اولین تمرین در صخره مصنوعی زیر نظر مربی

امروز پنجمین جلسه ی تمرین سنگنوردی بر روی صخره مصنوعی رو انجام دادم. این تمرین برای اولین بار زیر نظر یکی از حرفه ای ترین مربیان کار کشته ی سنگنوردی ایران ( جناب آقای ستایش ) انجام شد. از همون جلسه ی اول ، دوست داشتم زیر نظر مربی تمرین کنم تا بر اساس برنامه و با یاد گرفتن اصول و فنون مربوط به این رشته ی ورزشی پیش برم. تمرینات مداومی که در کوه صفه دارم و چیزهایی که از جناب آقای بخشی آموختم باعث شد که امروز مربی چند درس ما رو به جلو ببره و یه برنامه ی تمرینی برای افزایش توانایی جسمی و فنی هم بهمون بده.

 

امروز استیل سوار شدن بر دیواره ، تراورس معمولی ، تراورس با جابجایی دست و پا و تراورس در یک مسیر تعیین شده با استفاده از گیره هایی که توسط مربی علامت گذاری شد ه بود رو تمرین کردیم. فکر میکنم اگر بتونم قدرت بازوانم رو بیشتر کنم ، خیلی سریع آموزشهای مقدماتی رو طی خواهم کرد. مربی از ما خواسته تا با تمرین مدام بتونیم حداقل بین 20 تا 40 دقیقه بدون پایین اومدن از دیواره ، تراورس کنیم و در هر جسه تمرین حداقل 300 گیره رو بگیریم.

 

همونطور که در کوهنوردی های صفه درک کردم ، هر جلسه تمرین زیر نظر مربی ، به اندازه ی دهها جلسه که آدم بصورت انفرادی و شخصی کار کنه ارزش داره. کار انفرادی زمانی مفید خواهد بود که دستور تمرینات قبلا" توسط مربی صادر شده باشه و آدم طبق همون برنامه به تمرین بپردازه.

 

بی پیر مرو تو در خرابات

هر چند سکندر زمانی

 

( توضیح : تراورس یعنی حرکت عرضی بدون افزایش و یا کاهش ارتفاع. در تراورس ، سنگنورد بدون اینکه بالا و پایین بره ، روی دیواره به سمت چپ و راست حرکت کرده و جابجا میشه )

 

/ 2 نظر / 2 بازدید