هو الله الذی ......

امروز بعد از ظهر ، بارها و بارها کلیپ قرآنی رافت حسین رو گوش کردم . بیش از آنکه تحت تاثیر قرائت قرار بگیرم ، ذهنم متوجه آیاتی بود که قرائت میشد. ابتدا بخشی از آخرین آیه سوره مبارکه " ق " تلاوت میشود :

 

فذکر بالقران من یخاف وعید

 پس هر که را از وعده ی عذاب من میترسد به قرآن اندرز بده

بعد با ذکر بسم الله الرحمن الرحیم ( که یادآوری صفات ویژه خداوند در دنیا و آخرت است )آیاتی از سوره مبارکه " الحشر " تلاوت میشود که به معرفی صفات الهی می پردازد :

 

هو الله الذی لا اله الا هو عالم الغیب و الشهادة هو الرحمن الرحیم

 

اوست خدای یگانه ، هیچ خدایی جز او نیست. دانای نهان و آشکار و بخشاینده و مهربان است

 

هو الله الذی لا اله الا هو الملک القدوس السّلام المؤمن المهیمن العزیز الجبار المتکبر سبحان الله عما یشرکون

 

اوست خدای یگانه که هیچ خدای دیگری جز او نیست ، فرمانروا است ، پاک است ، عاری از عیب است ، ایمنی بخش است ، نگهبان است ، پیروزمند است ، با جبروت است و بزرگوار است. و از هر چه برای او شریک قرار می دهند منزه است

 

هو الله الخالق الباریء المصور.....

 اوست خدایی که آفریدگار است ، صورت بخش است .....

هنوز هم عطش فراوانی برای شنیدن این آیات دارم و دوست دارم که بشنوم او خدایی است که در عین دانایی نسبت به نهان و آشکار ، بخشاینده و مهربان است ، در عین دارا بودن جبروت ، ایمنی بخش است ، در عین فرمانروا بودن ، بزرگوار و نگهبان است......

بخوان قاری..........  

باز هم بخوان........

/ 4 نظر / 4 بازدید
منصور

سلام اقای مهرانی اون البوم هایی که معرفی کرده بودیداز اساتید نوازنده دوتار بسیار زیبا بود.بسیار ممنون.راستش چند وقت پیش یه عکس از مجموعه عکس هاتون سیو کردم(مجسمه کاوه اهنگر)که اگه اشتباه نکنم کار استاد ایرج محمدی باید باشه.ولی سوالم از شما با توجه به اینکه در شهرداری حضور دارید اینه که این مجسمه الان کجاست؟

علیرضا مهرانی

سلام آقا منصور. این مجسمه بدلیل عملیات میرو که در دروازه شیراز اجرا میشه از محل نصبش برداشته شده و در انبار نگهداری میشه. خیلی بعید میدونم که حتی پس از پایان این پروژه ، یه بار دیگه شاهد نصب این مجسمه زیبا و حماسی باشیم. راستش اظهار نظر در مورد مسائل فقهی نیاز به تخصص در این امور داره اما به نظر میرسه حرمت ساخت مجسمه مربوط به دوره اول اسلام بوده که مردم ، تازه بت پرستی رو رها کرده بودند و مثل قصه سامری ، احتمال برگشت مجددشون به بت پرستی وجود داشته. اما حالا چرا در این دوره و زمونه که عمرا" کسی این محسمه ها رو به عنوان خدا و یا نماد خدا پرستش نمیکنه ، و نگرانی هم بابت برگشت به بت پرستی وجود نداره ، چرا باید باز هم مجسمه سازی حرام باشه ( البته از نظر بعضی از فقها ) ، دلیلش رو نمیدونم.

شراگیم امینی

با عرض سلام آقای بوژمهرانی من به تازگی از درگذشت پدر بزرگوار جنابعالی مطلع شدم. مصیبت وارده را خدمت شما تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر آرزومند.

علیرضا مهرانی

دوست گرامی جناب آقای امینی. با سلام . خداوند همه ی زندگان و رفتگان را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد ، انشاالله. سلامتی و بهروزی شما را آرزومندم