خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

همونطور که پیش بینی میشد تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان برای چهارمین بار جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران رو از آن خودش کرد و در ضمن با سومین دوره قهرمانی پیاپی ، رکوردی جاودانه در این زمینه خلق کرد. نگاهی به آمار امتیازهای این تیم محبوب اصفهان در هفته های مختلف در خور توجه است :

هفته اول تا ششم: مساوی ، مساوی ، برد ، برد ، باخت ، باخت

هفته هفتم تا دوازدهم : برد ، باخت ، برد ، برد ، مساوی ، برد

هفته سیزدهم تا نوزدهم : مساوی ، برد ، مساوی ، مساوی ، برد ، مساوی ، باخت

این وضعیت کاملا" نشون از وجود مشکلات فنی متعدد در تیم داره. طبیعی هم بود ؛ مربی تیم و مدیر عامل باشگا تغییر کرده بود  و چند بازیکن کلیدی تیم رفته بودند. در پایان هفته ی دوازدهم ، سپاهان 2 امتیاز از تراکتورسازی و 9 امتیاز از استقلال عقب بود و کمتر کسی احتمال میداد که سپاهان به کورس قهرمانی برگرده. اما با شروع هفته بیستم طوفان سپاهان آغاز شد

هفته بیستم تا بیست و ششم : برد ، برد ، برد ، برد ، برد ، برد ، برد

هفت برد پیاپی 21 امتیاز ارزشمند برای سپاهان به ارمغان آورد و این در حالی بود که تراکتور سازی و استقلال در همین هفت هفته به ترتیب 13 و 10 امتیاز کسب کرده بودند. سپاهان در پایان هفته بیست و پنجم به صدر جدول رسید و تا پایان لیگ این جایگاه رو حفظ کرد.

هفته بیست و هفتم تا سی و چهارم : باخت ، برد ، برد ، مساوی ، برد ، برد ، مساوی ، مساوی

نتایج هشت هفته ی آخر لیگ قدری متاثر از بازیهای آسیایی بود. در این 8 هفته ، سپاهان و تراکتور سازی و استقلال به ترتیب 15 ، 20 و 16 امتیاز کسب کردند. دو تیم سپاهان و استقلال بدلیل حضور در جام باشگاههای آسیا و انجام بازیهای بیشتر ، خستگی زیادی داشتند و امتیاز کمتری در این 8 هفته نسبت به تراکتورسازی کسب کردند اما ذخایر امتیازی سپاهان به اون اندازه بود که قهرمانی این تیم رو حتمی کنه.

قهرمانی سپاهان علاوه بر وجود مربی کارکشته و بازیکنان خوب  مدیون حمایت بی دریغ هواداران اصفهانی و کادر مدیریتی با ثبات و فهیم این تیم بزرگ است. کسب این موفقیت ارزنده رو به تمامی هم استانهای گرامی و بویژه مردم دیار نصف جهان تبریک و تهنیت عرض میکنم و آرزو دارم باز هم شاهد موفقیت نماینده ی شایسته اصفهان باشیم.


نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩۱ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ