خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

رویدادهای در اطراف دولت داره رخ میده که حامیان آقای رئیس جمهور رو شدیدا" شگفت زده و منفعل کرده. نمیخوام بگم از بروز این مشکلات خوشحالم. آشفتگی در اداره ی امور کشور چیزی نیست که باعث خوشحالی کسی بشه. اینها همه اش هزینه هایی است که متاسفانه دودش به چشم مردم میره.

 

اما از یه چیز خوشحالم و اون اینکه حالا برای خیلیها روشن شد که در پس حرفهایی که از دو لب رئیس جمهور در ایام قبل از انتخابات بیان شده و باعث هیجان و خوشحالی بیش از اندازه ی گروهی از هواداران ایشون گردید ، مسائل دیگری هم وجود داشته و داره که خوشبختانه یا متاسفانه یکی یکی دارن از پس پرده بیرون میان.

 

اصلا" دوست ندارم حتی لحظه ای خودم رو جای کسانی تصور کنم که تا دیروز در ولایت پذیری رئیس جمهور قلم فرسایی میکردند و امروز موندند که چه جوری کارهای همین رئیس جمهور رو  توجیه کنند. رئیس جمهور علاوه بر تاخیر 7 روزه در اجرای فرمان رهبری ، در نامه ای که خطاب به مقام معظم رهبری ارسال داشتند تصریح کردند که این فرمان را در راستای اصل 57 قانون اساسی اجراء می کنند. معنای این نامه این است که آقای رئیس جمهور مودبانه اعلام میکند با فرمان رهبری مخالف است و صرفا" در قالب قانون اساسی آن را اجراء کرده است. بفاصله ی یک روز پس از این نامه هم ، مجددا" آقای مشائی را به مشاورت و رئیس دفتری خود منصوب میکنند و در حکم صادره هم حرفهایی میزنند که لحنی دوپهلو دارد و قسمتی از آن بگونه ای مقابله و پاسخگویی دوباره به فرمان رهبری است. دیروز وزیر اطلاعات از کار برکنار شد و وزیر ارشاد هم که خود را برکنار شده میدید ( و صرفا" بخاطر از رسمیت نیفتادن دولت برکناری او را موقتا" از دستور کار خارج کردند ) خودش استعفاء داد.

 

متاسفانه این قصه سر دراز داره و احتمالا" در روزهای آتی هم شاهد ادامه ی این تنشها در سطح دولت و حامیان دولت خواهیم بود


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٥ امرداد ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ