خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

به نام خدا

شب گذشته اولین جلسه ستاد استهلال استان اصفهان در محل جدید و با حضور حجت الاسلام و المسلمین صالحیان دبیر محترم ستاد و 16 نفر از رصدگران ( منتخب و نماینده گروههای رویت هلال استان ) برگزار شد. چند روز قبل که با جناب صالحیان در باره فعالیتهای ستاد گفتگو میکردیم ، بنا شد در محل ساختمان اداری مصلی بزرگ اصفهان ، اطاقی را به ستاد استهلال اختصاص دهند. فضای بزرگ این اطاق به ما اجازه میداد تا جلسات اعضای ستاد و حتی دوره های آموزشی رویت هلال را در آن برگزار نماییم. بخشی از اطاق هم برای نگهداری تجهیزات رصدی و آموزشی اختصاص داه میشد. پیشنهاد کردم مبلمانی که در داخل اطاق بود به جای دیگری منتقل شود تا فضا برای قرار دادن چند صندلی مدرسه ای باز شود. دیشب که برای حضور در جلسه به محل جدیدمان مراجعه کردم دیدم این خواهش بنده پذیرفته شده و میتوان از همین فردا فعالیتهای آموزشی را نیز در این مکان انجام داد.

 

 

از چند سال قبل تاکنون ، مدیریت محترم مرکز ادیب وظایف دبیرخانه ستاد استهلال استان و پشتیبانی فنی از گروههای رصدی را انجام داده بودند. اما گسترش فعالیتهای ستاد ( که همزمان با آغاز دور جدید فعالیتهای مرکز ادیب بود ) باعث شد تا به منظور هماهنگی بیشتر و پرداختن دقیقتر به مسائل اداری ، پشتیبانی ، فنی و علمی ستاد استهلال استان ، مستقل از مرکز ادیب به فعالیت بپردازیم ؛ هر چند که مدیر محترم مرکز و اعضای گروه رویت هلال مهتاب (وابسته به مرکز ادیب) بخش جدایی ناپذیر ستاد استهلال استان هستند و در سازماندهی جدید نیز کماکان از وجود این دوستان بهره مند خواهیم بود.

 

 

به نظر میرسد حالا دیگر همه چیز برای شروع کارهای برنامه ریزی شده آماده است زیرا :

-         متولیان محترم استهلال استان ( بویژه حضرت آیت الله طباطبایی امام جمعه محترم اصفهان و جناب آقای صالحیان دبیر محترم ستاد ) همه گونه حمایت و پشتیبانی را از فعالیت رصدگران بعمل آورده و می آورند

-         دهها رصدگر حرفه ای ، دقیق و پا کار داریم که هر کدام از آنان تجربیات مهم و ارزنده ی رصدی را در پرونده خود داشته و بعضا" صاحب رکوردهای درخشانی در زمینه رویت هلال هستند.

-         مجموعه ی کاملی از تجهیزات رصدی در دسترس رصدگرانمان است. در کنار ابزار اختصاصی ستاد استهال استان و ابزاری که متعلق به خود رصدگران است ، ما همیشه از حمایت فنی مرکز ادیب ، جناب آقای مهندس کریمی و نیروهای مسلح استان بهره مند بوده ایم.

-         فضای مناسب برای فعالیتهای علمی و آموزشی را در اختیار داریم.

-         افراد توانمندی برای برنامه ریزی کار ستاد در کنارمان هستند.

 

 

در آغاز این سازماندهی جدید ، چند روز پیش پیشنهاد اجرای یک پروژه تحقیقاتی در زمینه هلال ماه را به متولیان ستاد استهلال استان ارائه دادم. هم اکنون منتظر فراهم شدن مقدمات این پروژه هستیم تا انشاءالله طی روزهای آینده ، اجرای آن را آغاز کنیم. این پروژه رصدگران استان را به مدت 8 ماه درگیر خود خواهد کرد و امیدواریم دستاوردهای آن ، منشاء تحولات مهمی باشد. برنامه های دیگری نیز در دستور کار ستاد قرار داده شده که در فرصتهای بعدی بدان اشاره خواهم کرد.

 

 

امروز صبح خیلی زود به کوه صفه رفتم و پس از 55 دقیقه پیاده روی و کوهپیمایی ، نظاره گر طلوع خورشید از فراز کوه شدم. منظره دلچسبی بود. 1 ساعت هم برای بازگشت صرف شد. پس از صبحانه هم برای نصب دو چراغ روشنایی در جلوی درب حیاط ، دست بکار سیم کشی و دیگر امور برقی شدم. بچه هام میگن ما بلاخره نفهمیدیم بابامون چکاره است؟! برقکاره ؟ حسابداره ؟ باغبونه؟ عکاسه؟ منجمه؟ لوله کشه؟ تعمیرکار وسایل برقیه؟ یا ....

 

 

در وبگردی امروز ، سری هم به سایت هلال ماه زدم. دو سه مطلب جدید و جالب رو در سایت قرار دادند برای دیدن سایت هلال ماه ، اینجا رو کلیک کنید.


نوشته شده در تاريخ جمعه ۳ آبان ۱۳۸٧ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ