یادداشت 8 اردیبهشت 1397


از زمانی که کارم در حوزه امورمالی شهرداری به اتمام رسیده ، روزهای باور نکردنی رو دارم سپری میکنم. سالها بود که از چنین حس و حالی دور بودم ؛ آرامش کامل و مطلق و فرصتی طلایی برای برنامه ریزی و انجام کارهای تحلیلی


فشار کاری روزمره در حوزه امورمالی شهرداری بخش زیادی از وقت اداری و غیر اداری من رو پر میکرد. متاسفانه حاشیه ها و تنشهای اینکار خیلی بیشتر از حد معمول بود و وقت و زمانی رو که میتونستم برای امور تحلیلی و برنامه ریزی های مناسبتر اختصاص بدم باید صرف رسیدگی به این حاشیه ها و برطرف کردن تنشها میکردم و این یعنی اتلاف وقت و انرژی.


در اون موقع تا میخواستم یه کار مطالعاتی و یا تحلیلی رو انجام بدم ، دهها ارباب رجوع داشتم که حضوری و یا تلفنی پیگیر کارشون بودند. برخی کارهای اساسی که ایده ی اون به ذهنم رسیده بود و اونها رو شروع کرده بودم به دلیل همین فشردگی کاری نتونستم به نتیجه ی نهایی برسونم (البته این مشکل دلایل دیگری هم داشت که جای ذکرش الان و اینجا نیست).


ولی از چهارشنبه تا بحال ، تقریبا" هیچ ارباب رجوعی نداشتم و هیچ کسی هم با من تماس تلفنی نداشته. نه تنشی نه حاشیه ای و نه هیچ موضوع فرعی دیگه. انگار دارم خواب میبینم!!


از این فرصت استثنائی دارم نهایت بهره رو میبرم. کاری که مسئولیتش رو پذیرفتم ممکنه در نگاه اول و برای کسانی که اهل فن نیستند خیلی پیچیده و مهم نباشه ، اما واقعیت کاملا" متفاوته. شاید یکی از مهمترین دستاوردهای آتی فعالیتی که میخوام آغاز کنم ، حذف همون حاشیه ها و تنشها در حوزه ی مالی شهرداری خواهد بود ؛ انشاءالله. البته این موضوع بستگی کامل و تام با هماهنگ شدن تمام واحدها و فرآیندهای مرتبط با این کار داره که امیدوارم در ایجاد این هماهنگی هم بتونم موفق عمل کنم.


طی سه روز اداری گذشته ، از فرصت فراغت ایجاد شده نهایت استفاده رو بردم و در حال پایه گذاری اصول و مبانی اولیه ی اینکار هستم. رایزنیهایی در سطح شهرداری اصفهان ، کلانشهرهای کشور و سازمان شهرداریها دارم انجام میدم. بزودی کارهای عملیاتی رو آغاز میکنم. فعلا" تنها هستم اما مدت زیادی طول نمیکشه که همکاران دیگر هم به این واحد جدید ملحق خواهند شد. مدلی که برای راهبری این واحد جدید در دستور کارم قرار دادم ، مشارکت جمعی تمامی ذینفعان و دست اندر کاران در تصمیم سازیها و عملیات اجرایی است. در این باره بعدها بیشتر خواهم گفت.

/ 0 نظر / 87 بازدید