خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

دیروز و پریروز ، سالروز دو رویداد مهم در تاریخ ایران بود ؛ یکی جاودانه و غرور آفرین و دیگری جاودانه و عبرت آموز.

حماسه ی فتح خرمشهر در روز سوم خرداد سال 1361 که با نصرت الهی و همت غیورمردان ایران زمین روی داد برگ زرین ، جاودانه و افتخار آمیز این ملت بزرگ است که با دست خالی ، دشمن تا بن دندان مسلح رو بر زمین کوبید. دو عملیات بزرگ فتح المبین و بیت المقدس در فاصله ی زمانی کوتاهی از هم انجام شد که در نتیجه ی آن مقدار زیادی از سرزمین های اشغال شده توسط رژیم سفاک بعث عراق آزاد شد و در ضمن دهها هزار نفر از ارتش این رژیم به اسارت نیروهای ما درآمدند. یاد تمامی رادمردان بسیج و سپاه و ارتش که این حماسه ی بزرگ رو آفریدند در یاد و خاطره ی ایران و ایرانیان جاودانه و ماندگار بوده و خواهد بود.

دوم خرداد نیز سالروز حماسه ای بزرگ و جاودانه است اما متاسفانه این رویداد بزرگ ، مدتی بعد با مشکلات متعددی که در داخل کشور بوجود اومد ، نتونست شکوه و ابهتش رو حفظ کنه و تبدیل به یک عبرت شد. حضور دور از انتظار مردم در انتخابات سال 1376 ( علیرغم تبلیغات معاندان نظام ) و رأی بالای مردم به جناب آقای خاتمی ، میتونست شرایطی رو فراهم کنه که کشور به یک رشد و ترقی خیره کننده برسه اما متاسفانه از یک سو افرادی در طول 8 سال زمامداری جناب آقای خاتمی دور ایشون جمع شدند که نه برای خدمت به کشور بلکه با هدف سرنگونی نظام و یا حداقل سست کردن ارکان نظام ، موجی از سیاست بازی رو در کشور بوجود آوردند که باعث ایجاد تنشهای متعدد در طول 8 سال گردید و از سوی دیگه ، افرادی که از رأی و رویکرد مردم به جناب خاتمی ناراحت بودند و خودشون رو قیم و همه کاره ی مردم میدونستند مرتب چوب لای چرخ دولت گذاشتند و با ایجاد موانع مختلف ، بخش زیادی از انرژی مردم و دولت رو درگیر این موانع کردند.

شاید این ظرافت تاریخ باشه که سالروز این دو رویداد مهم پشت سر هم قرار گرفته تا به ما یادآوری کنه ، هر وقت اتحاد و همدلی داشته باشیم ، با دست خالی هم میتونیم کاری کنیم کارستان و اگر نفاق و دودستگی بین ما باشه ، علیرغم داشتن همه گونه امکانات ، دستاورد قابلی نخواهیم داشت.

دیروز وقتی از کوه برمیگشتم ، اتوبوس بازیکنان سپاهان رو دیدم که با اسکورت ماشینهای پلیس به سمت ورزشگاه فولاد شهر میرفت. شب گذشته سپاهان یه بار دیگه قدرتش رو به رخ حریفان کشید و با بازی منطقی و هدفمند ، تیم بی برنامه ی استقلال رو شکست داد. سپاهان در نیمه اول بار خودش رو بست و در نیمه دوم بازی رو کنترل کرد تا بازیکنان استقلال ( که گویا هیچ دستور و برنامه ی تیمی مشخصی نداشتند ) در یک بازی بسیار ضعیف و غیر قابل تصور ، کاری از پیش نبرند و با جام آسیا خداحافظی کنند. این بازی بگونه ای سوپر جام باشگاههای ایران هم بود که البته در سطح آسیا برگزار میشد. کسب این پیروزی ارزشمند رو به تمامی همشهریان گرامی بویژه هواداران تیم طلایی پوش سپاهان تبریک عرض میکنم.

غروب دیروز دقایقی روی پشت بام رفتم تا با دیدن هلال ماه رجب ، نشاطی درونی رو برای ورود به این ماه مهم در خودم بوجود بیارم. آسمون پر گرد و غبار این روزهای اصفهان مجالی برای خودنمایی زیاد به هلال ماه نمی داد اما در همین حد هم ، هلال ماه زیبا بود ؛ مثل همیشه...... ماه رجب از راه رسید. ماه دعا و راز و نیاز.......

هله ای نیازمندن که گه نیاز آمد

سر و جان به کف بگیرید که سرو ناز آمد

هله ای کبوتران حرم حریم عزت

که همای عرش پیما ، سوی کعبه باز آمد

هله ای پیاله نوشان که ز کوی می فروشان

صنمی قدح بکف با دف و چنگ و ساز آمد

هله ای گروه مستان که بکام می پرستان

به دو صد ترانه آن دلبر دلنواز آمد

هله ای امیدواران به امید خود رسیدند

که صلای رحمت از حضرت بی نیاز آمد

هله ای عراقیان شور و نوا که کعبه اکنون

به طواف کوی دلدار من از حجاز آمد

هله ای غزل سرایان که شکفته غنچه ی گل

بترنّم و نوا بلبل نغمه ساز آمد

هله طالبان دیدار جمال " لن ترانی "

که ز طور عشق آواز جگر گدار آمد

هله مفتقر در این راه بکوب پای همت

که به همت است هر بنده که سرفراز آمد

( شعر از : مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد حسین غروی اصفهانی مشهور به کمپانی )

فرا رسیدن ماه رجب و نیز سالروز میلاد باقر علم النبیین حضرت امام محمد باقر علیه السلام بر تمامی مسلمانان و محبین اهل بیت عصمت و طهارت میمون و خجسته باشد.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳٩۱ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ