خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

بعضیها شنیدن هر کی زودتر از خواب بیدار بشه رئیسه و یا اینکه در سحر خیزی نعمتها است ، اما دیگه نه اینقدر!!!

جابجایی سریع و بی حساب و کتاب برخی مسئولین دستگاههای اجرائی باعث میشه که رئیس سحرخیز جدید! برای اینکه نشون بده که رئیسه ، حرفی میزنه یا اقدامی انجام میده که کلی جو و دردسر ایجاد میکنه. تا بخوای جواب ایشون رو بدی ، عوضش کردن و بعد دوباره رئیس جدید و دردسر جدید.


سازمان تامین اجتماعی اخیرا" اعلام کرده کارکنان شهرداریهای کشور که به استناد مصوبه هیات وزیران ( سال 1381 ) به استخدام شهرداری دراومدند ، از همون سال باید تحت پوشش سازمان بازنشستگی کشوری میرفتند و اگر در این 8 سال پولی به تامین اجتماعی پرداخت شده باشه ، اشتباه واریزی تلقی میشه!!!!!!!!!!! ( کسی نیست به اینها بگه آخه در دیزی بازه ، حیای گربه کجا رفته؟ گیرم که اونا به قول شما اشتباه واریز کردند ، شما چرا اشتباه دریافت کردین و پس ندادین و خم به ابرو نیاوردین؟؟!! )

معمولا" اینگونه مشکلات بخاطر این بوجود میاد که مسئولین ذیربط یا از قوانین اطلاعی ندارن و یا خودشون رو به ندونستن میزنند و تیری در تاریکی رها میکنند و جمعی رو پریشان ، تا بلاخره این دوره ریاست چند ساعتشون بگذره.

 

در مورد همین مثالی که گفتم ، کسانی که اهل مطالعه قوانین باشند خوب میدونند که قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی که به تایید شورای نگهبان رسیده باشه ، بالا دست مصوبات هیات وزیران است بدین معنا که هیچ مصوبه هیات دولت نمیتونه و نباید ناقض قوانین مصوب مجلس باشه. مصوبات هیات وزیران زمانی دارای اعتبار است که اولا" مستند به قوانین کشور باشه و ثانیا" با هیچیک از قوانین منافات نداشته باشه.

مجلس شورای اسلامی در ماده 42 قانون سوم توسعه اقتصادی کشور ( مصوب 1379 ) به تمام بیمه شدگان ( به استثناء کارکنان نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات ) اختیار داد که صندوق بیمه و بازنشستگی خودشون رو تغییر بدهند ( یعنی اگر تا بحال از صندوق بازنشستگی کشوری استفاده میکردند میتونند تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار بگیرند یا بالعکس  البته با رعایت یه سری تشریفات اداری )

هیات وزیران هم در آیین نامه ی اجرایی این ماده ، به کارکنان تابع قانون استخدام کشوری اجازه داده که میتونند یکبار در طول خدمت خود ، صندوق بازنشستگی خودشون رو تغییر بدهند.

طبق آخرین ماده از قانون برنامه سوم توسعه هم ، اجرای هر گونه قانون مغایر با این برنامه تا پایان برنامه سوم متوقف میشه. از طرف دیگه سازمان تامین اجتماعی طبق ضوابط موظفه چنانچه لیستهای حقوق کارکنان یک دستگاه اجرایی ، دارای اشکال است حداکثر ظرف مدت شش ماه پس از دریافت حق بیمه ی اون لیست مراتب رو به اطلاع دستگاه اجرائی برسونه.

حالا با این صغرا و کبرای حقوقی باید گفت که :

اولا" قانون برنامه ی سوم بر مصوبه سال 81 هیات وزیران احاطه و ارجحیت داره

ثانیا" طبق ماده 42 قانون برنامه سوم ، اگر کارکنان شهرداری تحت پوشش سازمان بازنشستگی هم باشند ، میتونند صندوقشون رو تغییر بدهند

ثالثا" اگر فرضا" ادعای سازمان تامین اجتماعی درست باشه ، این حرف رو باید درهمون سال 81 میزدند نه اینکه در طول این 8 سال میلیاردها تومان پول بی زبون رو بگیرند و بعد هم بگن شما اشتباه به حساب ما واریز کردین!!!

رابعا" ، آقای رئیس محترم ، اگر قانون رو نمیدونی و وقت نمیکنی کتابهای قانون رو مرور کنی ، ...... بگذریم

بعضی وقتها احساس میکنم ما کاملا" به خودکفایی رسیدیم و نیازی به دشمنی امریکا و اسرائیل نداریم ، چرا که خودمون به اندازه ی کافی به جوون هم میپریم و همدیگه رو پاره پاره میکنیم......

 

ممکنه موقعیتهایی برامون پیش بیاد که به ظاهر منافع زیاد مادی و اجتماعی برامون داشته باشه اما اگه یه قدر دقت بیشتر بکنیم و برخی زوایای پنهان این موقعیتها رو هم ببینیم ، متوجه خواهیم شد که امکان داره این موقعیتها زیانهای معنوی و دنیایی زیادی به دنبال داشته باشه. چند وقت قبل یکی از این موقعیتها برام پیش اومد. منافع مادی بسیار مناسبی هم داشت اما اطلاع از یه موضوع بسیار ساده و پیش پا افتاده ( که شاید خیلیها بگن این که اصلا" مشکلی نیست و جزو روال عادی برنامه است! ) باعث شد که عطای این منافع رو به لقاش ببخشم و ازش صرف نظر کنم. توی بسیاری از مسائل دینی ، پام میلغزه و نتونستم حق خدا رو بجا بیارم اما سعی کردم تا جایی که در توانم هست ، از مال حرام و شبهه ناک دوری کنم. راههای زیادی برای کار کردن و پول درآوردن هست. لازم نیست آدم بخاطر مقداری نقدینگی بیشتر ، خودش رو وارد موضوعی بکنه که سر و کارش با پول غیر حلال باشه.....


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ