یادداشت 27 تیر 1391

روز یکشنبه برای شرکت در جلسه ستاد استهلال به تهران رفتم. خوشبختانه پروازها در هر دو مسیر رفت و برگشت با تاخیری جزئی صورت گرفت که باعث شد تقریبا" تمام کارهام رو به موقع انجام بدم. در جلسه ستاد استهلال در خصوص هلالهای رمضان و شوال بحث و تبادل نظر شد. بعد از جلسه دو سه ساعتی در محضر دوست و استاد ارجمندم جناب آقای میرسعید و دوست گرامیم جناب آقای رستمی بودم. خیلی وقت بود که دور هم نبودیم. در مورد موضوعات مختلف صحبت کردیم و نهار رو با هم صرف کردیم. غذاهای بیت رو خیلی دوست دارم. همه چیز ساده است. غذاها متنوع هستند مثل خورد و خوراک اکثر مردم ، اما هیچ غذای تشریفاتی و یا چیزهایی مثل دسر و نوشابه و این حرفا اینجا توزیع نمیشه. روی میز نوشیدنی دیگه ای بجز آب وجود نداره و ظروف غذاخوری هم تماما" ساده و بسیار ارزون قیمت هستند.

چندی پیش خبر استفتائی از یکی از مراجع عظام تقلید در مورد بازی کردن فوتبال در ماه رمضان رو دیدم!!! دیروز هم خبری به نقل از رئیس فدراسیون فوتبال خوندم که گفته با همون مرجع محترم صحبت کرده و ایشون فرموده اند بازی فوتبال بعد از اذان مغرب بلااشکال است. حرمت و احترام ماه مبارک رمضان به جای خود اما راستش بشخصه موافق این نیستم که مراجع محترم در هر باب و موضوعی نظر بدهند و خودشون رو ملزم بدونند پاسخ همه گونه استفتاء رو بنویسند. شأن مراجع عظام بسیار بالاتر از اینه که وارد این مسائل کوچک و جزئی بشن. خیلی بیراه نرفتیم اگه باور داشته باشیم بعضیها با این روش استفتاء کردن از مراجع ، بیشتر از اون که دغدغه مسائل دینی داشته باشند ، جایگاه مهم و والای مرجعیت رو سبک میکنند.

ساعات کار ادارات استان اصفهان در فاصله ی زمانی 5 روز مونده تا ماه رمضان تغییر کرد و شد از 06:30 تا 13:30 با این توجیه که اینکار در مصرف آب و برق صرفه جویی ایجاد میکنه. جالبه که فقط 5 روز دیگه و با آغاز ماه رمضان ، دوباره ساعات کار تغییر خواهد کرد و من نمیدونم چرا مسئولین استان این 5 روز رو صبر نکردند؟ الان صبحها که میایم سر کار ، هوا طبیعتا" خنکتر است ولی وقتی به قیافه های خواب آلود همکاران نگاه میکنیم و اینکه خیلی از اونها صبحونه نخورده اومدند و دارن چرت میزنند و همینطور وقتی دقت میکنیم و میبینیم که تقریبا" تا ساعت 08:30 صبح هیچ ارباب رجوعی نداریم ، متوجه میشیم که این گونه طرحهای آنی الخلقه ، ره بجایی نمیبره.

سفر اخیرم به سبلان باعث شد که از اخبار سیاسی دور بمونم. خوشبختانه تابحال تونستم این دوری رو حفظ کنم!!! دیگه نه روزنامه میخونم ، نه به اخبار گوش میدم و نه خبرهای سیاسی رو در اینترنت دنبال میکنم. در این چند روز حسابی آرامش پیدا کردم!!!

دوستی میگفت باورت میشه که گوشت کیلویی 50 ریال بشه ، مرغ کیلویی 20 ریال ، هر پاکت شیر  2 ریال ، بلیط هواپیما در مسیر تهران – اصفهان و بالعکس 300 ریال و...... گفتم صبر کن ببینم. نکنه در زمان سفر کردی و به سالهای دور گذشته رفتی؟ گفت نه ؛ اتفاقا" برعکس. به آینده رفتم و تازه اونم نه آینده ی خیلی دور. رفتم به سال 1393 و زمانی که 4 صفر ناقابل از جلوی اسکناسها برداشته میشه!!!!

/ 0 نظر / 5 بازدید