خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

فعالیتم در زمینه ی کوهنوردی و سنگنوردی من رو به مرحه ای رسونده که لازمه با هدفی مشخص و با برنامه ریزی دقیق به اینکار ادامه بدم.


پس از آموزشهایی که از آبان سال 88 تاکنون در گروه کوهنوردی همدلان دیدم از اواخر سال 88 تمرین سنگ نوردی در سالن رو زیر نظر جناب آقای ستایش شروع کردم. ترکیب این دو فعالیت ، تنوع خوبی به برنامه هام داده. اما برای اینکه هم این تنوع رو بیشتر کنم ، هم آموزشهای جدید رو ( بخصوص در زمینه غارنوردی ) فرا بگیرم و هم منظم تر کار کنم ، تصمیم گرفتم وارد گروه کوهنوردی چکاد کوهستان بشم.

 

این گروه یکی از قدیمیترین ، بزرگترین و فنی ترین گروههای کوهنوردی اصفهان است که 22 سال از تاسیسش میگذره. امروز یه تماس تلفنی با مسئول گروه گرفتم. مطلع شدم جلسه ی هفتگی گروه چکاد دوشنبه شبها برگزار میشه. بنا شد در جلسه شرکت کنم.

 

غروب به کوه صفه رفتم. اعضای گروه همدلان به خوانسار رفته بودند و خبری هم نداده بودند تا منتظرشون نباشم. بعد از تماس تلفنی ، تنهایی از مسیر قاراپت و ماری 2 به قله صعود کردم. یادش بخیر ؛ سال گذشته در بیشتر مواقع تنهایی به کوه میرفتم و از سکوت کوه بهره ها میبردم. خیلی وقت بود که چنین فرصتی برام فراهم نشده بود. حضور در جمع کوهنوردان یه جور لطف داره و تنها بودن در کوه یه جور دیگه....

 

خیلی زودتر از همیشه به خونه برگشتم ، دوش گرفتم و رفتم به جلسه ی گروه چکاد. بیش از 40 نفر در محل جلسه حضور داشتند و اطاق کاملا" پر بود. مسئولین کمیته ها یکی بعد از دیگری گزارش کارها و فعالیتهای هفته ی قبل و برنامه های هفته ی آینده رو اعلام میکردند. بازرس گروه هم گزارشی ارائه کرد. نظرات اعضا پرسیده شد. نفرات و میهمانان جدید ( از جمله بنده ) خودشون رو معرفی کردند و تمام.... در این جلسه برنامه ی گروه برای تمام طول تابستون در اختیار اعضا قرار گرفت.

 

خیلی جالب بود که اعضای این گروه دقیقا" میدونند در طول سه ماه آینده برنامه هاشون چیه. میتونند برای خودشون برنامه ریزی کنند و با توجه به علایق ، قدرت بدنی و وقتشون ، در برنامه های مورد نظر شرکت کنند. نظم و انضباط خاصی بر این گروه حکمفرماست و شاید این مهم ، رمز فعالیت 22 ساله ی این گروه باشه.

 

به هر حال فعلا" در جلسات گروه شرکت میکنم تا به تدریج در بعضی از برنامه های سنگنوردی و غارنوردی گروه حضور پیدا کنم.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ