خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

بامداد امروز زودتر از حد معمول از خواب بیدار شدم تا برای عکاسی از آخرین هلال صبحگاهی محرم 1432 به کنار زاینده رود بیام.


حدود ساعت 06:25 به نزدیک سی و سه پل رسیدم. ماشین رو داخل محدوده ی طرح زوج و فرد پارک کردم و با مستقر شدن در کنار رودخونه ، آماده ی عکاسی شدم. دقایقی از طلوع ماه گذشته بود و ماه بر فراز سی و سه پل دیده میشد. اندک آبی در رودخونه جاری است و پرندگان مهاجر زینت بخش شهر اصفهان شده اند. اگر عمری باشه جمعه ی این هفته باید برای عکاسی از پرندگان اقدام کنم.

چند عکس از هلال گرفتم که بزودی یکی از اونها رو با همکاری دوستان عزیزم در انجمن نجوم نجم شمال و از طریق سایت " ماه نو " منتشر خواهم کرد. وقتی میخواستم به محل کارم برم ، هنوز دقایقی تا آغاز طرح ممنوعیت ورود ماشینهای پلاک فرد به داخل محدوده مونده بود. چند روزی میشه که در برخی از مبادی ورودی این طرح ، تابلوهای هشدار دهنده رو برداشتند.

 

همونطور که به سمت ماشینم میرفتم از مامور محترم راهنمایی و رانندگی که در ابتدای ورودی طرح ایستاده بودند پرسیدم :

. طرح زوج و فرد منتفی شده؟

: خیر. تا عید نوروز ادامه داره.

. پس چرا علائم هشدار دهنده برای رانندگان رو جمع کردند؟

: در هفته های گذشته به اندازه ی کافی اطلاع رسانی شده و دیگه نیازی به تابلو نیست!!

 

به رانندگان محترم توصیه میکنم اگه موقع رانندگی به محلی رسیدین که هیچ تابلوی هشدار دهنده ای در اونجا وجود نداره ، خیلی سریع از ماشین پیاده بشین و فرار کنید. چون ممکنه قبلا" اینجا تابلوهای توقف ممنوع ، پارک ممنوع ، بوق زدن ممنوع ، عبور یکطرفه ، ایستگاه تاکسی ، ایستگاه اتوبوس ، محل عبور عابر پیاده و ..... نصب بوده باشه و چون به اندازه ی کافی اطلاع رسانی شده دیگه نیازی به وجود تابلو نبوده و اون رو برداشتند!!! خدای نکرده اگه توی ماشین بمونید ممکنه پلیس محترم راهنمایی و رانندگی سر برسه و یه 20-10 تا قبض جریمه ی اساسی بده خدمت شما.

 

راستی اگه یه بنده خدای از همه جا بی خبر ، ندونسته وارد این محدوده بشه و پلاکش هم همخونی نداشته باشه ، باید جریمه اش کنند؟!


نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ