خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

گذرنامه جزو مدارک شناسایی است که نمیشه تا آخرین روز اعتبارش ازش استفاده کرد. با توجه به مقررات کشورهای مختلف در مورد صدور روادید ( ویزا ) معمولا" بین 7 تا 18 ماه قبل از اتمام مدت اعتبار گذرنامه باید نسبت به تعویض اون اقدام کرد تا مشکل احتمالی برامون پیش نیاد.


امروز برا تعویض گذرنامه به دفاتر خدماتی پلیس + 10 مراجعه کردم. خوب ، نسبت به سالهای قبل ، انجام کار در این دفاتر خیلی با سرعت و سهولت انجام میشه که این جای تشکر و قدردانی داره اما یکی دو مطلب حاشیه ای هم امروز برام پیش اومد که در خورد توجه و تامل بود.

 

با اینکه دو روز قبل ، فرمهای مخصوص درخواست گذرنامه و راهنمای مدارک مورد نیاز رو از یکی از این دفاتر گرفته و تمام  مدارک مورد نیاز رو تهیه و فیشهای واریز به حساب رو هم پرداخت کرده بودم ، وقتی جهت تحویل مدارک به دفتر مراجعه کردم متوجه شدم برگه ی راهنمایی که به ما دادند کامل نبوده و باید یه بار دیگه برای پرداخت مابه التفاوت عوارض به بانک مراجعه کنم ، ضمن اینکه در مورد همراه داشتن کپی از گذرنامه های قبلی ، اطلاع راسنی دقیقی انجام نشده بود و من یه مقدار کپی اضافه به همراه داشتم.

 

از عکسی که برای گذرنامه ی جدید ارائه کردم ایراد گرفتند و گفتند این عکس نباید همون عکس کارت ملی باشه! دلیلش رو نفهمیدم. ناچار شدم برم یه عکاسی نزدیک و دوباره عکس بگیرم. بد هم نشد ، عکس جدید بهتر شده. در عکس قبلی صورتم اصلاح شده بود ( نه با تیغ بلکه با فتوشاپ!!!! ) اما این یکی طبیعی تر است و البته کمی پیرتر....... وقتی عکسهای جدید رو با عکسهای قدیمی تر مقایسه میکنیم  ، بهتر میفهمیم که دنیا و زمانه توقف نداشته و بسرعت در حال حرکت و تغییر است.

 

افسر محترم گذرنامه از من پرسید کجا میخوان سفر کنید؟ گفتم هر جا بشه! ما که بخیل نیستیم ، بزن آنتالیا ، ایتالیا ، مالزی ، جزایر قناری یا .....

 

با تکمیل مدارک ، روی گذرنامه قبلی مهر باطل شد زدند و اون رو به خودم تحویل دادند..... با خودم گفتم امروز گذرنامه ام رو باطل کردند و اون رو به خودم دادند ، دیر نباشه اون روزی که شناسنامه ام رو باطل کنند و تحویل کس دیگری بدهند..... خدا عاقبت همه رو ختم بخیر کنه......

 


نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱٠ خرداد ۱۳٩٠ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ