یادداشت 20 خرداد 1394

زمستان 93 بود که مدیریت شهرداری در تصمیمی خردمندانه و بسیار حیاتی تصمیم گرفت برای تسریع در روند راه­اندازی فاز 1 قطار شهری اصفهان ، مستقیما" برای خرید سه رام قطار (هر رام شامل 5 واگن و مجموعا" 15 واگن) اقدام کنه. تا قبل از این یه شرکت دولتی در تهران مامور خرید قطارهای مورد نیاز شهرداریهای اصفهان ، تبریز و شیراز بود و بدلیل مشکلاتی که در اجرای قرارداد مربوطه با طرف خارجی پیش اومده بود ، تحویل قطارها دچار تاخیر زمانی شد و این ، یکی از دلایل تاخیر در آغاز بهره­برداری از قطار شهری اصفهان بود.

 

تا زمستان سال 93 فقط یک رام قطار به اصفهان رسیده بود اما برای آغاز بکار فاز اول پروژه ، حداقل به 5 رام قطار نیاز داشتیم. قرارداد خرید مستقیم شهرداری اصفهان در حالی بسته شد که معمولا" در ماههای پایانی سال حجم پرداختهای شهرداری بشدت افزایش پیدا میکنه و عده­ای نگران بودند که شاید نتونیم منابع مالی مورد نیاز برای این خرید رو (که با هزینه های جانبی مثل ترخیص و حمل به اصفهان چیزی نزدیک به 60 میلیارد تومان میشد) فراهم کنیم. اما اون تصمیم بسیار بجا و مناسب ، وقتی با برنامه ریزی دقیق حوزه مالی و تامین بموقع منابع توسط حوزه درآمد شهرداری همراه شد ، بحمدالله باعث فعال شدن قرارداد گردید.

 

صبح امروز اولین رام از این قطارها بر روی پنج دستگاه تریلر مخصوص و پس از سفری 20 روزه از بندرعباس به اصفهان رسید:

 

 

 

موقع ورود این واگنها به محوطه دپو سازمان قطار شهری ، در اونجا حاضر شدم. خوشحال بودم که تلاشهای گروهی مدیران و کارکنان شهرداری و سازمان قطار شهری نتیجه داده. یک رام قطار دیگه ، الان در بندرعباس آماده­ی حمل به اصفهان است و انشاءالله در تیر ماه ، دو رام دیگه از قطارهایی که خودمون خریدم رو هم تحویل میگیریم.

 

این هفته دو جلسه با مسئولین بخشهای مختلف شهرداری داشتم و در هر دو جلسه تاکید کردم که راه­اندازی فاز 1 قطار شهری ، مهمترین پروژه نیم سال اول سال 94 شهرداری است و باید تمام امکاناتمون رو در این رابطه بکار بگیریم تا این امر مهم در زمان مقرر روی بده ؛ انشاءالله که اینگونه خواهد شد.

 

غروب امروز برای بازدید از سالن سنگنوردی قزلباش به این محل رفتم و با دست اندرکاران سالن (از جمله آقایان علی­اکبری و مسیح گل­بخش) گفتگو کردم. در این بازدید ، چند دقیقه­ای برای ورزشکاران صحبت کردم و با اونا از سنگ و کوه و تاثیرات جسمی و روحی کوهنوردی و سنگنوردی گفتم. این بازدید بیش از یک ساعت طول کشید و دیدن تعداد نسبتا" زیاد ورزشکاران باعث رضایت خاطرم شد. در همین دیدار موضوع نصب دستگاه خنک کننده سالن سنگنوردی چمران رو هم پیگیری کردم که انشاءالله ظرف روزهای آتی به سرانجام خواهد رسید.

 

امروز ، روز خیلی خوبی بود الا اینکه بخاطر تراکم کاری بسیار زیاد این روزها و نداشتن فرصت مطالعه ، یه آزمون رو به شکل بدی به اتمام رسوندم که باعث تاسفم شد. قسمتم این شده که درست در شرایطی که نیاز به تمرکز و آرامش دارم ، این مسئولیت سنگین رو بپذیرم و به همین دلیل بعضی کارهای شخصیم که براشون زحمت زیادی کشیدم روی زمین بمونه..... الخیر فی ما وقع

/ 3 نظر / 49 بازدید
پیمان

سلام جناب مهرانی,خداقوت ازقدیم گفتن تاخدانخوادبرگ ازدرخت زمین نمی افته...!انشاالله بتغییراتی که قراره تو سیستم ایجادبشه دلیل خوبی باشه که پرسنل خدوم این مجموعه با تلاش و کوشش و سرعت بیشتری درجهت به انجام رسانیدن پروژه های دردست اقدام حرکت کنندواین تغییرمدیریت باعث بشه یه خون تازه تو رگهای این مجموعه تزریق بشه........دیروز باشرایط جوی که بوجوداومد یه هوای خنک و مطبوع را توی این فصل سال درکوه صفه شاهد بودیم و دلیلی شد که بعد ازمدتها کوهنوردی سبک یه مسیر توپ و نسبتا سنگین را درهوای ابری طی کنیم و جاتون راحسابی خالی کردیم .انشاالله موفق باشید.یاعلی مدد

همنورد

باسلام ریاست هیات کوهنوردی را به شما تبریک میگویم وامیدوارم با اهداف وبرنامه های شما شاهد پیشرفت چشمگیر رشته کوهنوردی باشیم.

همنورد

امروز که وقت اضافه داشتم وتوی اینترنت میچرخیدم به وبلاگ شما برخوردم خیلی خوشحال شدم وگفتم ای کاش ی جایی باشه که بشه پیشنهادات وانتقاداتمونو به گوش رییس جدید برسونیم. سالهاست کوهنوردی میکنم وبا اکثر گروههای کوهنوردی برنامه میرفتم متاسفانه اونقدر مساءل غیر اخلاقی دیدم که مدتی از کوهنوردی (به غیر از صفه ) دلسرد شدم 90%این گروهها(که البته مجوز دارند) بیشتر درپی منافع شخصیند وبه خاطر درآمدزایی روی بیشتر مساءل چشم پوشی میکنند واون چند درصد باقیمانده هم که البته حرفه ای هم هستند اعتقادات دینی قوی ندارند ودچار فقر دینی هستند. سه سال قبل به پیشنهاد یکی از دوستان جذب برنامه های کوهنوردی هیات شدم وخداروشکر از کوهنوردی سالم بهره مند شدم جاییکه نه مشکلات اخلاقی بود ونه متحمل هزینه های اضافی میشدم.چند روز پیش شنیدم که دیگه هیات قرارنیست برنامه اجراکنه وباید روی برنامه گروههانظارت داشته باشه مگه نه اینکه قبلا هم وظیفش این بوده ولی باتذکراتی که داده میشد باز هم همون راهو ادامه میدادند.در رشته کوهنوردی به دلیل گستردگی کوهها وطبیعت خیلی سخت میشه نظارت کامل داشت. ایکاش دوباره ی جای امنی برای کوهنوردی پیدا میکردم.همیشه موفق وس