خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

اولین بار که از اینترنت استفاده کردم سال 74 و یا 75 بود. مرکز آموزش سازمان خدمات کامپیوتری شهرداری اصفهان یه خط اینترنت از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفته بود.


موقع استفاده از اون خط سرعت دریافت اطلاعاتم در بهترین شرایط 7.2 کیلو بیت بر ثانیه (‌ 900 بایت در ثانیه ) بود. خط مرتب قطع میشد و برای دیدن مطالب یه صفحه باید کلی وقت صرف میکردم. علیرغم این سرعت پایین و کندی کار ، یه نفر هم مرتب ( با سرعت 1 بار در دقیقه!! ) میومد نگاه میکرد که مبادا در حال چشم چرونی اینترنتی باشیم!!!

 

دیروز خط ADSL منزل رو نصب کردیم. اشتراکی که خریدیم 128 کیلو بیت بر ثانیه است اما شرکت مخابرات لطف کرده و فعلا" به مشترکینش اجازه داده تا با سرعت 1000 کیلو بیت بر ثانیه به اینترنت دسترسی داشته باشند. برای امتحان سرعت خط ، به سایتهای چند روزنامه ی داخلی و همینطور نرم افزار Google Earth سر زدیم. سرعت فوق العاده بالایی بود. خدا نکنه توی این سرعت بالا ، شاخ به شاخ تصادف کنیم!!

صفحات روزنامه ظرف 1 تا 2 ثانیه کامل میشد ( یاد اون روزها بخیر که سرعت دریافت متن با سرعت خوندن اون برابر بود ). قدیما برای دریافت اشتراک اینترنت باید یه فرم رو کامل میکردی ، اسم و آدرس دقیقت رو می نوشتی و تعهد میدادی که یه موقع غلط زیادی نکنی! اما الان دیگه این خبرا نیست.

 

من فکر میکنم اکثر خانواده های ایرانی دارند با فرهنگ استفاده از اینترنت آشنا میشند. فواید بی اندازه ی این سرویس جدید و مشکلات و مخاطراتش رو درک کردند. به نظرم این کار درستیه که با رعایت یه سری قوانین و اصول زیربنایی ، مدیریت استفاده از این ابزار رو به خود خانواده ها واگذار کنیم. من با اعمال محدودیت در مورد سایتهای غیر اخلاقی و منحرف کاملا" موافقم. در کنار اون ، از اونجا که نمیشه هر روز قفل و فیلتر به دست ، دنبال این سایت و اون سایت نامناسب بگیردیم ، بهتره آموزشهای فرهنگی بیشتری در اختیار خانواده ها و نسل جوان قرار بدیم تا خودشون با دید مناسبتری سراغ اینترنت برند. در مورد ماهواره هم میشه اقدام مشابهی انجام داد. در دنیای تکنولوژیک امروزی ، محدودیتها جواب نمیده. باید فرهنگ عمومی رو تقویت کرد.

 

فردا سالروز میلاد مسعود حضرت ختمی مرتبت و حبیب الهی ، محمد مصطفی صل الله علیه و آله و سلم و مروج آیین تشیع حضرت امام جعفر صادق علیه السلام است. روزهای اینچنینی ، نشانه است ؛ نشانه ای برای یادآوری.....

این مناسبت خجسته رو به تمامی مسلمانان جهان بویژه هموطنان گرامیم تبریک و تهنیت عرض میکنم. آرزو دارم همه ی ما در زمره ی دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهما باشیم.

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱٢ اسفند ۱۳۸۸ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ