خرّم آن بقعه که آرامگه یار آنجاست

امشب یه فهرست از هزینه هایی که تا بحال در مورد آکواریم داشتم تهیه کردم. باورش برای همه اعضای خونواده سخت بود که اینقدر تا بحال پرداخت کردیم. روند رشد هزینه ها به ظاهر ملایم می اومد اما وقتی روی هم جمع شدند ، برا خودشون عددی شدند اساسی. کارهای خوب و بد زندگی هم شبیه به همین هزینه ها هستند. بعضی کارهای خیر کوچیک وقتی با هم جمع میشن  برکت زیادی رو ایجاد میکنند و برخی کارهای ناروای کوچیک هم وقتی در کنار همدیگه بنشینند ، مصیبت به بار خواهند آورد.


دیشب یکی از فروشگاههای آب شور بار جدید آورده بود. رفتیم برای تماشا. تصمیم داشتم به ماهی دلقک بگیرم. یه دلقک اسلاریس کوچیک ( همون ماهی نموی مشهور ) خریداری کردم. توی ویترین این مغازه یه شقایق سنگ بزرگ و بسیار زیبا وجود داشت که هر بار میبینمش از صاحب مغاز میپرسم این رو نمیفروشی؟ ایشون هم جواب میده نه. این رو خودم از آبها قشم صید کردم و میخوام توی ویترین حفظش کنم.

من بی خیال این جواب همیشگی ، در هر مراجعه ی جدید باز با خنده میپرسم تصمیمتون عوض نشده؟! دیشب هم همین سوال رو پرسیدم. فروشنده یه خورده نگام کرد و احتمالا" با خودش گفت بابا این دیگه کیه! بعدش هم گفت : باشه . مال شما . اما ازش خوب نگهداری کنید. مبادا بیای بگی طوریش شده وا!!

 

رنگ این شقایق گل به ای است. روی سنگ بزرگی قرار داره که پستی و بلندی های متعددی روش هست و همین موضوع باعث زیبایی دو چندان این شقایق سنگ شده. دیشب یه گورگانیا هم خریدم. این جانداران از خانواده ی اسفنجها هستند. اولش عین شاخه ی خشکیده اند اا وقتی باز میشن فکر میکنی فصل بهاره و روی همون شاخه های خشکیده ، شکوفه بارون شده. انداره ی گورگانیایی که خریدم کوچیکه ( و به همون نسبت ارزون ). رنگش بنفش سیر است و بیشتر بخاطر همین تضاد رنگی که با سایر جانوران آکواریمم داشت خریدمش. وقتی آوردمش توی خونه و توی آکواریم گذاشتمش ، دیدم روی شاخه های کوچیک این جاندار ، حدود 12-10 ستاره ی دریایی کوچولو و خوشرنگ زندگی میکنند. راستی ؛ اسم این جاندار رو خیلی زود به یاد سپردم چون اسمش شبیه کلمه ی " گرگانیها " است!

 

 

نمایی از شقایق سنگ جدیدی که گرفتم ( پایین تصویر ). برای اینکه اندازه اش دستتون بیاد به عکسهای زیر نگاه کنید

 

 

در سمت راست اولین شقایق سنگی که خریدم دیده میشه. سمت چپ هم که شقایق نوک حبابی دوست داشتنی است. اندازه ی این دو تا رو با هم مقایسه کنید.

 

 

در سمت چپ شقایق سنگ جدید دیده میشه. ابعادش بزرگتر از نوک حبابی است

 

 

این هم یه نمای روبرو. شاخه های باریک بنفش جلوی کادر ، گورگانیا است. کنار این شاخه ها ، دو تا ماهی دلقک اسلاریس دیده میشن که همبازی هم شدند.

 

 

نمای نزدیک از شکوفه های گورگانیا. این شکوفه ها با خاموش شدن چراغهای آکواریم بسته میشه

 


نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢٩ دی ۱۳۸٩ توسط علیرضا بوژمهرانی

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ

.: Weblog Themes By Blog Skin :.

آپلود عکس

خرید اینترنتی

فال حافظ

قالب وبلاگ