رصدهای نیمه اول آذر

به نام خدا

در نیمه اول آذر ماه پنج برنامه رصدی در دستور کارم قرار داره :

 

1-     چهارشنبه 6 آذر رصد هلال صبحگاهی ذیقعده 1429

2-     جمعه 8 آذر تلاش برای رویت هلال در روز

3-     شنبه 9 آذر رصد هلال شامگاهی ذیحجه 1429

4-     دوشنبه 11 آذر عکاسی از مقارنه ماه ، ناهید و هرمز (مشتری)

5-     دوشنبه 11 آذر رصد همپوشانی ماه و ستاره SAO 188296 (قدر 6.51+)

در بامداد روز چهارشنبه 6 آذر ، رصد هلال صبحگاهی ذیقعده کار راحتی خواهد بود. فاصله ی زمانی 1 ساعت و 13 دقیقه ای بین طلوع ماه تا طلوع خورشید فرصتی رو ایجاد میکنه که بشه از هلال پیر ماه با فاز 2.61% در کنار عوارض طبیعی و یا مصنوعی عکاسی کرد.

بعد از ظهر جمعه 8 آذر ، پارامترهای هلال ماه از رکوردهای معتبر و ثبت شده رویت هلال در روز فراتر خواهد رفت. با توجه به قرار گرفتن ماه در اوج مداری فرصت مناسبی خواهد بود تا برای رصد این هلال تلاش کنیم. برنامه ی مفصلی برای اینکار ترتیب دادیم و انشاءالله اگر شرایط جوی اجازه ی انجام رصد رو داد نتایج حاصله رو متعاقبا" اعلام خواهیم کرد.

غروب شنبه 9 آذر هم هلال پا بسن گذاشته ی ماه نو ، بیش از 67 دقیقه در آسمان خودنمایی میکنه تا همینجوری یه ریز ازش عکس بگیریم!

شاید برای من ، شاه بیت رصدهای نیمه اول آذر ، رصد و عکاسی در غروب روز 11 آذر باشه. این برنامه رو میشه با یه کوهنوردی تلفیق کرد. در روزهای آینده باید راههای جدید صعود به کوه صفه رو هم آزمایش کنم تا اگر کسی خواست در این برنامه شرکت کنه ، بشه از مسیر نسبتا" راحت به بالای کوه رفت ( البته همین الان یه مسیر رو میشناسم که خیلی راحته و اون هم تله کابینه! ولی خوب ؛ زندگی در اصفهان باعث شده که چارچنگولی بالا رفتن از کوه و عین سریش چسبیدن به سنگها رو به پرداخت 4000 تومن بی زبون برای خرید بلیط تله کابین ترجیح بدم ! نیشخند یادش بخیر قدیما چه ریخت و پاش هایی داشتیم! چشمکعینک)  

/ 1 نظر / 3 بازدید
Dr SETI

سلام و درود بر شما [لبخند][گل]