خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

برای پیگیری نتایج انتخابات ، دیشب و امروز استراحت کوتاهی داشتم. از منابع خبری مختلف ، نتیجه شمارش آراء رو دریافت میکردم. در این مورد باید بگم که :

 

-         سرعت شمارش آراء در این دوره بی نظیر بود. در دوره ی قبل ، از پایان رای گیری تا ساعت 7 صبح روز بعد فقط 12 میلیون رای شمارش شده بود اما در این دوره در عرض 2 ساعت بیش از 10 میلیون رای شمارش شد.

-         ستاد انتخابات تقریبا" با شمارش هر 5 میلیون رای ، نتایج رو اعلام میکرد. در همون 5 میلیون اول اعلام شد که نسبت آرای آقای احمدی نژاد و آقای موسوی ، 67% به 29% است. جالبه که در تمام اعلامهای بعدی این نسبت با تغییرات بسیار جزئی ثابت مونده. برای اولین باره که نمودار درصد آرای کاندیداها ، پس از اولین اعلام ، بصورت خطی کاملا" افقی دراومده.

-         سوال جدی که ذهن رای دهندگان به آقای موسوی رو بخودش مشغول کرده اینه که تا کجا میزان رای ملت است؟ مشاهدات عینی رویدادهایی که در شهرهای مختلف در جریان بود با نتایج اعلام شده ی انتخابات هیچ همخوانی نداره.

-         نتایجی که از طرف ستاد انتخابات اعلام میشه برای همه عجیبه. من بشخصه در انتخابات دور نهم ریاست جمهوری خیلی سرخورده شدم. در اون انتخابات و در هر دو مرحله به آقای هاشمی رای دادم ولی وقتی نتایج اعلام شد دیدیم بنا به دلایل مختلف مردم از آقای هاشمی روی برگردوندند. اون انتخابات اولین انتخابات ریاست جمهوری برای من بود که کسی رو که بهش رای داده بودم انتخاب نشد. اما انتخابات دهم خیلی فرق میکنه. اینجا دیگه سرخورده نیستم. فرق بسیاری هست بین حالتی که ببینی با فضا سازی صورت گرفته فکر ، نظر و رای آدم در اقلیت قرار گرفته ، با حالتی که ببینی در اکثریت هستی اما بعدا" بهت بگن رفتی توی گروه اقلیت.

-         احتمالا" رکورد درصد مشارکت ملی در انتخابات ریاست جمهوری کماکان برای دوم خرداد 76 باقی می مونه

 

با اینکه شمارش آراء تموم نشده اما بعید به نظر میرسه چیزی تغییر کنه ( چه در شمارش آراء ، چه در اعلام نظر شورای نگهبان و چه در اعتراض کاندیداها به......). باید پذیرفت که سکان اداره ی کشور یه بار دیگه به آقای احمدی نژاد داده شده. من به سهم خودم از انتخابم پشیمون نیستم. امیدوارم شرایط کشور در 4 سال آینده بگونه ای باشه که کسانی که به آقای احمدی نژاد رای دادند هم از کارشون پشیمون نشوند.

 

انتخابات در حال تموم شدنه. حالا ما موندیم و کلی کار که باید برای ایران انجام بدیم. بانک جهانی پیش بینی کرده که رکود اقتصادی حاکم بر دنیا در سال آینده ی میلادی تشدید میشه. یه عزم جدی برای همکاری ملی لازم داریم تا بتونیم بر مشکلاتی که احتمالا" اقتصاد ما رو بزودی در بر میگیره فائق بشیم. وقت نزاع و رقابت تموم شد ؛ زمان کار و رفاقت فرا رسیده.

 

برای آقای احمدی نژاد آرزوی توفیق میکنم و امیدوارم بعنوان عالی ترین مقام اجرائی کشور ضمن عمل به وعده هایی که دادند ، در اعتلای همه جانبه ی ایران عزیز کوشا و موفق باشند ، انشاءالله


نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ