خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

پس از مسافرتی چند روزه به شمال کشور ، چهاشنبه شب به خونه برگشتیم. روزهای خوبی رو در کنار خانواده و بستگان گذروندم و آماده شدم تا دوباره کار و فعالیت رو از سر بگیرم.


دوری نزدیک به 20 روزه از ورزش و کوهنوردی باعث شده که هم وزنم قدری اضافه بشه و هم درد کمر بیاد سراغم. نظم و تنوع غذائی ما در این 20 روز بخاطر دو سفر کاری و تفریحی به هم خورده. از امروز ( جمعه ) برنامه ی غذایی رو دوباره پی میگیریم و با آغاز فعالتیهای ورزشی ، نظم زمانی غذا خوردن هم برقرار میشه و امیدوارم ظرف یکی دو ماه ، برگردم به وزن قبلی.

صبح تا ظهر پنج شنبه رو خونه موندم و برنامه های افتتاحیه اجلاس غیر متعهدها رو تماشا کردم. برگزاری این کنفرانس اهمیت سیاسی و اقتصادی زیادی برای کشور ما داره. از صحبتهای دبیرکل سازمان ملل بشدت بدم اومد. بیشتر تصور میشد نماینده ی ویژه ی امریکا داره حرف میزنه تا دبیر کل سازمان ملل. در مورد فعالیتهای هسته ای ، خیلی صریح ایران رو تهدید کرد که ادامه ی این روند منجر به خونریزی خواهد شد. کاش همونجا جوابش رو میدادند. البته مجموع سخنرانیهای مقام معظم رهبری ، رئیس جمهور مصر و دکتر احمدی نژاد در مورد لزوم اصلاح بنیادین نظام سازمان ملل متحد ، باعث شده بود که آقای دبیر کل حسابی آچمز بشه!

در ترجمه ی همزمان سخنرانی رئیس جمهور مصر و زمانی که ایشون در مورد سوریه صحبت میکرد ، مترجم بگونه ای ترجمه کرد که گویا آقای مرسی گروههای مسلح سوریه رو محکوم کرده ولی بعد در اخبار شبکه های دیگه معلوم شد منظور آقای مرسی دولت سوریه بوده!! بجز مساله ی سوریه ، در مابقی سیاستها و اظهار نظرات ، شباهتهای زیادی بین سیاستهای مصر و ایران وجود داشت که این رویکرد ، حتما" باعث خشم و اخم امریکا و اسرائیل خواهد شد که یه متحد بزرگشون رو جدا شده میبینند. هر چند که ، در عالم سیاست نمیشه به گفته های جذاب و لبخندها زیاد دلخوش بود!!

طی دیروز و امروز دوبار فیلم سینمایی گاندی رو نگاه کردم. شدیدا" تحت تاثیر این مرد بزرگ قرار گرفتم. معدود افرادی در طول تاریخ یکصد ساله ی گذشته ی دنیا وجود داشته اند که اثرات وجودی اونها عالمگیر شده است. بی تردید افرادی همچون مهاتما گاندی ، امام خمینی ، نلسون ماندلا و مادر ترزا از جمله این افراد هستند که نه به یک کشور و ملیت بلکه به کل بشریت تعلق دارند. شاید این جمله غلو نباشه اگه بگیم خدا رو شاکریم که در روزگاری زندگی کردیم که برخی از این بزرگان حیات داشتند......

عکسها

جمعه 27 امرداد مصادف با 28 رمضان المبارک سعی کردم هلال صبحگاهی رمضان رو در چنین افقی رویت کنم اما بخاطر افق غبار آلود موفق نشدم.

 

عکسهایی از سفر به شمال

 

آنقدر هست که از ما اثری باقی نیست.....


نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٠ شهریور ۱۳٩۱ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ