خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

امشب صحنه های دیدار جانبازان قطع نخاع با رهبر معظم انقلاب از تلویزیون پخش شد. صحنه هایی زیبا ، بیاد ماندنی و در عین حال جانسوز. شنیدن اخبار این برو بچه های جنگ و در کنار اون ، خبر اختلاس 3000 میلیارد تومانی و اینکه آروم آروم رد پای مسئولین رد بالای دولتی داره نمایان میشه ، دل هر علاقمند به ایران رو به درد میاره. دوره ای بود که عده ی زیادی از پاکترین و وفادارترین فرزندان ایران جان و سلامتی خودشون رو برای ایران و اسلام فدا کردند و حالا روزگارمون رسیده به جایی که تحت پرچم به اصطلاح عدالت و دین ، از هیچ خیانتی رویگردان نیستند.

امشب تیم فوتبال سپاهان علیرغم دو بار برد یک تیم عربی ، بخاطر سوء مدیریت دست اندرکاران از صعود به مرحله نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا باز موند. این مشت نمونه ی خروار است. در سیاستمون هم عین ورزشمون رفتار میکنم. بالاترین امکانات و لیاقتها رو داریم اما با سوء مدیریت وضعیتمون در جامعه ی جهانی هر روز بدتر از روز قبل میشه.

بالاترین مقام اجرائی این کشور میره سازمان ملل و در سخنرانی خودش از سومالی و افغانستان و عراق و غزه و فلسطین و 11 سپتامبر و هولوکاست و بحرین و سوریه و دیگر ملل دنیا حرف میزنه و ظاهرا" تنها جایی که براش اهمیت نداره ، همین خاک پاک ایرانه! اونقدر به فکر مدیریت جهانی هستند که یادشون رفته اگر خدای ناکرده چراغی باشه ( که بعید است ) به خانه رواست ، نه مسجد! روابطمون با دنیا خارج هم داره روز به روز محدودتر میشه. البته کشورهای زیادی هستند که بخاطر گرفتن کمکهای متعدد از ما ، همیشه با ما رابطه داشتن و دارند....

رشد قیمتها داره کمرشکن میشه. قیمت یه کیلو تخم مرغ به بیش از 3700 تومان رسیده! هر کالایی رو که میخوای بخری ( منظورم فقط مواد غذایی روزمره است و نه اجناس غیر ضروری یا تجملاتی ) قیمتش بیشتر از روز قبل شده. در تمام دنیا بخاطر رکود اقتصادی قیمتها بشدت در حال کاهش است الا ایران که ظاهرا" همه چیزش بر عکس بقیه ی دنیا است. همینه دیگه ؛ وقتی مسئولین اجرایی خواب مدیریت جهانی میبینند ، یه عده زالو صفت میافتند به جان اقتصاد کشور و مردم.

خسته ام ؛ اساسی...........


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٦ مهر ۱۳٩٠ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ