خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

طی روزهای گذشته اقدامات مهمی برای سازماندهی مجدد مرکز آموزش نجوم ادیب انجام شد. جناب آقای دکتر سقائیان نژاد شهردار دانشمند و فرهیخته اصفهان در غروب روز دوشنبه 30 اردیبهشت از مرکز بازدید کردند. این بازدید قرار بود پیش از ظهر و یا غروب روز یکشنبه انجام شود ، اما بدلیل تراکم فوق العاده برنامه های جناب شهردار ، این بازدید به غروب دوشنبه موکول شد و ما در بعد از ظهر روز دوشنبه از زمان  حضور جناب شهردار مطلع شدیم. به سهم خود ،  از محضر ایشان تشکر میکنم که علیرغم برنامه های زیاد و بازدیدهای متعددی که دارند ( که معمولا" از ساعتهای اولیه بامداد آغاز و تا ساعات پایانی شب ادامه دارد ) این افتخار را دادند که دقایقی ، میزبان ایشان در مرکز ادیب باشیم.

 در این بازدید که جناب آقای تحویل پور معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ، جناب آقای رنجبر مشاور و مدیر دفتر جناب شهردار ، جناب آقای مهندس زمانی مدیر فرهنگی هنری سازمان فرهنگی تفریحی و جناب آقای منجمی مدیر مرکز هم حضور داشتند ، توضیحاتی در مورد تاریخچه تاسیس و فعالیتهای مرکز ،‌ خدمات ارائه شده به شهروندان گرامی ، برنامه های در دست اقدام  و چالشهایی که برای پویایی مرکز با آن روبرو هستیم به عرض جناب شهردار رسید.

 

ایشان ضمن تاکید بر این نکته که برای حمایت از مرکز و فعالیتهای علمی فرهنگی آن ، در این محل حضور پیدا کرده اند رهنمودهای مهمی در رابطه با این فعالیتها بیان فرمودند که اهم آن عبارت است از:

 

1-     فعالیتها مرکز میبایست بر اساس اهداف کلان شهرداری اصفهان و سازمان فرهنگی تفریحی ، برنامه ریزی شده و حدود آن مشخص گردد.

2-     اهداف و سیاستهای شهرداری و سازمان در عرصه فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و نیز برنامه های مصوب مرکز ،‌ میبایست به نحو مقضی به اطلاع استفاده کنندگان از خدمات مرکز برسد تا سطح انتظارات ، متناسب با شرح وظایف و مقدورات مرکز باشد.

3-     فعالیتها مرکز بگونه ای باشد که عموم شهروندان بتوانند از خدمات آن بهره مند شوند.

4-     حمایت تعریف شده از استعدادهای درخشان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیتها ، بویژه در مورد اقشار محروم و کم بضاعت جامعه مورد تاکید است.

5-     به منظور استفاده ی بهینه تر از امکانات موجود ، در تشکیل هیات امنا تسریع شود.

هر چند فرصت این بازدید کوتاه بود ، اما رهنمودهای ارائه شده بخوبی نشانگر اشراف کامل جناب شهردار به عملکرد مرکز بود. پس از عزیمت جناب شهردار ، بلافاصله جلسه ای برای پیگیری دستورات و رهنمودهای ایشان تشکیل شد. ادامه این جلسه در بعد از ظهر روز سه شنبه 31 اردیبهشت پیگیری شد و طی آن اساسنامه پیشنهاد شده برای مرکز آموزش نجوم ادیب با اصلاحاتی جزئی به تصویب رسیده و احکام اعضای منتخب هیات امنا صادر گردید.

 

هم اینک زمان آن فرا رسیده تا با کار و تلاش بیشتر ، شاهد درخشش هر چه بیشتر ستاره ی همیشه درخشان آسمان نجوم غیر حرفه ای ایران - مرکز آموزش نجوم ادیب - باشیم. مقامات محترم شهرداری ( بویژه جناب شهردار و معاون محترم فرهنگی اجتماعی شهرداری ) نشان دادند که حامی فعالیتهای این مرکز که در جهت اجرای اهداف شهرداری و سازمان تعریف میشود ، هستند. حال نوبت ماست تا ثابت کنیم ، مرکز ادیب استحقاق این حمایت را دارد. بسم الله.......


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۸٧ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ