خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

چند عکس از گلها که به تازگی گرفته ام :


سال گذشته از دهکده گل محلات ، یه کوزه گل قهر و آشتی خریدم. دانه هایی شبیه عدس اما به رنگ قهوه ای روشن روی این گیاه بود که حدس زدم باید بذرش باشه. این بذرها رو چند بار کاشتم اما عمل نیومد. اواخر بهار یه بار دیگه این بذرها رو کاشتم. هر چی که بود ریختم با این نیت که یا سبز میشه و یا بی جهت اونها رو نگهداری نمیکنم. چندی بعد بوته های نحیف گیاه سر از خاک درآوردند و رفته رفته بزرگتر شدند. حالا 4-3 کوزه از این گیاه رو دارم. برگهای گل قهر و آشتی شبیه به سرخس اما در اندازه ای کوچک هستند و به محض تماس شیئی با این برگها ، اونها بلافاصله خودشون رو جمع میکنند و چند دقیقه بعد دوباره باز میشن. نکته ی جالبی که امروز دیدم ، گل بسیار زیبای این گیاه بود ؛ گلی صورتی رنگ و تپلی ( کمی بزرگتر از یه فندق )

 

یه کوزه گل شاه پسند هم دارم که در زمستان گذشته تا مرز خشکیدن پیش رفت اما به مرور دوباره سبز شد. در تابستون بخاطر گرمای زیاد هوا گل نداد اما حالا به گل نشسته. گلهای رنگارنگ این گیاه رو خیلی دوست دارم

 

اگر بخواهم یه فهرست 10 تایی از گلهایی که خیلی خیلی دوستشون دارم تهیه کنم حتما" یکی از اون 10 تا ، گل ستاره ای ( یا بقول بعضیها شاه اشرفی ) خواهد بود.

 

رگهای زندگی

 

گل نیلوفر هم ، در همون فهرست 10 تائی جا داره. دیدن این گل در کنار برگهای قلب مانندش یه حس عجیب به آدم میده.....


نوشته شده در تاريخ جمعه ۳۱ شهریور ۱۳٩۱ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ