کوهپیمایی استقامتی در مسیر گنگ آباد

 

 

رفت و برگشت این مسیر حدود 7.5 کیلومتر میشه. مشکلترین بخش مسیر هم وقتیه که بعد از دور زدن کوه صفه ، باید از شیب خیلی تند بالا بری و بعد هم با حرکت خط الرأسی به قله برسی. این شیب تند همچین اساسی نفس آدم رو جا میاره ( و یا میگیره !! ). دیروز زمان عکاسی از هلال شب دوم ذیقعده هم بود. در کوله پشتی من ، چند دوربین دوچشمی ، دوربین عکاسی ، سه پایه و لوازم کوهپیمایی بود. وزن کوله ام اونقدر زیاد شد که وقتی به خونه برگشتم ، جای بندهای کوله بر روی کتف و شانه ام قرمز شده بود. برای رسیدن به غروب خورشید ، بعد از اینکه از اون شیب تند بالا اومدیم ، از گروه جدا شدم تا به تپه ی مشرف به تله کابین برم.

 

خوشبختانه به موقع به محل رسیدیم. پنج نفر دیگه از همنوردان گروه همراهم بودند. ضخامت هلال زیاد بود اما ارتفاع چندانی از افق نداشت. بعضی وقتها هلالهای اول ماه اونقدر ارتفاع و ضخامت دارند که همه فکر میکنند این هلال باید مربوط به شب دوم باشه. دیروز برعکس بود و ارتفاع کم هلال باعث میشد که تصور کنند این باید هلال شب اول باشه و نه شب دوم. از این اتفاقات در رویت هلال زیاد پیش میاد.

 

چند دقیقه بعد از رویت شدن هلال ، همنوردانی که اونجا بودند برای پیوستن به بقیه ی اعضای گروه رصدگاه رو ترک کردند. حدود نیم ساعت دیگه تنها باقی موندم و چند عکس دیگه از ماه و ناهید و بهرام گرفتم. بهرام و ناهید همنوردانم نیستند آ !!! سیارات آسموند این طفلیها ( ذکر ایت نکته لازم بود والا بعدا" باید جواب پس میدادم که ناهید کیه و بهرام کدومه!!

 

به خونه برگشتم و مهیای رفتن به سالن بولدرینگ. بخاطر یه تصادف ، ترافیک سنگینی بر اتوبان صفه حکمفرما شده بود ؛ اونقدر سنگین که مسیر 10 دقیقه ای رو در 55 دقیقه طی کردم. توی سالن قدری کار کردم و یه صعود هم داشتم. بنا شد در جلسات بعدی ، صعود با ابزار رو فقط با استفاده از حرکات قطری انجام بدم. شاید نتونم تمام مسیر رو طی کنم و خسته بشم اما اگر اینکار رو بدرستی انجام بدم ، خیلی خیلی به فنی شدن صعودهام کمک میکنه.

 

آخر شب هم بازی زیبای والیبال جادوگران برزیلی رو با تیم ایتالیا دیدم. ایتالیا حرفی برای گفتن نداشت. تکنیکهای ناب برزیلیها آدم رو بوجد میاره ؛ طوری که میتونی علیرغم خستگی تا نزدیک ساعت 1 بامداد بیدار بمونی!!

 

انشاءالله امشب عکسهای برنامه ی دیروز رو در وبلاگ قرار میدم.

/ 2 نظر / 33 بازدید
مرد آبادانی

ای آبادان پر بلا! گلهای پرپرت کو؟ یاران رهبرت کو؟ http://abadanman.persianblog.ir/ http://abadanman.webphoto.ir/

مهدی صفائی

بسیار عالی