آب زنید راه را هین که نگار میرسد ، مژده دهید باغ را بوی بهار میرسد

بامداد دوشنبه 18 امرداد زمان خداحافظی با آخرین هلال صبحگاهی شعبان است. سه شنبه امکانی برای رویت هلال در پهنه ی ایران وجود نداره و چهارشنبه غروب ، آماده میشیم تا با سلام بر هلال رمضان المبارک ، ماه ضیافت اللهی رو آغاز کنیم. خوشبختانه امسال ابهامی در مورد آغاز ماه وجود نداره. در تمام کشورهای اسلامی ، هلال ماه صرفا" در غروب چهارشنبه قابل رویت خواهد بود. امیدوارم دوباره مدعیانی در عربستان سعودی پیدا نشوند که با اعلام رویت هلال ناپیدا!! وحدت جهان اسلام در آغاز و انجام ماه رمضان رو خدشه دار کنند. در بین کشورهای اسلامی ، فقط در کشور لیبی و اون هم بخاطر قاعده ی منحصر بفردی که برای آغاز ماه قمری دارند ، ماه رمضان از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

 

نبودن ابهام در آغاز ماه رمضان این امکان رو بهم میده تا در اصفهان بمونم و دوباره با روزه داری به استقبال ماه صیام برم. ماه رمضان رو بسیار بسیار دوست دارم. سحرهای روحانی و غروبهای معنوی این ماه ، شبهای رمضانی و کوهنوردیهای شبانه ، تلاوت قرآن و خلوت شبهای قدر ، سفره های ساده ی افطار و سحر ، نماز ویژه ی ماه رمضان که توسط اهل سنت برپا میشه و هر شب یک جزء قرآن رو با نمازهای دو رکعتی ختم میکنند و ....... برای رسیدن ماه رمضان لحظه شماری میکنم و آروز دارم عمرم برای درک این رمضان هم کفاف بده......

 

انشاءالله چهارشنبه ی هفته ی آینده یه برنامه ی کوهنوردی ویژه خواهیم داشت. بنا داریم پس از کوهنوردی و رسیدن به قله ، تا غروب خورشید روی قله ی صفه بمونیم و به هلال رمضان سلام کنیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید