تقسیم شادیها

تقسیم کردن شادیها ، یکی از ساده ترین و تاثیرگذارترین راههای ایجاد ارتباط مثبت و سازنده است. برخی تجربیات عملی که در این زمینه دارم از این قراره :

-         با اهداء گل به اطرافیان ، اونها رو هم مثل خودم به گل و گیاه علاقمند میکنم.

-         در کارهای آشپزی ، بعضی اوقات دستیار همسرم میشم و بعضی وقتهای دیگه ، تهیه و پخت یه غذا یا یه شیرینی جدید رو با همکاری هم انجام میدیم.

-         از ابتکارات همکارام در انجام امور استقبال میکنم و به اونها یادآور میشم که این ابتکار جدید به ذهن من نرسیده بود ( حتی اگر غیر از این باشه هم ترجیح میدم اینجا یه حرف غیر واقعی کوچولو بزنم تا همکارم رو بیش از پیش خوشحال کنم ).

-         وقتی از کسی یا حرفی یا رفتاری خشنود میشم ، این خشنودی رو به زبون میارم. اینکار ساده ، خوشحالی دیگران رو بارها و بارها افزایش میده

-         با روشهای مختلف دوستان و اطرافیانم رو با رویت هلال پیوند دادم.

-         اعضای خانواده ، فامیل و دوستانم رو در کوه پیمایی و کوهنوردی با خودم همراه کردم.

-         هر از گاهی ، تمامی اعضای فامیل در اصفهان رو برای صرف یک عصرانه ساده و یا آش ، مهمون میکنم ( در ایام بهار و تابستون این گردهمایی رو در پارکهای متعدد ، وسیع و زیبای شهر برگزار میکنم )

-         با فرزندانم به بازی تنیس روی میز یا شطرنج مشغول میشم.

-         .........

 

خیلی چیزهای به ظاهر ساده و پیش پا افتاده ی دیگه هم هست که باعث میشه یا شادیمون رو با دیگران تقسیم کنیم و یا اینکه در شادی دیگران سهیم بشیم. میدونید مهمترین اثری اینگونه رفتارها چیه ؟

 

این رفتارها ، باعث افزایش علائق مشترک بین دو نفر ( دو دوست ، دو عضو خانواده ، دو فامیل ، دو همکار و .... ) میشه و هر چی علائق و نقطه نظرهای مشترک بیشتر بشه ، ارتباطات و پیوندها محکمتر خواهد شد و پیوندهای محکم ، به سادگی قابل گسست نیستند. ضمن اینکه ، تقسیم شادی ، همانند یک تصاعد هندسی باعث افزایش بیش از پیش شادیهای ما خواهد شد.

 

ما که از این روش خیلی خوب نتیجه گرفتیم ، شما هم امتحان کنید ؛ لطفا" مژهبغل

 

/ 1 نظر / 2 بازدید
ارغوان

ممنونم از پیشنهادات بجا و مفید [گل]