خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

از دیروز برنامه ی کوهنوردی رو شروع کردم.


بعد از سه هفته دوری از کوه و عادت کردن به خوردن وعده ی غذایی نهار در ساعت 14 ، دیروز در بالای کوه کمی احساس سرگیجه داشتم. این حس خیلی زود برطرف میشه و بدنم دوباره عادت میکنه که :

گلم ؛ نهار رو باید ساعت 19 خورد نه 14 ! مگه نگفتی در بهشت صبح و عصر غذا میدن؟ باید خودت رو برای اون شرایط آماده کنی !

 

دیشب مصاحبه عادل فردوسی پور با کالوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران رو دیدم. مثل همیشه پرسشهای حاشیه ای ، بی مزه و بی فایده ی فردوسی پور ، خسته و عصبانیم کرد. این مجری توانمند فوتبالی بعضی وقتا به یه مسائلی می پردازه که دو زار ( همون دو ریال سابق! ) ارزش نداره و اعصاب میهمان برنامه و بیننده ها رو به هم میریزه.

در مورد سرمربی جدید تیم ملی باید گفت که ایشون کارنامه ی جالب و مهمی داره. حضور در تیمهای بزرگی همچون منچستر یونایتد و رئال مادرید و سر مربی گری تیمهای ملی پرتغال ، افریقای جنوبی و امارات حکایت از دانش فنی بالای این مربی داره و امید میره که حضورش در ایران به نفع فوتبال کشور باشه.

 

اونهایی که قدیمی تر هستند و سن و سال بیشتری دارن یادشونه که یکی از بازیکنان بزرگ تیم فوتبال ایتالیا ، عجوبه ای به نام روبرتو باجیو بود. گزارشگران فوتبال کشور ما هر بار اسم این بازیکن رو یه جور تلفظ میکردند ( باجیو ، باجو ، باگیو و ..... ). در مورد سر مربی جدید تیم ملی هم ظاهرا" همین مشکل وجود داره. دیشب در برنامه ی 90 اسم این مربی با سه املاء مختلف نوشته میشد : کی روش ، کیروش و کرش.

وقتی آقای سرمربی متوجه شد بری ما سخته که حرفی که صدایی بین سین و شین داره رو تلفظ کنیم ، گفت همون کارلوس بگین. بنده خدا خبر نداره که سر همین اسم هم ماجرا داریم و نمیدونیم کدوم یکی از اینا درسته : کارلس ، کارلوس ، گارلس ، گارلوس و.........

 

نظر سنجی دیشب برنامه ی 90 در این رابطه بود که آیا با حضور آقای کی روش ، تیم ملی ما به جام جهانی 2014 برزیل راه خواهد یافت یا نه؟ من خودم پاسخ مثبت داده بودم. تا موقعی که بیدار بودم بیش از 80% شرکت کنندگان در این نظرسنجی نظر مثبت داده بودند. نتایج اولیه ی این نظر سنجی در حضور آقای کی روش اعلام شد. معلوم بود که ایشون از اینکه تا اون زمان بیش از یک میلیون و صد هزار نفر رو حامی خودش میبینه شگفت زده و خوشحال باشه. این خرسندی رو میشد به وضوح در چهره اش دید. اما جملاتی که آقای کی روش در واکنش به اعلام نظرات مردم بیان کرد نشون از درایت بالا و ادب و متانت این مربی اروپایی داره.

 

آقای کی روش ضمن تشکر از کسانی که به او اعتماد کردند گفت : این موضوع باعث میشه من احساس مسئولیت بیشتری بکنم بخصوص در مورد اون 20% تا با رفتن به جام جهانی بتونم رضایت خاطر اونها رو هم فراهم کنم.

این ادبیات و این حد احترام به اقلیت و اکثریت در کشور ما متاسفانه نظیر نداره. جناح اقلیت خودش رو طلبکار میدونه که چرا مردم بهشون رای ندادند و جناح اکثریت هم اقلیت رو اصلا" به حساب نمیاره و اونها رو با القابی خطاب میکنه که در شأن شنونده و گوینده نیست. آقای کی روش دیشب بجای درس فوتبال ، یه درس بسیار بسیار بزرگ و مهم به همه ی مردم ایران داد. دمش گرم

 


نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱٦ فروردین ۱۳٩٠ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ