خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

دیروز ، روز کاری بسیار پر برکتی بود. دو جلسه تاثیرگذار و بسیار مهم ، جزئی از برنامه های دیروزم بود که امیدوارم نتایج اون رو در شهرداری و مرکز آموزش نجوم ادیب شاهد باشیم.

در مورد مرکز آموزش نجوم ادیب مدتها است که حاشیه هایی درست شده و اختلاف نظرهایی بین افرادی که در ارتباط با این مرکز فعال هستند بوجود اومده. عوامل متعدد و زیادی در بوجود اومدن این اخلاف نظرها موثر بوده اما در بین این عوامل ، چند تا از اونا مهمتر و اساسی تر هستند و پرداختن به اونها میتونه حل کننده ی مسائل زیادی باشه. اعتقاد شخصی من این بود که اگر به برخی موضوعات ساختاری مرکز پرداخته بشه ، شاید وضعیت بهینه تری بوجود بیاد. این مساله رو با گروهی از دوستان ( اعم از اعضاء گرامی و کادر محترم مرکز ) مطرح کردم و خوشبختانه دیدم هر دو گروه با این نظر موافق هستند. با برخی اساتید ارجمند هم مشورت کردم و اونها هم همین نظر رو داشتند. برای همین تصمیم گرفتم تا با حضور کمی فعالتر در برنامه های نجومی اصفهان ، با همراهی ، همکاری و مساعدت همه ی دوستان ، شرایط  رو بگونه ای دربیاریم تا مرکزی که دوران درخشانی رو در سابقه خودش داره و در سالهای اخیر هم با تلاش و همت بیش از گذشته ( توسط اعضاء و کادر مرکز ) حفظ شده ، بتونه مثل همیشه نقش ارزنده ی خودش رو در جامعه نجوم آماتوری اصفهان و ایران ایفا کنه. در این راه توجه به چند نکته بسیار لازمه و نباید از اون غافل شد :

1-     گذشته و رویدادهای مربوط به اون دیگه وجود نداره و نباید وقت خودمون رو صرف پرداختن به اون بکنیم. نگاه به گذشته فقط تا اون اندازه مفیده که دستاوردی برای حال و آینده ی ما داشته باشه.

2-     مهمترین عامل موفقیت مرکز نجوم ادیب این بوده و هست که افراد مرتبط با این مرکز ، بدلیل عشق و علاقه ای که به نجوم داشته و دارند ، ایثارگرانه به ترویج نجوم پرداخته اند. برای کسب موفقیتهای دوباره ، باید این روحیه را در خودمون حفظ و تقویت کنیم.

3-     در زمان تصمیم سازی باید به نظر همه توجه کرد ، اما در مقام اجرای تصمیمات و سیاسیتهای اتخاذ شده ، نمیشه رضایت همه رو تامین کرد. همه باید این واقعیت را بپذیریم که گریزی جز این نیست که به خرد جمعی و تصمیماتی که توسط دست اندرکاران اتخاذ میشه احترام بگذاریم ، حتی اگر این تصمیمات مغایر با نظرات اولیه ی ما باشه.

4-     داشتن روحیه ی گذشت و نیز صبر و بردباری در مواجهه با مشکلات و ناملایمات ، از جمله ی نیازهای اساسی زمان حاضر است.

5-     حرکت آگاهانه و هدفمند بر اساس منطق ، ایده ال نگری توأم با واقع گرایی و نیز پرهیز از لجاجت و خود رأیی ، رمز موفقیت ما در زمان حال و آینده خواهد بود.

سرمای هوا در حال کاهشه و بزودی بهار فرا میرسه. امیدوارم شاهد بهاری دیگر باشیم.....


نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٧ دی ۱۳۸٦ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ