چه خبر؟

بخاطر بروز یه مشکل فنی در سروری که بنا است فضای مورد نیاز سایت کمان آسمانی رو تامین کنه ، تاخیری ناخواسته در راه اندازی سایت بوجود اومده. باید شکیبا بود. در دنیای الکترونیکی از این مشکلات پیش میاد.

 

بعضی تبلیغات تلویزیونی که این روزها و شبها پخش میشه به لطیفه بیشتر شبیه است تا تبلیغ. مثلا" چند شبه که پنجاهمین سال تاسیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته میشه و این در حالی است که قدمت جمهوری اسلامی ، کمتر از 32 سال است. باید میگفتند تاسیس بانک مرکزی ایران.

یا این تبلغ واریز 10 میلیون ریال به حساب هر نوزاد. در این تبلیغ منابع این حساب ، 10 میلیون ریال دولت ، سودهای سالانه ، واریزیهای سالانه دولت و جیب بابا و مامان نوزاد عنوان میشه!! بدترین تبلیغ تلویزیونی مربوط به شامپو صدر صحت است. نمیدونم تغییر رنگ قوطی شامپو و رنگ برچسبش چقدر مهم بوده که هر شب در پر بیننده ترین زمان ، این تبلغ بی مزه و گرون قیمت پخش میشه. بعضی از تبلیغها هم البته خیلی زیبا و هنرمندانه ساخته شده ؛ مثل تبلیغات چیپس چی توز ( جالبه که پزشکان چقدر دارند انرژی صرف میکنند تا بگن بابا مصرف این نوع مواد غذایی برای بدن ضرر داره )

 

مهندس محمد عوده با ارسال ایمیلی اعلام کرده برنامه زنده گروه ICOP در مورد رصد هلال رمضان از کانال تلویزیونی Aljazeerah Mubasher ( از ساعت 19 روز سه شنبه 19 امرداد به وقت رسمی ایران ) و بمدت 2 یا 3 ساعت پخش میشه. این کانال از طریق ماهواره Nilesat فرکانس 12284 عمودی قابل دریافت است.

 

در عربستان سعودی از مردم درخواست شده تا در غروب روز سه شنبه 19 امرداد به رویت هلال ماه بپردازند. این اطلاعیه رو به زبان عربی و انگلیسی میتونید ببینید. در شامگاه سه شنبه و درافق مکه مکرمه ، حدود 12 ساعت و 47 دقیقه از مقارنه سپری شده و مدت مکث ماه هم حدود 11 دقیقه است. همین دو پارامتر باعث میشه که در تقویم ام القراء ( که مبنای استخراج اون رویت هلال نیست ) روز چهارشنبه بعنوان روز اول ماه رمضان اعلام بشه. اما این موضوع به معنای قابل رویت بودن هلال در شامگاه سه شنبه نیست. در غروب سه شنبه ، ارتفاع هلال در افق مکه فقط 1.5 درجه است و همین عامل باعث عدم رویت هلال خواهد شد.

 

دیروز بعد از ظهر بدون احساس خستگی و بدون کمترین فشار به پاهام ، از مسیر قاراپت به قله صفه رفتم. کوهنوردی صبحگاهی رو باید یا تعطیل کنم و یا به کمترین حد برسونم. دیروز وقتی از بالای مسیر ماکیان عبور میکردم ، برام جالب بود که از این شکاف پر شیب و خطرناک به راحتی بالا اومدم. نمیدونم این چه حسی است که وقتی منظره رو از پایین به بالا نگاه میکنی ، فکر میکنی ساده و کم ارتفاع است اما وقتی همون منظره رو از بالا به پایین میبینی ، از عمق و شیبش وحشت میکنی.

/ 0 نظر / 82 بازدید