خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

خوب ؛ اولین سخنرانی تبلیغاتی رئیس جمهور محترم از تلویزیون پخش شد. نکات قابل توجه در مورد این سخنرانی عبارت است از :

-         برای اولین بار دکتر احمدی نژاد در سخنرانی خود حتی یک کلمه هم در مورد فلسطین ، لبنان ، عرق ، افغانستان ، اسرائیل و هولوکاست سخنی بمیان نیاورد و در عوض دهها و صدها بار از کلمات " ملت ایران " استفاده کردند.

-         ایشان بر خلاف تمامی سخنرانیهایی که در طول این چهار سال ایراد کردند حتی یکبار هم به " دولت نهم " اشاره نکردند و بگونه ای حرف زدند که گویا چیزی بنام کابینه و دولت وجود ندارد و تمام کارها را ( چه خوب و چه بد ) ملت ایران بوده که در حق خود انجام داده است.

-         در ابتدای سخنرانی به مدیریت حضرت امام عصر (عج) در تمام امور دنیا و کشور اشاره کردند و این نکته ای است که مراجع و علمای بزرگ بارها با طرح آن مخالفت کردند زیرا ممکن است مشکلاتی که توسط رفتارهای نسنجیده و غیر کارشناسی گروهی از افراد روی داده است العیاذ بالله به حساب مدیریت حضرت صاحب ( عج ) گذاشته شود.

-         در نقد شرایط ایران در 4 سال گذشته ، جناب رئیس جمهور به فاصله گرفتن مسئولین از مردم اشاره کردند. این موضوع در مورد برخی مسئولین یک واقعیت است اما اتفاقا" افراد مورد نظر آقای احمدی نژاد ( که اشارات غیر مستقیمی نیز به آنان داشتند ) کسانی بودند که در دو دوره انتخابات هفتم و هشتم ریاست جمهوری ، بیش از 42 میلیون رای همین ملت ایران را بدست آوردند. با این حساب باید از جناب رئیس جمهور پرسید که منظور شما کدام ملت ایران است؟

-         دکتر احمدی نژاد در ادامه ، تمام دستاوردهای صنعتی را که در طول این 4 سال به بهره برداری رسیده اند را یکجا به نام نتیجه کار ملت ایران ( منظور دولت نهم است ) فهرست کردند. از تولید فولاد و سیمان و آلومینیوم و پتروشیمی و ..... گرفته تا .....

-         جناب رئیس جمهور گفتند که ملت ایران در آنچنان نقطه ی اوجی قرار دارد که دیگر وقت آن رسیده به برنامه های بزرگتر بپردازد. ایشان در سالهای اخیر هم فرموده بودند که باید هر چه سریعتر کشور را به نقطه ی اوج برسانیم تا بتوانیم به ایفای نقش خود در اصلاح جهان بپردازیم.

-         دکتر احمدی نژاد به دستاوردهای هسته ای هم اشاره کردند. بدون شک رشد علمی دانشمندان ایرانی در این زمینه حیرت انگیز و غرور آفرین است. اما از این غرور علمی که بگذریم باید از ایشان پرسید که وقتی شما قرارداد سعدآباد را با عزت ایران سازگار نمیدانید ، آیا این را با عزت ملت ایران سازگار میدانید که علیرغم درگیری که دولت نهم بر سر مساله ی هسته ای با دنیا بوجود آورد و علیرغم هزینه های سنگین سیاسی و اقتصادی که در این راستا بر ما تحمیل شد ، در طول این 4 سال مکرر در مکرر بازی روسیه را خوردیم و هنوز هم خبری از راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر نشده است؟ آیا بازی خوردن از روسیه به اندازه ی قرارداد سعد آباد ننگین نیست؟

 

با اینکه صحبتهای رئیس جمهور محترم در تضادی غیر قابل انکار با حرفها و درددلهای روزمره جمع زیادی از مردم کوچه و بازار که در زیر بار فشار اقتصادی ، تورم و بیکاری کمر خم کرده اند دارد ، اما باید اذعان کرد که هنوز برای قضاوت زود است. شاید مناظره های دو به دو کاندیداهای محترم ، بهترین سنگ محک برای این باشد که بفهمیم کدامیک از این 4 نفر صدق کلام بیشتری دارند و در پی عوام فریبی و جمع آوری آراء نیست.

 

باید صبر کرد و دید و شنید.

 

فرزند کوچکم دارد برای امتحان فردا آماده میشود. احکام مربوط به غسل مستحبی روز جمعه را باید حفظ کند. جالب است...... مگه نه؟


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٤ خرداد ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ