اولين نور

امشب برای اولین بار با یه دوربین جدید دیجیتالی که برای عکسبرداری از هلال ماه تهیه کردم ، عکس گرفتم. امکاناتش فوق العاده است و میشه کارهای خوبی با اون انجام داد. چند روزی باید تمرین کنم تا بتونم تمامی توانائیهای این دوربین رو در رصد هلال بکار بگیرم. با بزرگنمائی اپتيکی ۱۵ برابر و ديجيتالی ۳۰ برابر اين دوربين ميشه در مورد اندازه گيری طول کمان به نتايج بهتری رسيد.

حفره های سطح ماه

اقمار مشتری

/ 7 نظر / 3 بازدید
عباس احمديان

بازم سلام. اولا مبارک باشه دوما مدل اون رو نفرموديد؟ با اين دوربين عکسهای ارزشمندی می توان گرفت اما يادآوری می کنم که امروزه فقط ۳۰٪ عکس ؛ عکاسی آن است و باقی مربوط به پردازش است که اگر در موارد خاصی نياز به اينکار داشتيد بنده در خدمتگذاری آماده ام هرچند توانايی های بنده نيز محدود است!

عليرضا مهرانی

سلام. اين دوربين از نوع سونی مدل اچ ۹ است. فعلا دارم تمرين ميکنم. فکر میکنم هلال رمضان ، اولين هلال مهمی باشه که سعی میکنم عکسی از اون بگیرم.

سلام با اينکه نمی خواهم وبلاگتان را با سئوالم تخصصی اش کنم ولی ميشه در مورد تفاوتها و قابليتهای دوربين ديجيتال و دوربين های آنالوگ توضيخاتی بدهيد. با تشکر

ببخشيد بهتر است اضافه کنم در رابطه با عکاسی نجومیمخصوصا استفاده از سرعت ( بی ) در دوربین دیجیتال. با سپاس

عليرضا مهرانی

سلام بدون نام. تا جايی که اطلاع دارم در اکثر دوربينهای ديجيتالی ، حداکثر مدت نوردهی ۳۰ ثانيه است. شايد اين زمان به اين خاطر تعيين شده باشه که ممکنه بر اثر اشتباه نور زيادی به دوربين وارد شده و به تراشه اصلی اون آسيب بزنه. برای همين دوربينهای مکانيکی برای عکاسی نجومی بسيار مناسبتر هستند. البته اگه شما بخواهيد از اجرام ژرنوری مثل ماه و خورشيد عکس بگيرين ، دوربين ديجيتالی هم کاربرد پيدا ميکنه

عليرضا مهرانی

با يه دوربين ديجيتال و با تغيير حساسيت تراشه و نوردهی ۳۰ ثانيه ، ميشه صور فلکی ، راه کهکشان ، بعضی سحابيهای پرنور ،‌ سيارات ،‌رد ماهواره ها و..... رو ثبت کرد. اما کار به همين جا ختم ميشه. احتمالا؛ دوربينهای حرفه ای ديجيتال دارای سرعت بی هستند ولی بايد برای خريد اونها ،‌خونه مون رو بفروشيم!

عليرضا مهرانی

http://www.kamaneasemani.com/mcrescent/1425/raj.html در آدرس اين لينک يه عکس هست که من با نوردهی ۳۰ ثانيه و حساسيت ۴۰۰ گرفتم. صور فلکی بخوبی در اونها پيداست. موفق باشيد.