خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

مناظره ی دیشب بین اقایان موسوی و کروبی ، براستی مناظره نبود ؛ اما چرا ؟

 

با کمال تعجب و تاسف شاهد آن هستیم که رئیس جمهور به اصطلاح متدین کشور به راحتی آب خوردن و در پیروی از آموزه های هیتلر ( آنگونه که خود آقای رئیس جمهور در گفتگوی ویژه خبری بیان کرد ) انواع و اقسام دروغهای ریز و درشت را با شهامت تمام! و جلوی چشم دهها میلیون بیننده ی هوشیار ایرانی بر زبان جاری میکند و نگران هیچ چیز هم نیست.

 

آقای احمدی نژاد به کروبی میگوید عکس همسر مرا در روزنامه ات چاپ کردی اما دیشب معلوم شد که احمدی نژاد دروغ گفته و روزنامه ی اعتماد این کار را کرده و نه روزنامه ی اعتماد ملی که متعلق به کروبی است!

 

آقای احمدی نژاد آمارهای رنگارنگ را در دفاع از عملکرد اقتصادی دولتش بیان میکند اما آقای موسوی به استناد گزارشهای اقتصادی بانک مرکزی همین دولت نهم ( که در سایت بانک مرکزی هم موجود است ) نشان میدهد که رئیس جمهور چطور با شعور مردم ایران بازی کرده و به آنان دروغ میگوید.

 

آقای احمدی نژاد میگوید اطرافیانش از هر گونه عیب اقتصادی مبرا هستند اما این سوال آقای موسوی بی پاسخ مانده است که در نتیجه ی تغییر چند باره ی تعرفه وارادات موبایل ، شکر و خودرو چه کسانی منفعت بردند؟ چه کسانی با علم به اینکه این تغییرات در راه است انبوهی از کالاهای ذکر شده را با قیمت پایین به کشور وارد کردند و سپس با تغییر دوباره ی تعرفه آن را به قیمتهای بسیار بالاتر فروختند و یک شبه بر ثروتهای افسانه ای خود افزودند؟

 

آقای احمدی نژاد به کروبی میگوید در بنیاد شهید زندان درست کرده ای اما معلوم میشود برای حفظ حقوق فرزندان و همسران شهداء شعبه ای قضایی در طبقه 11 بنیاد ایجاد شده بود و ....

 

آقای احمدی نژاد پرونده ی شهرام جزایری را طرح میکند اما با سانسور نام بقیه ی افرادی که از شهرام جزایری پول گرفته اند ( که هم اینک در صف حامیان آقای رئیس جمهور قرار دارند ) انگشت اتهام را فقط بسمت کروبی نشانه میرود و این در حالی است که قوه قضائیه برای این پرونده حکم صادر کرده و هیچ اتهامی را متوجه آقای کروبی نکرده است.

 

آقای احمدی اینگونه وانمود میکند که در زمان جنگ سرمایه گذاریهای اساسی در کشور در حد صفر بوده اما مشخص میشود که علیرغم هزینه های سرسام آور اداره ی جنگ و علیرغم درآمدهای بسیار پایین نفتی ، دولت برای بیش از 300 طرح زیر بنایی ( مانند فولاد مبارکه ) به هر وسیله ای شده منابع مالی اختصاص داده و آن را به اتمام رسانده است

 

دروغهای آقای احمدی نژاد آنقدر زیاد بوده و هست که اگر صد مناظره ی دیگر مثل مناظره ی آقای موسوی و کروبی صرف ارائه ی دلایل دروغگویی دولت شود ، باز هم وقت کم می آید

 

تهمتهایی که آقای احمدی نژاد در این شبها به برخی از افراد برجسته نظام میزند اولین بار توسط فردی بنام پالیزدار مطرح شد. آقای احمدی نژاد همان حرفها را دارد مطرح میکند ؛ اما با یک تفاوت اساسی. رئیس جمهور حق طلب ! و شجاع! ایران که بقول خودش در راه عدالت طلبی سینه ی خود را آماج همه ی حملات کرده است ، از فهرست باصطلاح مفسدینی که پالیزدار ردیف کرده بود ، چند نام را مطرح و چند نام مهم دیگر را حذف کرد. حق هم با آقای رئیس جمهور است. چه دلیلی دارد که ایشان نام افرادی را که برای این انتخابات با صدور اطلاعیه از او حمایت کرده اند بعنوان مفسد اقتصادی ببرد؟؟؟؟؟

 

آقای احمدی نژاد ؛ اگر حرفهای پالیزدار غلط و دروغ بوده چرا همان حرفها را شما هم میزنید و اگر راست و درست بوده چرا گلچین میکنی برادر؟؟!!!

شما با این کار خود به آن مردم مستضعف و محرومی که به هر دلیل شما را انتخاب آرمانی خود تصور میکنند خیانت کرده اید. شجاعت شما در بیان مطالب فقط دامان مخالفین سیاسی شما را گرفته اما مهرورزی شما نصیب دوستانتان شده که دست بر قضا همان پالیزدار مشهور ، فهرستی از آنان را بعنوان مفسدین بزرگ اقتصادی ردیف کرده است. شما در فیلم انتخاباتی جدیدتان علفهای هرز باغچه را میکنید و میگویید برخی از این علفهای هرز خود را به شکل سبزیهای اصلی در می آورند ولی باید آنها را کند. عجیب است که چشمان تیز بین شما این علفهای هرز را فقط در صف مخالفین سیاسی شما جستجو و رصد میکند. آیا به اطراف خود توجه میکنید؟ نه ؛ مصلحت ایجاب نمیکند که اینجا هم شجاعت بخرج دهید. شما خار را در دست دیگران میبینید اما تیری که در چشم دارید را نمی بینید.

 

بیچاره مردمی که دل به شما بسته اند. بیچاره مردمی که شما را نماد حق طلبی و عدالت خواهی تصور کرده اند. مظلوم مردمی که حق خود را بصورت صدقه در شب انتخابات از شما دریافت میکنند. مظلوم مردمی که در روستاها و مناطق مستضعف نشین امیدشان را به ساده زیست بودن شما بسته اند و میگوییند او درک میکند که ما چه میکشیم اما نمیدانند اطرافیان شما کسانی هستند که فقط در مدت 10 سال صدها میلیاد تومان ثروت بدست آورده اند و امروز همنشین جناب شما هستند.

 

آقای رئیس جمهور ؛ شما در مناظره با آقای کروبی از ایشان پرسیدید منزل شما در اول انقلاب کجا بوده و الان کجا هست؟ هر چند این موضوع ارتباطی به شما نداشته اما عزیز عدالت خواه ، آیا از وزیر کشورت هم همین سوال را پرسیدی که چگونه در یک دوره ی کوتاه ( که بخشی از آن را در معیت حضرتعالی بوده )‌ صاحب این ثروت افسانه ای شده است ؟ آیا از معاون اجرائیت هم پرسیدی؟ آیا از معاون ورزشیت هم پرسیدی؟ رئیس جمهور عزیز من ؛ آیا مرگ خوب است اما برای همسایه؟

 

آقای موسوی در صحبتهای دیشب خود به این اشاره کرد که چرا قراردادهای نفتی  در وزارت کشور منعقد میشود؟ آقای کروبی به پرونده جنابعالی و آقای محصولی ( وزیر کشور دولت نهم ) در باره ی نفت اردبیل در قوه قضائیه اشاره میکند؟ آیا شما صلاح نمیدانید در مورد مافیای نفتی ، کنکاش مختصری هم در همان نزدیکیها بکنید؟

 

سخن بسیار است و درد دل سنگین. دوست داشتم اگر احیانا" احمدی نژاد در انتخابات پیروز نشد ، بازنده ی اخلاق نباشد ، بازنده ی فساد اطرافیانش نباشد. دوست داشتم نام احمدی نژاد بعنوان مرد شجاع و عدالتخواهی که تنها عیب و گناهش نداشتن راهکار مناسب برای اداره ی کشور بود در تاریخ ایران جاودانه بماند. دوست داشتم چهره ی این مرد برایم مظهر ساده زیست بودن باقی بماند و هیچ انگ دیگری بر آن نچسبد. آری ؛ من همه ی این آرزوها را داشتم. برداشتها و تفکرات سیاسی من با آقای احمدی نژاد همخوان نبود اما او را دوست داشتم.

 

اما صد حیف ؛ بازیهای سیاست ، آن چهره ی دوست داشتنی را چه تغییرها که نداده است..... افسوس


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ