خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

فرزند کوچکم دیروز در کوهنوردی صفه همراهم بود.


محمدرضا 14 سال داره و چند ماه است که تمرین سنگنوردی رو در دیواره مصنوعی و بولدرینگ شروع کرده. قدرت بدنی بالا ، وزن کم و نترس بودنش باعث شده که خیلی زود در این رشته پیشرفت کنه. برا اینکه تفاوتهای بین سنگنوردی در محیط مصنوعی رو با کوهنوردی و سنگنوردی در محیط طبیعی درک کنه ، دیروز بردمش صفه. از مسیر انجیر کوتاه به طرف آبشار رفتیم. جناب امانی مثل همیشه که زحمت آموزش و حمایت افراد جدید رو بر عهده میگیرند ، روش صعود از این بخش رو به محمدرضا یاد دادند.

 

بعد از رسیدن به آبشار به طرف مسیر یا علی حرکت کردیم. نابلد بودن محمدرضا و عدم آشنائیش با گیره ها و فنون حرکت در محیط طبیعی باعث شد که قدری در این مسیر معطل بشیم. برای بار اول بد نبود. مسیر رو کامل اومد و ترسی هم نداشت ؛ فقط نمیدونست باید چیکار کنه. توی شکاف آخر مسیر ( که یکی از مشکلترین بخشها است ) بخاطر لاغر بودنش خیلی راحت داخل شکاف بدنش رو میچرخوند ( کاری که ما عمرا" نمیتونیم انجام بدیم ).

 

بالای مسیر یا علی ، جناب امانی از محمدرضا پرسیدند حالا از کوهنوردی خوشت اومد یا نه؟ محمدرضا گفت : هنوز نمیدونم.

جناب امانی هم برا اینکه محمدرضا تصمیم نهائیش رو بگیره یه مسیر جذاب دیگه رو برای رسیدن به قله انتخاب کردند ؛ رفتیم ماری 5 !! با راهنمایی جناب امانی ، این مسیر هم طی شد و بعد از استراحتی بر روی قله ، به پایین برگشتیم. خسته شدن محمد رضا و سخت بودن مسیر یا علی باعث شد که تصورم کنم دیگه تا مدتی تمایلی به کوهنوردی در محیط طبیعی نداشته باشه. توی ماشین ازم پرسید : بابا میشه من مرتب با شما بیام کوه؟

معلوم بود که حمایت جناب امانی کار خودش رو کرده و برخلاف تصور من ، محمدرضا به کوهنوردی علاقمند شده. بنا شد هفته ای یکبار و اون هم روزهای پنج شنبه بیارمش کوه تا هم تمرین بکنه و هم آسیبی به درس و مدرسه اش وارد نشه.

 

یه مشکلی در سایت persiangig بوجود اومده که باعث میشه در حال حاضر نتونم عکسهام رو در وبلاگ قرار بدم. امیدوارم این مشکل زودتر رفع بشه.


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٧ مهر ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ