خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

امروز ایمیلی رو میخوندم که بیان میکرد از جمله علائم آخرالزمان و ظهور اینه که اختیارات زنان از مردان فزونی خواهد گرفت و یا اینکه حداقل برابر خواهد شد ( مثلا" گفته شده که زنان جلساتی مشابه مردان برگزار میکنند ، سوار مرکب یا همون ماشین امروزی میشن ، حق طلاق خواهند داشت و .... !!!). روایات این مطالب هم برمی گشت به زمان پیامبر اکرم. نویسنده با قرار دادن چند تا عکس در مطلبش اینطور شبیه سازی کرده بود که الان تمام این علائم در ایران ) و بخصوص تهران ) هست و در نتیجه ظهور نزدیک است.....


راستش الان دهها و بلکه صدها ساله مشابه این علائم در اروپا و امریکا و همه جای دنیا غیر از ایران و چند تا کشور اسلامی دیگه دیده شده. اگر منظور فقط بروز این علائم بوده ، که خوب قبلا" روی داده. در اون روایتی هم که نقل کردند ( که معلوم نیست چقدر سندیت داره ) اسمی از ایران و تهران برده نشده که الا و بالله این علائم باید در تهران نمایان بشه. اگر هم منظور بروز این علائم در عربستان ( مهد اولیه ی اسلام ) باشه ، پس حالا حالاها تا ظهور وقت باقی مونده. تا مردان عربستانی تصمیم بگیرن که حداقل تعداد زنهاشون رو کاهش بدهند و به داشتن 4 زن قناعت کنند ، خودش چند قرن طول میکشه ؛ برابری زن و مرد و افزایش اختیارات زنان نسبت به مردان پیشکش....

پراکنده کردن چنین حرفها و چنین روایات بی سندی که با منطق و عقل هیچ سنخیتی نداره نشون میده گوینده هیچ درکی از انسانیت انسانها ( چه زن و چه مرد ) نداره و پا وایستاده تا از طریق حرفهای بی پایه و اساس ، ریشه ی برخی اعتقادات رو بزنه.

دیروز جلسه ی خوبی در مرکز ادیب داشتیم. فرصتی بود تا دوباره با دوستان قدیمی دور هم باشیم و در مورد ساخت رصدخانه صفه رایزنی کنیم. ساخت این رصدخانه به تصویب شهرداری رسیده و در بودجه سال 91 اعتباراتی برای این منظور پیش بینی شده. بنا شده جلسات منظمی رو برگزار کنیم تا چارچوب فعالیتهای این رصدخانه رو مشخص کنیم و در اختیار مهندسین طراح قرار بدیم تا حتی الامکان ، طرح رصدخانه امسال آماده بشه و از اول سال آینده دست بکار ساختش بشیم.

شنبه ای که گذشت جلسه ی هیات مدیره گروه کوهنوردی کارکنان شهرداری رو برگزار کردیم. یکی از پیشنهادهای جالبی که در این جلسه مطرح شد  اینه که یک روز در هفته ( و یا هر دوهفته یکبار ) بعنوان روز ورزش کارکنان تعیین بشه و در بعد از ظهر اون روز ، هیچ جلسه ی اداری و یا برنامه ی کاری ( بجز در بخشهای ویژه ) برگزار نشه تا کارکنان فرصت داشته باشند همراه با اعضای خانواده در برنامه های ورزشی شرکت کنند. امیدوارم پیگیری این موضوع جواب بده و نتیجه داشته باشه ؛ هر چند که میدونم این تیپ کارها در اصفهان خیلی سخت پذیرفته میشه (بر خلاف تهران).

چند سال قبل رفته بودم مشهد. ایرادی بزرگی در این شهر به چشمم اومد و دیدم کلی پروژه ی عمرانی شروع شده اما به نظر میرسید این پروژه ها خیلی فعال نباشه و این موضوع باعث شده بود چهره ی مشهد نازیبا جلوه کنه. اصفهان هم الان شاهد اجرای همزمان چندین و چند پروژه ی بسیار بزرگ است اما تفاوت حال امروز اصفهان با اون روز مشهد در اینه که تمام این پروژه های اصفهان فعال هستند و کارهای عمرانی داره بسرعت انجام میشه. در زمانی نه چندان طولانی و با بهره بردای از این پروژه ها ، هم چهره ی شهر دگرگون میشه و هم شاهد تسهیل چشمگیر در آمد و شد مردم و روان شدن ترافیک شهری خواهیم بود. این حرفها رو بخاطر این نمیگم که خوم کارمند شهرداری هستم. هر بیینده ای میتونه در این زمینه گواهی بده. کارامون بی عیب و نقص نیست اما برآیند کلی فعالیتها ، بسیار مثبت بوده و شاید کمتر مشابه ای در ایران داشته باشه. امیدوارم این روند مثبت کماکان ادامه پیدا کنه.

 


نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٦ دی ۱۳٩٠ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ