یادداشت 18 اردیبهشت 1391

خوب ؛ با بازیهای روز گدشته التهاب در پائین جدول لیگ برتر پایان یافت و دو تیم شاهین بوشهر و شهرداری تبریز با تساوی در بازیهای دیروز ، همراه با تیم مس سرچشمه به لیگ دسته یک سقوط و خیال بقیه ی تیم های در معرض خطر رو راحت کردند. پرسپولیس هم با باخت مجددی که داد به رده 15 جدول رسید ؛ یعنی درست بالای سر سه تیم سقوط کرده به لیگ دسته یک !!!

جدال برای کسب سهمیه آسیایی هم محدود به دو تیم نفت تهران و صبای قم شد. نقت باید روز جمعه با استقلال بازی کنه و صبا مهمان فجر سپاسی شیراز است. حداقل بر اساس آمار باید شانس صبای قم برای راه یافتن به جام باشگاههای آسیا رو بیشتر بدونیم.

اما جدال قهرمانی در صدر جدول ، با تساوی دو تیم سپاهان و تراکتور سازی و برد استقلال داغتر شد. استقلال با گل مشکوک به آفساید دقیقه 76 تونست خودش رو به تراکتورسازی برسونه. جالبه که هر وقت استقلال نتیجه نمیگیره ، مسئولین این تیم به همه چیز و همه کس مشکوک میشن و میگن دستهایی در کاره تا استقلال قهرمان نشه!!! ولی وقتی با کمک اشتباه داوران برنده میشن ، همه چیز طبیعی بوده و همه کس وظایف خودشون رو انجام دادند!!! پیشنهاد میکنم برای اینکه در سال آینده مسئولین استقلال به کسی یا چیزی مشکوک نباشن و با خیال راحت مدیریت کنند و پولشون رو بگیرند ، قبل از آغاز بازیها ، جام قهرمانی رو به استقلال بدن تا دیگه حرف و حدیثی باقی نمونه!!!.

اما در هفته ی آخر ، سپاهان با مس سرچشمه ، تراکتور سازی با ملوان و استقلال با نفت تهران بازی داره. اگه سپاهان ببره و یا مساوی کنه و یا اینکه تیمهای تراکتور سازی و استقلال امتیاز از دست بدهند ، قهرمانی سپاهان مسلم خواهد بود. اما در صورت باخت سپاهان و برد تیمهای تراکتورسازی و استقلال ، قهرمان جام بر اساس تفاضل گل تعیین میشه.

شغل وکالت ، از مشاغلی است که هم جذاب و پرفایده است و در عین حال میتونه کثیف و خطرناک باشه. یه روز از یکی از دوستان سابقم که وکیل است پرسیدم اگر وکالت کسی رو قبول کردی و در دادگاه نتونی از موکلت دفاع بحق انجام بدی و طرف محکوم بشه ، حق الوکاله رو پس میدی؟ گفت : نه. گفتم به نظر من این پول رو باید پس بدی والا حتی میتونه شبهه حرام بودن داشته باشه.

من اگه وکیل بودم وکالت دو گروه رو قبول میکردم. اول کسانی که بر اساس استنباط و برداشتم از محتویات پرونده جرمی مرتکب نشده اند اما در معرض اتهام هستند و ممکنه به ناحق محکوم بشن ، و دوم کسانی که مجرم هستند اما طرف مقابل در نظر داره مجازاتی بیش از اونچه که باید و شاید برای این مجرم درخواست کنه ( مثلا" قتل غیر عمدی که میخوان تبدیلش کنند به قتل عمد – حکم قتل غیر عمد دیه است و حکم قتل عمد اعدام  ). وکالت کسانی رو که مجرمیتشون برام محرز میشد و متوجه میشدم طرف مقابلشون داره مظلوم واقع میشه به هیچ عنوان قبول نمیکردم. اگر وکالت کسی رو با شرایطی که گفتم قبول میکردم اما نمیتونستم کاری براش انجام بدم ، استرداد حق الوکاله ، کمترین کاری است که انجام میدادم...... اینها رو گفتم تا بگم در جریان محاکمه مجرمین اختلاس ناقابل 3000 میلیارد تومانی دیگه آش اونقدر شور شده که صدای آشپز رو هم درآورده. قاضی محترم پرونده بدلیل دفاع غیر موجه وکلا از متهمین ، عصبانی شده و گفته درسته حق الوکاله گرفتین تا دفاع کنید اما وجدان داشته باشید و اینگونه از کسانی که اقتصادی کشور رو با بحران مواجه کردند و میلیاردها تومن پول رو از کشور خارج کردند دفاع نابجا نکنید!!!

/ 1 نظر / 2 بازدید
احمدرضا

سلام شما کلا به تهران حساس هستید.یادمس چندسال پیش درباشگاه نجوم وقتی مجری تهران را بعنوان قطب نجوم ایران معرفی کرد شماموضعگیری خیلی خوبی نشان دادید