خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

پریروز شنیدم که یه نفر که تا پس پریروز بهم میگفت استاد ، حالا میگه دروغگو

دیروز شنیدم که همون یه نفر ، کلی استدلال سر هم کرده که ثابت کنه بخاطر تعریف از صدای گرم همایون شجریان ، طرفدار ضد انقلابم

امروز شنیدم که بازم همون یه نفر ، کلی خرج رو متحمل شده و مطالبی رو از این وبلاگ پرینت کرده و فرستاده به یه جایی تا ثابت کنه که من اصلا" خود ضد انقلابم

 

والله آدم حیرون بعضی کارها میشه. پاسخ این رفتارها چیزی جز سکوت نیست اما برای سایر دوستان ذکر چند نکته خالی از فایده نخواهد بود :

-         اعتدال در گفتار و رفتار رو باید همیشه مد نظر قرار بدیم. بی جهت افراد رو بالا نبریم و بی جهت رفتاری از خودمون بروز ندیم که در شأن و منزلت خودمون و دیگران نباشه.

-         اونهایی که ادعای شیعه بودن دارند که هیچ ( در مورد خصوصیات شیعیان ، به احادیث مراجعه کنند تا ببینند چقدر شیعه هستند ) ، ولی به اونهایی که مثل بنده مدعی داشتن محبت نسبت به آل الله هستند توصیه میکنم تا جایی که براشون مقدور است ، زندگی ، منش و گفتار خودشون رو مطابق با سیره ی اهل بیت عصمت و طهارت قرار بدهند.

-         به این بیت توجه ویژه کنیم که " آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است ، با دشمنان مروت با دوستان مدارا " ( خیلیها گفتند با دوستان مروت با دشمنان مدارا ، اما من دوست دارم این شعر رو همونطور بخونم که پیر و مرشدم برام خونده و البته ایشون برام توضیح داده اند که چرا اینها باید جابجا بشه ). باور کنید آدم از مروت بخرج دادن در حق دشمنش هم خیر و برکت میبینه.

-         باور داشته باشیم که رفتارهای غیر اخلاقی ، نتایج اخلاقی بدنبال نخواهد داشت.

-         هرگز خودمون رو ، حق مطلق ، تصور نکنیم. این تصور بسیار بسیار خطرناکی است و ممکنه باعث بشه انسان وارد مسیرهای انحرافی بشه و یه موقع چشم باز کنه و ببینه از انسانیت هم ، فرسنگها فاصله گرفته. همیشه یه جای کوچیک توی ذهنمون برای این سوال که " آیا دارم درست عمل میکنم؟ " باقی بذاریم.

 

با گفتن این حرفها ، دوست دارم دیگه همه ی اونچه رو که شنیدم ، از ذهنم بیرون کنم. درسته که تعداد سلولهای خاکستری مغز ما آدما خیلی زیاده و توانایی ذخیره ی اطلاعات بسیار گسترده ای رو داره ، اما حیفه که یه همچنین جایگاه شریفی ، محل نگهداری خاطرات غیر زیبا بشه. این خاطرات پاک میشه و فقط تجربیاتی که بدست اومده ، باقی میمونه و بس.

 

خوشحالم که تونستم اعتدال رو در رفتارم رعایت کنم. دیروز از شنیدن " استاد " غره و خوشحال نمیشدم و امروز هم از شنیدن این حرفها ناراحت نیستم. ناراحتیم فقط از اینه که دوستیها ( ولو دوستیهای ظاهری ) چقدر راحت میتونند رنگ عوض کنند ؛ حیف....


نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ