خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

دیروز در اجتماع بزرگ مسجد سید اصفهان شرکت کردم. برای اولین بار بود که در یه گردهمایی انتخاباتی حضور داشتم. حتی در دو دوره انتخابات دولتهای هفتم و هشتم چنین علاقه ای نداشتم اما اینبار میخواستم مواضع آقای مهندس میر حسین موسوی و همینطور جو حاکم بر اینگونه گردهمایی ها رو از نزدیک بشنوم و ببینم. جمعیت بسیار زیادی اومده بود که بخوبی میشد دید که اکثر اونها جوانان و دانشجویان بودند. مهندس موسوی در سخنرانی خود نقدهای جدی و بسیار اساسی به عملکرد دولت مطرح کرد که در عین حال که نقد بود ، برنامه ی کاری دولت آقای موسوی رو هم تبیین میکرد.

 

دیشب هم سخنرانی تبلیغاتی آقای دکتر رضایی رو با دقت دیدم و شنیدم. متن سخنرانیهای حجت الاسلام کروبی رو هم قبلا" دیده بودم. با اینکه این سه کاندیدا ، از سه جناح مختلف و با سه رویکرد متفاوت هستند اما یک نکته ی مشترک در حرفهاشون وجود داره و اون " انتقاد از شیوه ی مدیریت اجرایی کشور و نگرانی از تداوم این شیوه " است. خیلی از حرفهایی که این سه کاندیدا میزنند ، فقط یه حرف سیاسی و مربوط به دوره ی انتخابات نیست. اینها حرفهای روزمره ی مردم است که تاکنون فرصتی برای طرح شدن پیدا نکرده بودند.

 

نگرانی در مورد غفلت دولت از سرمایه گذاریهای اساسی اقتصادی ، منحل کردن شوراهای تخصصی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، بیکاری ، تورم و گرانی ، ورود بی رویه ی انواع و اقسام محصولات مصرفی خارجی و نابودی تولید ملی ، اتخاذ شیوه ی تهاجمی کم بازده در سیاست خارجی ، ایجاد تنش در روابط منطقه ای همزمان با گسترش بدون توجیه روابط فرا منطقه ای با کشورهای ضعیف ، امنیتی کردن مقوله فرهنگ ، خالی کردن خزانه دولت با پرداختهای متعدد جاری و ...... بخشی از انتقاداتی است که این روزها از زبان کاندیداها و مردم شنیده میشه.

 

در چنین حالتی ، باید صحبتهای جناب آقای دکتر احمدی نژاد شنیدنی باشه تا ببینیم چه پاسخی برای این انتقادات دارند. در انتخابات سال 1384 ، آقای احمدی نژاد با املایی نانوشته و با نقد دولتهای سازندگی و اصلاحات و در نبود حریف همآوردی همچون دکتر سید محمد خاتمی توانست به دور دوم انتخابات راه پیدا کنه و در اون دوره هم بخاطر حجم وسیع تبلیغات منفی بر علیه آیت الله هاشمی رفسنجانی از یک طرف و دفاع بسیار بد طرفداران آقای هاشمی از ایشون ، از سوی دیگه ، رای موافق مردم رو بخودشون جلب کنند و رئیس دولت نهم بشوند. اما الان شرایط فرق داره.

 

الان رئیس جمهور محترم کارنامه ای 4 ساله رو در دست دارند که باید در مورد اون به مردم توضیح بدهند. هر چند که در این سالها دولت نهم ، بیش از اونکه از عملکرد خودش بگه ، به دولتهای قبلی حمله کرده ، دستاوردهای دولتهای قبلی رو منکر شده و تمام کارهای انجام شده رو حاصل فعالیت دولت نهم معرفی کرده ، اما امیدواریم برای یک بار هم که شده ، پاسخگویی مناسبی رو از دولت شاهد باشیم. پاسخگویی صحیح و قانع کننده ، تضمین کننده ی جلب مجدد آرای مردم به دولت کنونی خواهد بود و هر گونه فرافکنی ( اون هم با حضور شخصیتی همچون مهندس موسوی در عرصه ی انتخابات ) باعث میشه که جناب آقای احمدی نژاد ، اولین رئیس جمهوری بشه که پس از پایان دوره ی اول مسئولیتش ، نتونسته حمایت دوباره ی مردم رو از آن خودش بکنه.

 

با ید صبر کرد و بدون هرگونه غرض ورزی و پیش داوری ، به حرفها گوش کرد و این حرفها رو با عملکردها مقایسه کرد.

 

 


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۳ خرداد ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ