خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

کار ساخت آکواریم رو شروع کردم. تصمیم هم همان شد که ازش پرهیز داشتم ؛ آکواریم آب شور


برای آغاز کار تانک شیشه ای به طول 100 ارتفاع 60 و عرض 40 سانتی متر سفارش دادم. این تانک که با استفاده از شیشه ی 10 میلی متری ساخته شده 65 هزار تومان هزینه داشت. یه درب چوبی شکیل براش خریدم به قیمت 20 هزار تومان. بعد از ظهر چهارشنبه همراه با یکی از دوستان گرامیم تعداد دیگری از وسایل رو خریدیم :

20 کیلو شن سفید آب شور ( 20 هزار تومان )

8 کیلو نمک مخصوص آب شور ( 59 هزار تومان )

3 آمپول مخصوص آغاز راه اندازی آب شور ( 12 هزار تومان )

ابزار تست کلسیم و تمیز کننده مغناطیسی شیشه ( 12 هزار و 500 تومان )

 

تانک رو بعد از آوردن به منزل توی حیاط ( روی یونولیت به ضخامت 4 سانتی متر ) گذاشتم و عرضش رو با دقت اندازه گیری کردم. بعد اون رو از آب پر کردم و در حین اینکار مرتب عرض رو اندازه گیری میکردم تا ببینم آیا افزایشی پیدا میکنه یا نه. اگر مقدار افزایش تا 2 میلی متر باشه طبیعیه اما بیشتر از این اگر شد ، باید آبگیری متوقف بشه چون چسبکاری آکواریم ایراد داره و امکان شکستن و ترکیدنش هست. اگر مشکلی پیش نیومد باید تانک رو لب به لب از آب پر کنیم و حداقل 2 روز بذاریم بمونه تا ببینیم نشتی آب داره یا نه.

این آزمایشها امشب تموم شد و تانک شیشه ای رو به اطاق منتقل کردیم. حالا باید یه پایه ی مناسب و محکم براش سفارش بدم ، پایه ای که بتونه وزن حدود 300 کیلویی آکواریم تکمیل شده رو تحمل کنه و حتی 1 میلیمتر هم خم نشه و از طرف دیگه ، نمای مناسبی هم برای اطاق داشته باشه. این پایه باید بصورتی ساخته بشه که آکواریم رو در ارتفاع 70 تا 80 سانتی متری کف اطاق قرار بده. در این ارتفاع وقتی که روی صندلی یا مبل بشینیم ، دید مستقیمی به وسط آکواریم خواهیم داشت. هفته ی دیگه با آماده شدن این پایه ، کار نصب رو دنبال میکنم.


نوشته شده در تاريخ جمعه ۳٠ مهر ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ