همونطور که وعده کرده بودم ، متن گزارش رزومه و برنامه­هام رو در این کلبه­ی درویشی قرار میدم تا بیشتر با نظراتی که در مورد هیات کوهنوردی استان دارم آشنا بشین و اگر نقطه نظری در این رابطه دارین ، بنده رو از اون بهره­مند بفرمایید.

 

دریافت فایل PDF رزومه و برنامه

نویسنده: علیرضا بوژمهرانی - سه‌شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳٩٤

پنج­شنبه 3 اردیبهشت در دو موضوعی که بهش علاقه دارم ، دو رویداد مهم رخ خواهد داد ؛ دو انتخاب مهم و تاثیرگذار یکی در هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان و دیگری در مرکز آموزش نجوم ادیب وابسته به شهرداری اصفهان

طبق دعوتنامه­ی صادره از اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ، مجمع عمومی هیات کوهنوردی استان بنا است در ساعت 11 روز پنج­شنبه 3 اردیبهشت برگزار بشه. با انصراف دو نفر از کاندیداهای محترم ، شش نفر دیگه در عرصه انتخابات باقی موندند که عبارتند از:

-          جناب آقای رمضانعلی فرهادی کوشکی

-          جناب آقای مجتبی غلافگر

-          جناب آقای مصطفی استکی

-          جناب آقای ایمان احمدپور

-          جناب آقای آیت سهرابی

-          بنده

در روزها ، هفته ها و ماههای اخیر واکنش­ها و موضع­گیری­های مختلفی در سطح جامعه کوهنوردی استان در مورد این انتخابات مطرح و در مورد کاندیداها و نقاط قوت و ضعف موجود مطالبی بیان شده. من امیدوارم اعضای محترم مجمع عمومی هیات در زمان رأی دادن به یکی از کاندیداها ، فارغ از هرگونه حب و بغض ، علائق شخصی و گروهی ، توصیه و .... ، منافع عمومی جامعه کوهنوردی رو مد نظر قرار بدهند و با رأی خودشون به پیشرفت کوهنوردی و شاخه­های مرتبط با این رشته در سطح استان کمک کنند.

سرنوشت هیات کوهنوردی استان برای یک دوره چهار ساله در روز پنج شنبه مشخص میشه ، اما برای شخص بنده این انتخابات به معنای تعیین سرنوشتم نیست. همونطور که در یادداشت­های قبلی عرض کرده بودم احساس میکنم تجربه­ی مدیریتی که دارم میتونه در این برهه از زمان برای استفاده در هیات مفید باشه و با برنامه­هایی که در نظر دارم و نیز با مشارکت تمامی فعالان عرصه کوهنوردی استان ، انشاءالله اهداف تعیین شده رو به پیش خواهیم برد. چون صرفا" بر اساس یه احساس وظیفه و ادای دین به کوهنوردی وارد این عرصه شدم ، اگه در روز پنج­شنبه تونستم نظر مثبت اعضای مجمع رو جلب کنم ، خدا رو به خاطر این نعمت شکر میکنم و کمر همت می­بندم و کارم رو آغاز میکنم. اگر هم بزرگوار دیگری از جمع کاندیداهای محترم موفق به اینکار شد صمیمانه به ایشون تبریک میگم و خدا رو شکر میکنم که مسئولیتی از روی دوشم برداشته شد.

نتیجه انتخابات روز پنج­شنبه هر چی که باشه ، پس از پایان مجمع گزارش و برنامه­ای رو که در مجمع قرائت کردم در این کلبه ی درویشی منتشر خواهم نمود.

عصر پنج شنبه جلسه­ی دیگری خواهم داشت که در اونجا هم یه انتخاب مهم در پیش رو داریم ؛ و البته نه انتخابات

مرکز آموزش نجوم ادیب در شهریور ماه سال 1374 تأسیس شد. هم­ اینک پس از گذشت حدود 20 سال از آغاز فعالیت این مرکز نجوم غیر حرفه­ای ، زمان اون فرا رسیده تا نگاهی بندازیم به راهی که طی شده و مسیری که در پیش روی داریم. شرایط امروز مرکز و متغیرهایی که در ادامه فعالیت مرکز تاثیرگذارند نسبت به 20 سال پیش بسیار فرق کرده. عصر پنج­شنبه باید از بین دو مسیری که در پیش داریم یکی رو انتخاب کنیم تا رشد و شکوفائی آینده­ی مرکز تضمین بشه. در جلسه عصر پنج­شنبه از تمامی اعضای جدید و قدیم مرکز خواستیم که حضور داشته باشند و نظرشون رو در این رابطه بیان کنند. امیدوارم در این عرصه نیز با استفاده از خرد جمعی بتونیم گام مهمی برداریم و تصمیم درستی بگیریم ؛ انشاءالله
آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ