خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

10 آبان ماه امسال اولین روزی بود که کار فنی با طناب رو شروع کردم. تبحر بسیار بالای مربی ، حمایت بی دریغ کمک مربی و همراهی و همکاری دوستان همنوردم باعث شد که در طی این 60 روز ( 16 جلسه تمرین ) کارهای زیادی یاد بگیرم. صعود از صخره ی پر شیب با حمایت از بالا ، صعود از صخره همراه با ریختن اسلینگ ، فرود از صخره با 8 و کارابین ، فرود از صخره با 8 و کاربین و با حمایت گره پروسیک ، اتو کردن طناب در هنگام فرود از صخره ، نصب کارگاه فرود ، سنگنوردی با استفاده از حمایت ، سنگنوردی همراه با ریختن اسلینگ ، حرکت بر روی قرقره تیرول ، فرود از کابل تیرول بوسیله ی طناب و 8 و کاربین و .....شاید هر یک از این کارها نیازمند طی کردن هفته ها و ماهها آموزش باشه اما اعتماد به نفس خودم از یک سو و تدریس ماهرانه و اعتمادی که مربی در من بوجود آورد از سوی دیگه باعث شد که در همین مدت کوتاه ، این کارها رو یاد بگیرم.

سه نفر از دوستان به همراه بنده گروه کوچکی رو تشکیل دادیم که با کمک هم مراحل مختلف سنگنوردی رو یکی بعد از دیگری داریم طی میکنیم :

 

 

 

 

علی آقا حرفه ای ترین نفر گروه کوچک ما است. جوانی با اخلاق که از قدرت بدنی خوبی برخوردار است و کارهای فنی رو هم با دقت بالایی انجام میده. ایشون به تعبیری کمک مربی دوم هم هستند و با راهنمائیهاشون کمک زیادی به ما میکنند

 

 

 

 

 

آقا حمید جلالی دیگر عضو گروه چهار نفره است. ماشاءالله به قد و بالا و توانایی بدنی این آقا حمید. نسبت به علی آقا مدت کمتری در کلاسها حضور داشته اما بخاطر دستهای کشیده ، قد بلند و قدرت بدنی بالا ، خیلی راحت و سریع از سنگ بالا میره و اسلینگ میریزه. تا ما میخوایم بهش بگیم چیکار کنه میبینیم مراحل سخت و دشوار رو تندی رد کرده و بالا رفته. وقتی میرسه به بالای کلاهک مرتب هم میگه : خوب ؛ حالا چیکار کنم؟! پاسخی هم که میشنود اینه که : اصلا" کاری باقی گذاشتی که می پرسی؟!

 

 

 

آقا محمد گوهری تازه به جمع ما پیوسته. ایشون هم قدرت بدنی بالایی داره و رزمی کار هم هست.

 

 

 

مهندس جلالی کمک مربی کل گروه به حساب میان و در ضمن در بسیاری مواقع زحمت تدارکات گروه رو هم متقبل میشن. معمولا" انواع نوشیدنی های گرم همراه ایشون هست. وقتی در فلاکس چای رو باز میکنند ، عطر آویشن تمام فضا رو پر میکنه


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٩ دی ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ