فیلم عملکردها

هفته ی گذشته توسط یکی از همراهان ، از برنامه ی فرودم از تیرول فیلم گرفته بودم. در طی این هفته چندین و چند بار این فیلم رو مرور کردم تا نقاط ضعف و قوت کارم رو متوجه بشم. با نگاه به این فیلم متوجه شدم که :

-         حرکتم روی تیرول و کنترل سرعتم عالی بود.

-         موقع رسیدن به طناب ، اون روی بین پاهام قرار داده بودم در حالیکه باید در پهلوی راستم قرار میگرفت.

-         موقع اتصالم به طناب فرود ، 8 فرود رو از کاربین خارج کرده و طناب رو از اون رد کردم. اینکار صحیح نیست چون ممکنه بطور ناگهانی این قطعه از دست رها بشه و به زمین بیفته و دیگه نتونیم فرود بیایم.

-         قبل از چک کردن کار ، از قرقره ی تیرول رها شده بودم که کار خطرناکی بود.

-         طناب فرود رو با دست چپم گرفته بودم در حالیکه من راست دست هستم.

توی این یه هفته کارهای اصلاحی که باید انجام میدادم رو در ذهنم مرور کردم.

 

دیروز تمرین فنی داشتیم و یکی از کارهایی که انجام دادم فرود از تیرول بود. همانند بار اول ، حرکتم روی تیرول رو بخوبی انجام دادم و سرعت رو از همون ابتدا کنترل کردم. با نزدیک شدن به طناب فرود ، پاهام رو به سمت چپ متمایل کردم تا این طناب در پهلوی راستم قرار بگیره. بدون درآوردن 8 از داخل کارابین ، طناب رو ازش رد کردم و بعد اون رو خارج کرده و بطور صحیح در کاربین قرار دادم و پیچ کاربین رو محکم کردم. تسمه ی ایمنی و کارابین ترمز رو بگونه ای خارج کردم که از بدنم رها نشه و نیازی نباشه اون رو به تونیک متصل کنم. بازوی چپم رو روی کابل تیرول قرار دادم و قرقره رو باز کردم. با دست راستم طناب فرود رو از زیر 8 محکم گرفتم ، پاها و سپس دست چپم رو از کابل رها کردم و ، فرود اومدم. همه چیز منظم و دقیق و بدرستی انجام شد.

دیروز سنگنوردی هم کردیم. در طول هفته و در منزل با دمبل و شنا رفتن روی انگشتان ، بازوانم رو تقویت کرده بودم و برای همین ، سنگنوردی دیروز خیلی راحت انجام شد. احتمالا" در جلسه ی بعدی باید اسلینگ ریختن در مسیر این سنگنوردی رو من انجام بدم و برای اینکار باز هم باید قدرت دستانم افزایش پیدا کنه.

 

نگاه کردن مکرر به فیلم عملکردم در فرود تیرول باعث شده بود اینبار عملیات فرودم بی عیب و نقص باشه. کاش ما آدما میتونستیم از تمام جزئیات پندار و کردار و گفتارمون فیلم بگیریم و هر روز بشینیم این فیلم رو مرور کنیم. مطمئنا" اگر چنین امکانی وجود داشته باشه ، متوجه خیلی از مشکلات ، عیوب و نواقصمون میشیم و میتونیم در ادامه ی زندگی ، اصلاحات مورد نیاز رو با دقت انجام بدیم. خیلی از علمای اخلاق و عرفان توصیه میکنند در پایان هر روز به مجموعه ی رفتارهای روزانه ی خودمون فکر کنیم و نقاط ضعف و قوت رو در نظر بیاریم و سعی کنیم بر نقاط قوت تاکید و از نقاط ضعف پرهیز کنیم. امید که همه بتونیم اینچنین باشیم.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید