نیشابور

بخش دوم سفر ما ، عزیمت به نیشابور بود. در این مسافرت 2.5 روزه به روستای اجدادیم " بوژمهران " رفتیم و دیدارهای متعددی با بستگان داشتیم. اکثر عموها و عمه هایم مسن هستند ، اما روابط مستمر و محکمی که با آنها دارم باعث شد در این مسافرت کوتاه مدت ، خیلی به ما خوش بگذرد. در این سفر فقط تعداد کمی از فرزندان عموها و عمه هایم را دیدم ( اگر بنا بود هر روز به منزل 6 نفر از آنان سر بزنم ، باید نزدیک به دو هفته در نیشابور می ماندم! ) . روستای ما بسیار آباد ، پر آب و دارای باغهای بزرگ میوه است. در این زمان میوه هایی نظیر سیب گلاب ، آلو قطره طلا و آلبالو در باغها یافت میشد اما میوه های اصلی در شهریور ماه برداشت میشود. در سفر به نیشابور از آرمگاه خیام و عطار هم بازدید کردیم. از عکسی که در آرامگاه عطار گرفتم خیلی خوشم اومده. 

 

 

خوب شده؟

 

 

این هم عکسی از آرامگاه خیام. ایده این کادربندی رو از کارهای دوست گرامیم آقای میثم روشنی اقتباس کردم ؛ اما کارهای ما کجا و کارهای زیبای آقای روشنی کجا! 

 

 

 

حالا که فصل تابستونه و گرما بیداد میکنه ، این عکس کویری که مربوط به نمک زارهای شهرستان خور و بیابانک میشه رو هم ببینید. البته زمان گرفتن این عکس ، زمستان سال 83 بوده.

 

/ 0 نظر / 3 بازدید