یادداشت 20 اردیبهشت 1397 - هر کجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت

تحولات پی در پی سیاسی و نظامی که داره در منطقه خاور میانه روی میده شاید نشانه هایی از شکل گرفتن یک جنگ دیگه در این منطقه باشه ؛ جنگی که احتمالا" دامنه و پیامدهای اون خیلی فراتر از جنگهایی است که در طی حدود 40 سال گذشته در خاور میانه شاهد بودیم.

درگیریهای سیاسی ایران و عربستان ، جنگ سوریه ، نبرد با داعش در عراق ، درگیری کردهای عراق با دولت مرکزی ، جنگ یمن ، خروج امریکا از برجام ، حملات مکرر هوایی و موشکی اسرائیل به سوریه و در نهایت پاسخ متقابلی که امروز ارتش سوریه به این حملات داد و موشکهایی رو به مناطق جولان اشغالی شلیک کرد همه و همه علائم و نشانه هایی از آغاز یک درگیری بزرگ است که احتمالا" در آینده ای نه چندان دور آغاز میشه و شاید این ، مادر تمام جنگها بشه. باید لباسها و پوتینهای رزم رو دم دست بذاریم و برای مواجهه با هر موقعیتی مهیا باشیم.

 

بعد از سفری که به فریدن داشتیم ، علائم بیماری بصورت خفیف در بدنم پیدا شده  ؛ ضعف و سرگیجه و احساس تب که سریع میاد و به همون سرعت میره.

 

برای فعالیتهای خزانه داری شهرداری دارم برنامه ریزی و مقدمات کار رو فراهم میکنم. ترجیح میدم بجای شتاب زدگی در پیگیری برنامه ها ، تمامی مسئولین و مدیران ذیربط رو بخوبی توجیه و همراه کنم تا تغییراتی که باید روی بده با بیشترین ضریب موفقیت انجام بشه. حس و حال خیلی خوبی در این رابطه دارم و همینطور بسیار امیدوارم.

 

طبیعت ایران اونقدر زیبا و متنوع است که اگه بخوایم بگیم چه منطقه ای از ایران از شدت زیبایی و هوای مطبوع ، بهشت مانند است ، نمیتونیم محل خاصی رو مشخص کنیم. البته در این مورد عواطف و دلبستگیها نقش خیلی زیادی داره.

زمانی که کودک بودم بهشت برام تپه های سرسبز گرگان بود ، در دوران نوجوانی بهشت برام باغهای میوه نیشابور بود ، سالها بعد بهشت برام رملهای پر از گل اهواز بود ، سالها بعد بهشت برام اردیبهشت زیبای اصفهان بود ، الان بهشت رو در فریدن ، شمال کشور ، جنوب و غرب و شرق ایران و خلاصه هر جا که چشمم میچرخه میبینم. به قول صائب تبریزی:


این چه حرف است که در عالم بالاست بهشت

هر کجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت

 

و اگر عرفانی تر بخوام بگم باید این بیت غزل صائب رو ذکر کنم که:


عمر زاهد همه طی شد به " تمنای بهشت "

او ندانست که در " ترک تمناست " بهشت

 

بهشتی باشین انشاءالله

/ 0 نظر / 81 بازدید