یادداشت 15 آبان 89

روز پنجشنبه ، روز اداری موفقی داشتم. بعد از ظهر همراه با فرزندم رفتیم کوه. کابل ، تخت سیاوش و ماری 1 مسیر ما تا قله بود. با حمایت جناب امانی ، نوجوونای گروه دارن کوهنوردای قابلی میشن. با اینکه تعداد اعضای گروه زیاد شده اما اکثر همنوردان توانایی خوبی برای حرکت و دست بسنگ شدن دارن و به همین خاطر معطلی خاصی در طی کردن مسیرها نداریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس پایینی هم مال پنج شنبه است. وقتی آسمون ابری باشه صحنه های زیبایی رو میشه مشاهده کرد.

 

 

 

جمعه

پنج شنبه شب مهموندار بودیم ( البته نه توی هواپیما!!). یه مقدار هم به کارای آکواریم رسیدگی کردم. با اینکه نزدیکای ساعت 1 بامداد خوابیدم اما قبل از ساعت 5 از خواب بیدار شدم و برای رفتن به کنار زاینده رود شال و کلاه کردم. هوای بامدادی دیگه بطور اساسی سرد شده. کنار سی و سه پل در اون ساعت صبح خلوت بود ( یعنی اصلا" کسی نبود ) مه مختصری روی رودخونه وجود داشت و صدای مرغابیهای وحشی هم هر از گاهی بگوش میرسید. به ندرت خودرویی عبور میکرد و برای همین ، در مرکزی ترین بخش شهر اصفهان ، سکوتی زیبا و عجیب حکمفرما بود. هلال ماه از پشت دیوارهای سی و سه پل طلوع کرد. مه و رطوبت باعث کم فروغ شدن ماه شده بودند. چند عکس گرفتم ؛ از ماه و ناهید ، سی و سه پل و خورشید. وقتی کنار آب باشم ، دوست دارم تصویر تصویر رو عکاسی کنم.

 

 

 

 

 

 

اما بشنوید و ببینید از آکواریم. برای آکواریم آب شور حتما" باید لامث متال هالید نصب کرد. این لامپ بسیار پر نور ، نوری مشابه نور خورشید تولید میکنه که برای رشد ریفها ( جانوران نرم تن ) و فتوسنتز ضروریه. مجموعه وسایل این لامپ رو به مبلغ 37 هزار تومن خریدم. وقتی این لامپ رو روشن میکنم ، شقایق زیبامون خودش رو تا بیشترین حد ممکن گسترش میده و باد میکنه. خونه ی جدیدش برای اینکار خیلی مناسبه.

 

 

چهارشنبه ، یه شقایق دیگه و یه دلقک ماهی خریدم ( به ارزش کلی 42 هزار تومن )

 

 

 

این هم یه نما از سنگهای داخل آکواریم و دو شقایقی که داریم.

 

 

تا پیش از این فکر میکردم ماهیها ، زیباترین بخش آکواریمهای آب شور هستند اما طی همین چند روز متوجه شدم که ریفها و سنگهای زنده به مراتب زیباتر و جذابترند.

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
f.s

سلام شبتون بخیر.مبارک اکواریومتون.وچقدر شورانگیزند عکسهای سی و سه پل.واقعا دستمریزاد دارند معماران این آثار باشکوه. دست شما هم درد نکنه بخاطر این عکسهای زیباتون. شاد و پیروز باشید.