خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

دیروز شنیدن یه خبر تلخ باعث شد که حس و حالی در دوستان کوهنورد باقی نمونه و صعود رو در سکوت و صرفا" تا میانه ی راه قله انجام بدیم. یکی از دوستان کوهنورد که هر از گاهی در جمع ما حاضر میشد و از همکاران من در سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان بود ، دیروز صبح پس از اتمام شیفت کاری ، تنهایی به کوه صفه رفته و متاسفانه در همون اوایل کار ، از کوه افتاده پایین و جان به جان آفرین تسلیم کرده..... از درگاه خداوند متعال برای این جوان طلب رحمت و مغفرت و برای خانواده و بازماندگان محترمش صبر و بردباری مسئلت میکنم.

حوادث کوه صفه در سالهای اخیر تلفات زیادی ببار آورده و این از یک سو به ساختار این کوه و از سوی دیگه افزایش تعداد افرادی که به این کوه میان مربوط میشه. حضور تعداد زیادی کوهنورد حرفه ای و غیر حرفه ای و همینطور کسانی که هیچ شناختی از کوه  و کوهنوردی و خطرات این رشته ی ورزشی ندارند ، در این مکان جذاب که داخل محدوده شهر اصفهان واقع شده ، باعث بروز حوادث میشه. معمولا" این حوادث برای دو گروه روی میده ؛ گروه اول افرادی هستند که تجربه ی کوهنوردی ندارند و با ریسک کردن و عبور از مسیرهای بظاهر ساده ( اما بالقوه خطرناک ) جان خودشون رو به خطر میندازند و گروه دوم کوهنوردان حرفه ای که با اطمینان خاطر بیش از اندازه ، برخی نکات ایمنی پیش پا افتاده رو رعایت نمیکنند و همین موضوع ممکنه اونها رو با خطرات جدی روبرو کنه.

در بهار سال آینده که دوباره کار سنگنوردی رو در گروه کوهنوردی شهرداری آغاز میکنیم ، در نظر داریم مسیرها رو کوتاهتر انتخاب کنیم اما اونها رو تماما" با استفاده از تجهیزات فنی و حمایتی صعود کنیم تا مشوق گروههای دیگه برای استفاده از ابزار فنی و حمایتی باشیم.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٧ دی ۱۳٩٠ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ