خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

کلا" صدا و سیمای ما یه مشکل داشت که اون هم با تلاش بی وقفه ی مسئولین و دست اندرکاران طی یک هفته ی گذشته حل شد ؛ الحمدلله


جمعه شب قسمت دیگری از سریال مختار نامه پخش شد اما یه تغییر جالب در تیتراژش بوجود اومده بود. در قسمتهای قبلی و در موسیقی تیتراژ آغازین، همخوانی آقایون و خانمها وجود داشت که در طی یک هفته ی گذشته و با ساخت یه موسیقی مشابه ، این زحمت از دوش خانمها برداشته شد و فقط شنونده ی صدای آقایون شدیم و بدین وسیله مهمترین و بزرگترین چالش و مشکل صدا و سیمای حل شد! حالا باید منتظر باشیم و ببینیم آیا در مورد " اصغر خوانی " بانوی محترم بوشهری که صداشون در تیتراژ پایانی سریال پخش میشه هم بنا است اقدام مشابهی انجام بشه یا نه؟

 

راستش دیگه بطور رسمی و اساسی موندم که چی درسته و چی غلط؟ چی خوبه و چی بد؟

پخش صدای بانوان در موسیقی اول یه سریال اشکال داره اما در آخر سریال اشکال نداره!!! پخش موسیقی از صدا و سیما اشکال نداره اما نشون دادن سازهایی که تولید کننده ی همون موسیقی هستند اشکال داره. بردن ادوات موسیقی به داخل صدا و سیما و ساخت انواع آهنگها اشکال نداره اما دیدن تنبور و سنتور و تار و سه تار و ویلون توسط مردمی که این موسیقی برای اونها ساخته شده اشکال داره ( البته دف و نی مستثنی هستند چون در زمانهای قدیم از این دو ساز برای راندن شترها استفاده میکردند!!!).

در مورد خانمها کاملا" برعکس موسیقی رفتار میشه!!! پخش تصویر خانمهای خارجی ( در انواع فیلمها و سریالهای کشورهای اسلامی و غیر اسلامی که از تلویزیون ملی پخش میشه ) اشکال نداره اما شنیدن صدایی که به سختی میشه تشخیص داد صدای زن است یا مرد اشکال داره!!

وقتی ایام خاصی در کشور داریم ، پخش تصویر آقایون ایرانی با کراوات و خانمهای ایرانی با آرایشهای غلیظ و لباسهای غربی تر از غرب اشکال نداره اما به محض تمام شدن این ایام خاص ، اگر بنا باشه با یه دانشمند ایرانی مقیم خارج از کشور که برای گسترش علم به ایران اومده مصاحبه کنند ، میکروفون رو طوری به دست خبرنگار میدن که کراوات اون دانشمند دیده نشه و از تصویر اون خانمها هم فقط در برنامه هایی مثل شوک ، هویت و .... استفاده خواهد شد!!!

 

نمیدونم اسم این کارها رو میشه چی گذاشت اما میدونم که با روش کنونی و در آینده ای نه چندان دور ، یه فرهنگ مخلوط بی معنا در جامعه حکمفرما میشه که نه با اصول و مبانی اسلام سنخیت داره و نه با فرهنگ وآداب و سنن ملی ایرانیان.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢ آبان ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ